Dostęp do baz możliwy jest tylko z komputerów uczelnianychData02.05.2016
Rozmiar8 Kb.
Uczelnia uzyskała dostęp do naukowych baz danych udostępnianych w ramach Wirtualnej Biblioteki Nauki (http://wbn.edu.pl/). Dostęp do baz umożliwia korzystanie z najbardziej prestiżowych i wartościowych publikacji naukowych z różnych dziedzin.
Dostęp do baz możliwy jest tylko z komputerów uczelnianych.

Do dyspozycji są naukowe bazy danych:Elsevier
http://www.sciencedirect.com/ (dostep na serwerze wydawcy)
http://vls.icm.edu.pl/ss.html (dostep na serwerze w ICM)

Baza zawiera elektroniczne wersje czasopism wydawanych przez wydawnictwo Elsevier (jedno z największych światowych wydawnictw naukowych) w tym spisy treści, dane bibliograficzne, abstrakty oraz pełne teksty artykułów wraz z grafiką w formacie PDF. Zakres tematyczny obejmuje nauki techniczne, przyrodnicze, medyczne i społeczne. W bazie Elsevier nabyte są prawa archiwizacyjne (bezterminowy dostęp do rocznika objętego licencją plus 4 lata wstecz) na trzy czasopisma:

Scopus

http://www.scopus.com/ (dostep na serwerze wydawcy)
Scopus jest produkowaną przez Elsevier interdyscyplinarną bazą abstraktów i cytowań z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych, technicznych, medycznych i humanistycznych.

Springer
http://www.springerlink.com/  (dostep na serwerze wydawcy)
http://vls.icm.edu.pl/cgi-bin/sciserv.pl?collection=springer (dostep na serwerze w ICM)
Baza zawiera czasopisma oraz kolekcję książek elektronicznych opublikowanych przez koncern wydawniczy Springer Verlag oraz Kluwer Academic Publishers..W ramach krajowej licencji akademickiej działa dodatkowy program umożliwiający polskim autorom bezpłatne publikowanie artykułów Open Access w czasopismach hybrydowych Springer Open Choice.

Web of Knowledge
http://isiknowledge.com/  (dostep na serwerze wydawcy)
http://zatoka.icm.edu.pl/sci/ (dostep do bazy SCI na serwerze w ICM)
Pakiet bazy danych Web of Knowledge produkowanych przez firmę Thomson Reuters. Pakiet obejmuje pakiet Web of Science (WoS), który zawiera 3 indeksy cytowań: Science Citation Index Expanded (SCIE z rocznikami od 1945), Social Sciences Citation Index (SSCI z rocznikami od 1956), Art and Humanities Citation Index (AHCI z rocznikami od 1975). Ponadto licencja obejmuje dodatkowy indeks cytowań Conference Proceedings Citation Index (CPCI, w tym części Science i Social z rocznikami od 1990) oraz bazę Journal Citation Reports JCR (dostęp do najświeższego opublikowanego rocznika). Rekordy w indeksach cytowań zawierają streszczenia artykułów, podstawowe informacje bibliograficzne oraz informacje o cytowaniach z czasopism znajdujących się na liście Master Journal List (tzw. lista filadelfijska). w bazach WoS indeksowane są artykuły z ponad 12.000 tytułów bieżących czasopism. JCR zawiera ocenę bibliometryczną cytowalności czasopism naukowych, oraz podaje wskaźniek Impact Factor

Wiley
http://www.interscience.wiley.com/ (dostep na serwerze wydawcy)
Baza danych zawierająca pełnotekstowe publikacje wydawnictwa Wiley-Blackwell. Licencja krajowa obejmuje aktualizowany corocznie zbiór czasopism który zawiera obecnie 1377 tytułów z nauk ścisłych, humanistycznych i społecznych wraz z archiwami od 1997 roku.
(powyższe linki podane sa m.in. na stronie głównej wbn.edu.pl).
Dostęp do czasopism Nature i Science oraz bazy EBSCO zostanie uruchomiony poźniej.
©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna