Gazeta Współczesna, ul. Św. Mikołaja 15-419 BiałystokPobieranie 23.58 Kb.
Data07.05.2016
Rozmiar23.58 Kb.
Mijający rok był wyjątkowo obfity w sportowe wydarzenia największego „formatu”. W czerwcu w naszym kraju odbyły się mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Miesiąc później w Londynie sportowcy z całego świata rywalizowali w Letnich Igrzyskach Olimpijskich. Mieliśmy w nich najliczniejszą w historii ekipę zawodniczek i zawodników z naszego regionu. Aż dziewięciu reprezentantów z Podlasia Białystok, SKB Litpolu-Malow Suwałki, Hubala Białystok, Juvenii Białystok, Prefbetu Śniadowo Łomża walczyło w turnieju badmintonowym, na lekkoatletycznym stadionie i olimpijskim basenie.

Całej olimpijskiej dziewiątki oczywiście nie mogło zabraknąć na plebiscytowej liście, która powstała także w oparciu o zgłaszane kandydatury przez naszych Czytelników.

W tym roku najlepszą „dziesiątkę” wybierzemy spośród 34. kandydatów, a w zasadzie 36. W dwóch przypadkach bowiem głosować będziemy na sportowe pary, które odnoszą sukcesy wspólnie. Mamy tu na myśli badmintonowe deble: Nadia Zięba – Robert Mateusiak oraz Michał Łogosz – Adam Cwalina.

Nasi tegoroczni kandydaci reprezentują barwy 19. klubów z Augustowa, Białegostoku, Łomży, Sokółki, Supraśla, Suwałk. Odnoszą sukcesy w 14. dyscyplinach sportowych: badmintonie, tenisie stołowym, narciarstwie wodnym, short tracku, lekkiej atletyce, kajakarstwie, strzelectwie, karate, narciarstwie klasycznym, pływaniu, boksie amatorskim i zawodowym oraz w grach zespołowych: siatkówce, piłce nożnej, futbolu amerykańskim.

Głosowanie w 58. Plebiscycie „Gazety Współczesnej” na 10 Najpopularniejszych Sportowców Woj. Podlaskiego 2012 r. trwa do 4 stycznia 2013 roku. Swój głos możemy oddać na dwa sposoby. Tradycyjnie: wysyłając specjalny kupon na adres redakcji lub przynosząc go do nas osobiście (Gazeta Współczesna, ul. Św. Mikołaja 15-419 Białystok). Kandydaturę swojego faworyta możemy też poprzeć drogą mailową wystukując na telefonie komórkowym sms-a.

Każdy sportowiec ma przyporządkowaną treść sms-a z odpowiednim numerem, którą zamieszczamy przy krótkim opisie osiągnięć naszych kandydatów. Sms-y przysyłamy na numer 72466, a jego koszt to 2,46 zł w tym VAT.Lista kandydatów :

Nr 1. KAMILA AUGUSTYN (SKB Litpol Malow Suwałki) badminton

Reprezentantka Polski. Uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Londynie. W turnieju olimpijskich, po dwóch porażkach zajęła ostatecznie 33-46. miejsce. Mistrzyni kraju w grze pojedynczej, wicemistrzyni w grze podwójnej (grała z Joanną Szleszyńską

Nr 2. RAFAŁ BIERĆ (Lowlanders) futbol amerykański

Jeden z liderów zespołu wicemistrza Polskiej Pierwszej Ligi Futbolu Amerykańskiego, a także prezes białostockiego klubu. W drużynie występuje w formacji defensywnej, na pozycji linebacker.

Nr 3. REN?BINGRAN (AZS PWSIP Wałkuscy Łomża) tenis stołowy Pingpongistka z Chin. Czołowa zawodniczka drużyny ekstraklasy kobiet. Od kilku sezonu kluczowa postać łomżyńskiego tenisa stołowego. Wzór pracy do naśladowania. W czerwcu wygrała Krajowy Finał Licealiady.

Nr 4. KAMIL BORYSEWICZ (Sparta Augustów) narciarstwo wodne

Reprezentant Polski. Mistrz Europy juniorów do lat 19 za wyciągiem, wicemistrz w slalomie. Mistrz Europy juniorów do lat 17 w skokach narciarskich. Mistrz Polski i rekordzista Polski (56 metrów) w skokach.

Nr 5. PAULA BZURA (Juvenia Białystok) short track

Reprezentantka Polski. Mistrzyni kraju w wyścigach na dystansach 1500 i 3000 metrów. Zajęła ze sztafetą 6. miejsce w ME.

Nr 6. EWA CABAJEWSKA (AZS Metal-Fach Białystok) siatkówka Rozgrywająca, która miała duży wkład w utrzymanie zespołu w Orlen Lidze. Obecnie niekwestionowana liderka drużyny.

Nr 7. DAMIAN CZYKIER?(Podlasie Białystok) lekka atletyka

Wszechstronny, utalentowany zawodnik. Mistrz Polski seniorów w sztafecie 4x100 metrów i brązowy medalista w sztafecie 4x400 m. Młodzieżowy mistrz Polski w biegu na 110 m przez płotki i w sztafecie 4x100 m, brązowy medalista w biegu na 200 m. Na 110 m przez płotki pobił rekord woj. podlaskiego czasem 13,82.

Nr 8. EDYTA DZIENISZEWSKA (Sparta Augustów) kajakarstwo

Reprezentantka Polski. Zajęła 2. miejsce w Pucharze Świata w Duisburgu w K-1 na 1000 m. Złota medalistka mistrzostw kraju na 1000 metrów oraz wicemistrzyni na 500 metrów i 5000 metrów. Mistrzyni Polski w k-1 na 1000 metrów w Długodystansowych Mistrzostwach Polski.

Nr 9. TOMASZ FRANKOWSKI (Jagiellonia Białystok) piłka nożna

Kapitan drużyny T-Mobile Ekstraklasy. Czołowy zawodnik zespołu. Na mistrzostwach Europy był trenerem polskich napastników. W klasyfikacji najskuteczniejszych piłkarzy polskiej ekstraklasy wszech czasów zajmuje czwarte miejsce. W poprzednim sezonie był wicekrólem strzelców w ekstraklasie z 15 golami.

Nr 10. RAFAŁ GRZYB (Jagiellonia Białystok) piłka nożna

Czołowy piłkarz drużyny występującego w T-Mobile Ekstraklasie. Występuje na pozycji pomocnika?

Nr 11. ŻANETA IWASZUK (Kaliber Białystok) strzelectwo

Reprezentantka Polski. Srebrna medalistka mistrzostw Polski w konkurencji karabinu sportowego 3x20 (trzy postawy). Zwyciężczyni superfinału Polmozbyt Polish Open Kaliber.

Nr 12. SINEAD JACK (AZS Metal-Fach Białystok) siatkówka

Reprezentantka Trynidadu i Tobago. Najlepsza środkowa drużyny Orlen Ligi. Utrzymała się z zespołem w ekstraklasie, zdobywała także nagrody indywidualne dla najlepszej zawodniczki meczu.

Nr 13. ANNA JESIEŃ (Prefbet Śniadowo Łomża) lekka atletyka

Reprezentantka Polski. Uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Londynie. W biegu olimpijskim na 400 metrów przez płotki awansowała do półfinału, w którym zajęła siódme miejsce. W Londynie startowała także w sztafecie jednak nie awansowała do finału. Mistrzyni Polski w biegu na 400 metrów przez płotki (siódme złoto w karierze).

Nr 14. ANNA KACZYŃSKA (Łomżyński Klub Karate) karate

Reprezentantka Polski. W Tokio wywalczyła brązowy medal mistrzostw świata karate kyokushin w kategorii ciężkiej. W tym sezonie została także mistrzynią w Wagowych Mistrzostwach Europy w Karate Kyokushin.

Nr 15. BARTOSZ KONOPKO (Juvenia Białystok) short track

Reprezentant Polski. W mistrzostwach Europy w Mladej Boleslav był najlepszy z Polaków zajmując 9. miejsce w wyścigu na dystansie 500 metrów i był 14. w wieloboju. Wywalczył komplet złotych medali w wyścigach na dystansach 500, 1000 i 1500 metrów oraz w wieloboju w mistrzostwach Polski.

Nr 16. KAMIL KRYŃSKI (Podlasie Białystok) lekka atltyka

Reprezentant Polski. Uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Londynie. W olimpijskim biegu na 200 metrów awansował do półfinału, w którym zajał 6. miejsce. Wystartował także w polskiej sztafecie, która pobiła rekord Polski (38,31), ale nie zdołała zakwalifikować się do finału. Halowy mistrz kraju w biegu na 200 metrów i brązowy w biegu na 60 metrów. Złoty medalista mistrzostw Polski na otwartym stadionie w biegach na 200 metrów oraz w sztafecie 4x100 metrów, srebrny w biegu na 100 metrów.

Nr 17. TOMASZ KUPISZ (Jagiellonia Białystok) piłka nożna

Reprezentant młodzieżowy Polski. Gra w kadrze do lat 23. Czołowy piłkarz drużyny T-Mobile Ekstraklasy. W Jagiellonii Białystok występuje na pozycji bocznego pomocnika. Jego największym walorem jest szybkość.

Nr 18. MICHAŁ ŁOGOSZ, ADAM?CWALINA (SKB Litpol Malow Suwałki) badminton

Reprezentanci Polski. Uczestnicy Igrzysk Olimpijskich w Londynie. W turnieju olimpijskim w drugim meczu Łogosz doznał kontuzji i nasza para musiała wycofać się z turnieju. Łogosz (grając z Robertem Mateusiakiem) został mistrzem kraju w grze podwójnej.

Nr 19. PATRYCJA MALISZEWSKA (Juvenia Białystok) short track

Reprezentantka Polski. Mistrzyni kraju na 500 i 1000 metrów. Zajęła szóste miejsce w polskiej sztafecie na 3000 metrów podczas mistrzostw Europy.

Nr 20. ROBERT?MATEUSIAK, NADIA ZIĘBA (Hubal Białystok) badminton Reprezentanci Polski. Uczestnicy Igrzysk Olimpijskich w Londynie. W turnieju olimpijskim nasza para dotarła do ćwierćfinału, w którym po dramatycznym meczu przegrała z mikstem z Chin. W tym roku wywalczyli mistrzostwo Europy w grze mieszanej. Triumfowali w Otwartych Mistrzostwach Holandii.

Nr 21. ALEXIS NORAMBUENA (Jagiellonia Białystok) piłka nożna

Reprezentant Palestyny. Chilijczyk. Czołowy piłkarz drużyny występującej w T-Mobile Ekstraklasie. Występuje na pozycji obrońcy.

Nr 22. ŁUKASZ PARSZCZYŃSKI (Podlasia Białystok) lekka atletyka

Reprezentant Polski. Uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Zajął 5. miejsce w mistrzostwach Europy w biegu na 3000 m z przeszkodami. Halowy mistrz kraju na 3000 m. Mistrz Polski w biegu na 10 000 m. W Mikołowie pobił swój rekord życiowy rezultatem 28:54.33. Złoty medalista w biegu na 3000 m z przeszkodami, brązowy medalista w biegu na 1500 m.

Nr 23. PAWEŁ PIETRUK??(Kaliber Białystok) strzelectwo

Złoty medalista Międzynarodowych Mistrzostw Polski w konkurencji karabinu dowolnego 60 strzałów leżąc.

Nr 24. EMILIA ROMANOWICZ (Puszcza Supraśl) narciarstwo klasyczne Reprezentantka Polski.

W Jakuszycach zadebiutowała w Pucharze Świata. Brązowa medalistka mistrzostw Polski seniorek w biegu na 26 km st. klasycznym. Mistrzyni kraju młodzieżowców w biegu sprinterskim, srebrna medalistka na 5 km techniką klasyczną oraz srebrna w biegu na 5 km na dochodzenie techniką dowolną.

Nr 25. DAMIAN ROSZKO (Podlasie Białystok) lekka atletyka

Wicemistrz Polski w biegu na 1500 metrów, W hali wywalczył brązowy medal w biegu na 1500 metrów.

Nr 26. ŁUKASZ RUDZEWICZ (Ślepsk Suwałki) siatkówka

Środkowy pierwszoligowego zespołu. W 2012 roku, tak jak w poprzednich latach, był pewnym punktem drużyny.

Nr 27. DANIEL RZADKOWSKI (Olimpijczyk Suwałki) pływanie

Wywalczył brązowy medal mistrzostw Europy juniorów w sztafecie 4x100 m ST. dowolnym. Zajął 4. miejsce w mistrzostwach Polski seniorów w wyścigu na 50 m stylem dowolnym.

Nr 28. MAGDALENA SIKORSKA (AZS PWSIP Wałkuscy Łomża) tenis stołowy Wicemistrzyni Polski w grze mieszanej (grała z Pawłem Fertikowskim z Bogorii). Czołowa zawodniczka drużyny z ekstraklasy.

Nr 29. KAMIL SKRZYPKOWSKI (Ślepsk Suwałki) siatkówka

Przyjmujący i jedna z kluczowych postaci pierwszoligowego zespołu. Przez cały rok prezentował wysoką formę.

Nr 30. DIANA SOKOŁOWSKA (Juvenia Białystok) pływanie

Reprezentantka Polski. Uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Na olimpiadzie popłynęła w sztafecie 4x200 metrów, która zajęła 16. miejsce. Zajęła 5. miejsce na mistrzostwach Europy juniorów na 200 m stylem dowolnym. Brązowa medalistka MP seniorek w wyścigu na 200 m st. dow. oraz na 100 m st. dow.

Nr 31. ROBERT „SHY” ŚWIERZBIŃSKI (Boxing Production) boks

Na zawodowym ringu odniósł 10 zwycięstw, 3 KO. W 2012 roku pokonał przed czasem Białorusina Ramana Dzekhkanau oraz Słowaka Ratislava Kovaca. Podczas gali w Grajewie w ośmiorundowym pojedynku pokonał na punkty Olega Fioedotova z Łotwy 78:76.

Nr 32. CHANNON THOMPSON?(AZS Metal-Fach Białystok) siatkówka

Zaledwie 18-letnia reprezentantka Trynidadu i Tobago. Dzięki efektownym atakom i zagrywkom stała się ulubienicą kibiców AZS-u. W niektórych meczach notowała niezwykłą skuteczność, nieosiągalną nawet dla gwiazd Orlen Ligi.

Nr 33. MAREK TWARDOWSKI (Cresovia Białystok) kajakarstwo

Reprezentant Polski. Wicemistrz Europy w K1 na 500 metrów. Mistrz Polski w K1 na 500 metrów i brązowy w sprincie na 200 metrów.Nr 34. PAWEŁ WIERZBICKI (Boxing Sokółka) boks

Medalista Młodzieżowych Mistrzostw Świata w boksie w kategorii 91 kg. Podczas zawodów w Erywaniu był jedynym Polakiem, który stanął na podium.
: repository -> attachment
attachment -> I. miejscowośĆ/gmina: Biecz Ciężkowice Dąbrowa Tarnowska
attachment -> Filmy tvp1 3 coś (the thing) 3
attachment -> Filmy tvp1 3 nawiedzony dwóR (the haunted mansion) 3
attachment -> Jesień w tvp kultura
attachment -> SKÓRA, w ktorej żYJĘ (la piel que habito) 4 SĄdny dzień
attachment -> Idealnie nieznajomi (perfect strangers) 3 ona to oni
attachment -> Filmy tvp1 4 death becomes her 4
attachment -> UKŁad ramówkowy tvp abc (luty-marzec 2014 r.)
attachment -> Święta, Sylwester I Nowy Rok w tvp abc w świąteczne dni krainę wyobraźni tvp abc odwiedzi m in.: Jedynkowe Przedszkole, Domisie, Tata Lew, Kot Filemon I Rodzina Rabatków
attachment -> Słuchalnia – muzyczne znaki czasu Spektakl. Elektronika Toruń, 30 maja –13 grudnia 2015 Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” Organizator: Stowarzyszenie Kulturalno-Artystyczne „Megafon” Kurator: Małgorzata Burzyńska Partnerzy
©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna