Faks: +48 (0) 58 662-49-90Pobieranie 14.06 Kb.
Data07.05.2016
Rozmiar14.06 Kb.I
Viega Sp. z o.o.

ul. Hrubieszowska 2

01-209 Warszawa
Marta Walaszkowska

tel.: +48 (0) 58 662-49-96

faks: +48 (0) 58 662-49-90

info@viega.pl

www.viega.pl

Irmedia


ul. Powsińska 75/68

02-903 Warszawa


Łukasz Wichłacz

tel.: +48 (0) 22 402-46-10

l.wichlacz@irmedia.com.pl

www.irmedia.com.plnformacja prasowa


Około 12 000 osób obejrzało efektowne, objazdowe przedstawienie firmy Viega:
Roadshow 2011” – dynamiczna impreza prezentująca nowości w branży instalacyjnej
Niezwykłe połączenie informacji, rozrywki, akrobatyki artystycznej i muzyki - „Roadshow” to objazdowa impreza firmy Viega przeznaczona dla specjalistów z branży: instalatorów, handlowców, projektantów. Podróż rozpoczęła się 9. kwietnia w Berlinie. Przez osiem tygodni „Roadshow 2011” odwiedzał kolejne niemieckie i austriackie miasta, goszcząc w największych halach widowiskowych od Hamburga do Salzburga. Ostatnim przystankiem imprezy zorganizowanej pod hasłem „Viega wzbudza emocje” była Lanxess Arena w Kolonii, gdzie 1 czerwca miał miejsce finałowy spektakl.
„Roadshow” stał się już dla firmy Viega swoistą tradycją. Co cztery lata, tuż po Targach ISH, przygotowuje ona atrakcyjny program dla lokalnych specjalistów działających w branży instalacyjnej. Podczas przedstawienia pokazywane są nowości produktowe i rozwiązania systemowe, które miały swoją premierę na tej największej światowej imprezie targowej.

- Duża frekwencja we wszystkich miastach potwierdza, że nasza koncepcja prezentowania fachowych informacji w rozrywkowej formie trafia do odbiorców i podoba się im – mówi Dirk Gellisch, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w firmie Viega. - Nasi goście doskonale się bawią, a jednocześnie wracają z imprezy bogatsi o wiedzę przydatną w codziennej pracy.


Innowacyjne produkty i aktualne trendy
Każda z imprez z cyklu „Roadshow” podzielona była na kilka bloków tematycznych. Angela Elis, prowadząca liczne programy naukowe w telewizji, przedstawiała gościom główne nurty rozwoju branży instalacyjnej w perspektywie kolejnych miesięcy. Wraz z ekipą telewizyjną odwiedziła wcześniej Targi ISH, a następnie zweryfikowała uzyskane tam opinie u specjalistów.
Ważnym tematem omawianym podczas imprez przez naukowców z Uniwersytetu w Bonn było „Utrzymanie jakości wody użytkowej". Poruszali oni kwestie zachowania istotnych wartości granicznych temperatury i regularnej wymiany wody w instalacjach. Przy tej okazji wspominali oczywiście o produktach i systemach firmy Viega. Po części teoretycznej fachowcy z branży dzielili się swoimi doświadczeniami praktycznymi, na przykład w zakresie stosowania systemów rur z tworzywa sztucznego.
Podczas „Roadshow” pokazywano także jak łączyć efektywność energetyczną z przytulnością pomieszczeń, a instalatorzy z całych Niemiec opowiadali jak prosto układa się elastyczne rury systemu Fonterra wykonane z polibutenu.
Analogiczny klimat panował podczas części poświęconej kwestiom wzornictwa oraz rozwiązań elektronicznych w łazience. Viega jest w tej dziedzinie prekursorem wytyczającym najnowsze trendy. Przykładem może być armatura do wanny Multiplex Trio E4, której obsługa przypomina zabawę takimi urządzeniami jak iPod lub iPhone. Kolejna niezwykła innowacja to niemal niewidoczny odpływ liniowy Advantix Vario o regulowanej długości. Projektant Achim Pohl ze studia Artefakt Industriekultur podkreślał, że wprowadzanie tego typu nowości nie jest celem samym w sobie, lecz wyjściem naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, którzy zwracają coraz większą uwagę na komfort w łazience. Będąc członkiem jury międzynarodowych instytucji przyznających nagrody za wzornictwo, jest on w pełni świadomy znaczenia funkcjonalnego designu oraz łatwej obsługi urządzeń. Jego wykłady dostarczyły fachowcom z branży instalacyjnej dodatkowych argumentów umożliwiających jeszcze skuteczniejszą sprzedaż.
Viega wzbudza emocje...
„Roadshow 2011“ to impreza, która potwierdza hasło „Viega wzbudza emocje“. Firma z Attendorn przekonuje zarówno nagradzanymi za wzornictwo produktami, jak i nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi. Jednocześnie poruszając kwestie istotne dla rozwoju techniki instalacyjnej Viega wspiera ewolucję rynku i branży instalacyjnej.
Przez osiem tygodni firma Viega przemierzała ze swoim przedstawieniem Niemcy i Austrię, zatrzymując się w siedmiu dużych miastach: Berlinie, Lipsku, Salzburgu, Norymberdze, Stuttgarcie, Hamburgu i Kolonii.
Zdjęcia z poszczególnych imprez są dostępne pod adresem: www.viega.de/bewegt.

Zdjęcie (PL_110601_Roadshow_01): Wszystkie imprezy z cyklu „Roadshow 2011” cieszyły się dużą frekwencją.Zdjęcie (PL_110601_Roadshow_02): „Roadshow” firmy Viega to unikalne połączenie informacji, rozrywki, muzyki i akrobatyki artystycznej.Informacje o firmie:

Założona w 1899 roku w Attendorn w Westfalii firma Viega GmbH & Co. KG jest międzynarodowym liderem w branży produktów techniki instalacyjnej. Zatrudnia obecnie około 3.000 pracowników. Asortyment obejmuje ponad 16.000 artykułów, produkowanych w Attendorn-Ennest/Westfalia, Lennestadt-Elspe/Westfalia, Großheringen/Turyngia, Niederwinkling (Bawaria) i McPherson/Kansas (USA). W ofercie firmy znajdują się systemy rur, systemy podtynkowe i odpływowe. Produkty Viega znajdują zastosowanie w instalacjach domowych, jak również w instalacjach przemysłowych i przemyśle okrętowym.Strona /

©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna