Gazeta Publicznego Gimnazjum w Warcie, miesięcznik, październik,6/2015 (116), cena 50 groszyPobieranie 78.5 Kb.
Data07.05.2016
Rozmiar78.5 Kb.

Gazeta Publicznego Gimnazjum w Warcie, miesięcznik, październik,6/2015 (116), cena 50 groszy


W numerze:

- od redakcji

- aktualności

- sonda


- wywiad z …

- pozdrowienia

- sport

- wieści z biblioteki- kąciki
Witam wszystkich czytelników naszej gazetki ! :) Zaczynamy pracować dla Was w nowym składzie. Czas szybko mija, nim się obejrzeliśmy, nadszedł październik. Niestety nie wydaliśmy pierwszego numeru

w pierwszym miesiącu szkoły, dlatego ten będzie połączony z wiadomościami z września. Miłej lektury ! :D

Redaktor naczelna

KTOKOLWIEK WIDZIAŁ!Poszukujemy osoby, która należy do klasy 3b. Ma długie blond włosy i smukłą sylwetkę. Zawsze widzimy ją uśmiechniętą. Jeśli ktoś domyśla się, kim jest ta osoba, prosimy zgłosić się do Małgosi Chudzik lub Marty Wiśniewskiej z klasy 3c. To może Ty otrzymasz nagrodę! Zapraszamy do zabawy i życzymy powodzenia!

Wiśnia i GosiaAKTUALNOŚCI!

- 1 września - powrót do szkoły z nowym zapałem i głowami pełnymi pomysłów, apel rozpoczynający rok szkolny 2015/16

- 25 września - Indywidualne Biegi Przełajowe

w Sieradzu

- 30 września - pielgrzymka klas trzecich do Lichenia, Dzień Chłopaka

- 1 października - Dzień Chłopaka w szkole, z tej okazji dziewczęta jak co roku założyły krawaty

- 2 października - wyjazd do kina na film "Pilecki"

- 2 października - Wojewódzkie Indywidualne Biegi Przełajowe w Uniejowie

- 6 października - Bieg Sztafetowy w Burzeninie
Patrycja

Samorząd Uczniowski na rok 2015/16

Przewodnicząca: Klaudia Wawrowska 3b

Z-ca przewodniczącej: Patrycja Pasik 3c

Sekretarz: Katarzyna Wiśniewska 3e

Sekcja teatralna:

P.: Małgorzata Chudzik 3c

Z: Julia Sobczyk 3e

Sekcja sportowa:

P.: Daniel Oleszczyk 3e

Z-ca: Szymon Zieliński 3c

Sekcja redakcyjna:

P.: Patrycja Pasik 3c

Z-ca: Agata Marczyńska 3d

Sekcja organizacyjna:

P. Natalia Nowak 3 d

Z. Klaudia Górna 2 c

Sekcja plastyczno-fotograficzna:

Dominika Pluta 3 d

Ewelina Dominiak 3 d


Patrycja


Gimtytuł. Gazeta Publicznego Gimnazjum w Warcie. Redaktor naczelny: Patrycja Pasik. Redakcja: Michał Bilski, Małgosia Chudzik, Rafał Cybulski, Maria Domagalska, Karolina Domańska Martyna Gałęzka, Zuzia Jabłońska, Łukasz Krawczyk, Agata Marczyńska, Hubert Nowak, Martyna Nowicka, Kacper Osetek, Oliwia Owczarek, Daniel Oleszczyk, Patrycja Pasik, Ola Pluta, Adrian Rymarz, Cezary Safader, Klaudia Sitarek Julia Sobczyk, Joanna Szymańska, Marta Wiśniewska, Szymon Zieliński. Skład komputerowy: Małgorzata Wawrzyniak-Dorabiała. Korekta: Aldona Jurek. Nakład: 100 egzemplarzy.
WYCIECZKA DO LICHENIA

30 września odbyła się wycieczka klas trzecich naszego gimnazjum do Lichenia. Spotkaliśmy się tam z trzecioklasistami z niemalże całej Diecezji Włocławskiej. Chętnych było dużo, co bardzo nas cieszy, gdyż pokazuje duże zaangażowanie

w rozwijanie i pielęgnowanie wiary chrześcijańskiej. Wycieczka była świetną okazją do poznania nowych ludzi, wysłuchania świadectwa wiary jednej

z aktorek, zastanowienia się nad swoim postępowaniem, nad zachowaniem dzisiejszej młodzieży i do znalezienia „usterek” wymagających poprawy.

W dniu wyjazdu około godz. 8.30 uczniowie pod czujnym okiem p. Wiktora Wawrowskiego, p. Elżbiety Słowińskiej oraz p. Małgorzaty Wawrzyniak-Dorabiały zajęli miejsca w autobusie

i po kilkudziesięciominutowej podróży dotarliśmy na miejsce. Tam mieliśmy ponad godzinę czasu dla siebie. Mogliśmy samodzielnie zwiedzić miejsca warte uwagi. Jedną z głównych atrakcji było świadectwo wiary Patrycji Hurlak. O godz. 11.40 wszyscy zebraliśmy się w jednym miejscu

i w zwartej grupie ruszyliśmy do Bazyliki Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski, gdzie około godz. 11.45 rozpoczęła się scenka o tematyce religijnej, przygotowana przez młodzież jednej ze szkół. Następnie rozpoczęła się Msza Święta skierowana do młodych ludzi, którzy licznie przybyli w tym dniu do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu. Przed 14.00 udaliśmy się pod pobliską dzwonnicę i tam zjedliśmy ciepły posiłek. Najedzeni i pełni optymizmu ruszyliśmy w drogę powrotną. Podczas podróży zrobiliśmy mały postój, całość zwieńczyliśmy solidnym posiłkiem w McDonaldzie. Reszta trasy minęła bardzo przyjemnie przy śpiewach uczestników wycieczki. Kilka minut po godzinie 17.00 byliśmy już na terenie naszego gimnazjum, gdzie czekali na nas rodzice.

Wycieczkę wspominamy z uśmiechem na ustach!


Małgosia Ch.


HISTORIA JEST CIEKAWA


Działania wojenne w Afryce w czasie II wojny światowej to walki toczone w Afryce (głównie północnej) pomiędzy Aliantami a państwami Osi. Oficjalnie rozpoczęły się 10 czerwca 1940 roku, kiedy to do wojny po stronie III Rzeszy włączyły się faszystowskie Włochy. Benito Mussoliniemu marzyło się stworzenie w basenie Morza Śródziemnego Drugiego Imperium Rzymskiego. Głównym założeniem było więc pokonanie Wielkiej Brytanii i Francji w ich koloniach w Afryce.

W lutym 1941 do Włochów dołączyli Niemcy

z Afrika Korps pod dowództwem Erwina Rommla. W kampanii północnoafrykańskiej brały udział wojska wielu narodowości, w tym Polacy. Walki trwały tam do 13 maja 1943, kiedy to skapitulowały ostatnie oddziały Osi w Tunezji.

Na zdjęciu brytyjskie czołgi Matilda Mk II na pustyni.


Kacper
We wrześniu rozpoczęła się II wojna światowa.

Pierwsze bombardowania Niemców odbyły się

w Wieluniu o godz. 4.30.

Potem było Westerplatte .

Pancernik "Schleswig-Holstein" rozpoczął o godz. 4:45 ostrzeliwanie Westerplatte z wszystkich dział.

Straty niemieckie tego dnia to 20 zabitych oraz 140 rannych żołnierzy. Po stronie polskiej było czterech zabitych i 10 rannych, w tym trzech ciężko.

Maszyna śmierci, czyli obóz Auschwitz Oświęcim

i tysiące zamordowanych w straszny sposób .Bohater, który dobrowolnie trafił do Auschwitz, czyli Witold Pilecki

MBKĄCIK MUZYCZNY

.AC/DC – australijski zespół hardrockowy założony w Sydney w 1973 roku przez braci Angusa

i Malcolma Youngów. Zespół jest uznawany m.in. za pioniera muzyki hardrockowej. Członkowie zespołu, mimo wszystko, zawsze klasyfikowali swoją muzykę jako „rock & roll”.

AC/DC parokrotnie zmieniało skład zespołu przed wydaniem swojego pierwszego albumu, High Voltage, w 1975 roku. Skład grupy stał się bardziej ustabilizowany od 1977 roku po przyjęciu do zespołu basisty Cliffa Williamsa, który zastąpił Marka Evansa. W 1979 roku, zespół nagrał jeden ze swoich najpopularniejszych albumów, Highway to Hell, który jest także ostatnim nagranym z wokalistą

i współautorem utworów, Bonem Scottem, zmarłym 19 lutego 1980 po nocy spędzonej na intensywnym piciu alkoholu. Członkowie zespołu zastanawiali się nad rozwiązaniem grupy, jednak podjęli decyzję o kontynuowaniu działalności muzycznej i wybrali Briana Johnsona na następcę Scotta. W tym samym roku zespół nagrał swój najlepiej sprzedający się album – Back in Black.

Wydany rok później album For Those About to Rock We Salute You również osiągnął duży sukces i stał się pierwszym albumem zespołu, który osiągnął 1. pozycję na krajowym zestawieniu w Stanach Zjednoczonych. W 1983 roku, AC/DC zwolniło wieloletniego perkusistę, Phila Rudda, i wybrało na jego miejsce Simona Wrighta. W latach 80. spadła popularność AC/DC, lecz albumy zespołu stale plasowały się w czołowej 40. albumów w USA.

W roku 1990 popularność grupy znów wzrosła wraz z albumem The Razor's Edge, który dotarł na 2. pozycję w USA. Phil Rudd powrócił do zespołu

w 1994 roku i od tego czasu skład grupy zmienił się tylko raz, gdy w 2014 Malcolm Young zachorował na demencję i jego miejsce zajął Stevie Young.

Do dzisiaj AC/DC sprzedało ponad 200 milionów albumów na całym świecie, wliczając w to ponad 69 milionów w samych Stanach Zjednoczonych. Back in Black został sprzedany w ponad 49 milionach kopii, w tym ponad 22 miliony w USA, dzięki czemu jest trzecim najlepiej sprzedającym się albumem

w historii oraz drugim (po „Dark Side of the Moon”) najlepiej sprzedającym się albumem jakiegokolwiek zespołu. AC/DC jest sklasyfikowane na 4. pozycji listy na 100 Najlepszych Artystów Hard Rocka sporządzonej przez VH1 oraz na 7. pozycji listy MTV na Najlepsze Zespoły Metalowe Wszech -czasów.

Zdjęcie zostało zrobione przeze mnie na koncercie w Warszawie 25.07.15r.

Kacper

Ozzy Osbourne właściwie John Michel Osbourne ur. 3 grudnia 1948 w Brimingham – brytyjski muzyk , wokalista i autor tekstów. Wieloletni członek heavymetalowego zespołu Black Sabbath. Od 1980 roku prowadzi karierę solową. Do 2010 roku nagrał dziesięć albumów studyjnych pozytywnie ocenianych przez krytyków muzycznych. Na początku XXI w. zyskał status celebryty dzięki udziałowi w reality show The Osbournes.

W rankingu 100 najlepszych wokalistów heavy-metalowych wszechczasów amerykańskiego magazynu muzycznego Hit Parader zajął 8. miejsce. Z kolei w 2009 roku został sklasyfikowany na 10 . miejscu listy 50 najlepszych heavymetalowych frontmanów wszechczasów według Roadrunner Records.


Łukasz K.

KĄCIK CZYTELNICZY
Recenzja książki

Ptaki ciernistych krzewów”W czasie wakacji przeczytałam niezwykle interesującą (i bardzo grubą) książkę pt. „Ptaki ciernistych krzewów” wydaną w 1977 r.. Napisała ją australijska pisarka Colleen McCullough. To był wielki bestseller (w ciągu zaledwie 7 lat sprzedano 17 milionów egzemplarzy, a w Szwecji trafiła na listę 100 najlepszych książek wszechczasów). Powieść obejmuje 60-letnią historię rodziny, rozgrywa się

w egzotycznej scenerii Australii w XX wieku. Meggie , jedyna dziewczynka w wielodzietnej rodzinie Clearych, wychowuje się na farmie. Jej powiernikiem i opiekunem jest ksiądz Ralph de Bricassart, z którym łączy ją głęboka przyjaźń. Jednak z biegiem lat to uczucie nabiera innego wymiaru. Ta zakazana miłość wplata się w życie rodziny i przynosi niechciane, tragiczne konsekwencje. Niezwykle dokładne opisy miejsc sprawiają, że można je dosłownie zobaczyć.

Warte przeczytania.


Marysia D.

Kącik Gracza
Assassin s Creed Syndicate


Jedną z ciekawszych premier tego miesiąca jest Assassin s Creed Syndicate .

Yndicate to dziewiąta pełnoprawna gra z serii Assassin’s Creed, rozpoczętej przez firmę Ubisoft

w 2007 roku i doprowadzonej w kolejnych latach do niebywałej sławy. Jak zwykle, mamy do czynienia

z trzecioosobową grą akcji, która zawiera także elementy charakterystyczne dla skradanek i gatunku action-adventure. Wydarzenia ponownie rozgrywają się w otwartym, sandboksowym świecie, a fabuła kontynuuje opowieść o fikcyjnym konflikcie Asasynów i Templariuszy, toczącym się w wiernie oddanych historycznych realiach wiktoriańskiej Anglii. Premiera na PC nastąpi miesiąc po premierze na konsole, ponieważ Ubisoft chce popracować więcej nad optymalizacją gry na PC. Przy poprzedniej części gry się na tym wyłożyli.


Wymagania sprzętowe są jeszcze nieznane, bo gra najpierw ukazuje się na konsolach ósmej generacji.


-Cezary Safader
KĄCIK FILMOWY2. października byliśmy w Łodzi na filmie

o rotmistrzu Witoldzie Pileckim –jednym z ,,sześciu najodważniejszych żołnierzy drugiej wojny światowej”. ,,Przez komunistycznych oprawców został skatowany, skazany na śmierć

i zamordowany za wyjątkowe napięcie złej woli

w toku zbrodniczej działalności, za przejawioną nienawiść do Polski Ludowej”(,,Żołnierze wyklęci” J. Wieliczka – Szarkowa) 25 maja 1948 roku został zamordowany strzałem w tył głowy w więzieniu

w Warszawie. Do dziś nie wiadomo, gdzie znajdują się jego szczątki.

Film Mirosława Krzyszkowskiego ,,Pilecki” przedstawia - w prosty sposób – krótką, ale ciekawą historię rotmistrza. Oglądając film, łatwo zauważyć niskobudżetowość tego fabularyzowanego dokumentu. Zapewne nie jest to wybitne dzieło, na jakie zasłużył Witold Pilecki, ale ważne jest, że przybliża historię człowieka, który zasługuje na pamięć.


O filmie powiedzieli:

Nie można słowami wyrazić, jak wielkim był człowiekiem. Sam skrót historii jego życia brzmi imponująco. Witold Pilecki urodził się w 1901 roku. Był bohaterem wojny z bolszewikami, uczestnikiem wojny obronnej w 1939, oficerem Armii Krajowej, dobrowolnym więźniem Auschwitz, twórcą organizacji ruchu oporu w obozie i autorem pierwszych raportów o niemieckich zbrodniach

w obozie. Uciekł z Auschwitz po trzech latach życia

w strasznych warunkach. Walczył w powstaniu warszawskim. Był żołnierzem II Korpusu we Włoszech. Został zamordowany przez komunistów po pokazowym procesie w 1948 roku z zarzutem pracy dla obcego wywiadu. Zrehabilitowano go

w 1991r. Prezydent Lech Kaczyński odznaczył go pośmiertnie Orderem Orła Białego. Film finansowany był ze zbiórki publicznej, bez udziału instytucji państwowych w ramach akcji ,,Projekt: Pilecki”. Około 1,5 tys. darczyńców wpłaciło dotąd ponad 150 tys. zł.

Film był w dużej mierze filmem dokumentalnym, co pozwoliło dokładnie i szczegółowo opisać historię jego życia. Każdemu polecam obejrzenie tego filmu

i przekonanie się, na własne oczy, jakim był bohaterem.

Albert, 3cW południe, 2 października, pojechaliśmy do Łodzi na film ,,Pilecki”. Film ukazał całe życie rotmistrza Witolda Pileckiego, jego młodość, zgłoszenie się do obozu w Auschwitz, tragiczne przesłuchania, torturowanie przez komunistów i zabicie Pileckiego przez strzelenie z pistoletu w tył głowy. Według mnie ten film był dobry, wartościowe było to, jak Pilecki walczył w powstaniu warszawskim, a wcześniej jak działał w obozie w Oświęcimiu, i jak później – o tym czasie - powiedział ,,Oświęcim to była igraszka”. Chciał przez to powiedzieć, że w Auschwitz była nadzieja i wiara, a z komunistami wszystko było niepewne. Podziwiam tego żołnierza wyklętego. Był to człowiek, który bez względu na konsekwencje swoich działań nie poddał się.

Nie podobało mi się w filmie tylko to, że zbyt często pojawiał się syn Pileckiego - Andrzej

i wspominał ojca. Było tego za dużo.Poza tym film był ciekawy, zachęcam do obejrzenia.

Łukasz, 2d


FORREST GUMP”

"Forrest Gump" to romantyczna historia. Tom Hanks wcielił się w tytułową postać nierozgarniętego młodego człowieka o wielkim sercu i zdolności do odnajdywania się w największych wydarzeniach

w historii USA. Po tym, jak staje się gwiazdą footballu, odznaczonym bohaterem wojennym

i odnoszącym sukcesy biznesmenem główny bohater zyskuje status osobistości, lecz nigdy nie rezygnuje

z poszukiwania tego, co dla niego najważniejsze - miłości swej przyjaciółki, Jenny Curran. Forrest jest małym chłopcem, kiedy jego ojciec porzuca rodzinę,

a matka utrzymuje siebie i syna, biorąc pod swój dach lokatorów. Kiedy okazuje się, że jej chłopiec ma bardzo niski iloraz inteligencji, pozostaje niewzruszona w swoim przekonaniu, że ma on takie same możliwości, jak każdy inny. To prawda - takie same, a nawet dużo większe. W całym swym życiu Forrest niezamierzenie znajduje się twarzą w twarz

z wieloma legendarnymi postaciami lat 50-tych, 60-tych i 70.

Martyna, JuliaGOTUJ Z …. namiPrzepis na Rafaello na herbatnikach

Potrzebne składniki:

 • herbatniki (3 opakowania)

 • masło (1 kostka)

 • mleko (3 szklanki)

 • cukier (1 szklanka)

 • cukier wanilinowy WINIARY (2 opakowania)

 • budyń o smaku waniliowym WINIARY (2 opakowania)

 • wiórki kokosowe (300 g)

 • sok z cytryny` (0,5 sztuki)


Sposób przygotowania:

dwie szklanki mleka przeznaczam na ugotowanie budyniu. W 1/2 szklanki mleka namaczam ok 200 -250 g wiórek, następnie je zagotowuję i odstawiam, aby wystygły. Resztę mleka gotuję, studzę i zużywam do namoczenia herbatników. Masło ucieram z cukrem i cukrem waniliowym, dodaję porcjami zimny budyń i sok z cytryny. Potem dodaję namoczone i wystudzone wiórki kokosowe. Każdy herbatnik moczę w mleku i układam na spodzie blaszki. Wykładam połowę masy kokosowej, przykrywam następną porcją namoczonych herbatników, na to ponownie masa kokosowa, a na wierzch herbatniki. Gotowe ciasto posypuję pozostałymi wiórkami i odstawiam do lodówki na ok 2-3 godziny.

Smacznego 

Wiśnia i Gosia
A TASTE OF ENGLISH


Drodzy Gimnazjaliści,

serdecznie witamy w naszym kąciku po wakacyjnej przerwie, a szczególnie cieplutko witamy pierwszaków. Zapraszamy wszystkich do czytania po angielsku, tłumaczenia tekstów i wręczania gotowych tłumaczeń waszym nauczycielom języka angielskiego. Rozstrzygnięcie konkursu, jak co roku, w czerwcu. Najwytrwalsi tłumacze mogą spodziewać się nagród.

W tejże edycji naszego pisemka, ze względu na zbliżający się Dzień Papieski, zamieściliśmy kilka pięknych cytatów Jana Pawła II. Życzymy udanych tłumaczeń i ,,poruszeń serc" w czasie lektury.

English TeachersPope John Paul II - Quotes

“I plead with you-never, ever give up on hope, never doubt, never tire, and never become discouraged. Be not afraid.” 


“Faith and Reason are like two wings of the human spirit by which is soars to the truth.” 
“It is Jesus that you seek when you dream of happiness; He is waiting for you when nothing else you find satisfies you; He is the beauty to which you are so attracted; it is He who provoked you with that thirst for fullness that will not let you settle for compromise; it is He who urges you to shed the masks of a false life; it is He who reads in your heart your most genuine choices, the choices that others try to stifle.

"It is Jesus who stirs in you the desire to do something great with your lives, the will to follow an ideal, the refusal to allow yourselves to be ground down by mediocrity, the courage to commit yourselves humbly and patiently to improving yourselves and society, making the world more human and more fraternal.” 

“Artistic talent is a gift from God and whoever discovers it in himself has a certain obligation: to know that he cannot waste this talent, but must develop it.” 

English TeachersCo robi siatkarz, jeśli ma urodziny?

- Przyjęcie


Jak się nazywa przesolona firanka?

- Zasłona


Blondynka rozpoczęła pracę jako psycholog szkolny.

Zaraz pierwszego dnia zauważyła chłopca, który nie biegał po boisku razem z innymi chłopcami tylko stał samotnie.

Podeszła do niego i pyta:

-Dobrze sie czujesz?

- Dobrze.

- To dlaczego nie biegasz razem z innymi chłopcami?

- Bo jestem bramkarzem .
Dlaczego w kosmosie nigdy nie ma dobrej imprezy?

- Bo nie ma atmosfery


Nauczyciel napisał na tablicy wzór chemiczny

i otworzył dziennik:
- Małgosiu, co to za wzór?
- To jest... No, mam to na końcu języka...
- Dziecko, wypluj to szybko! - mówi nauczyciel. - To kwas siarkowy...

Na lekcji geografii:


- Województwo podkarpackie graniczy ze Słowacją od południa - mówi nauczycielka.
- A przed południem z kim graniczyło? - dopytuje się Jasio.

Jasio patrzy zafascynowany, jak jego mama kładzie maseczkę na twarz. 


- Po co to robisz, mamusiu? - pyta. 
- Bo chcę być piękna.
Po pewnym czasie mama zaczyna zmywać maseczkę. 
- Co się stało? - pyta Jasio. - Poddałaś się?!

- Żyję z Tobą jak Kopciuszek - skarży się młoda żona mężowi. 


- Widzisz, mówiłem Ci, że będziesz miała jak

w bajce.


Nauczyciel na lekcji pyta Jasia: 
- Jasiu masz 10 cukierków. 3 dasz Ewie i 3 Zosi, ile zostanie Tobie? 
- Za mało.

Na lekcji polskiego:


- Jasiu, powiedz nam, kiedy używamy wielkich liter?
- Kiedy mamy słaby wzrok!

-Wczoraj spędziłem wspaniały wieczór z moją żoną w restauracji .

- Czy mają dobrą orkiestrę ?

- Znakomitą! Nie słyszałem ani słowa z tego , co żona do mnie cały czas mówiła.


- Co najbardziej lubisz w przedszkolu ? pyta wujek Jasia.

- Najbardziej lubię podglądać naszą panią w kitelku.


Wszedł mężczyzna do muzeum , stanął przed jedną z rzeźb i pyta pracowników.

- Co to jest ?!

-WENUS

- Co wy gadacie, przecież to baba.


Dlaczego jest tyle dowcipów o policjantach

Bo większość jest prawdą.Zuzia i Karolina &Adrian


SPORT SPORT SPORT


Hit 8. kolejki Bundesligi miał jednostronny przebieg. Bayern Monachium pokonał u siebie Borussię Dortmund 5:1. Dwa gole strzelił Robert Lewandowski.

Pierwszy gol padł w 26. minucie. Łukasz Piszczek nie przypilnował linii spalonego, co wykorzystał Thomas Mueller. Polski obrońca próbował jeszcze wybijać piłkę, ale futbolówka przeleciała tuż pod jego nogą i wpadła do siatki. Druga bramka dla Bayernu padła w kontrowersyjnych okolicznościach. Sędzia podyktował rzut karny po dotknięciu Thiago przez Henricha Mchitariana, a "jedenastkę" wykorzystał Mueller. Lewandowski pobił kilka rekordów. W meczach między Bayernem a Borussią strzelił już 10 goli. Nikt nie zdobywał tylu bramek

w XXI wieku - wyprzedził Arjena Robbena, który ma na koncie dziewięć goli. Strzelił też dziewięć goli w trzech meczach Bundesligi z rzędu - nikt czegoś takiego wcześniej nie zrobił.

Rafał :D25.09.2015 odbyły się zawody(biegi) powiatowe na sieradzkim na stadionie. Naszą szkołę reprezentowali najlepsi biegacze. W kategorii dziewcząt 3 miejsce zajęła Katarzyna Wiśniewska

z klasy 3e, a z chłopców 7 zajął Adam Michalski

z klasy 3b. Awansowała Kasia Wiśniewska, zajęła 41 miejsce na zawodach wojewódzkich.

06.10.2015 odbyły się zawody powiatowe w Burzeninie (sztafeta). Grupa chłopców zajęła 3 miejsce, a dziewcząt 5. Niestety chłopcy nie dostali się dalej.Daniel i SzymonPOZDROWIENIA


Pozdrowienia dla Hubiego z 3a

Pozdrawiamy kochaną Majdańską / W&M

Pozdrawiam przewodniczącą

Pozdrawiam pierwszaków z 1e

Pozdrowienia dla Bartusia z 1e

Pozdrowienia dla Martynki, Weroniki i Klaudii

Pozdrowienia dla klasy 3c

Pozdrowienia dla p. Wawy od dziewczyn z 3c ;)

Pozdrowienia dla Gosi i Szymona <3 ;*

Pozdrowienia dla Wiśni z 3c :*

Pozdrowienia dla Lamusa i Lamuski z 3c :D <3

Pozdrowienia dla ziomków z gimbazy :D

Pozdrowienia dla Mateusza Nowaka z 3c od Miss Niemiec ;*

Pozdrowienia dla Cukiereczka <3

Pozdrowienia od Cukiereczka dla wszystkich dziewczyn ;*

Pozdro dla chłopaków z 3c :D

Pozdrowienia dla tych, którzy muszą przepisywać pozdrowienia :)

Pozdro dla najlepszego ziomka w gibazie – Chojnasia ;)

Pozdrowienia dla wycieczki z Lichenia ;*

Pozdrowienia dla mojej BFF Patrycji od Wiśni <3

Pozdrowienia dla mnie ;*

Pozdro dla fioletowej Wiśni :* ;)

Pozdro dla Gosi Ch. :* :)

Pozdrowienia dla Kosica z 3c od tajemniczej wielbicielki :*

Pozdrowienia dla Nowaczka z 3c <3

Pozdrowienia dla całej 3c

Pozdrowienia dla Ciołka <3

Pozdro dla Radzia rolnika :P

Pozdro dla Nowcia dzika :D

Pozdrowienia dla Niemiry złotej rączki :)

Pozdrowienia dla Kosica od dziewczyn z 3c

Pozdrowienia dla Waldzia z Włynia <3

Pozdro dla Nowcia, co nie podrywa, a dziewczyny

i tak się kleją :P

Pozdrawiam Pawła

Pozdrawiam Polesiuka

Pozdrawiam Zosię

Pozdrawiam Babcię :P

Pozdrawiam Teodora :)

Pozdrowienia dla Pani Izy od najlepszej 3c :D

Pozdro dla ludzi z Lichenia :*

Pozdrowienia dla wszystkich chłopców

Pozdrowienia dla E…. :d

Pozdro dla Tajsona !! ^^

Pozdrawiam serdecznie Dżuliettę z Raczkowa :*

Pozdrawiam Wiktorię Pietrzykowską

Pozdro dla wszystkich par w szkole

Pozdro dla zakochanych strażaków (MiSz) :D

Pozdrowienia dla samorządu :d

Martyna Nowicka i Hubert Nowak :)

MODNI GIMNAZJALIŚCI
MODA na Jesień!!!

Cześć! Jest październik, początek jesieni, a na dworze robi się coraz zimniej. Dlatego chcemy wam przedstawić modny na ten czas look.

Dla dziewczyn czarne rurki, biały sweterek i czarne botki ze złotym zamkiem. Oczywiście nie może zabraknąć dodatków. Brązowy komin idealnie prezentuje się ze sweterkiem, a biało-złoty zegarek doda tej kreacji odrobinę elegancji.

Dla chłopców granatowe spodnie i biała koszula. Do tego marynarka lub sweter. Klasyczne czarne buty i oczywiście zegarek.

Przed wyjściem z domu nie zapomnijcie o ciepłych kurtkach i czapkach!
Ola**&Oliwia*


CZY WIESZ, ŻE …

 • Ludzki mózg jest 30 razy szybszy niż komputer.

 • W lipcu i w sierpniu Tatry odwiedziło ponad 1 mln 200 tys. turystów.

 • Ludzie pracujący po 80 godz, tygodniowo są mniej wydajni niż ci wychodzący z biura o godz. 17.

 • Osoby śpiące mniej niż 6 godz. na dobę przeziębiają się 4 razy łatwiej niż ludzie śpiący po 7 godz. na dobę.

 • Tort urodzinowy, który zamówił pewien miliarder ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, kosztował 74 mln dolarów. Miał około 2 m długości, ważył prawie pół tony i miał wetknięte 4000 diamentów.

 • Naszą planetę zamieszkuje o połowę mniej dzikich stworzeń niż 40 lat temu.

 • Ludzie śmieją się średnio 17 razy na dobę.

 • Rybak z Chin złowił 300-kilogramowego miecznika. Ryba miała 4,1 m długości.

 • Najtrwalszym środkiem żywności jest miód.

 • Najczęściej spożywaną rybą na świecie jest śledź. Jego wartość odżywcza równa jest mięsu wołowemu.

Marysia D.

Oto zdjęcie naszej redakcji. Od lewej strony są kolejno:

- Hubert Nowak - pozdrowienia

- Martyna Nowicka - pozdrowienia

- Daniel Oleszczyk - sport

- Małgosia Chudzik – gotuj z… ktokolwiek …

- Karolina Domańska - humor

- Zuzia Jabłońska - humor

- Julia Sobczyk – kącik filmowy

- Martyna Gałęzka – kącik filmowy

- Patrycja Pasik – aktualności i inne

- Klaudia Sitarek - rysunek

- Szymon Zieliński - sport

- Ola Pluta - moda

- Adrian Rymarz - humor

- Oliwia Owczarek - moda

- Cezary Safader – kącik gracza

- Agata Marczyńska- sonda i in.

Na zdjęciu zabrakło:

- Marta Wiśniewska – gotuj z …, ktokolwiek …

- Joanna Szymańska - rysunek

- Marysia Domagalska – kącik czytelniczy,

czy wiesz że?

- Kacper Osetek – II wojna św., kącik muz.

- Rafał Cybulski – sport

- Michał Bilski – II wojna św.

- Łukasz Krawczyk – kącik muz.


Patrycja


                                                                                

Gimtytuł – gazeta Publicznego Gimnazjum im. płk. pil. Stanisława Skarżyńskiego w Warcie – nr6 /2015 (116)

©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna