Czy kupowanie opinii ma sens?

Kupowane opinie mogą być bardzo rzetelne, szczególnie w przypadku znanych i cenionych produktów. Wtedy zapłacenie komuś za przygotowanie jej jest na miejscu, szczególnie jeśli oczekuje się subiektywnej opinii…

Kupowane opinie mogą być bardzo rzetelne, szczególnie w przypadku znanych i cenionych produktów. Wtedy zapłacenie komuś za przygotowanie jej jest na miejscu, szczególnie jeśli oczekuje się subiektywnej opinii. Problemy pojawiają się, kiedy ktoś chce przygotować ocenę dla swojej firmy, która nie jest powszechnie znana na rynku. Można wtedy doskonale wyczuć, że jest w nich coś ewidentnie nie tak.

Profesjonalista zrobi to dobrze

Opinia zamówiona u osoby, która specjalizuje się w pisaniu takich tekstów, będzie dobra. Co warto zaznaczyć, dobra nie oznacza, że będzie ona napisana idealnie poprawną polszczyzną, z zachowaniem zasad gramatycznych i interpunkcji. Bardzo często takie osoby stylizują swoje wypowiedzi, żeby wyglądały bardziej poprawnie i pasowały do zwykłego zjadacza chleba, który nie przejmuje się niuansami w języku. Dzięki temu jego opinie są dobre i nie rzucają się w oczy wśród innych tekstów pisanych przez prawdziwych zadowolonych użytkowników. Taka osoba nie jest jednak tania i trzeba przygotować się z nią na spory wydatek.

Język opinii musi być przekonujący

Osoby, które nie specjalizują się w pisaniu opinii, mogą zrobić to w przerysowany sposób, który zdradza bardzo wyraźnie, że coś jest z nią nie tak. Są one jednak dość tanie i wiele osób się na nie decyduje. Jeśli na temat danego produktu albo danej usługi pisze ktoś, kto w ogóle nie miał z nimi do czynienia, to zapewne będzie ona pełna krążenia wokół tematu, lania wody i zapewniania o jakości w stosunku do ceny. A brak konkretów nie tylko nie wskazuje na żadne korzyści płynące z zakupów, ale także nie przekona żadnych potencjalnych klientów, a po to kupuje się opinie. Jeśli nie spełniają swojej roli, są bezwartościowe.

Im więcej kupionych opinii, tym mocniej je widać

Kupione opinie powinny wtopić się w tłum tych zostawionych przez prawdziwych zadowolonych klientów. W przeciwnym razie będą wyglądały podejrzanie. Komentarze o takiej samej ilości znaków, pisane podobnym, bogatym i poprawnym językiem przyciągają wzrok, ale jednocześnie budzi zainteresowanie. Jeśli nie będziesz pilnować odpowiednich proporcji, każda nowa osoba na stronie będzie wiedziała, że je kupujesz, nawet jeśli nie będzie miała na to dowodu. Czasami lepiej w ogóle nie kupować opinii, niż zamówić je u osoby nieznającej się na tego typu tekstach, która zrobi wszystko, żeby było widać, że nie jest wiarygodna.

Dodaj komentarz
You May Also Like
więcej

Jak zacząć sprzedawać na Vinted?

Vinted to coraz popularniejsza platforma. Chociaż jej reklamy raczej irytują, niż zachęcają do założenia na niej konta, to mimo wszystko jest to bardzo użyteczne miejsce. Wiele osób znajduje na nich nie tylko ubrania po niskich cenach…
więcej