Darmowe badania wzrokuPobieranie 6.5 Kb.
Data05.05.2016
Rozmiar6.5 Kb.Education & Children’s Services

Luty 2015Przypomnienie o Zdrowiu Oczu oraz Wzroku u Dzieci

DARMOWE BADANIA WZROKU

Wszystkie dzieci w Szkocji są uprawnione do corocznego bezpłatnego badania wzroku przez wykwalifikowanego Optyka (Optometrist/Optician).

Badania te są niezwykle istotne, aby sprawdzić zdrowie oczu twojego dziecka oraz upewnić się, że dzieci otrzymują pomoc jakiej mogą potrzebować, aby ich wzrok był sprawny na tyle ile to tylko możliwe.
Czasem dzieci nie zauważają, że na jedno oko widzą gorzej niż na drugie. Badanie wzroku sprawdza czy dziecko nie cierpi na ‘uciekające oczka’ czyli tzw. zez bądź ‘leniwe oko’ oraz czy nie potrzebuje okularów. Wzrok może z czasem ulec zmianie, zatem ważne jest, aby sprawdzać go regularnie, by upewnić się czy nie pojawiły się jakieś zmiany.
Jeśli dziecko będzie potrzebowało okularów, Optyk wypisze na nie receptę. Nie ma obowiązku zakupu okularów u tego samego Optyka. Twoje dziecko jest uprawnione do zniżki w postaci kuponu NHS, który pomoże pokryć koszt okularów. Jeśli okulary, które wybrałeś/aś kosztują więcej niż wysokość kuponu, będziesz musiał/a pokryć różnicę. Optyk udzieli bardziej szczegółowych informacji na ten temat.
Zachęcamy wszystkich rodziców do zabierania swoich dzieci do Optyka na regularne badania wzroku niezależnie od tego czy uważają oni, że ich dzieci mogą potrzebować okularów bądź nie.
Kontakt:

Charlotte Ward, Optometry Lead, NHS Grampian.charlotte.ward@nhs.net.

Lynne McCurry, Lead Optometrist, Aberdeenshire Community Health Partnership.lynne.mccurry@nhs.net.

.
©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna