Głos Ciemności! Numer 1! Kochani czytelnicy!Pobieranie 67.93 Kb.
Data05.05.2016
Rozmiar67.93 Kb.


Głos Ciemności!

Numer 1!

Kochani czytelnicy!

Po długim i dość żmudnym oczekiwaniu wreszcie doczekaliście się pierwszego wydania naszej (pseudo) gazetki!

Na początku chciałabym Was przeprosić za słabe opracowanie

i nieestetyczny wygląd. Mój komputer, który liczy już sobie kilka formatów,

lotów przez pokój i kopniaków w obudowę, postanowił się zbuntować psując

mi i Wam przyjemność z czytania. Czy w następnych numerach będzie lepiej?

Czas pokaże ^^

Kolejną rzeczą, którą chciałabym przekazać to serdeczne podziękowania dla Pumy, która w skrócie wprowadziła mnie w tajniki prowadzenia gazetki :) Serdeczne "Bóg zapłać" należy się również forumowiczkom: Rose i Fire-mup,

a w szczególności Anunie, za propozycje nazwy dla naszego dwutygodnika,

który oficjalnie nosi tytuł "Głos Ciemności". Za propozycje, co do wyglądu logo, dziękuję siostrom: Pumie i Gypsy Girl <3

Co jeszcze…? A , tak! Wielkie brawa należą się autorom artykułów!

Kto zaszczycił nas swoimi notkami? Oczywiście: Anuna, Kumiko, Elka, Rose, Perc, Nefeid, Fire-mup, I'm not hardcore, natalinka oraz Gosiek!

Jeszcze raz wielkie brawa! :]

Nie zabieram Wam więcej czasu. Czytajcie, czytajcie, czytajcie. Mam nadzieję, że podzielicie się swoją opinią w komentarzu. Za każdą bardzo dziękuję!
Z pokłonami, Candace.


Uwaga! Uwaga! Uwaga!

Zapewne nikt się nie zorientował, bo niby jak (?), ale dwie forumowiczki przeprowadziły tajny konkurs! Mowa oczywiście o mnie i znanej z otaczania się mhrokiem, Elizabeth!


Konkurs był dostępny jedynie dla zamkniętej grupy osób, która czynnie bierze udział w formowym RPG.
Zadaniem, nieświadomych niczego konkursowiczów, była spektakularna opowieść o wielkiej ucieczce sprzed oblicza dwóch psychopatycznych postaci: Sonii Black i Elizabeth Frey.
Kto podołał zadaniu?
Po długich obradach anonimowe jury zadecydowało, kto stanie na podium. Wybór był bardzo trudny, a wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce zajmuje … Rexus Maximus, znany szerszej publiczności jako Reksio! W nagrodę otrzymuje on porcję gotowanego mięsa a’la CanEl, przyrządzonego przez sławne, choć niezbyt dobre, kucharki: Elkę i Candace!

II miejsce zajmuje … Bisqit, znany nam jako Biszkopcik! W ramach nagrody zostanie on obdarowany paczką zużytych gum do żucia!

III miejsce przypadło … Vringiniemu! Znany z wiecznie marznących stóp otrzymuje starą, rozciągniętą skarpetkę znalezioną przez El podczas nocnego spaceru!

Dodatkowo każdy z finalistów otrzymuje dożywotni zapas tlenu!
Wielkie brawa!

Z czcią i oddaniem,
ORGANIZATORKI

Newsy!

Wiosna – czas na zmiany!

Wiosna już jest! To nie Prima Aprilis. Chociaż zima znów pojawiła się w niedzielę 27 marca, to na szczęście tylko na krótką chwilę. To najmilszy spośród newsów jaki dla Was przygotowałyśmy!


No, może oprócz tego, że zbliża się wielkimi krokami, bo już 4 kwietnia premiera czwartej z kolei fazy GONE – Plagi! Bierzcie kasę od rodziców, i zamiast na lekcje, prędziutko lećcie do empiku. W końcu nam się należy, prawda?


Nie ma też powodu się martwić, że cukier podrożał. Z tego co nam wiadomo, mhroczna Elka ma w swojej piwnicy zapasy na długie lata. Nie zostawi przecież swojej kochanej rodziny w potrzebie...


Jesteśmy lepsi niż „Moda na sukces” i Chuck Norris razem wzięci. Nas się boi nawet awaria forum. Tej niewyobrażalnej mocy dodał nam nowy, krwisto-mhroczny wygląd forum, którego jedyną wadą jest to, iż widać wszystkie spoilery. Ale kto by się tym przejmował? W końcu i tak już za parę dni każdy będzie posiadał nowiuśki, pachnący nowością egzemplarz „Plagi”!Odświeżanie!

Wiosenna aura za oknem udzieliła się także niektórym użytkownikom. Nie wiadomo, czy mieli na celu przypomnienie o sobie, czy po prostu zaskoczenie nas swoimi arcyciekawymi pomysłami nicków.


W ten sposób Tequila postanowiła skończyć z nałogiem alkoholowym i zmieniła się w jakże słodko-kwaśną mandarynkę. Ostrzegamy! Nie mylić z pseudo gwiazdą pop Mandaryną, bo grozi to niespodziewanym atakiem, którego raczej nikt nie chce poznać skutków.


Anusiak pisana przez małe „a” chyba wybaczy nam, że napisałyśmy z dużej z powodów estetycznych. Nie jest nam znana oficjalna przyczyna zmiany na sheena, jednak tęsknimy za dawnym nickiem, chociaż potrzeba nam czasu na przyzwyczajenie się do nowego.


Ostatnia do grona dołączyła Gilcia. Podejrzewamy, że chciała przeszkolić nasze języki w wymawianiu Quashqai. Dla ułatwienia dodamy, iż nie powinna się obrazić na nazwę Kaszka.Bułeczki prosto z c-boxa

Hakuna Matata! Jak cudownie to brzmi! Na pewno znacie tę piosenkę. Ale czy wiedzieliście, że mamy na forum Timona i Pumbę? Wszystko zaczęło się... A, nieważne, jak się zaczęło, ważne, że Puma jest Pumbą, a Perc – Timonem, albo zdrobniale – Timkiem.


Spójrzcie tylko na ich nowe avki! Disney jest nieśmiertelny, a nasi użytkownicy są tego jak najlepszym przykładem.
Jakiej przezabawnej pary, bądź rozbrajającego śmiechem samotnego jeźdźca możemy się spodziewać następnym razem? Czas pokaże.

Godzina dla Ziemi

Jeśli ktoś myśli, że nasi użytkownicy na forum się tylko wygłupiają, to... Ma rację. Jednak tak, jak w ortografii, tak i tu zdarzają się wyjątki od reguły.


W sobotę, 26 marca o 20:30 wszędzie zrobiło się ciemno. Mhrok zawitał w skromne progi naszego forum. Dobre serduszka mają nawet wysłannicy Ciemności. Potrafimy pokazać, iż słuszny cel zawsze znajdzie poparcie z naszej strony. Niektórym tak się spodobało, że wytrwali w nieprzeniknionej czarnej nocy znacznie dłużej niż godzina.

Niestety, wszystko, co dobre, kiedyś się kończy. Tak też jest z tym artykułem. Jednak nie martwcie się! Już za dwa tygodnie szukajcie w kiosku kolejnego numeru naszej gazetki.


Uwaga! Jesteśmy czasopismem z najwyższej półki, więc gdy odwiedzicie salonik prasowy, sięgajcie wzrokiem wysoko, wysoko ponad pseudo-gazety typu Bravo Girl!


Pamiętajcie – nasza gwiazdeczka zaświeci już za dwa tygodnie!


Wiemy, że nas kochacie


Anu i Kumi

Fan-Ficki od Z do A
A czemu tak? Żeby było śmieszniej. :)

Będę tu recenzować opowiadania waszej twórczości by, jak już się zapewne domyśliliście, zachęcić (lub zniechęcić) innych do ich czytania. Oceniane fan-ficki będą musiały mieć co najmniej 5 skończonych rozdziałów, oraz (nie licząc zakończonych już prac) ostatni post autora dodany nie później, jak przed dwoma miesiącami.


Gdyby ktoś nie chciał, by jego ff znalazł się w gazetce, pominęłam jego opowiadanie, bądź miał jakiekolwiek inne wątpliwości, zapraszam na PW. Miłego czytania.


1. „Więzy”


Nicole jest młodą mieszkanką ETAPu, która nie angażuje się w życie miasta, walcząc z codziennymi demonami takimi jak głód, strach i tęsknota za normalnym światem. Jej jedyną podporą jest jej chłopak, który czuwa przy niej w najtrudniejszych chwilach. Razem starają się sprostać trudnościom jakie stawia przed nimi nowa rzeczywistość. A przynajmniej do czasu, gdy niezwykła moc przestanie być jedyną rzeczą, której Nicole będzie się musiała dowiedzieć o sobie samej.


Czy jest w stanie zaufać, w imię dawno zapomnianej miłości?
Czy może stanąć po obu stronach barykady, starając się zmienić nieodwracalne?
Czy pokona swoje lęki, u boku tajemniczego nauczyciela?
Jak wiele jest w stanie poświęcić, by zjednać najzagorzalszych wrogów?

„Więzy” można uznać za debiutowe opowiadanie Nicole, której prace są obecnie jednymi z najczęściej komentowanych fan-fick’ów na naszym forum.


Wzbogacone o barwne opisy uczuć, w których jego bohaterowie sami często się gubią, nie bez powodu zostało uhonorowane wyróżnieniem ETAP-owego Fick’a 2010r. Wartka, rozbudowana akcja i niepowtarzalny pomysł, z jakim została stworzona fabuła, wciągają czytelnika bez pamięci.
Na naszym forum jest wiele opowiadań o podobnych do siebie tematykach, lecz oryginalności „Więzów” nie sposób doszukać się nigdzie indziej. Czytając sama miałam ciary – serio.

Artykuł by


Fire-mup

Nowinki z Gaiaphage.com!
Już po premierze!

Tak, tak, my też mdlejemy ze szczęścia, że wreszcie, 6 kwietnia, po tylu miesiącach niecierpliwego oczekiwania, po dziesiątkach zbzikowanych spoilerów i niedorzecznych przypuszczeń w nasze łapska dostała się upragniona, wybłagana i wymodlona „Faza Czwarta : Plaga”.


Dla przypomnienia umieszczamy różne wersje okładek.


Oto, dobrze nam znana, polska okładka (od redakcji – wybaczcie słabą jakość, moja wina) :Wciąż trwają zawzięte dyskusje, jednak większość z nas uważa, że postaci na przedniej stronie to Drake i Astrid, a na tylnej to Sam i (wg większości) Brittney lub Lana (wg mniejszości).


Bardzo podobnie prezentuje się amerykańska i kanadyjska :


By I'm not hardcore & natalinka

Spekulacje
(dla osób, które są już po lekturze Plagi)

Ledwo opadły emocje po premierze Plagi, zaczęły się spekulacje na temat piątej części, Strachu. Wiadomo już, że okładka najprawdopodobniej będzie fioletowa, a książka będzie miała 603 strony (w angielskiej wersji).

W zapowiedzi „Strachu” wydawnictwa Egmont w tle znajdują się linie, przypominające wykres EKG: http://www.egmont.co.uk/gone/fear.htm

Nasi amerykańcy koledzy już spekulują na temat możliwej choroby któregoś z bohaterów, pojawiły się także pomysły, że jest to wykres sejsmografu, który sygnalizowałby trzęsienie Ziemi – nawiązuje to do „pękającego” napisu FEAR.

Michael Grant powiedział także, że w piątej części pojawi się osoba gorsza od samego Drake’a . Jest to ogromnym zaskoczeniem dla wszystkich – mało kto potrafi w to uwierzyć. Dużym zainteresowaniem cieszy się także ciąża Diany. Wszystkich interesuje moc dziecka i reakcja Caine’a. Niektórzy uważają, że Diana będzie chciała usunąć dziecko, inni wręcz przeciwnie – sądzą, że będzie

wspaniałą matką.

Duże kontrowersje budzi też sam poród. Część uważa, że w ogóle do niego nie dojdzie, ponieważ w ETAP-ie warunki są naprawdę ciężkie i Diana poroni, bądź dziecko urodzi się martwe.

Duże rozczarowanie wywołał fakt, że premiera Strachu nie odbędzie się, jak początkowo sądzono, we wrześniu tego roku, tylko w 2012. Wszystkie spoilery i spekulacje podsyciły tylko niecierpliwość fanów GONE, którzy nie mogą doczekać się piątej części:„Ledwie doczekałam premiery Plagi, jak mam przeżyć cały następny rok, czekając na Strach?”


By Nefeid

Fan-arty

(czyli co wyłapała Gosiek)
Najbardziej wprowadza w nas zachwyt rysunek Orsey - Coonie Temple. Jako pierwsza ze wszystkich użytkowników forum uwieczniła na kartce papieru matkę Sam'a.

Anuna szkicować potrafi! Świadczą o tym rysunki, które wykonała. Przedstawiają historię Gone.

Szkic, który przedstawia Lanę & Patricka wykonała Puma 

Robal został narysowany przez Maggie. 

Elka, która często odwiedza gaiaphage.com dodała na nasze forum rysunek Jiffers21.

 

Zachęcam wszystkich użytkowników forum, aby ujawnili swoje talenty!

 

by. Gosiek


Recenzje

Sucker Punch- czyli jak uciec od rzeczywistości

Czas trwania: 110 minut
Premiera: 25 marca 2011 (Polska) 24 marca 2011 (Świat)
Reżyseria: Zack Snyder
Obsada: Emily Browning, Vanessa Hudgens, Abbie Cornish, Jamie Chung
Gatunek: Fantasy, Thriller, Akcja

Mamy lata 50. XX w. Babydoll, dziewczyna nieprzeciętna jak na tamte czasy, zostaje umieszczona przez ojczyma w zakładzie dla umysłowo chorych, po tym jak w wyniku potwornego wypadku doprowadza ona do śmierci swojej młodszej siostry . W ciągu pięciu dni ma zostać poddana lobotomii- operacji wciąż chętnie wykorzystywanej.

Aby uciec od koszmarnej rzeczywistości i bólu po stracie, Baby kreuje zupełnie niesamowity, alternatywny świat, w którym jednak nie dokona potrafi zapomnieć o strachu, gdyż i w nim za pięć dni ma zostać sprzedana tajemniczemu mężczyźnie. Zaplątuje się coraz bardziej i tworzy kolejny świat- Japonię z przed wieków, gdzie dowiaduje się, że aby się uwolnić, potrzebuje pięciu przedmiotów- mapy, noża, klucza, ognia i ostatniego niewiadomego.

Ale dzieje się coś dziwnego- wytwory wyobraźni dziewczyny, stają się prawdą, a ona sama- jest zagubiona w dwóch światach. Z którego ma uciec?

Natrafiłam, na ten film zupełnie przypadkiem na filmwebie. Zaciekawił mnie. Spodobała mi się sama idea- zatopić się w wyobrażeniu tak, że aż zgubić rzeczywistość. Same postacie wydaja mi się nieprzeciętne, a aktorzy – mimo, że nieznani- warci zobaczenia i ocenienia. Nie należy zrażać się Vanessą. Nie oglądałam jeszcze ,, Sucker Punch’’, ale jestem pewna, ze niedługo to zrobię, bo mimo niepochlebnych opinii, jestem dobrej myśli.

By Rose

(<- Vanessa Hudgens)
Dobrani- czyli o utopi doskonałej … na pozór

Autor: Ally Condie

Wyobraźcie sobie społeczeństwo przez duże S. Społeczeństwo idealne. Na podstawie statystyk, lat badań, a nawet snów- decyduje ono za ciebie. Wolna wola jednostki straciła rację bytu. Jaki jest jej sens, skoro Społeczeństwo wie, co jest dla ciebie najlepsze? Co jecie, co czytacie, kiedy spicie, gdzie pracujecie, a nawet kiedy umieracie - to nie jest wasza sprawa. To sprawa Rządu. Nie ma chorób, gwałtów, wojen. Wszystko jest ściśle kontrolowane.

Cassie żyje właśnie w takim świecie. Podporządkowuje się bez cienia wątpliwości, tak była wychowywana, od dziecka do tego przyzwyczajana. Do czasu. A dokładniej do Doboru - dnia w którym nastolatkowie, poznają swoich przyszłych partnerów. Cassie widzi Xandera - przyjaciela z dzieciństwa - i jest szczęśliwa. Przez chwile. Bo zaraz po tym, na ekranie pojawia się twarz Ky'a Markhama. Wszyscy wmawiają jej, że była to pomyłka, błąd systemu, nic więcej. Ale Cassie czuje inaczej.
Po raz pierwszy w swoim życiu zaczyna myśleć. Zaczyna naprawdę czuć. I robi rzecz niewyobrażalną - sprzeciwia się Rządowi, Doborowi, Funkcjonariuszom i Społeczeństwu - czyli całemu swojemu światu. Zaczyna kwestionować decyzje, które podejmowano za nią przez całe jej życie.

Kiedy po raz pierwszy przeczytałam o ,,Dobranych’’, zaraz przyszli mi na myśl ,,Brzydcy’’ Scotta Westerfielda, czy ,,Igrzyska Śmierci ‘’ Suzanne Collins. Wszystkie trzy książki przedstawiają nam różne wersje przyszłości - i każda

z nich jest o tyle straszna, co prawdopodobna. Tak naprawdę nie możemy przewidzieć co się stanie, ale takie lektury uświadamiają nam dobitnie, co może

i stanie się, jeśli czegoś w naszym postępowaniu nie zmienimy.
Zauroczyła mnie historia Cassie z wielu powodów.
Pierwszy - niezwykle podoba mi się tego rodzaju literatura i odkrywanie rzeczy, których nie ma, ale będą. Autor - a właściwie jego wyobraźnia - ma

tu prawdziwe pole do popisu.


Drugie - mówi się, że nie należy oceniać książki po okładce, ale ta jest wspaniała. Czysta symbolika, ot co.
I trzecia- no nie powiem. Zaciekawił mnie wątek miłości bez wampirów, wilkołaków i wróżek.

To prawdziwa rzadkość w dzisiejszych czasach.


Podsumowując - nie mogę się doczekać dnia, kiedy biegnąc do empiku po Plagę, zgarnę z półki też Dobranych.
By Rose
Ekranizacja ‘‘ Igrzysk Śmierci ’’

"Igrzyska Śmierci" to już kolejna bestsellerowa książka, która doczeka się ekranizacji . Twórcy postanowili dać filmowi ograniczenia wiekowe 13+ chcąc,

by obraz zdobył ogromną popularność, jak Zmierzch, i by oglądała go również młodsza widownia, co równa się z większymi zyskami finansowymi.
Mimo że powieść jest bardzo brutalna ( w większości składa się przecież ze scen zabijania, okaleczania i ogólnie, wymaga od reżysera użycia hurtowych wręcz ilości broni i ketchupu) reżyser pozostaje nieugięty tłumacząc się "miłością do młodszych fanów". To tylko potwierdza, jak wielką wartość ma pieniądz.

Scenariusz przygotowują Suzanne Collins, autorka książki i Billy Ray. Premiera planowana jest na 2012 rok. Igrzyska Śmierci to pierwszy tom serii o tym samym tytule. Trylogia składa się z trzech części - Igrzyska Śmierci, W Pierścieniu Ognia oraz Kosogłos. Wszystkie trzy zostały wydane w Polsce. Akcja toczy się w nieokreślonej przyszłości, w totalitarnym państwie Panem, powstałym na ruinach Ameryki Północnej.Wybrano już aktorów pierwszoplanowych .
Katniss Everdeen - trybutkę z 12 dystryktu - zagra Jennifer Lawrence, której grę aktorską mogliśmy ostatnio zobaczyć w filmie "Do szpiku kości" oraz będziemy mogli ujrzeć w nadchodzącej super produkcji Marvela - X-Men Pierwsza Klasa, gdzie zagra rolę Mistyczki, mutantki, która może przybrać dowolny kształt.
Gale'a Hawthorne'a zagra Liam Hemsworth, gwiazda ubiegłorocznej Ostatniej Piosenki, a Josh Hutcherson, ( m.in. Most do Terabithii), zagra rolę Peeta Meblarka . Peeta jest towarzyszem głównej bohaterki na arenie, zaś Gale to przyjaciel z dzieciństwa, który opiekuje się jej rodziną. Premierę zaplanowano na 23 marca 2012 roku. Czekamy z niecierpliwością.


Autor: Perc
Korekta: Rose

Gale Katniss Peeta

©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna