Informacja prasowa 21 sierpnia 2012 tvp hd telewizja najwyższej jakości obrazu High Definition Jesień 2012 Nowości Jesienią nowe pozycje programowe Telewizji Polskiej będą emitowane na antenie tvp hd z tzw timeshifitemPobieranie 32.17 Kb.
Data09.05.2016
Rozmiar32.17 Kb.


Informacja prasowa 21 sierpnia 2012


TVP HD - telewizja najwyższej jakości obrazu High Definition
Jesień 2012
Nowości

Jesienią nowe pozycje programowe Telewizji Polskiej będą emitowane na antenie TVP HD z tzw. timeshifitem, czyli w dniu premiery z opóźnieniem w stosunku do niej. Dzięki temu widzowie TVP będą mogli lepiej zaplanować czas przeznaczony na oglądanie programów telewizji publicznej.

Wszystko przed nami”, telenowela prod. polskiej, poniedziałek-czwartek, godz. 20.50

Scenariusz tej telenoweli, pióra Ilony Łepkowskiej i Tadeusza Lampki, wygrał konkurs ogłoszony w ub. roku – okazał się najlepszy spośród pięćdziesięciu scenariuszy, które wpłynęły do TVP. Telenowela opowiada historię młodych ludzi, którzy wracają do Polski z emigracji, z doświadczeniami zdobytymi za granicą, z postanowieniem prowadzenia w Polsce wspólnego przedsięwzięcia, którym jest nowoczesny hotel i bar „Dobry adres”. W obsadzie – nie znani szerzej młodzi aktorzy: Aleksy Komorowski, Michał Malinowski, Julia Pogrebińska, Piotr Nowak, Paweł Ciołkosz, oraz doskonale znani: Katarzyna Figura, Gabriela Muskała, Radosław Pazura, Joanna Jeżewska.
Paradoks”, serial prod. polskiej, czwartek, godz. 23.00

Trzymająca w napięciu historia zbudowana wokół postaci inspektora Komendy Głównej Policji, Marka Kaszowskiego (Bogusław Linda) oraz podkomisarz Joanny Majewskiej (Anna Grycewicz) – funkcjonariuszki Biura Służby Wewnętrznej. Majewska zostaje skierowana do zespołu Kaszowskiego, aby przy okazji badania wybranych spraw kryminalnych przeprowadzić śledztwo dotyczące samego inspektora. „Paradoks” to 13 intrygujących zagadek kryminalnych, które Kaszowski rozwiązuje nie zawsze zgodnie z prawem, zawsze jednak ze swoiście pojmowanym przez niego poczuciem sprawiedliwości.


Bitwa na głosy”, widowisko muzyczne, sobota, godz. 22.40

Po raz trzeci będziemy śledzić muzyczną rywalizację ośmiu gwiazd i odkrytych przez nie młodych talentów muzycznych. Afromental, Ewa Farna, Andrzej Piaseczny, Jula, Robert Gawliński, Liber, Beata Kozidrak, Piotr Rubik i ich szesnastoosobowe zespoły skonfrontują swoje interpretacje wielkich przebojów z gustem publiczności, widzów i jurorów. Castingi do trzeciej „Bitwy na głosy” - wielkiego muzycznego show rozpoczęły się w połowie lipca. Gwiazdy szukały wokalnych talentów w rodzinnych miastach. Na scenie „Bitwy na głosy” rozegra się muzyczny turniej, w którym nagrodą jest 100 tysięcy złotych na wybrany przez zwycięzcę cel charytatywny.


Siła wyższa”, serial prod. polskiej, niedziela, godz. 21.50

Serial w reżyserii Wojciecha Adamczyka, z Piotrem Fronczewskim, Piotrem Grabowskim, Katarzyną Żak, Anną Dereszowską w rolach głównych. W podupadającym prowincjonalnym klasztorze żyją czterej mnisi, doglądająca ich siostra oraz przygarnięty przybłęda. Ich senne życie zakłóca niespodziewanie otwarcie w wyremontowanej ruderze na sąsiadującym z klasztorem wzgórzu ośrodka, w którym odbywają się buddyjskie warsztaty techniki relaksacji i medytacji. Mnisi z klasztoru przeżywają prawdziwy wstrząs - innowiercze praktyki tuż za ich murem? Niedopuszczalne... Jednak nieoczekiwanie dla obu stron, te dwa światy zaczynają się wzajemnie przenikać, choć początki nie są obiecujące i spokojne.
TVP HD w 3D
Programy z obrazem trójwymiarowym 3D emitowane w TVP HD spotkały się z dużym zainteresowaniem widzów. Po raz pierwszy zwiastun filmu „Bitwa Warszawska 1920” z obrazem trójwymiarowym TVP HD pokazała w grudniu 2010 r. Pierwsza w historii TVP transmisja sportowa z obrazem 3D - finałowy mecz EURO 2012 rozegrany w Kijowie 1 lipca 2012 r., transmitowany przez TVP HD, zgromadził przed telewizorami w kulminacyjnym momencie blisko 370 tys. widzów, natomiast całą transmisję obejrzało w 3D średnio 175 tys. widzów. Świadczy to o tym, że coraz więcej osób ma odbiorniki telewizyjne 3D i oczekuje na ofertę programów zrealizowanych w tej technologii. TVP HD planuje kontynuować emisję filmów i programów z obrazem trójwymiarowym. Będą to głównie filmy o tematyce krajoznawczej, popularyzujące piękno polskiej ziemi. TVP HD planuje ich emisje w soboty o g. 18.55.
Kontynuacje i powtórki

Podobnie jak w przypadku nowości, również najpopularniejsze programy kontynuowane w jesiennej ramówce TVP HD, widzowie zobaczą z tzw. timshiftem. Będą to:


Na dobre i na złe”, środa, godz. 22.10

Kontynuacja najpopularniejszego współczesnego polskiego serialu o lekarzach, ich życiu prywatnym i zawodowym. "Na dobre i na złe" rozgrywa się w podwarszawskiej miejscowości nazwanej przez twórców serialu Leśną Górą. Bohaterami są lekarze pracujący w tutejszym szpitalu oraz pacjenci.

W rolach głównych: Małgorzata Foremniak, Artur Żmijewski, Kamila Baar, Anita Sokołowska, Redbad Klijnstra, Edyta Jungowska, Radosław Krzyżowski, Ewa Kasprzyk, Piotr Garlicki, Marcin Rogacewicz, Emilia Komarnicka, Marek Bukowski, Michał Żebrowski.

Ojciec Mateusz”, czwartek, godz.22.10

Dalszy ciąg przygód Mateusza - księdza, który po powrocie z misji na Białorusi obejmuje probostwo niewielkiej parafii. Ojciec Mateusz odkrywa w sobie zamiłowanie i talent do rozwiązywania kryminalnych zagadek. Wykracza to, co prawda, poza obowiązki duszpasterza ale z pomocy księdza chętnie korzysta sympatyczny policjant, aspirant Nocul, który z szacunku dla osoby duchownej popełnia liczne niedyskrecje zawodowe…

W roli księdza Mateusza – Artur Żmijewski.

rodzinka.pl”, serial, piątek, godz. 22.10

Kolejne przygody wyjątkowej rodziny Boskich. W trzecim sezonie serialu widzowie będą śledzić miłosne perypetie najmłodszych bohaterów. Tomek zobaczy, że związki to nie tylko miłe słówka, ale także namiętność. Kuba - nieustannie poszukujący wybranki - będzie wymyślał coraz bardziej szalone sposoby na podryw. Kacper pod okiem koleżanki Zosi przejdzie zaskakujący trening, przygotowujący do pierwszego pocałunku a rodzice będą musieli stawić temu czoła.

W rolach głównych: Małgorzata Kożuchowska, Tomasz Karolak, Maciek Musiał, Adam Zdrójkowski, Mateusz Pawłowski.
Komisarz Alex”, serial, sobota, godz. 21.50

Dalszy ciąg przygód niezwykłego psa policyjnego Alexa, który wraz ze swoim opiekunem - komisarzem Markiem Bromskim (Kuba Wesołowski) - chwyta zabójców, odbija zakładników, a wśród przestępców wywołuje paniczny strach. „Komisarz Alex”, to polska wersja popularnej na całym świecie austriackiej serii kryminalnej „Komisarz Rex”. W serialu zagrali m.in. Magdalena Walach (policjantka, partnerka Bromskiego), Daniel Olbrychski, Janusz Chabor, Ireneusz Czop. Reżyserował Robert Wichrowski.


Ja to mam szczęście”, sobota, niedziela, godz. 16.40

Kontynuacja ciepłej, komediowej opowieści o wyjątkowej rodzinie, w której każdy z partnerów ma dziecko z poprzedniego małżeństwa. Mimo wcześniejszych niepowodzeń życiowych Joanna i Jerzy stworzyli nowy, silny związek a trzecie dziecko jest owocem ich wspólnej miłości. Joanna Polak (Kinga Preis) to kobieta po przejściach. Jerzy (Jacek Braciak) to facet doświadczony. Wszystkie możliwe błędy popełnił w poprzednim związku i wyciągnął wnioski, słowem - idealny drugi mąż, w którym Joanna odnalazła partnera i ojca dla swoich dzieci. Serial pokazuje, jakie wyzwania stawia życie przed takimi rodzinami. Chwilowe nieporozumienia, kłótnie o błahostki i o sprawy fundamentalne przeplatają się ze wzruszającymi momentami ciepła, miłości i zrozumienia.

Czas honoru”, serial, niedziela, godz. 22.40

Dalszy ciąg opowieści o losach młodych dywersantów – Bronka, Janka, Michała, Władka oraz ich najbliższych. Akcja piątej serii filmu rozpoczyna się z początkiem maja 1945 roku. Wiadomość o kapitulacji Niemiec dociera do każdego z bohaterów serialu w innych warunkach i inną drogą. Ich losy, rozdzielone przez wojnę, krzyżują się ponownie za sprawą pułkownika Wasilewskiego, ideowego komunisty i wysokiego funkcjonariusza UB, który pewnego dnia zostaje wezwany do Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego przed oblicze „Ady” Lewińskiej, dyrektora departamentu. „Ada” zleca mu zadanie jak najszybszego ujęcia wszystkich skoczków angielskich zrzuconych w Polsce w czasie wojny.

W rolach głównych zobaczymy Ewę Wencel, Katarzynę Gniewkowską, Krzysztofa Stelmaszyka, Macieja Zakościelnego, Jakuba Wesołowskiego, Jana Wieczorkowskiego, Antoniego Pawlickiego.
Spośród seriali, które są już znane widzom i wciąż cieszą się powodzeniem, TVP HD przypomni jesienią m.in.:
Oficerowie”, poniedziałek. godz. 23.00

Punktem wyjścia są wydarzenia ukazane w „Oficerze”. Główną bohaterką jest 25-letnia podkomisarz Alicja Szymczyszyn, absolwentka psychologii, która już na studiach zwróciła uwagę specjalistów od rekrutacji policyjnych kadr. Inteligentna, wrażliwa, obdarzona silnym charakterem i wyjątkową intuicją dziewczyna musi jednak udowodnić, że faktycznie nadaje się do pracy w policji. Początkowo trochę nieporadna, zagubiona, nieobeznana z bronią i działaniami operacyjnymi, szybko staje się cennym "nabytkiem" policji. Trafia w centrum zaskakujących wydarzeń, których motorem są ludzie z najwyższych kręgów władzy. W „Oficerach” zobaczymy też niektóre postaci znane z serialu „Oficer”: podkomisarza Kruszyńskiego, nadkomisarz Aldonę Ginko, nadkomisarz Stellę Lewandowską czy Jacka Wielgosza ps. Grand.

W rolach głównych: Magdalena Różczka, Cezary Pazura, Katarzyna Cynke, Borys Szyc, Magdalena Cielecka, Wojciech Pszoniak, Jan Englert, Piotr Andrzejewski (Peter Lucas), Paweł Małaszyński, Robert Gonera, Maciej Kozłowski, Marian Dziędziel, Leon Charewicz, Jacek Braciak.

Glina”, wtorek , godz. 23.00

Serial kryminalny w reżyserii Władysława Pasikowskiego ukazuje trudną i odpowiedzialną pracę policjantów z wydziału zabójstw, narażonych na ciągły stres i niebezpieczeństwo, wykonujących swój zawód kosztem prywatnego życia. Głównym bohaterem jest Andrzej Gajewski (Jerzy Radziwiłowicz), mężczyzna w sile wieku, twardy, bezkompromisowy i nieprzekupny. W pozostałych rolach: Robert Gonera, Maciej Stuhr, Agnieszka Pilaszewska, Jacek Braciak, Anna Cieślak, Urszula Grabowska.

Synowie anarchii”, środa, godz. 23.00

Serial opowiada o przygodach członków motocyklowego gangu z kalifornijskiego miasteczka Charming, którzy wolą określać się mianem klubu motocyklowego. Nie ufają rządowi, nie wierzą w równość ani w prawo. Prowadzą warsztat samochodowy, który jest przykrywką dla wielu brudnych interesów, głównie handlu bronią. Agenci federalni depczą Synom anarchii po piętach. Serial obfituje w sceny trzymające w napięciu, nagłe i zaskakujące zwroty akcji, nieoczekiwane pointy.

W rolach głównych: Charlie Hunnam, Ron Perlman, Katey Sagal, Maggie Siff.


Filary ziemi”, piątek, godz. 20.20

Ekranizacja bestsellerowej powieści Kena Folleta pod tym samym tytułem. Epicka opowieść o miłości i zdradzie osadzona na tle burzliwych wydarzeń historycznych dwunastowiecznej Anglii. Historyczne wydarzenia są tłem dla pięknej, wielowątkowej powieści. Jej motywem przewodnim jest budowa monumentalnej katedry w Kingsbridge. Splatają się tu losy mistrza budowniczego Toma i jego rodziny, ambitnego opata Filipa, biskupa Waleriana Bigoda, rodziny Hamleigh, dążącej za wszelką cenę do uzyskania szlachectwa, rodziny Earla Shiring, oskarżonego o bunt przeciw królowi. Film jest obrazem wczesnośredniowiecznej Anglii ze wszystkimi jej zależnościami - spór duchowieństwa ze stanem szlacheckim, wyzysk chłopstwa, zalążki handlu na wysoką skalę, a przede wszystkim rozgrywki o władzę i pieniądze.

W rolach głównych: Ian McShane, Rufus Sewell, Matthew Macfadyen, Eddie Redmayne, Hayley Atwell, Sarah Parish, Natalia Wörner, Anatole Taubman, John Pielmeier, Robert Bathurst, Clive Wood, Sam Claflin, Liam Garrigan, David Oakes, Götz Otto, Donald Sutherland.

Pitbull” , piątek, godz. 23.00

Akcja serialu jest osadzona w realiach współczesnej Warszawy. „Pitbull” ukazuje bardzo realistycznie brutalny i mroczny świat zbrodni, z którym na co dzień stykają się oficerowie kryminalni. Ich niebezpieczna praca, wysiłek i trud nie są należycie wynagradzane. Za zaangażowanie, próby godzenia życia prywatnego z zawodowym płacą wysoką cenę. Mają w życiu chwile satysfakcji z wykonywanego zawodu, ale częściej zdarzają się im momenty załamania i zwątpienia. Ucieczki od problemów szukają w alkoholu. Mogą też wybrać "łatwiejszy" los po drugiej stronie barykady.

W rolach głównych: Janusz Gajos, Marcin Dorociński, Andrzej Grabowski, Krzysztof Stroiński, Weronika Rosati, Danuta Stenka, Halina Rasiakówna.


Walking dead”, czwartek, godz. 23.45

Serial Franka Darabonta, reżysera filmów „Skazani na Shawshank”, „Zielona mila” i Gale Anne Hurd, producentki „Terminatora”, „Obcego”, „Armagedonu” i „Niesamowitego Hulka”. Kanwą serialu jest bestsellerowy komiks Roberta Kirkmana. Opowiada o czasie następującym po pandemicznej apokalipsie, po której świat opanowały zombie. Szeryf Rick Grimes (Andrew Lincoln) podróżuje wraz z rodziną i z garstką ocalałych w bezustannym poszukiwaniu bezpiecznego schronienia. Ciągła presja oraz codzienne zmagania się z zagrożeniem i śmiercią zbierają krwawe żniwo, popychając wielu ku czynom okrutnym. Rick w trakcie walki o przeżycie swojej rodziny odkrywa, że wszechogarniający strach ocalałych może być dużo bardziej niebezpieczny, niż przemierzające świat zombie.Pasmo lifstyle, podróże

TVP HD zaprasza do oglądania programów w codziennym porannym paśmie od godz. 8.10 w poniedziałki, od 8.40 od wtorku do piątku, o 7.15 i 13.50 w soboty i niedziele, w którym miłośnicy turystyki, egzotycznej i dobrej kuchni znajdą coś dla siebie. TVP HD przypomni najlepsze programy ze znanych już cykli:

Boso przez świat” - reportaże Wojciecha Cejrowskiego i „Makłowicz w podróży”.
Dokument w TVP HD

"ELITA – najlepsi z najlepszych”, poniedziałek, godz. 19.20. TVP HD pokaże cykl reportaży ukazujących kulisy działań oddziałów specjalnych – Gromu, Formozy, Pierwszego Pułku Komandosów, Jednostki NIL oraz wybranych jednostek specjalnych policji (Biura Operacji Antyterrorystycznych BOA), Żandarmerii Wojskowej, Straży Granicznej. Każdy odcinek to jeden rozkaz, jedno zadanie do wykonania - od przygotowań do realizacji. Zobaczymy m.in. abordaż i odbicie zakładników z rąk piratów, antyterrorystów w akcji na lotnisku, ochronę i ewakuację VIP-a z miejsca zagrożenia, akcję zatrzymania groźnego przestępcy, działania komandosów na wodzie i pod wodą, cierpliwość i precyzję działania snajpera, dywersję na tyłach wroga, czyli akcje pełne emocji i napięcia.
W sobotnie i niedzielne popołudnia, o godz.12.50 TVP HD przypomni cykl znakomitych filmów dokumentalnych o najciekawszych, nieznanych bliżej pięknych i tajemniczych zarazem zakątkach świata. Tytuł cyklu – „Tajemnice świata”.
Rozrywka w TVP HD

Koncerty

W niedziele, o godz. 19.25 TVP HD zaprasza na cykl koncertów „Ministerstwo dźwięku”, zrealizowanych dla Programu Czwartego Polskiego Radia, w których wystąpili młodzi polscy muzycy, jak między innymi Afrokolektyw, Pogodno, Muchy czy Sidney Polak, prezentujący całą gamę muzycznych stylów i gatunków – hardrock, pop, elektronika, reggae.
: repository -> attachment
attachment -> I. miejscowośĆ/gmina: Biecz Ciężkowice Dąbrowa Tarnowska
attachment -> Filmy tvp1 3 coś (the thing) 3
attachment -> Filmy tvp1 3 nawiedzony dwóR (the haunted mansion) 3
attachment -> Jesień w tvp kultura
attachment -> SKÓRA, w ktorej żYJĘ (la piel que habito) 4 SĄdny dzień
attachment -> Idealnie nieznajomi (perfect strangers) 3 ona to oni
attachment -> Filmy tvp1 4 death becomes her 4
attachment -> UKŁad ramówkowy tvp abc (luty-marzec 2014 r.)
attachment -> Święta, Sylwester I Nowy Rok w tvp abc w świąteczne dni krainę wyobraźni tvp abc odwiedzi m in.: Jedynkowe Przedszkole, Domisie, Tata Lew, Kot Filemon I Rodzina Rabatków
attachment -> Słuchalnia – muzyczne znaki czasu Spektakl. Elektronika Toruń, 30 maja –13 grudnia 2015 Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” Organizator: Stowarzyszenie Kulturalno-Artystyczne „Megafon” Kurator: Małgorzata Burzyńska Partnerzy
©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna