Co będzie, jeśli on wróci?Pobieranie 14.86 Kb.
Data08.05.2016
Rozmiar14.86 Kb.

SIERPIEŃ


AUGUST

Reżyseria: Eldar Rapaport

USA 2011, dramat/romans 100 min.

Co będzie, jeśli on wróci?


Kontakt:


Marek Zalewski

Tongariro Releasing

T: 535 779 777

marek.zalewski@tongariro.pl


Opis


Szczęśliwy związek zostaje wystawiony na próbę, kiedy ewnego upalnego lata do Los Angeles powraca ex jednego z kochanków, a niewinny romans przeradza się w wielką namiętność.

Jonathan (Daniel Dugan) dostaje wiadomość, że jego ex, Troy (Murray Bartlett), wrócił po wielu latach z Barcelony. Na pozór niewinny romans z Troy’em komplikuje życie Jonathana i Raula (Adrian Gonzales), ożywia długo skrywane pragnienia i tęsknotę. Historia z przeszłości szybko przeradza się w wielką namiętność zmuszając całą trójkę do podejmowania bardzo trudnych wyborów.

AUGUST to namiętna i skomplikowana opowieść, która z różnych perspektyw bada złożoność miłości i intymności we współczesnym świecie. Wymownie pokazuje, że sprawy serca nigdy nie są białe albo czarne.

Ekipa


Obsada: Daniel Duga, Murray Bartlett, Adrian Gonzales, Bernhard Forcher

Reżyseria: Eldar Rapaport

Scenariusz: Eldar Rapaport, Beian Sloan

Muzyka: Yuval Ron

Zdjęcia: James Adolphus

Festiwale


Seattle International Film Festival 2011

Frameline 35

Outfest 2011

Newfest 2011


Opinie krytyków:


Reżyser Eldar Rapaport poprzez dialogi, muzykę i obraz ukazuje wiele odcieni prawdy, zaufania, miłości i pożądania. Silna ale subtelna reżyserska ręka.

- Dennis Harvey, Variety -

Film, który trzeba zobaczyć na festiwalu Outfest.- Greg Hernandez, Frontiers Magazine

Seksowny film o niebezpieczeństwach i przyjemnościach związanych z dawnymi miłościami.- Gary Kramer, Frontiers Magazine

Zajmujący. LA Weekly

Ten wyważony dramat romantyczny fascynuje na wiele sposobów. Gra aktorska jest doskonała, piękne zdjęcia. Reżyser i scenarzysta Eldar Rapaport stworzył inteligentne, dobrze napisane, realistyczne postacie.

Edge Magazine

Eldar Rapaport


Urodził się w Tel Awiwie. Od 1991 r. mieszka w USA. W 2001 r. rozpoczął studia z produkcji filmowej na NYU, a rok później napisał i wyreżyserował TREMOR, krótkometrażowy film o hustlerze prowadzącym podwójne życie.

POSTMORTEM to jego drugi film krótkometrażowy i punkt wyjścia dla filmu SIERPIEŃ pokazywany był w 2005 roku na kilkudziesięciu festiwalach na całym świecie, w tym w Sydney, Londynie, na NewFest w Nowym Jorku, na Seattle International Film Festival, Outfest w Los Angeles i Palm Spring Short Films Festival. Został nagrodzony Nagrodą Publiczności dla najlepszego filmu krótkometrażowego na GLFF w Barcelonie.

Jego ostatni film STEAM – o dwóch mężczyznach uwięzionych w saunie bez wyjścia – Zdobył prestiżową Iris Prize w Cardiff w Wielkiej Brytanii oraz nagrodę Jury na LesGaiCineMad w Madrycie.

Eldar żyje obecnie pomiędzy Los Angeles i Tel Awiwem. SIERPIEŃ to jego pierwsza pełnometrażowa fabuła.

James Adolphus


Utalentowany realizator obrazu. Współpracuje z Eldarem Rapapportem od ponad 10 lat od czasów studiów na NYU.

Ostatnio James pracował przy zdjęciach do BRICK CITY, prowokującej dokumentalnej serii Sundance Channel, produkowanej przez Foresta Whitakera, Marca Levina i Marka Benjamina.

James pracował przy zdjęciach przy nagradzanym dokumencie WITHOUT THE KING.

Murray Barrtlett (Troy)


Absolwent National Institute of Dramatic Art w Sydney, obecnie mieszka w Nowym Jorku.

Występował gościnnie w wielu serialach zarówno w USA jak i w Australii: Seks w wielkim mieście, Flight Of The Conchords, White Collar, Cena Życia, W pogoni za szczęściem. Przez dwa lata występował w Guiding Light. Występował również na scenie m.in. w Sydney Theatre Company czy Queensland Theatre Company, czy ostatnio w podróżującej sztuce Chłopiec z Oz.

Murray jest dwukrotnym finalistą Topfest Film Festival w Australii za filmy Muffled Love oraz Horn. Zdobył również nagrodę dla najlepszego aktora na Brukselskim Międzynarodowym Festiwalu Filmów Niezależnych. Odgrywał rolę Troya w filmie Postmortem. Obecnie pracuje nad kolejnym filmem krótkometrażowym Noor.

Daniel Dugan (Jonathan)


Mieszka w Los Angeles, także grał Jonathana w filmie Postmortem. Wystąpił między innymi w An Invisible Sign, Prawo i porządek, Wytrych (Sundance 2010), Spademeadow (nominacja do MTV Movie Award), The Fortune Cookie (LA Short Fest), Positive (92Y|Tribeca Short Winner), Art=Love!, w komedii Adrienne Weiss pt. Edison, 2k3, Siblings, Blackmail (NEA Grant Winner), Carnival oraz Quiet. Obecne produkuje i występuje w nowym thrillerze science-fiction Bena Inslera Not Yet Home.

Dugan ukończył The University of Alabama na kierunku biologia I język hiszpański.


Adrian Gonzalez (Raul)


Urodził się w Broznsville w Teksasie. Dorastał w Matamoros w Meksyku. Studiował aktorstwo i psychologię na Northwestern University w Evanston w Illinois, a następnie przeniósł się do Chicago, gdzie przez cztery lata występował na scenach różnych teatrów: Another Part of the House (Teatro Vista), Landscape of the Body (The Artistic Home), When All Other Lights Go Out (The Oasis Project), Love! Valour! Compassion! (Hubris Productions), Hall of Hungry Ghosts (People's Theater), Heat Wave (Pegasus Players/Live Bait Theater), Slipping (The Side Project), Al Son Que Me Toques, Lorca (Goodman Theater/ Molecula Artistica) oraz La Posada Magica (Teatro Vista).

Od 2010 roku mieszka w Los Angeles.ul. św. Czesława 4a/13a, 61-582 Poznań, tel. +48 61 639 34 97, kom.: +48 515 270 800, fax: +48 61 625 68 21, e-mail: poczta@tongariro.pl, www.tongariro.pl©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna