Edyta geppertPobieranie 6.97 Kb.
Data10.05.2016
Rozmiar6.97 Kb.

EDYTA GEPPERT


„Nic nie muszę”
Znakomita polska piosenkarka Edyta Geppert w bieżącym roku obchodzi 25-lecie swojej pracy na estradzie. W związku z tym Jubileuszem Agencja Artystyczna „EDYTA”, sprawująca od początku kariery opiekę nad wszelkimi działaniami artystycznymi Edyty Geppert, wydaje płytę – już dwunastą w dorobku Artystki.
Album został nagrany z towarzyszeniem Polskiej Orkiestry Radiowej. Wszystkie piosenki skomponował Seweryn Krajewski, a ich aranżacja jest dziełem Krzysztofa Herdzina, który do realizacji tego projektu pozyskał znakomitych muzyków solistów, m. in.: Jacka Królika /gitary/ i Cezarego Konrada / instrumenty perkusyjne/.

Edyta należy do tych wokalistek, które poprzez swoją wrażliwość i stylistykę wykonywanych piosenek, szczególnie predestynowane są do współpracy z najpiękniejszym chyba akompaniatorem – jakim bez wątpienia staje się dobra i z wyczuciem prowadzona orkiestra.

Dawno nie było w Polsce takiej płyty. Pobrzmiewają tu echa gigantów, którzy w swoim dorobku mieli orkiestrowo-filmowe nagrania (Barbra Streisand, Shirley Bassey, Charles Aznavour), jest rozmach produkcyjny, wyrafinowane i „hollywoodzkie” aranżacje.

Mamy oto genialne piosenki Seweryna Krajewskiego; mamy mądre i osobiste teksty, wspaniale brzmiącą Polską Orkiestrę Radiową; mamy wreszcie Edytę – wzruszającą i zawsze prawdziwą, której – bez pomocy mediów – od lat towarzyszy olbrzymia i wierna publiczność.


Edyta Geppert jest jedynym artystą polskiej estrady muzycznej mającym w swoim dorobku trzy nagrody „Grand Prix” Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Koncertowała na obu półkulach nie tylko dla środowisk polonijnych. Łączna sprzedaż jej płyt przekroczyła półtora miliona egzemplarzy a sześć albumów osiągnęło status Złotej Płyty.
1. Bo już nic nie muszę (sł. Grażyna Szałkowska)

2. Za inna (sł. Grażyna Szałkowska)

3. Gdyby łzy (sł. Grażyna Szałkowska)

4. Do trzeciej z cnót (sł. Jadwiga Has)

5. Szukaj mnie (sł. Marek Dagnan) – piosenka z filmu „Kogel-Mogel”

6. Nie żałuję (sł. Agnieszka Osiecka)

7. Łzy księżyca (sł. Grażyna Szałkowska)

8. Kiedy mnie już nie będzie (sł. Agnieszka Osiecka)

9. Życie nie stawia pytań (sł. Agnieszka Osiecka)

10. Śpiewka o pękniętym sercu (sł. Agnieszka Osiecka)

11. Miasteczko Pana Andersena (sł. Wojciech Młynarski)

12. Sentymentu mgła (sł. Andrzej Poniedzielski)

13. Zapowiedź – Edyta Geppert

14. Jak to jest z moim śpiewaniem (sł. Grażyna Szałkowska)Wszystkie kompozycje: Seweryn Krajewski.

Opracowanie i aranżacja: Krzysztof Herdzin.
Więcej informacji o Artystce: www.egeppert.com
©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna