Charakterystyka techniczna obiektuPobieranie 6.65 Kb.
Data08.05.2016
Rozmiar6.65 Kb.
Opis
Pięciokondygnacyjny gmach przy ul. Tramwajowej 2b powstał w 1929 r. jako jeden z obiektów eksperymentalnego osiedla WuWa, Dom nr 7, zaprojektowany przez, budynek: Heinrich Lauterbach, wnętrze: Adolf Rading, Josef Vinecký, Li Vinecký-Thon. Znajdowało się w nim osiem mieszkań. Jeszcze przed II wojną budynek przebudowywano, po 1945 r. także był modernizowany. Budynek znacznie przebudowany w stosunku do pierwotnej postaci.

Budynek oddano do użytku w 1929 r, wpisany jest do rejestru zabytków pod nr 368/ Wm.

Do niedawna znajdował się tu dom studencki "Pancernik" Uniwersytetu Wrocławskiego.
Charakterystyka techniczna obiektu

Obiekt jest budynkiem wolnostojącym, V kondygnacyjnym, częściowo podpiwniczonym, z jedną, masywną, centralnie zlokalizowaną klatką schodową.


Konstrukcja:

Układ nośny stanowi szkielet stalowy o rozstawie modularnym słupów 4,0x3,5 m (w układzie podłużnym co 4,0 m, w układzie poprzecznym co 3,5 m) oparty na fundamentach żelbetowych. Elementy podłużne szkieletu stanowią dwuteowniki 260, zaś poprzeczne dwuteowniki 300. Elementy brzegowe i pomocnicze wykonane są z ceowników i dwuteowników 180.

Słupy wykonane są jako dwugałęziowe z ceowników 180 z przewiązkami.

Elementy konstrukcji były nitowane warsztatowo jako wysyłkowe, a na budowie łączone przy pomocy śrub.

Wypełnienie ścian zewnętrznych stanowią elementy gazobetonowe o wymiarach 50x30-40x15 cm. Stropy Kleina: w części mieszkalnej gr 30cm, pomiędzy korytarzami gr 26 cm.

W budynku jest wewnętrzna klatka schodowa z płyt żelbetowych opartych na konstrukcji stalowej. Stopnice i podstopnice wykończone płytkami ceramicznymi.

Ściana przylegająca do klatki schodowej jest przeszklona i wykonana jako ramowa. Jej konstrukcję stanowią kształtowniki stalowe obetonowane. Dach płaski, dwuspadowy, z płyt Kleina, kryty papą.
Instalacje:

Budynek wyposażony jest w instalacje: wodociągową, kanalizacyjną, deszczową, telefoniczną, elektryczną ,odgromową. Nie posiada wewnętrznej sieci hydrantowej. Ogrzewanie z miejskiej sieci c.o.UWAGA:

W węźle cieplnym znajdującym się w budynku przy ul. Tramwajowej 2b będącym własnością Uniwersytetu Wrocławskiego, są dwie instalacje ciepłownicze. Instalacje te są własnością FORTUM.Jedna z tych instalacji zasila w ciepło budynki nie będące władnością Uniwersytetu Wrocławskiego. W związku z zamiarem sprzedaży obiektu, Uniwersytet Wrocławski wystąpił do Fortum o przeniesienie instalacji nie o obsługującej obiekt Uniwersytetu. Przeniesienie tej instalacji jest w gestii FORTUM wraz z poniesionymi kosztami.
: sites -> default -> files
files -> Smm załącznik a formularz zgłoszenia bezpieczeństwa
files -> Viii festiwal Komedii szpak 2014
files -> Warszawskie inwestycje I remonty w 2016 r. W tym roku rozpocznie się budowa kolejnych odcinków II linii metra, remonty I inwestycje tramwajowe poprawią funkcjonowanie komunikacji miejskiej
files -> Sprawna ewakuacja to podstawa zasady i urządzenia bezpieczeństwa w warszawskim metrze
files -> Komunikacją do nekropolii Jak co roku linie autobusowe i tramwajowe „C
files -> Wyniki wojewódzkiego konkursu języka angielskiego – etap rejonowy z dnia 9 stycznia 2015r
files -> Wzór załącznika w formacie A5
files -> Ul. Patriotów 108
files -> Przewozy Regionalne” Spółka z o o. Pomorski Zakład Przewozów Regionalnych w Gdyni do postępowania przetargowego o udzielenie zamówienia oznaczonego nr referencyjnym prek3-251- 42 /13
©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna