Dziewczyna mojego kumpla (my best friend's girl) premiera kinowa: 21 listopada 2008 dziewczyna mojego kumplaPobieranie 50.51 Kb.
Data07.05.2016
Rozmiar50.51 Kb.


PRZEDSTAWIA FILM:DZIEWCZYNA MOJEGO KUMPLA

(MY BEST FRIEND'S GIRL)


PREMIERA KINOWA: 21 LISTOPADA 2008

DZIEWCZYNA MOJEGO KUMPLA


http://www.mybestfriendsgirlmovie.com/

OBSADA


DANE COOK - Tank

KATE HUDSON - Alexis

JASON BIGGS - Dustin

ALEC BALDWIN - profesor Thompson

LIZZY CAPLAN - AmyTWÓRCY

HOWARD DEUTCH - reżyseria

ADAM HERZ - produkcja

GREG LESSANS - produkcja

JOHN SHADER - produkcja

JACK GREEN - zdjęcia

JANE STEWART - scenografia


PREMIERA KINOWA: 21 listopada 2008

PRODUKCJA: USA 2008

DOZWOLONY OD LAT: 15

CZAS TRWANIA: 101 minut

www.monolith.pl

MONOLITH FILMS:
PREMIERY KINOWE – promocja i reklama:

tel: 851 10 58, 851 10 59

fax: 851 10 58 w. 116
Szef promocji:

Robert Nadratowski robert@monolith.pl
Public Relations:

Paulina Waranka pr@monolith.pl

Michał Duma (internet) michal@monolith.pl

Olga Domżała (media lokalne) olga@monolith.pl

Reklama:

Iza Borowiec iza@monolith.pl

Dystrybucja

tel: 851 11 01; 840 66 99

fax: 0-22 841 47 40
Szef dystrybucji:
Tomasz Koć tomekkoc@monolith.pl


Dział dystrybucji:

Ryszard Pawlicki ryszardp@monolith.pl

Kamila Mielniczuk kamilap@monolith.pl

Katarzyna Zawada kasiaz@monolith.pl


PIEPRZNA KOMEDIA ROMANTYCZNA

Inteligentna, piękna i pełna temperamentu Alexis dla wielu kawalerów byłaby wymarzoną partnerką. Nic zatem dziwnego, że po miesiącu znajomości zaślepiony głębokim uczuciem Dustin wyznaje jej miłość. Alexis decyduje jednak, że zapał amanta trzeba ostudzić... nieodwracalnie. Zdruzgotany koszem Dustin zwraca się o pomoc do najlepszego kumpla, Tanka – specjalisty od reaktywowania związków. Świeżo porzuceni mężczyźni wynajmują Tanka, by ów znawca kobiecego wnętrza urządził kobietom na randce istne piekło na ziemi, po którym same zapragną wrócić do poprzednich partnerów.


Tank nie spodziewa się, że Alexis okaże się największym wyzwaniem w jego „karierze”.

Gdy próbuje ją uwieść, a potem zniechęcić do siebie, z przerażeniem odkrywa, że dziewczyna przejrzała jego grę i sama rzuciła mu rękawicę. Zawadiacki wdzięk Alexis sprawi, że Tank musi wybierać między własną reputacją jako łamacza serc i przyjaciela Dustina, a coraz gorętszym uczuciem do swojej zuchwałej „ofiary”.

Monolith Films przedstawia komedię romantyczną Howarda Deutcha

z pieprzem i w gwiazdorskiej obsadzie:


królowa amerykańskiej rom-com – KATE HUDSON,

czołowy komik USA - DANE COOK,

popularny w Polsce za sprawą serii przebojów „American Pie” - JASON BIGGS,
oraz

nominowany do Oscara i nagrodzony Złotym Globem - ALEC BALDWIN.

DOBRZE NIEDOBRANA PARA

Na pierwszy rzut oka główni bohaterowie DZIEWCZYNY MOJEGO KUMPLA wydają się kompletnie niedobraną parą, nieprzystającą do schematów współczesnych komedii romantycznych. Tank jest wiecznym kawalerem, który wrodzony dar obrażania i manipulowania kobietami obrócił w bardzo lukratywny interes. Alexis, na pozór idealna partnerka dla mężczyzny poszukującego żony, jest już znużona monogamią i pragnie skosztować przygodnego seksu. Na pytanie, jak w takim przedziwnym duecie mógł zakwitnąć romans, a później prawdziwa miłość, odpowiadają twórcy pieprznej komedii romantycznej DZIEWCZYNA MOJEGO KUMPLA.


„Związki, które pokazujemy w filmie, są dalekie od ideału.”, przyznaje gwiazda filmu, Kate Hudson. „Każdemu zdarza się popełnić błędy, a my staramy się pokazać, jak do nich dochodzi i rozbawić tym widza”. Ekranowy partner Hudson – Dane Cook, dodaje: „Wyjątkową cechą tych bohaterów jest to, że żadne z nich nie chce się zakochać, a zatem zaprzeczamy stereotypom komedii romantycznej. Pomimo bezkompromisowości humoru

i rysunku postaci, pokazujemy je z wielką sympatią”.

ALEXIS: SERYJNA MONOGAMISTKA

Według Hudson, Alexis pragnąca zerwania z monogamią zdecydowanie wyłamuje się ze schematu bohaterki romantycznej. Jest prawniczką, kobietą sukcesu, a w pierwszych scenach DZIEWCZYNY MOJEGO KUMPLA daje kosza zadurzonemu Dustinowi (Jason Biggs)

i postanawia w pełni skorzystać z uroków życia singielki. „Po raz pierwszy w karierze gram kogoś psychicznie zbliżonego do mężczyzny”, zdradza aktorka. „Alexis chce cieszyć się swobodą, znajduje nawet partnera na telefon i w ogóle nie przejmuje się emocjonalnym sztafażem, jaki towarzyszy randkom”.
Tank wydaje się doskonałym partnerem dla wystrzegającej się związków Alexis. Wkrótce jednak do gry wchodzą głębsze emocje. „Gdy moja bohaterka poznaje Tanka, budzą się w niej uczucia, których dotąd nie znała”, twierdzi gwiazda takich przebojowych komedii „JAK STRACIĆ CHŁOPAKA W 10 DNI”, oraz „JA, TY I ON”. Rola w często niecenzuralnej komedii romantycznej otworzyła przed nią zupełnie nowe możliwości: „Wreszcie mogę przeklinać i robić to, co przytrafia się nam wszystkim na co dzień. Zasmakowałam życia, jakie od dawna wiodą bohaterki SEKSU W WIELKIM MIEŚCIE i bardzo mi się to spodobało. Po raz pierwszy zajrzałam do skrzynki z erotycznymi akcesoriami...”
Jedną z ulubionych scen Hudson jest w filmie wizyta w klubie ze striptizem. Zabierając tam Alexis, Tank próbuje ją urazić. Nie spodziewa się jednak, że podchmielona bohaterka

zlekceważy zniewagę i, o zgrozo, zacznie dobrze się bawić. „Chyba po raz pierwszy jestem

w jakiejś scenie pijana. Doprawdy wiele frajdy dało mi wyluzowanie i lekkie szaleństwo,

z jakim musiałam to zagrać”, zwierza się Hudson.


Twórcy filmu wystrzegali się powielania najgorszych stereotypów dotyczących relacji damsko-męskich i wyjątkowo niesmacznych żartów. Producent Josh Shader wyjaśnia:

„Gdy oglądamy rozmowę Tanka i Dustina o pornografii, czy też komentarze Amy oraz Alexis o masturbacji, zaskakuje nas ich naturalność. Właśnie tak rozmawiają przyjaciele. Nigdy nie próbowaliśmy przekroczyć powszechnie przyjętych granic”.


Lizzy Caplan, znana z „Projektu: Monster” zachwyciła się rolą przyjaciółki Alexis: „Amy jest bardzo, bardzo dosadna i to ona przekonuje Alexis do zasmakowania w przygodnym seksie.


TANK: NIEGRZECZNY i NIE-ROMANTYCZNY

Dane Cook, znany z energetycznych występów na scenie jako komik, dał się poznać jako sympatyczny bohater komediowy w przeboju PRACOWNIK MIESIĄCA. Najnowszy projekt pozwolił mu na ukazanie pełnej gamy swoich talentów. Jako zaprzysięgły wróg miłości Tank jest zaprzeczeniem bohatera romantycznego. Porzuceni mężczyźni wynajmują go do umawiania się ze swoimi byłymi dziewczynami. Gdy Tank potraktuje je w sposób uwłaczający ich godności, kobiety mają (w założeniu) wrócić do swoich poprzednich partnerów. „Proszę wyobrazić sobie wszystkie najgorszy cechy u faceta. Tank posiadł każdą z nich. A w głębi serca jest romantykiem. W sumie dąży do tego, żeby pogodzić ze sobą pary”, wyjaśnia Cook.


Producent Adam Herz nie szczędzi pochwał swojej gwieździe: „Cook jest nieustraszonym aktorem estradowym, ale też filmowym”. Sam komik przyznaje, że ekscytowała go możliwość zagrania tak kontrowersyjnej postaci jak Tank: „Fajnie jest być niegrzecznym, widzowie zawsze lubią zwyrodnialców. Najbardziej lubimy jednak, gdy mają oni okazję się zmienić, a to właśnie przytrafia się Tankowi”.
Postać grana przez Dane’a Cooka jest pełna sprzeczności i to właśnie od jego talentu zależało, czy publiczność pokocha zepsutego do szpiku kości kawalera, który powoli nabiera dojrzałości. Reżyserowi Howardowi Deutschowi zależało na tym, aby odtwórca roli Tanka autentycznie ukazał jego przemianę. „Tylko wtedy widzowie mogą się do niego przywiązać”, podkreśla twórca.
Hudson była zachwycona energią swojego ekranowego partnera i zaangażowaniem, z jakim podszedł do roli: „Dane rzeczywiście przejmuje się swoimi postaciami, pracuje w maksymalnym skupieniu”. Producent Barry Katz dodaje, że sukces filmu wynika w dużym stopniu z wdzięku Alexis i Tanka, który bierze górę nad wszystkim, co dzieli jakże odmienne postaci. „Na Alexis nie robią wrażenia manewry Tanka, co go początkowo dziwi, a później wręcz zwala z nóg. Nie ma nic śmieszniejszego, niż obserwowanie, jak tych dwoje przyciąga się i odpycha jednocześnie”.DUSTIN: PARTNER ZA IDEALNY

Cały świat poznał Jasona Biggsa za sprawą przebojowej serii „American Pie”. Tym razem aktor wciela się w postać kumpla Tanka – Dustina, który niemal obsesyjnie przywiązuje się do Alexis. „Na myśl nasuwa się słowo ‘maniak’”, podsumowuje Dustina Biggs. „Jest jednak przeuroczym człowiekiem, teoretycznie idealnym partnerem, ale może zbyt uczuciowym,

z czego niedługo sam zda sobie sprawę.”
Dane’owi Cookowi zależało na stworzeniu wiarygodnego portretu przyjaźni między Tankiem i Dustinem: „Publiczność musi wyczuwać ich przywiązanie. Gdy tylko poznałem Jasona, wiedziałem, że nastąpi to bez najmniejszych kłopotów.” Jego spostrzeżenia podziela Kate Hudson, na której wielkie wrażenie zrobiło poczucie humoru Biggsa i doskonałe przygotowanie do roli.


PROFESOR TURNER: SEKSISTOWSKI KOBIECIARZ

Obsadę zamyka nieoceniony odtwórca roli ojca Tanka – Alec Baldwin. Laureat Złotego Globu gra profesora Turnera, który wykłada na kobiecym college’u, będąc jednocześnie kobieciarzem i zaprzysięgłym szowinistą. „Turner to najohydniejsza seksistowska świnia, jaką kiedykolwiek widziałem w filmie. To prawdziwy potwór, ale widzowie będą się z niego śmiać, bo to co mówi, jest po prostu niewyobrażalne”.


Reżyser Howard Deutch chwali wszechstronność Baldwina: „Potrafi w tej samej scenie być przekomiczny i dramatyczny”. Podobnie wypowiadają się pozostali aktorzy. Na planie Dane Cook błyskawicznie znalazł wspólny język z gwiazdą „Polowania na Czerwony Październik”: „Baldwin to mistrz. Wnosi do filmu niebywałą dawkę energii i zrozumienia dla swojej postaci To pomogło nam w ukazaniu relacji ojciec-syn”. Alec Baldwin odwzajemnia komplementy ekranowego partnera: „Nie ma zbyt wielu komików, których widownia chce oglądać w rolach amantów. W przypadku Dane’a możemy się spodziewać kariery pełnej bardzo zróżnicowanych ról”.WIELKI ZNAWCA KOMEDII

Reżyser DZIEWCZYNY MOJEGO KUMPLA Howard Deutch traktował pracę na planie jako okazję powrotu do gatunku, który przyniósł mu największe sukcesy w latach 80. - „Dziewczynę w różowej sukience” i „Some Kind of Wonderful”. „Interesuje mnie to, jak tworzymy związki i co nas trzyma razem. Mógłbym godzinami oglądać pary na randkach”, przyznaje twórca. Dane Cook przytacza doświadczenie Deutcha w pracy z aktorskimi legendami - Walterem Matthau i Jackiem Lemonem, które uczyniło z niego wielkiego znawcę komedii. „Przede wszystkim wnosi jednak do komedii psychologiczną głębię”, zaznacza aktor. Deutch jest zwolennikiem improwizacji na planie, ale za absolutną podstawę pracy uważa scenariusz: „Szkielet sceny musi znajdować się na papierze. W tym przypadku mieliśmy do czynienia z bardzo zabawnym scenariuszem, więc dużo łatwiej było wzbogacić go o nasze pomysły”.


Zdjęcia kręcono w Bostonie, co ucieszyło Dane’a Cooka, urodzonego w Arlington, na przedmieściach tej metropolii. „Pierwsze kroki na estradzie stawiałem w Harvard Square

w 1990 roku. Od dawna marzyłem o powrocie do Bostonu, a udało mi się to za sprawą filmu, w którym gram u boku Kate Hudson, Jasona Biggsa i Aleca Baldwina!” Partnerka Cooka także chwali atmosferę, jaka wytworzyła się w trakcie pracy: „Granie tych postaci sprawiało nam prawdziwą przyjemność. Perypetie, jakie im się przytrafiają, są przezabawne, a przy okazji pokazaliśmy kilka rzeczy, których nie widzieliście wcześniej w żadnej komedii romantycznej”, twierdzi Kate Hudson.

OBSADA


DANE COOK (Tank)

Nazwany przez Entertainment Weekly „fenomenem i ikoną” amerykańskiej estrady, Dane Cook pozostaje jednym z najoryginalniejszych komików za oceanem, a jednocześnie rozwija swoją karierę aktorską, ostatnio za sprawą przebojowego „Pracownika miesiąca”, który

na całym świecie zarobił 38 milionów dolarów, a także „Faceta pełnego uroku” z Jessicą Albą

i popularnego także w Polsce thrillera „Mr. Brooks” z Kevinem Costnerem i Demi Moore.

W 2003 roku zagrał w filmie akcji „Torque: Jazda na krawędzi” u boku Ice Cube’a, a wraz z Mattem Damonem i Gregem Kinnearem wystąpił w komedii braci Farrelly „Skazani na siebie”. Jego wielka kariera komika rozpoczęła się dwa lata temu, gdy album „Retaliation” trafił na czwarte miejsce listy Billboardu i zyskał podwójną platynę, gwarantując mu miejsce w panteonie sław amerykańskiego stand-up’u: Billa Cosby’ego, George’a Carlina i Steve’a Martina. Dziś Cook występuje w tak renomowanych miejscach jak Carnegie Hall oraz Allstate Arena w Chicago, gromadząc niekiedy po 50 000 widzów (w Gator Growl na University of Florida). Cook urodził się i wychowywał w Arlington, nieopodal Bostonu, a pierwsze kroki na scenie stawiał w wieku 18 lat w college’u i klubach komediowych.

Jako jeden z pierwszych komików użył internetu, by trafić do swoich fanów. Dziś jego stronę www.danecook.com miesięcznie odwiedza 500 000 osób, a na MySpace ilość zarejestrowanych fanów aktora sięgnęła 2 100 000! Kolejnym etapem w zdobywaniu zawrotnej popularności było upowszechnienie gestu Super Finger (w skrócie SU-FI), będącego częścią jego słynnego skeczu oraz nagranie rok temu singla „I’ll Never Be You”.KATE HUDSON (Alexis)

Laureatka Złotego Globu i nominowana do Oscara i BAFTY za kreację w filmie Camerona Crowe’a „U progu sławy”, aktorka została zauważona dzięki rolom w „200 papierosach”, „Dr. T i kobiety” Roberta Altmana (u boku Richarda Gere’a , Helen Hunt, Laury Dern

i Liv Tyler), „Wszystko o Adamie” (ze Stuartem Townsendem i Frances O’Connor) oraz epickiemu dramatowi historycznemu „Cena honoru” Shekhara Kapura z Heathem Ledgerem

i Wesem Bentleyem. Popularność na całym świecie przyniosła Hudson komedia romantyczna „Jak stracić chłopaka w 10 dni” z Matthew McConaugheyem, która zarobiła ponad 200 milionów dolarów. Kolejne wielkie przeboje z udziałem aktorki to „Alex i Emma” Roba Reinera, „Rozwód po francusku” z Naomi Watts i Glenn Close, „Mama na obcasach” „Klucz do koszmaru” z Geną Rowlands oraz „Ja, ty i on” z Owenem Wilsonem, Mattem Dillonem

i Michaelem Douglasem. Tegoroczna komedia „Nie wszystko złoto co się świeci” ponownie pozwoliła Hudson stanąć na planie z Matthew McConaugheyem i kolejny raz przyniosła znaczne dochody na całym świecie. Na premierę oczekują „Ślubne wojny” z Anne Hathaway oraz musical Roba Marshalla „Nine”, w których Hudson zagrała główne role. W tym roku wraz ze swoim partnerem biznesowym Davidem Babaii aktorka wypuściła na rynek kosmetyki wolne od wszelkich składników pochodzenia zwierzęcego. Część dochodów z ich sprzedaży została przekazana na rzecz organizacji WildAid, wspierającej ochronę zagrożonych gatunków na całym świecie.

JASON BIGGS (Dustin)

Debiutował w wieku 5 lat jako aktor i model w reklamach, jako 13-latek wystąpił na Broadwayu w „Rozmowach z moim ojcem” u boku Judda Hirscha. Zasłynął także jako partner Kathleen Turner w kolejnej inscenizacji „Absolwenta”, ale niewątpliwie największą popularność przyniosła mu kinowa seria „American Pie” (350 milionów dochodu w samych Stanach Zjednoczonych). Inne kinowe projekty Biggsa, które trafiły na polskie ekrany, to „Dziewczyna z Jersey” Kevina Smitha, „Życie i cała reszta” Woody’ego Allena, „Twarda laska” i „Nawiedzona narzeczona” z Paulem Ruddem i Evą Langorią.
ALEC BALDWIN (Profesor Thompson)

Absolwent New York University, ostatnio występował na deskach Roundabout w „Zabawiając pana Sloana” w 2006 roku. Jego największe przeboje kinowe to „Sok z żuka”, „Pracująca dziewczyna”, „Polowanie na Czerwony Październik”, „Glengarry Glen Ross”, „Malice”, „Pod presją”, „Lekcja przetrwania”, „Kot”, „Cooler” (nominacja do Oscara za najlepszą drugoplanową rolę) oraz „Aviator” i „Infiltracja”. Występ w serialu „30 Rock” zaowocował nagrodą Emmy, Złotym Globem i nagrodą Krytyków Telewizyjnych w 2007 roku. Poza aktywnością zawodową Baldwin chętnie uczestniczy w akcjach kulturalnych, społecznych i politycznych, prowadzonych z ramienia People for the American Way, The Hamptons International Film Festival, East Hampton Day Care Center, PETA i The Radiation and Public Health Project. Aktor mieszka obecnie w Nowym Jorku, z aktorką Kim Basinger ma córkę Ireland.LIZZY CAPLAN (Ami)

Błyskawicznie rozwijającą się karierę młodej aktorki rozpoczął występ w przebojowej komedii „Wredne dziewczyny”, a niedawny sukces filmu J.J. Abramsa z jej udziałem „Projekt Monster” przysporzył jej jeszcze większą rzeszę fanów. Dzięki współpracy z takimi znakomitościami jak Mike White i Judd Apatow oraz rolom w serialach „Luzaki i kujony” i „Studenciaki” Caplan trafiła na listy „10 Actors to Watch” Daily Variety oraz „So Five Minutes from Now” Entertainment Weekly.
TWÓRCY


HOWARD DEUTCH - reżyser

Reżyserskie szlify zdobywał przygotowując zwiastuny i reklamy. Największe przeboje kinowe Deutcha to „Jak ugryźć 10 milionów 2”, „Jeszcze bardziej zgryźliwi tetrycy”, „Sezon rezerwowych”, „Wyrównując rachunki z tatą” i „Dziewczyna w różowej sukience”. Wyreżyserował szereg sztuk teatralnych w New York Ensemble Theatre, a także teledysków takich artystów jak Billy Idol i Billy Joel. Jego kariera telewizyjna obejmuje reżyserię odcinków seriali „Melrose Place” i „Karolina w wielkim mieście”.ADAM HERZ - produkcja

Po ukończeniu University of Michigan przeniósł się do Los Angeles, gdzie zdobył posadę asystenta przy produkcji kilku filmów. W wolnym czasie pisał scenariusze inspirowane filmami z lat 80. i jego wspomnieniami z liceum w East Grand Rapids w Michigan. Universal błyskawicznie kupił jego dzieło, które stało się kanwą scenariusza „American Pie”. Herz był także scenarzystą i producentem sequeli komedii „Amercian Pie 2” i „American Pie: Wesele”. W 2003 roku Herz zawarł z Universalem umowę, na mocy której powstała firma Terra Firma Films. Jego pierwszym projektem producenckim jest komedia DZIEWCZYNA MOJEGO KUMPLA, kolejnym będzie „Mardi Gras” dla Sony Screen Gems.
GREG LESSANS - produkcja

Urodzony w Baltimore, w stanie Maryland, absolwent Northwestern University. Przygodę

z przemysłem filmowym rozpoczynał jako asystent samego Scotta Rudina. Gdy przeszedł

do Marc Platt Productions, wyprodukował przebój „Legalna blondynka” i broadwayowski „Wicked”. Od 2003 współpracuje ze wspólnikiem Adamem Herzem prowadzi Terra Frima Films.JOHN SHADER - produkcja

Pochodzi z Orlando, na Florydzie, studiował na Northwestern University. Od lat współpracuje z Adamem Herzem, któremu asystował przy tworzeniu scenariusza American Pie 2”,

a następnie produkcji „American Pie: Wesele” oraz dokumentu „American Pie: Revealed”.

Od 2003 roku jest wspólnikiem Herza i Lessansa w Terra Firma Films.JACK GREEN - zdjęcia

Nominowany do Oscara i BAFTY za zdjęcia do filmu Clinta Eastwooda „Bez przebaczenia”, wyróżniony także przez Stowarzyszenie Amerykańskich Operatorów za „Co się wydarzyło w Madison County” oraz jury w Cannes za „Birda”. Z Eastwoodem współpracuje od czasów „Zagraj dla mnie, Misty” i „Brudnego Harry’ego”, a jako samodzielny operator stworzył zdjęcia do takich filmów dwukrotnego zdobywcy Oscara jak „Wzgórze złamanych serc”, „Biały myśliwy, czarne serce”, „Doskonały świat”, „Północ w ogrodzie dobra i zła”, „Kosmiczni kowboje” i dokumentu „Eastwood o Eastwoodzie”. Inne projekty Greena to

„40-letni prawiczek”, „50 pierwszych randek”, „Przerwana lekcja muzyki”, „Speed 2: Wyścig z czasem”, „Twister”, „System”, „Bad Company” i „Oszukana”.

JANE STEWART - scenografia

Urodzona w Teksasie, absolwentka Berkley, uczęszczała również na kursy na The Sorbonne, U.S.I.U. w San Diego i Londynie oraz Oakland Art’s Institute. Znana ze współpracy z Alexandrem Paynem przy przebojach „Schmidt” i „Bezdroża”, ostatnio pracowała nad nominowanym do Oscara komediodramatem „Rodzina Savage”. Efekty jej pracy możemy też podziwiać w filmach „Rodzinny dom wariatów” i „Candyman”.©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna