Informacja PrasowaPobieranie 9.22 Kb.
Data29.04.2016
Rozmiar9.22 Kb.Informacja Prasowa

Otrzymują:
Gazeta Wyborcza, Głos Szczeciński, Kurier Szczeciński

PR Szczecin, Radio Plama, Radio ABC, Radio na Fali, Radio PSR, Radio Plama

Radio RMF FM, Radio ZET, Radio WAWA, Radio TOK FM , Radio Plus

TV 3 Szczecin, TV Gryf

Szczecin, 2004.03.17Nowe kotły dla SEC już przygotowane do transportu do Szczecina.
Szczecińska Energetyka Cieplna (SEC) w starej ciepłowni węglowej przy ulicy Benesza przygotowuje montaż nowego zespołu kotłów. Celem inwestycji jest tanie i ekologiczne pokrycie szczytowego zapotrzebowania na moc cieplną w Szczecinie ( lub na ciepło w okresie szczytowego zapotrzebowania ).
Zlecenie na budowę kotłów wydano pod koniec zeszłego roku renomowanemu producentowi kotłów ciepłowniczych, firmie LOOS International. Zakończono już testy i próby ciśnień. Obecnie urządzenia te są przygotowywane do wysyłki. Komisja techniczna z ramienia SEC dokonała właśnie oględzin kotłów, zaś specjaliści uzgodnili między sobą wszystkie dalsze sprawy związane z realizacją umowy.


Zdjęcie: Z wizytą u producenta Loos International - Prezes Zarządu SEC w dziale montażu kotłów.
Transport tych wielkogabarytowych urządzeń o wadze aż 164 ton nastąpi drogą wodną. Kotły dotrą do Szczecina przypuszczalnie po świętach wielkanocnych. Aby uniknąć większych zakłóceń i przeszkód w ruchu drogowym podczas transportu w mieście, wybrana zostanie odpowiednia trasa. SEC bardzo poważnie podchodzi do ochrony środowiska w całym projekcie inwestycyjnym, dlatego też ze szczególną uwagą planuje również i ten etap w realizacji inwestycji, jakim jest transport tak dużych urządzeń.
Układ kotłów w pełni odpowiada ostrym przepisom ochrony środowiska Unii Europejskiej, a w przededniu wprowadzenia jeszcze ostrzejszych norm, dotrzymuje w wielu punktach już teraz wymogu niższych od obecnie obowiązujących emisji zanieczyszczeń.
Zgodnie z planem inwestycja przy ulicy Benesza zostanie oddana do użytku pod koniec tego roku. Przyczyni się ona do zmniejszenia kosztów produkcji ciepła przez SEC, a tym samym również obniży koszty odbiorców ciepła.
Celem całej koncepcji budowy własnego źródła ciepła opracowywanej przez spółkę SEC jest zaopatrzenie Szczecina w ciepło ekologiczne, tanie, niezawodne i odpowiadające aktualnemu zapotrzebowaniu klientów SEC.

Przygotował:

Dział Marketingu

Szczecińskiej Energetyki Cieplnej Sp z. o.o.

70-450 Szczecin, Ul. Wielkopolska 45

Tel. + 48 91 432 20 80, Fax. +48 91 432 20 70


Pobieranie 9.22 Kb.

©absta.pl 2020
wyślij wiadomość

    Strona główna