Czy warto stworzyć własną wishlistę?

Wishlista to spisane pomysły prezentowe. Mogą znaleźć się na niej niewielkie drobiazgi oraz całkiem kosztowne produkty. Przygotowanie jej pozwala Ci mieć w jednym miejscu wszystko to, co sama chciałabyś sobie kupić, ale także propozycje dla innych osób. Możesz przygotować ją w ramach pomocy dla osób, które nigdy nie wiedzą, co Ci kupić. Jeśli podejdziesz do tego praktycznie, będzie to doskonałe rozwiązanie dla Ciebie i twoich bliskich.

Propozycja na prezent dla każdego

W skład wishlisty powinny wchodzić prezenty na różny budżet, żeby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Jeśli w ten sposób ją przygotujesz, będzie spełniała najważniejsze zadanie, czyli będzie uniwersalna. Nie musisz zamieszczać na niej tylko praktycznych prezentów, małe przyjemności też doskonale się sprawdzą. Jeśli sama wybierzesz dla siebie tanie propozycje na prezent, nikt nie poczuje się źle z myślą o tym, że kupuje coś zbyt taniego na twoje standardy. To zdecydowanie ważny element wishlisty. To też dobra propozycja dla osób, które nie są Ci bliskie, ale chcą Ci coś kupić, na przykład znajomych z pracy.

Dalej masz niespodziankę, ale się nie rozczarujesz

Jeśli na twojej wishliście znajdzie się kilka różnych propozycji, dalej będziesz miała niespodziankę, jeśli ktoś zdecyduje się coś Ci kupić. Jednocześnie maksymalnie minimalizujesz ryzyko tego, że jakiś podarunek Cię rozczaruje. Jeśli tylko wszyscy zainteresowani skorzystają z przygotowanego przez Ciebie pliku, dostaniesz wiele ciekawych i praktycznych prezentów, które się u Ciebie sprawdzą. Nie bój się zamieszczać na nich zachcianek. To nie tylko lista tego, co można Ci podarować, ale tego, co być chciała. Po czasie sama możesz zakupić dla siebie coś, co się na niej znajduje i w ten sposób zrobić miły prezent samej sobie.

Wishlista może być uznana za roszczeniową

Są osoby, które uznają, że twoja wishlista jest roszczeniowa. Sama możesz na początku tak uważać. Trzeba jednak przyznać, że jest to jedyny skuteczny sposób na przekazie swoim bliskim, co chcesz dostać. Powiedzenie im tego może skutkować złym zapamiętaniem albo błędnym wyobrażaniem na temat danego produktu. Na wishlistę składają się rzeczy, które chciałabyś dostać, a nie to, czego się domagasz. Za jej pomocą możesz dokładnie wypisać, na czym Ci najbardziej zależy, dzięki czemu nikt się nie pomyli, wykonując zakupy. To bezpieczne rozwiązanie, które z jednej strony może wyglądać roszczeniowo, ale z drugiej jest bardzo praktyczne.

You May Also Like