Dywan kwiatowy Belgia-Luksemburg Terminy: 9 – 14. 08. 2016Pobieranie 10.25 Kb.
Data08.05.2016
Rozmiar10.25 Kb.

Dywan kwiatowy

Belgia-Luksemburg
Terminy: 9 – 14.08.2016
1 dzień – zbiórka na parkingu za Biedronką ( skrzyżowanie ulic 1-maja i Dubois, wyjazd ok. godz. 6:00, przejazd przez Niemcy na nocleg pod granicą niemiecką.
2 dzień - Po śniadaniu przejazd do Luksemburga, stolicy Wielkiego Księstwa Luksemburg. W czasie dwugodzinnego spaceru zobaczymy plac Konstytucji, katedra Notre Dame, pałac książęcy, fragmenty cytadeli, spacer nad dzielnicą Grund, ulicą de la Corniche, czyli najpiękniejszym „balkonem” Europy. Wizyta na placu Armii z licznymi restauracjami i kawiarniami. Czas wolny a następnie przejazd do malowniczego miasteczka Dinant położonego w Ardenach nad rzeką Mozą. Przejazd do Waterloo, na miejsce słynnej bitwy, będącej ostateczną klęską Napoleona. Na pamiątkę tego wydarzenia, na pobliskim wzgórzu usypano kopiec i postawiono statuę lwa patrzącego w kierunku Francji. Przejazd na nocleg i obiadokolację w okolicy Brukseli.
3 dzień - Śniadanie i przejazd do średniowiecznej Gandawy zwanej często Florencją Północy. W programie spacer po zabytkowym centrum słynącym z unikatowego zespołu architektonicznego i licznych kanałów. W czasie zwiedzania zobaczymy m.in. majestatyczny Het Gravenstee ( Zamek Hrabiów ) z 1180 roku. W tym ponurym zamczysku mieści się muzeum pokazujące jak działał średniowieczny system sprawiedliwości, dalej przejdziemy na most świętego Michała, aby podziwiać chluby gandawskiej architektury : katedrę, dzwonnicę i kościół św. Mikołaja, a następnie przejdziemy do gotyckiej katedry św. Bawona ze wspaniałym ołtarzem gandawskim "Adoracja Mistycznego Baranka" namalowanym przez braci Huberta i Jana van Ecków.

Przejazd do Antwerpii , flandryjskiego miasta nad Skaldą. Zwiedzimy tutaj Steen- fragment XI w. fortyfikacji, Grote Markt z przepięknym ratuszem oraz fontanną Brabo, zobaczymy XVI - wieczne domy cechowe oraz Onze Lieve Vrouwe Kathedraal - największą gotycką katedrę w Belgii ze wspaniałymi dziełami Rubensa.


4 dzień – po śniadaniu przejazd do Brugii nazywanej też „Flamandzką Wenecją” pełną kanałów i urokliwych barokowych uliczek. Spacerem przejdziemy po mieście, odwiedzimy najstarszą zabytkową część aglomeracji i zwiedzimy m.in.: Onze Lieve Vrouwekerk – kościół z najwyższą wieżą w Belgii, Markt – rynek z dzwonnicą Belfort, Ratusz, Odwiedzimy XII wieczną Bazylikę Św. Krwi zbudowaną jako kaplica władców Flandrii i miejsce przechowywania relikwii będącej podobno Krwią Chrystusa przywiezioną z Ziemii Świętej. Czas wolny, przejazd nad Morze Północne do znanego belgijskiego uzdrowiska - Ostendy. Dla chętnych możliwość kąpieli. Powrót na nocleg.
5 dzień - po śniadaniu przejazd do Brukseli, stolicy Belgii, miasta piwa i czekolady oraz politycznej stolicy Europy. Nasze zwiedzanie rozpoczniemy od Atomium – 102-metrowego symbolu miasta ( model kryształu żelaza ), dalej przejedziemy przez dzielnicę europejską: zobaczymy m. in. Radę Unii Europejskiej, siedziba Komisji Europejskiej, zatrzymamy się w Parku Cinquantenaire z Łukiem Triumfalnym a następnie wysiądziemy przed Parlamentem Europejskim i zwiedzanie Parlamentarium. Dalej przejdziemy już do zabytkowego centrum Brukseli aby podziwiać m.in. :Pałac Królewski, Katedrę Św. Michała i Guduli, wpisany na listę Unesco najpiękniejszy rynek Europy - Grand Place wraz z Ratuszem z XV w., oraz wyjątkowymi domami cechowymi. Zobaczymy też dom króla oraz odwiedzimy Manneken Pis - siusiającego chłopczyka, symbol beztroskiego ducha Brukseli oraz jego siostrę Jeanneke Pis. W wolnym czasie skosztować będzie można belgijskich czekoladek. Wieczorem będzie można podziwiać słynny kwiatowy dywan układany raz na dwa lata z ciętych kwiatów i płatków dalii na Grote Markt. Obiadokolacja i wyjazd w drogę powrotną.
6 dzień – przejazd przez Niemcy, powrót do Opola około południa.
Cena: 1430 zł od osoby. Tylko pokoje 2 – osobowe. Ewentualna dopłata do pokoju 1 – osobowego około 100 EUR.
Cena zawiera:

  • 4 noclegi ze śniadaniem w hotelu 3* ( darmowe wifi, czajnik bezprzewodowy ),

  • 4 obiadokolacje,

  • przejazd komfortowym autokarem,

  • opieka polskiego pilota,

  • ubezpieczenie w TU Signal Iduna: KL, NW i CP

  • podatek vat.

Opłaty dodatkowe:
Zapisy od stycznia 2016 r.

Pobieranie 10.25 Kb.

©absta.pl 2020
wyślij wiadomość

    Strona główna