Gospodarstwo Rolno-Ogrodnicze Anna i Krzysztof WojtasPobieranie 89.84 Kb.
Data07.05.2016
Rozmiar89.84 Kb.

Gospodarstwo Rolno-Ogrodnicze A i K Wojtas : Oferta 2005

OFERTA 2008Gospodarstwo Rolno-Ogrodnicze

Anna i Krzysztof Wojtas

Falenty Nowe

Droga Hrabska 10

05-090 Raszyn

Telefon / Fax: 022 720 53 45

E-mail: wojtas@akwojtas.plwww.akwojtas.pl

Największą część naszej produkcji stanowią byliny, a w szczególności te, które przy dużych walorach dekoracyjnych, mają małe wymagania. Nasze hasło brzmi – posadź i zapomnij – rośliny i tak się przyjmą. Sprzedaż prowadzimy w domu – w sezonie pn. – pt. – godz. 16.00 – 20.00, a w sobotę i niedzielę jak tylko jesteśmy, czyli prawie cały czas. Ceny nieco niższe niż w sklepach; przy większych zakupach udzielamy rabatu. Nasze rośliny dostarczamy do zaprzy­jaźnionych sklepów zgodnie z bieżącym zapotrzebowaniem. Sprzedaż prowadzimy także przez internet.


Bogatsza odmianowo i ilościowo oferta dotyczy roślin:


Lilie (kapersy lub w doniczkach) – to nasza specjalność,ok. 10 odmian; liliowce - własne odmiany wielkokwiatowe; piwonie – kilkadziesiąt odmian zielnych; kosaćce: pumila, germanica, sibirica, pseudacorus, kempferi – kilkadziesiąt odmian najnowszej generacji; funkie – ponad 20 odmian; bielunie biały (również o pełnych kwiatach), żółty i różowy; paprocie ogrodowe – ponad 10 odmian; jukka ogrodowa; bluszcz; żurawka – kilkanaście odmian; miodunki; konwalia majowa; bergenia; brunera; konwalnik; alstremeria, tiarella; bodziszek; języczka; parzydło; cytryniec. Z pewnością znajdziecie Państwo u nas coś interesującego.

ZAPRASZAMY!Lilie

Lilium

W bieżącym roku, będziemy utrzymywać sprzedaż podstawowych kolorystycznie lilii, ale nastawiając się na cebule duże i nowe odmiany. Wydaje się to rozsądniejsze niż oferowanie wielu odmian niewiele od siebie różniących się. Chcemy szczególnie zwrócić Państwa uwagę na L/A – mieszańce mię­dzygatunkowe lilii longiflorum i azjatyckich Te odmiany znajdowały duże uznanie u klientów. W naszej ofercie pojawiają się też O/T – mieszańce międzygatunkowe lilii orientalnych i trąbkowych, mających duże pachnące kwiaty.

Nowością są w tym sezonie lilie doniczkowe (odmiany orientalne: Mona Lisa, Farolito i Rodolfa, osiągające wysokość do 50 cm), które mogą oczywiście rosnąć również w gruncie.

Cebule będą pakowane po jednej w torebki z torfem. Zamierzamy także naklejać na każdą torebkę małe zdjęcie kwiatu danej odmiany. Sądzimy, że ta forma będzie ułatwiała kolorystyczny dobór przy zakupie i później przy sadzeniu.Cena 1-go opakowania

3, 4 lub 8 zł

(cena zależy od odmiany)

Odmiany jakimi dysponujemy:


Orientalne - Pachnące

Casablanca

biała

Lombardia

różowa

Mona Lisa (doniczkowa)

Farolito (doniczkowa)

Rodolfa (doniczkowa)


biało-różowa

różowa


biała
Azjatyckie

Elodie

różowa, nowość! podwójne płatki

Solfarino

czerwona
L/A – longiflorum-azjatyckie

Fangio

czerwona

Serrade

żółta
O/T – orientalno-trąbkowe

Conca d’or

żółta z obrzeżem

Robina

ciemnoróżowa

Red Duch

czerwona z jasnym obrzeżem

Lilie w doniczkach


Większość odmian lilii, których cebule sprzedawane są w kapersach, jest także dostępna w doniczkach. Ta forma sprzedaży jest wysoko ceniona przez klientów, a to z uwagi na swe walory: można uzyskać kwitnienie tych pięknych roślin praktycznie przez cały okres wegetacyjny. No i wiadomo, co się kupuje. Rośliny po wyjęciu z doniczki można zasadzić w ogródku (z całą bryłą korzeniową) – w kolejnym roku także zakwitną i to tworząc kępę tyle, że już w ich normalnym czasie kwitnienia (czerwiec-lipiec). Niestety nie są dostępne w ofercie wysyłkowej.

Liliowce


Hemerocallis

Sprzedawane przez nas sadzonki po­chodzą z własnych siewek, po ponad 9 letniej selekcji. Rozdzielamy je na 10 grup kolorystycznych, chociaż w rzeczywistości rozróżniamy blisko 200 odmian, co czyni naszą kolekcję jedną z największych w Polsce. Nie są to jednak odmiany rejestro­wane, a ich cechy mogą w części pokrywać się z już istniejącymi, różniąc się np. wyso­kością, ilością pąków na łodydze czy czasem kwitnienia. Podział na grupy kolorystyczne wynikł z potrzeb projektowych, gdzie właśnie te cechy brane są przede wszystkim pod uwagę. • 1.0.0 – białe w odcieniach, do kremo­wych

 • 2.0.0 – cytrynowe do żółtych

 • 3.0.0 – pomarańczowe, morelowe do brzoskwiniowych

 • 4.0.0 – ceglaste do brązowoczerwo­nych

 • 5.0.0 – jasnoróżowe do malinowych

 • 6.0.0 – wiśniowe, do bor­dowych z przebarwieniami

 • 7.0.0 – jasnofioletowe do ciemnofiole­towych

 • 8.0.0 – ciemne z elementami czerni

 • 9.0.0 – inne

Jak widać w każdej grupie kolorystycznej jest „miejsce” na kolejne 10 podgrup po 10 konkretnych odmian. Np. 335 to pomarańczowy z żyłkowatymi przebarwieniami, a 391 to różowo-brzoskwiniowy. Liliowce to nasze hobby. Stan kolekcji to 9 lat zabiegów. Zamierzamy powiększać i uzupełniać stan posiadania o nowe, ciekawe okazy. Kończymy tworzyć pełny opis wraz z materiałem zdjęciowym. Dla celów handlowych wybraliśmy ok. 40 najlepszych, naszym zdaniem, odmian i zamierzamy je intensywnie rozmnażać, tak aby w tym roku niektóre z nich były dostępne już w większych ilościach.

Cechy jakie brane były pod uwagę przy selekcji odmian to:

 • halo (barwna obwódka wokół dna/gardzieli kielicha)

 • wysokość łodygi

 • ilość pąków na łodydze

 • średnica kwiatu

 • SW (szerokość płatków wewnętrznych)

 • SZ (szerokość płatków zewnętrznych)

 • falbanka (pofałdowanie obrzeża płatków)

 • pasek (b. często środkiem płatka prze­biega pasek innego koloru)

 • głębokość dna (gardzieli)

 • kolor gardzieli

 • czas kwitnienia (niektóre wczesne od­miany powtarzają kwitnienie)

 • stopień otwarcia i odporność na deszcz

 • przebarwienia

  Sprzedawać będziemy sadzonki w kapersach z naklejonym małym zdjęciem danej odmiany, bądź w doniczkach, także ze zdjęciem.

Utrzymywane przez nas odmiany należą porównywalnie do przynajmniej klasy śred­niej wg danych katalogowych najbardziej znanych producentów amerykańskich.

Piwonia


Paeonia lactiflora, paeonia officinalis

To także nasze ulubione rośliny. Sta­ramy się powiększać ofertę odmianową. Posiadamy kilkanaście odmian zielnych, aczkolwiek niektórych z nich dopiero po kilka karp. Jesienią proponujemy Państwu ka­persy z kłączem 3-4-oczkowym w przypadku piwonii chińskich (p. lactiflora) lub 2-3-oczkowym przy piwonii lekarskiej (p. officinalis – zwanej także majówką). Nasze doświadczenia wskazują, że te wielkości karp są optymalne dla rozwoju i kwitnienia rośliny. Kapersy są dostarczane w okresie jesiennym (od połowy sierpnia) i wczesną wiosną (do połowy kwietnia). Od kwietnia oferujemy rośliny w doniczkach.Nowością będzie w tym roku biała majówkaAlba Plena”. Ilość skierowana do sprzedaży jest ściśle ograniczona i w pierwszej kolejności będzie dostępna w sprzedaży internetowej. Cena: 20 zł/doniczka.


Piwonia chińska (paeonia lactiflora)Władysława (róż. pojedyncza)

20 zł

Barbara

15 zł

Shirley Temple

Alexander Fleming

Jadwiga

Ursynów


Felix Crousse

Jasnoróżowa wczesna12 zł

Piwonia lekarska (paeonia officinalis)

Alba Plena (biała)

20 zł

Rubra Plena (karmin)

10 złKosaćce

Iris

Odmiana

Kolor

Cena

Pumila (Kosaciec niski)

Fioletowy

Lila


Żółty

Różowy


Jasnoniebieski

4 zł

Ciemnoniebieski
Odmianowe

Orange Tiger

Two Rubies

Transcribe


5 zł

Germanica (bródkowe)

Black Knight

Brązowy


Żółty

Kremowy


Błękitny

Fioletowy Jasnoróżowy5 zł

Odmianowe

Gay Luron

Ice Queen

Dark Crusader

Acoma


Stepping out

12 zł

Sibirica (syberyjski)

Niebieski

Biały


Sparkling Rose

5 zł

Butter and Sugar

Hubbard


7 zł

Pseudacorus (żółty)

O zielonych liściach

8 zł

Variegata – liść dwubarwny

Holden’s Child -

fioletowe kwiaty


10 zł

20 zł

Kempferi

(ensata, japoński)

Waka Murasaki

Gusto


Azure

Rakka No Utage

Gold Bound


12 zł

Paprocie Ogrodowe

Coraz bardziej poszukiwane rośliny o znakomitych walorach dekoracyjnych. W 2007 roku oferujemy kilkanaście odmian.


Uprawiane odmiany:


Polypodium vulgare, Osmunda regalis, Dryopteris (filix-mas, erythrosora, affinis), Athyrium nipponicum „Metallicum”.

Cena

8 zł

Jukka ogrodowa

Yucca filamentosa

Doniczka 3l (roślina 2-3-letnia)

15 zł

Doniczka 5l (roślina 3-4-letnia)

20 złBieluń

Datura

Oferujemy odmiany białe (także pełne), żółte i różowe.Cena w zależności od wielkości rośliny

10 – 25 zł

Bluszcz

Hedera helix

Sadz. jednoroczne (P9)

4 zł

Sadz. 2-letnie (3/4 pędy)

8 zł

Funkia

Hosta

Posiadamy kilkadziesiąt odmian o różnej wielkości roślin i z różnymi przebarwieniami liści. Tych największych roślin jest stosun­kowo mało. Odmiany jakimi dysponujemy to m.in.:

Patriot, Francee, Sum and Substance, Frances Williams, Great Expectation, Twilight, Paciffic Blue Edger, Blue Angel, City Light, Abiqua Ariel, Queen Josephine, Snow Cup, Krossa Regal, Fragrant Blue, Fragrant Bouquet, Stiletto, Christmass Tree, Sheila West, Pilgrim, Minutman, Fire and Ice, Wide Brim i inne.

Ceny ustalamy w zależności od wieku i wielkości rośliny. Sadzonki w naszej szkółce wyceniamy następująco:1-roczne

5 8 zł

2-letnie

8 12 zł

3-letnie

12­ 18 zł

4-letnie (poj.egzemplarze)

25 zł

Inkarwilla

Incarvillea delavayi

Oferujemy rośliny w kapersach oraz w pojemnikach 2 litrowych, do przesadzenia na miejsce stałe (Inkarwilla może przetrwać niezbyt mroźne zimy pod okryciem).


Różowa i biała „Snowtop”


Kapers (w ofercie do poł. kwietnia)

7,50 zł

Pojemnik

10 zł

Żurawka

Heuchera

Ciekawa roślina o niewielkich wymaga­niach. Utrzymujemy kilkanaście odmian rozmnażanych wegetatywnie, (z nasion zwykle nie utrzymują cech rośliny matecz­nej). Różne barwy liści (ciekawe przebar­wienia jesienne), pozwalają na tworzenie barwnych kompozycji przestrzennych.

Odmiany jakimi dysponujemy to m.in. Ring of Fire, Chocolate Ruffles, Strawberry Swirl, Plum Pudding, Petit Pink Bouqet, Silver Indiana i wiele innych.

Cena

6 zł

Tiarella

Tiarella

Wymaganiami nieco podobna do żurawki. Kwitnie wczesna wiosną. Możliwe, że nie oszałamia wyglądem, ale warta polece­nia, szczególnie osobom rzeczywiście dba­jącym o bogactwo i różnorodność roślin w ogrodzie.


Posiadamy dwie odmiany:


 • Ink Blot – liście sercowate, ciekawe prze­barwienia jesienne – różowobrązowe z nutą fioletu

Doniczka P9

6 zł

Języczka

Ligularia

Tą roślinę włączyliśmy do naszego zestawu z uwagi na walory dekoracyjne. Preferuje miejsca wilgotne, przewiewne i zacienione; dogodne jest miejsce nad brzegami zbiorników wodnych. Mamy dwie odmiany tej rośliny: języczkę pomarańczową o ciemnych bordowo-zielonych liściach i pomarańczowych kwiatach, oraz języczkę japońską o zielonych powcinanych liściach, ale za to dorastającą do 2 metrówRośliny 3-letnie, doniczka 3l

Języczka pomarańczowa

10zł

Języczka japońska

15 zł

Miodunka

Pulmonaria

Interesująca roślina kwitnąca wczesną wiosną. Dopiero po zakończeniu kwitnienia wytwarza rozetę liściową, będącą ozdobą przez resztę sezonu. Dysponujemy 4 odmia­nami o różnym kolorze kwiatów: jasnonie­bieskie, ciemnoniebieskie, jasnoróżowe, ciemnoróżowe.Rośliny 2 letnie

6 zł

Bergenia

Bergenia

Wytrzymała, zimozielona roślina lubiąca wilgoć (nadaje się na obrzeża stawów).

Poza odmianą kwitnącą różowo, posiadamy odmianę o białych kwia­tach (Silberlicht) oraz o kwiatach amarantowych (Abendglut).

Doniczka

8 zł

Brunera

(Niezapominajka kauka­ska)
Brunnera macrophylla

Jedna z roślin, którą warto się zaintere­sować. Lubi teren wilgotny i zacieniony . Kwitnie od połowy kwietnia aż do końca maja. Kwiaty podobne do niezapomi­najek ale w znacznie większych ilościach. Po zakończeniu kwitnienia tworzy duże liście podobne do łopianu.Rośliny 2–letnie

12 zł

Rośliny 3-letnie

20 zł

Odmiana „Jack Frost” 25 zł

BodziszekGeranium

Interesująca roślina. Odmiany ogrodowe charakteryzują się interesującą kolorystyką, co przy niskich wymaganiach i wszędobylstwie stanowi o ich zaletachBlue Blood

ciemnoniebieski

Patricia

amarantowy

Joy

Orion

Różowy

niebieski

Rośliny 1 roczne (P11)

5 złKonwalnik

Ophiopogon planiscapus„Nigrescens”

Niewielka roślina (do 20 cm) z b. ciemnymi liśćmi. Kwiaty drobne (jak u konwalii) białe, ze śladami różu.Doniczka P11

12 zł

Konwalia majowa

Convallaria maialis

Odmiana, którą włączyliśmy do naszego zestawu roślin określana jest jako „berlińska”. Charakteryzuje się większym kwiatem niż odmiana botaniczna. Intensywnie pachnie, kwiaty białe.Doniczka

6zł

Alstremeria (lilia Inków)

Alstroemeria

Interesująca roślina, bogato kwitnąca. Nowe odmiany ogrodowe są w stanie przetrwać zimę przy temperaturach rzędu minus 10 st. C, a pod odpowiednim przykryciem także większe spadki temperatur. Stąd, przy dużych walorach dekoracyjnych, warto włączyć ją do posiadanego zestawu.

Oczywiście można alstremerię potraktować jako roślinę tarasową i przez zimę przetrzymać ją w garażu lub tp. Należy jednak pamiętać, że w takim przypadku potrzebuje donicy min. 10 l.

Wymaga przepuszczalnej ziemi o odczynie obojętnym, wilgotności i zasilania chociaż raz na dwa tygodnie.

Ponieważ rozpoczynamy dopiero produkcję tych roślin, to zdecydowaliśmy „zainwestować” w najnowszą generację odmian. Są to odmiany chronione, bez prawa reprodukcji. Sądzimy, że ich walory ( bogate kwitnienie , duże kwiaty przy niewielkiej wysokości) przyczynią się do ich popularyzacji.

Najbliższy czas pokaże, które tych odmian najlepiej zaaklimatyzują się w naszych warunkach.


Posiadane odmiany


Seria Princess Lily:

 • Angela (kremowo-żółta),

 • Leyla (czerwona)

 • Mary (kremowo-różowa)

 • Oxana ( ciemno – czerwona)

 • Zsa – Zsa (różowa)

  Seria Inca:

 • Ice (kremowa)

 • Pulse (czerwona)

 • Glow (ciemnoróżowa)

 • Devotion (jasnoróżowa)

 • Exotica (żółto-pomarańczowa)

 • Serin (łososiowa)Poj. C4 (4l)

25 złCytryniec

Schizandra chinensis

Pnącze o bogatych w witaminy owocach, pełniące także funkcje ozdobne. Aby owocował wymaga podpór. Z liści można robić herbatki i napary, czerwone owoce (jagody) mają silne działanie pobudzające. Roślina lecznicza. Doswiad­czenie wskazuje, że 2 rośliny posadzone obok siebie ilościa owoców zaspokajają potrzeby własne (po 4 latach, z takich 2 roślin zebraliśmy blisko 2 wiadra owoców).Rośliny 3 letnie

20 zł

Winobluszcz pięciolistkowy

Parthenocissus

Doniczka 2l

5 zł— —

: pub
pub -> Kendrick Lamar
pub -> Lista Przebojów Radia Pik
pub -> Piotr Wojewnik
pub -> Negotiating an Investment Strategy with Fuzzy Redescriptions
pub -> Konsultacje pracowników Katedry Eksploatacji Statku – semestr letni rok akademicki 2015/2016
pub -> dnia r. (pieczęć firmowa) Harmonogram złożenia dokumentów stanowiących podstawę do uruchomienia pożyczki lub jej rat oraz spłaty pożyczki dotyczącej realizacji przedsięwzięcia pn.: „ ”
pub -> załącznik nr 2 do umowy nr z dnia (pieczątka jednostki) harmonogram wypłat I spłat pożyczki dotyczący realizacji przedsięwzięcia pn.:„ ”
pub -> A11 pieczątka jednostki Harmonogram złożenia dokumentów stanowiących podstawę do uruchomienia dotacji/ rat dotacji 1 dotyczącej realizacji przedsięwzięcia pn.: „ ”
pub -> Konkurs matematyczny „czar par”
pub -> OŚwiadczenie oświadczam, że pit roczny składam/składamy* : Urząd Skarbowy
©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna