Informacja prasowa Sodexo wdraża plan zrównoważonego rozwojuPobieranie 13.68 Kb.
Data03.05.2016
Rozmiar13.68 Kb.

Sodexo wdraża plan zrównoważonego rozwoju
Warszawa, 17 czerwca 2010 roku - Sodexo, światowy lider i ekspert w zakresie skutecznych rozwiązań usług outsourcingowych i systemów motywacyjnych, rozpoczął wdrażanie globalnego programu „Better Tomorrow Plan” (Plan Na „Lepsze Jutro”), który jest częścią strategii zrównoważonego rozwoju firmy. Program obejmuje trzy główne obszary: zdrowie i życie człowieka, lokalne społeczności oraz środowisko naturalne. Sodexo zdefiniowało 14 zasad, które wpłyną na poprawę jakości codziennego życia w obiektach zarządzanych przez Sodexo. Pierwszym etapem programu jest analiza obecnej sytuacji w zakresie dobrych praktyk zrównoważonego rozwoju. W tym celu rozesłano ankiety do ponad 34 000 obiektów zarządzanych przez Sodexo w 42 krajach na całym świecie. Wyniki ankiety pomogą w efektywnym wdrożeniu programu.
Trzy obszary, na których koncentruje się plan zawierają łącznie 14 zasad, które mają być realizowane
w trzech etapach – do 2012, 2015 i 2020 roku.
W obszarze zdrowego żywienia i zdrowego trybu życia najważniejsze są rozwijanie oraz promowanie wśród klientów rozwiązań związanych ze zdrowym żywieniem i zdrowym trybem życia, a także zróżnicowanego i zbilansowanego żywienia. Ponadto dostarczanie i promowanie wyrobów ze zredukowaną zawartością cukru, soli i tłuszczów.
W obszarze lokalnych społeczności plan koncentruje się na trzech aspektach: wspieraniu rozwoju lokalnych społeczności, zwiększaniu zakupu produktów z certyfikatem Fair Trade (Sprawiedliwy Handel) oraz walce z głodem i niedożywieniem, w ramach programu STOP Hunger.
W obszarze środowiska naturalnego kluczowe są działanie zgodne z zasadami Global Sustainable Supply Chain Code of Conduct (dokument określa międzynarodowe zasady etyczne w procesach zakupowych), zaopatrywanie się w produkty uzyskane zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, zmniejszanie emisji dwutlenku węgla, ograniczanie zużycia wody, zmniejszanie ilości odpadów organicznych i aktywne wspieranie inicjatyw odzyskiwania odpadów organicznych oraz zmniejszanie ilości odpadów nieorganicznych.
Prace nad projektem rozpoczęto od analizy obecnej sytuacji. Audyt rozpoczął się w styczniu 2010 roku.
Na potrzeby programu „Better Tomorrow Plan” Sodexo przeprowadzi ankietę w ponad 34 000 obsługiwanych przez siebie obiektach na całym świecie. Wśród obiektów znalazły się m.in.: szpitale, restauracje, instytucje państwowe oraz duże przedsiębiorstwa. Kwestionariusz zawiera około 50 pytań
dotyczących między innymi zużycia wody i energii elektrycznej, a także gospodarki odpadami. Grupa menadżerów zaangażowana w badania jest znacząca, gdyż sięga blisko 9 000 osób. Analiza warunków
i środowiska pracy na tak szeroka skalę, pozwoli na bardzo dokładne określenie aktualnego stanu dobrych praktyk zrównoważonego rozwoju, a tym samym pomoże w efektywnym wdrażaniu planu.
Dotychczas ankiety wypełniły firmy z 21 krajów w tym Australia, Rosja czy Hiszpania. Kolejne 21 jest
w trakcie jej uzupełniania. Wyniki badań zostaną przekazane do poszczególnych krajów, co umożliwi wyznaczenie celów i priorytetów dla poszczególnych rynków.

O Sodexo On-site Service Solutions & Motivation Solutions
Sodexo, światowy lider w zakresie skutecznych rozwiązań usług outsourcingowych i motywacyjnych

Jakość Codziennego Życia odgrywa ważną rolę w indywidualnym rozwoju każdego człowieka oraz w działalności organizacji. Bazując na takim przekonaniu Sodexo, od chwili założenia firmy przez Pierre’a Bellon’a w 1966 roku, jest strategicznym partnerem dla firm i instytucji, które kładą nacisk na efektywność, lojalność i dobre samopoczucie pracowników oraz partnerów biznesowych. Z wielką pasją 380 000 pracowników Sodexo w 80 krajach, każdego dnia projektuje, zarządza i dostarcza unikalne usługi w zakresie kompleksowych rozwiązań motywacyjnych (Sodexo Motivation Solutions) oraz kompleksowych rozwiązań w zakresie usług outsourcingowych (On-site Service Solutions).
Sodexo stworzyło nową formę usług dla przedsiębiorców, które nie tylko zapewniają rozwój oraz samorealizację pracowników, ale również przyczyniają się do rozwoju gospodarczego, ekonomicznego i środowiskowego społeczności lokalnych, regionów i całych państw, w których Sodexo funkcjonuje.

Sodexo w liczbach (dane z 31 sierpnia 2009)
Grupa Sodexo na świecie

14.7 miliardów euro skonsolidowanego dochodu

380 000 pracowników

22 pozycja na liście największych na świecie firm

80 krajów

33 900 placówek

50 milionów konsumentów dziennie

Sodexo w Polsce
4 000 000 Obsługiwanej powierzchni (m2)

5 000 Pracowników

1 500 Oddziałów i mniejszych nieruchomości

490 Klientów

400 Budynków

125 Restauracji i jednostek służby zdrowiawww.sodexo.pl I /

: files -> 000001
000001 -> On Board pr dla A+e networks™ uk
000001 -> Niewielki głośnik z membraną pasywną Firma Maxell wprowadza na polski rynek nowy mobilny głośnik. Ikuone wyposażony został w niewielkie przetworniki z membraną bierną, która pozwala poprawić odtwarzanie basów
000001 -> Nowe bezprzewodowe punkty dostępowe WatchGuard ap300 Kraków, dnia 29 stycznia 2016 r. – Firma Bakotech, wyłączny dystrybutor rozwiązań firmy WatchGuard w Polsce informuje, że producent wprowadził do sprzedaży nowy produkt w postaci punktu dostępowego
000001 -> IdeaCentre A310 i A700 – Lenovo wprowadza na polski rynek dwa nowe komputery typu all-in-one
000001 -> Informacja prasowa Warszawa, 10 grudnia 2010 r. Stylowe święta z Lenovo premiera U260
000001 -> Air France z firmą Amadeus uruchamia rozwiązanie Seat Plus dla agentów biur podróży
000001 -> Informacja prasowa
000001 -> Biznes społecznie zaangażowany na uczelniach wyższych
000001 -> Abc data S. A. Daniszewska 14
000001 -> Abc data S. A. Daniszewska 14

Pobieranie 13.68 Kb.

©absta.pl 2020
wyślij wiadomość

    Strona główna