Diana Świder: wokalistka/trener wokalny, tłumacz free-lance. Absolwentka Filologii Romańskiej kul, stypendystka jednego z paryskich uniwersytetów Université de Nanterre Paris XPobieranie 3.56 Kb.
Data07.05.2016
Rozmiar3.56 Kb.
Diana Świder: wokalistka/trener wokalny, tłumacz free-lance. Absolwentka Filologii Romańskiej KUL, stypendystka jednego z paryskich uniwersytetów – Université de Nanterre Paris X. Absolwentka Wokalistyki Jazzowej i Estradowej na Wydziale Artystycznym UMCS (w klasie Moniki Malec-Piotrowskiej). Sama pisze i komponuje sięgając po swoje ulubione gatunki muzyczne – soul, acid - jazz, funk, r&b. Śpiewa po francusku, angielsku, hiszpańsku i oczywiście po polsku.

Pochodzi z Lipska/k Zamościa. To właśnie w Zamościu rozwijały się muzyczne jej pasje – od muzyki klasycznej w PSM I i II stopnia im. K. Szymanowskiego (klasa gitary klasycznej, fortepian), poprzez piosenkę aktorską wykonywaną na deskach zamojskiego Teatru Muzycznego („Stowarzyszenie Teatr Muzyczny w Zamościu”), aż po muzykę jazzową i rozrywkową, jako wokalistka Big-Band PSM I i II st. w Zamościu.W 2008 r. stworzyła autorski projekt piosenki francuskiej “Paris, Paris”, który jest odzwierciedleniem jej dwóch największych pasji – muzyki i języka francuskiego. Główną ideą projektu było nadanie standardom francuskiej muzyki rozrywkowej bardziej współczesnego wizerunku muzycznego, zachowując przy tym atmosferę i ducha pierwotnych pomysłodawców. W 2010 r. zaśpiewała w ramach bydgoskich obchodów Światowych dni Frankofonii. Dzięki wsparciu Fundacji Artystycznej Jam Session oraz organizacji Prof-Europe w tym samym roku powstały nagrania płytowe projektu, którego wydanie nastąpi niebawem.

Od niedawna Diana Świder pracuje przy nowym krakowskim projekcie „City” /pop, muzyka klubowa/, w którym również nie zabraknie wątku francuskiego.
©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna