Informacja prasowa dnvPobieranie 10.4 Kb.
Data30.04.2016
Rozmiar10.4 Kb.

Informacja prasowa DNV
Informacja prasowa Gdańsk, 18 września 2007 r.


Według Paris MOU DNV gwarantuje bezpieczeństwo


Det Norske Veritas, zgodnie z danymi opublikowanymi przez Paris MOU, a dotyczącymi wyników kontroli bezpieczeństwa statków w portach, zajęło pierwszą lokatę na liście uznanych towarzystw klasyfikacyjnych.
Paris Memorandum of Understanding Port State Control (Porozumienie Paryskie), obejmujące swoimi badaniami wszystkie europejskie porty, po raz pierwszy w swojej historii, opublikowało ranking towarzystw klasyfikacyjnych na podstawie liczby inspekcji i zatrzymań statków w portach. Inspekcje przeprowadzane przez organy państw sygnatariuszy Porozumienia Paryskiego służą sprawdzeniu stanu technicznego statków, kwalifikacji załóg, weryfikacji jednostki pod kątem wymagań konwencji międzynarodowych i ważności dokumentów bezpieczeństwa. Negatywne wyniki tych kontroli mogą być przyczyną zatrzymania statku w porcie.
Lista została załączona do Raportu Rocznego MOU za rok 2006 i bierze pod uwagę wyniki zatrzymań i inspekcji poszczególnych towarzystw z ostatnich 3 lat. Kryteria oceny oparte są na kilku wskaźnikach. Są to całkowita liczba inspekcji dokonanych na statkach z daną klasą, dopuszczalna liczba zatrzymań w stosunku do liczby inspekcji oraz liczba faktycznie zatrzymanych statków. Na tej podstawie ustalane są wskaźniki obrazujące w najbardziej wiarygodny sposób kondycję jednostek badanych przez każde towarzystwo klasyfikacyjne.
Wysoka pozycja DNV jest powodem do dumy przede wszystkim jej klientów – armatorów statków. W wyniku doskonałej współpracy między DNV i armatorami, opartej na profesjonalnym podejściu do jakości i dbałości o bezpieczne utrzymanie statku, DNV otrzymało tak wysoką lokatę.
DNV jest niezależną fundacją założoną w roku 1864 w Norwegii, której nadrzędnym celem jest ochrona życia i zdrowia, dóbr materialnych oraz środowiska. DNV jest światowym liderem wspomagającym procesy zarządzania we wszystkich gałęziach przemysłu. Jako fundacja DNV nie ma właścicieli, nie podlega zatem żadnym naciskom zewnętrznym, co pozwala jej na pełną autonomię i oferowanie niezależnych i wiarygodnych usług certyfikacyjnych, klasyfikacyjnych i doradczych. Organizacja cały zysk netto przeznacza na inwestycje w badania i rozwój projektów biznesowych, nad którymi pracuje.

DNV posiada ponad 300 biur w 100 krajach świata. Główna siedziba znajduje się w Norwegii w Oslo. W Polsce główna siedziba mieści się w Sopocie. DNV Poland posiada także biura w Szczecinie, Katowicach, Poznaniu i w Warszawie. DNV Poland współpracuje głównie z przemysłem okrętowym w zakresie klasyfikacji statków i certyfikacji materiałów użytych do ich budowy oraz oferuje usługi audytorskie oraz certyfikację systemów zarządzania w zakresie zarządzania jakością, bezpieczeństwa pracy, bezpieczeństwa żywności, bezpieczeństwa informacji, zarządzania środowiskowego wg norm międzynarodowych oraz krajowych, tj.: ISO 9001: 2000, ISO 14000, OHSAS 18001/PN-N 18001, ISO 27001, ISRS, TS 16 949, IFS, HACCP, ISO 22000, znakowanie CE dla produktów medycznych oraz weryfikację emisji CO2. Ponadto w ofercie DNV Poland znajduje się szereg szkoleń wspierających procesy wdrażania i doskonalenia systemów zarządzania. Wszystkie usługi DNV charakteryzują się bardzo wysoką jakością, która jest wynikiem wieloletnich doświadczeń współpracy z klientami na całym świecie.

Przy biurze Sopocie działają dodatkowo dwa zawansowane centra technologiczne oferujące usługi kierowane do szeroko pojmowanego przemysłu morskiego: PASC (Poland Approval Suport Centre) zajmujące się zatwierdzaniem dokumentacji i wspomaganiem procesu klasyfikacji statków oraz TC&D (Technical Consulancy & Development) oferujące usługi konsultingowe. TC&D wytwarza również oprogramowanie.
Dodatkowych informacji udziela:

Edyta L. Szczęśniak

Actia Forum Sp. z o.o.

tel. +58 783-30-15, kom. 0502-557-535

mail: edyta@actiaforum.plPrzygotowanie i dystrybucja:

Actia Forum Sp. z o.o. tel: + 48 58 627 24 67

ul. Pułaskiego 8 fax: + 48 58 627 24 2781-368 Gdynia e-mail: office@actiaforum.pl

: assets -> files -> DNV
files -> Informacja prasowa Szybko do Skandynawii
files -> Zakres tematyczny na konkurs „Bitwy I broń II wojny światowej 1939 – 1945 ”
files -> Zakres tematyczny na konkurs „Bitwy I broń II wojny światowej 1939 – 1945 ”
files -> Apollo mikuni t
files -> Data imprezy Wydarzenie
files -> Raport z realizacji Miejskiego Programu Przeciwdziałania Narkomanii w roku 2011
files -> Uchwała nr / r. Rady miasta stołecznego warszawy z dnia r w sprawie wyposażenia w majątek m st. Warszawy Szkoły Podstawowej Nr 60 im. Powstania Listopadowego przy ul. Zbaraskiej 3 w Dzielnicy Praga-Południe m st. Warszawy
files -> Alfred Sulik ur. 29 września 1931 roku Mysłowicach, w domu przy ul. Katowickiej 7
files -> Roku pomiędzy Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Elblągu
©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna