Dzień Edukacji Narodowej w „Dwójce” „Aby być niepospolicie uczonym, trzeba zacząć od pospolitego uczenia się”Pobieranie 4.36 Kb.
Data30.04.2016
Rozmiar4.36 Kb.
Dzień Edukacji Narodowej w „Dwójce”
Aby być niepospolicie uczonym, trzeba zacząć od pospolitego uczenia się” K. Dickens
W tym roku Dzień Edukacji Narodowej obchodziliśmy w naszej Szkole w tradycyjny ale, ze względu na 80 lecie placówki w szczególny sposób. Najpierw – w dniu samego święta – uroczyście przyjęliśmy w szeregi uczniowskie tegorocznych pierwszaków poprzez tradycyjny akt ślubowania i pasowania na ucznia. Dla podkreślenia pokoleniowego trwania Szkoły
w środowisku 84 uczniów klas pierwszych otrzymało z rąk nauczycieli i pracowników Szkoły będących absolwentami tejże pierwszą tarczę szkolną i plakietkę z logo obchodów 80-lecia. Uroczyste wręczenie nagród dyrektora Szkoły wyróżniającym się nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym poprzez aspekt wychowawczy dopełniło charakteru tego dnia – święta tych, którzy uczą i wychowują i tych najmłodszych uczonych i wychowywanych.

Mamy nadzieję, że liczny udział Rodziców w zorganizowaniu tego dnia będzie dobrym zwiastunem podtrzymania owocnego współdziałania Rodziców ze Szkołą, co jest niewątpliwym atutem szkolnej pracy wychowawczej.


Na 16 października natomiast zaprosiliśmy nauczycieli i pracowników, których aktywność zawodowa wpisana została przez los w 80 lat istnienia Szkoły. Obecność Burmistrza Miasta Pani Wiesławy Kwiatkowskiej, która patronuje obchodom jubileuszu to wyraz szacunku dla pracowników oświaty i splendor dla Szkoły. Wydarzenie pełne wzruszających spotkań
i wspomnień urozmaicone występem uczniów klasy 5c przygotowanym pod opieką p. Daniela Klonowskiego – absolwenta Szkoły i p. Bogny Fastyn, z humorem i klasą zwieńczyło świętowanie wszystkich tych, których, w przeszłości i obecnie, służba i pospolita praca to kształtowanie wielu niepospolitych ludzi.

Pobieranie 4.36 Kb.

©absta.pl 2020
wyślij wiadomość

    Strona główna