Hofman: Film ze zjazdu to skrajna manipulacja redaktora LisaPobieranie 10.71 Kb.
Data07.05.2016
Rozmiar10.71 Kb.

USOPAŁ informuje, iż rozsyła teksty różnych autorów, tak „z pierwszej ręki” jak i przedruki, traktujące o najistotniejszych problemach Polski i Świata. Kluczem doboru treści, nie jest zgodność poglądów Autorów publikacji z poglądami USOPAŁ, lecz decyduje imperatyw ważności tematu. Poglądy prezentowane przez Autorów tekstów, nie zawsze podzielamy. Uznając jednak, że wszelka wymiana poglądów i wiedzy, jest pożyteczna dla życia publicznego - prezentujemy nawet kontrowersyjne opinie, pozostawiając naszym czytelnikom ich osąd.

Hofman: Film ze zjazdu to skrajna manipulacja redaktora Lisa

2011-03-31, ostatnia aktualizacja 10 minut temu

Polityczna awantura po filmie z wizyty kilku parlamentarzystów PiS u polonijnego biznesmena Jana Kobylańskiego. Rzecznik PiS Adam Hofman twierdzi, że redaktor Tomasz Lis zmanipulował materiał ze zjazdu, bo nie pokazał zdecydowanej reakcji senatora PiS na antysemickie i obraźliwe wobec Lecha Kaczyńskiego wypowiedzi Kazimierza Świtonia, i zapowiada skierowanie sprawy do KRRiT.


Materiał ze zjazdu USOPAŁ (Unia Stowarzyszeń i Organizacji Polonijnych Ameryki Łacińskiej) pokazał w swoim programie w TVP Tomasz Lis. Widać na nim jak Świtoń mówi o tym, że prezydent Kaczyński zginął, bo podpisał Traktat Lisboński, oraz, że rząd światowy zdecydował, że Polaków ma być 15 mln, i to "zdrowych parobków żydowskich".

Skandal z udziałem senatorów PiS wykorzystał były kolega partyjny Hofmana, obecnie członek PJN Michał Kamiński. Zarzucił parlamentarzystom Prawa i Sprawiedliwości, którzy pojechali na zjazd, że zachowali się niegodnie, bo nie zareagowali na antysemickie wypowiedzi Świtonia. Kamiński wytknął też prezesowi Kaczyńskiemu, że ten dla dobra partii, którą wspiera Jan Kobylański, organizator zjazdu, toleruje skandaliczne słowa o swoim nieżyjącym bracie. Poseł powtórzył dziś swoje zarzuty w Radiu ZET.Kamiński o zjeździe Polonii: Parlamentarzyści PiS nie reagowali

- Ten film, to była skrajana manipulacja. Na sali wtedy podczas tych słów siedział tylko senator Bender, który natychmiast wstał, zaprotestował bardzo gorąco i wyszedł z sali - zapewniał dziś w Trójce rzecznik PiS. Adam Hofman dodał, że partia prowadzi w tej sprawie wewnętrzne rozeznanie oraz przygotowuje pismo do KRRiT, bo to co pokazał Tomasz Lis było manipulacją. - Ich (parlamentarzystów PiS - red.) nie było tam na sali - stwierdził poseł Hofman, który dodał, że senatorowie pojechali tam na własną odpowiedzialność, a "przypisywanie środowisku politycznemu, z którego wywodzi się Jarosław, Lech Kaczyński poglądów antysemickich, tak ja to zrobił redaktor Tomasz Lis, jest obrzydliwe".

Obejrzeliśmy dostępny w interneci film z wystąpieniem Jana Świtonia na zjeździe USOPAŁ. Wynika z niego jasno, że nikt z obecnych na sali, na czele z Ryszardem Benderem, nie reagował, gdy Świtoń mówił o tym, że prezydent zginął, bo podpisał traktat lizboński odbierający suwerenność naszej ojczyźnie (czas: 4 min. 5 sek.) oraz, gdy padają słowa o zdrowych parobkach żydowskich (czas: 5 min. 20 sek.).

Dziś na konferencji Jarosław Kaczyński pytany o słowa Świtonia stwierdził, że nie chce się wypowiadać, bo "to sfera pewnej skrajności". Komentując natomiast wypowiedź Michała Kamińskiego prezes PiS ocenił, że "to dowód na przekształcanie się posła PJN w Palikota, i choć to nawet zabawne jest jednocześnie smutne".

- Jeżeli chodzi o parlamentarzystów - tłumaczył prezes PiS - to ja się dowiedziałem na tej sali o tej sprawie i wypowiedzi Świtonia. Kaczyński dodał, że parlamentarzyści dostali pisemne zapytania w sprawie ich obecności na zjeździe. Prezes PiS zaprzeczył też jakoby członkowie partii byli jakoś chronieni za ich związki z Radiem Maryja. - To jest jedna z bajek opowiadanych przez ludzi, którzy nie znają tej sfery - uciął Jarosław Kaczyński. Prezes dopytywany czy obecni na zjeździe parlamentarzyści znajdą miejsce na listach wyborczych PiS odpowiedział, że obowiązkiem każdego z nich jest chronić pamięć nieżyjącego prezydenta.

Kaczyński: O Świtoniu powinni wypowiadać się ludzie innej specjalności

Obecny na konferencji Adam Hofman powtórzył, że będzie interweniował w TVP w sprawie manipulacji Tomasza Lisa, na którą powołuje się Kamiński. Na zjeździe USOPAŁ byli m.in. czterej senatorowie PiS: Ryszard Bender, Zbigniew Cichoń, Waldemar Kraska i Czesław Ryszka. Szefem USOPAŁ-u jest biznesmen Jan Kobylański, jeden z idoli i sponsorów Radia Maryja, kiedyś konsul honorowy w Argentynie i Urugwaju, odwołany z tej funkcji za antysemityzm przez Władysława Bartoszewskiego.Pobieranie 10.71 Kb.

©absta.pl 2020
wyślij wiadomość

    Strona główna