Informacje prasowe pm0609-plPobieranie 17.91 Kb.
Data08.05.2016
Rozmiar17.91 Kb.

Informacje prasowe PM0609-PL

Strona z 3

Ponad dziesięcioletni okres użytkowania
Bezobsługowe łożyska z tworzywa sztucznego „igubal“ zwiększają dyspozycyjność urządzeń
W postaci systemu „igubal“ konstruktorzy mają do dyspozycji kompletny program samonastawnych elementów łożyskowych, wykonanych w całości ze zoptymalizowanego pod względem trybologicznym tworzywa sztucznego. Oferowany przez specjalistę w zakresie łożysk – firmę igus GmbH, Kolonia, typoszereg obejmuje głowice przegubowe i widełkowe, łożyska kołnierzowe, przegubowe i stojakowe. Bezobsługowe elementy łożyskowe zastępują w wielu przypadkach komponenty metalowe. Pozwala to zaoszczędzić do 80 procent masy oraz znacznie podwyższyć częstotliwości taktowania.
W urządzeniach do produkcji CD i DVD firmy Steag HamaTech (obecnie Singulus AG) głowice przegubowe „igubal“ są, na przykład, zamontowane w module do lakierowania. „Komponenty te są bardzo lekkie i zajmują niewielką powierzchnię konstrukcyjną“, wypowiada się Günter Eisele, który odpowiada za konstrukcję mechaniczną. Nie wymagają one smarowania i są bardzo odporne na zużycie. Na stanowisku testującym przeprowadzono ponadto symulację pracy modułu do lakierowania. „Moduł pracował ponad dwa i pół roku – około 95 milionów cykli – a głowice przegubowe wyglądały prawie jak nowe.“
Wymiana łożysk metalowych

Podobnego zdania jest producent systemów profilowych, firma Pro-Best GmbH z bawarskiego Rödelsee, który początkowo nastawiony był sceptycznie wobec wymiany metalowych łożysk tocznych lub kulkowych na łożyska z tworzywa sztucznego. W maszynie do pakowania profili zamontowano łożyska kołnierzowe i stojakowe „igubal“ do ruchów wychylnych i obrotowych oraz głowice przegubowe z tworzywa sztucznego, które odbierają siły rozciągania i nacisku. Maszyna pracuje przez pięć dni w tygodniu na trzy zmiany, z wydajnością 20 profili na minutę. „Bezobsługowe łożyska z tworzywa sztucznego sprawdzają się w najtrudniejszych warunkach otoczenia“, mówi dyrektor zarządzający Hans Bernreuther. „Powstaje u nas niezwykle dużo metalowych wiórów. Olej i pył osadzają się warstwą grubości palca.“


Bezsmarowe i niewrażliwe

Kolejny przykład dużej trwałości samonastawnych elementów łożyskowych zobaczyć można w firmie Gröneweg Maschinenbau GmbH, Edewecht. W linii do transportu materiałów sypkich w procesach pakowania łożyska przegubowe „igubal“ wykazały odporność na agresywne środki czyszczące, ponieważ linia ta jest, między innymi, stosowana w przemyśle spożywczym. Stefan Gröneweg, odpowiedzialny za zakupy i rozwój: „Te łożyska przegubowe są niewrażliwe na zabrudzenia, smar i środki czyszczące. Ponadto charakteryzują się długim okresem użytkowania, dzięki czemu nie generują dalszych kosztów." Okres użytkowania powyżej 10 lat charakteryzuje głowice widełkowe „igubal“, zastosowane w rozsiewaczu nawozów firmy Rauch Landmaschinen GmbH z siedzibą w Sinzheim. Głowice widełkowe z tworzywa sztucznego zastosowano tu w połączeniu z siłownikiem hydraulicznym KMF w urządzeniu do wysiewu granicznego.


W dwóch testach dynamicznych trwających ponad 100 godzin w temperaturze -20 °C i obciążeniu blokowym 4.000 N firma Rauch GmbH obliczyła precyzyjnie okres użytkowania. Komponenty z tworzywa sztucznego wykazały przy tym właściwości przeciwdrganiowe i wysoką obciążalność, informuje producent maszyn rolniczych.
800 samonastawnych rodzajów dostępnych z magazynu

Samonastawne elementy łożyskowe „igubal“ firmy igus są łatwe w montażu, dopasowują się do wszystkich przesunięć kątowych i mogą w wielu przypadkach zastąpić komponenty metalowe. Można je stosować technicznie na sucho, nie wykazują wrażliwości na zabrudzenia, mogą pracować w cieczach a nawet chemikaliach i są całkowicie odporne na korozję. Temperatury stosowania sięgają od -30 °C do +80 °C. W przypadku łożysk przegubowych z szeregu wymiarowego E dostępna jest również wersja wysokotemperaturowa przeznaczona do trwałego stosowania w temperaturach do +200 °C. Ponadto mogą one odbierać bardzo wysokie siły. Niezwykle korzystne właściwości amortyzujące wynikają z tego, że tworzywo sztuczne, z którego wykonano to dwuczęściowe (względnie stanowiące dwuczęściową kombinację) łożysko, potrafi - w przeciwieństwie do stali – absorbować drgania.


70 zastosowań w Internecie

Program produktów „igubal“ obejmuje ponad 800 rodzajów dostępnych z magazynu, przy czym wielkość zamówienia może wynosić nawet jedną sztukę. Według informacji producenta łożyska te pozwalają zaoszczędzić do 50 procent kosztów. W internecie pod adresem www.igubal.eu/references firma igus prezentuje około 70 zastosowań tych produktów w najróżniejszych branżach. Nowy sposób wyszukiwania haseł według branż i przypadku zastosowania ułatwia szybkie wyszukiwanie odpowiednich przykładów praktycznych. Ponadto użytkownik może wpisać bezpośrednio, które właściwości są dla niego ważne (np. „bezkorozyjność“, „cicha praca“, „łatwe czyszczenie“ i inne).


Rys. PM0609-01: igus GmbH, Kolonia

Zastępują metalowe komponenty: oferowane przez firmę igus lekkie, bezobsługowe głowice przegubowe i widełkowe, łożyska kołnierzowe, przegubowe i stojakowe „igubal” ze zoptymalizowanego pod względem trybologicznym tworzywa sztucznego.


Rys. PM0609-02: igus GmbH, Kolonia

Około 95 milionów cykli: Odporne na zużycie głowice przegubowe z tworzywa sztucznego w module do lakierowania firmy Steag HamaTech (obecnie Singulus AG) do produkcji CD i jjjj-05-ttDVD.


Rys. PM0609-03: igus GmbH, Kolonia

Wióry metalowe, olej i pył grubości palca: Niewrażliwe na zabrudzenia głowice przegubowe „igubal“ w linii do pakowania producenta systemów profilowych Pro-Best.


Rys. PM0609-04: igus GmbH, Kolonia

Ponad dziesięcioletni okres użytkowania: Bezobsługowe głowice widełkowe z tworzywa sztucznego firmy igus, zamontowane w siewniku nawozowym firmy Rauch Landmaschinen, odbierają bardzo wysokie siły.
KONTAKT:
igus® Sp z o.o

ul. Parowcowa 10b

02-445 Warszawa

Tel. 022-863 57 70

Faks 022-863 61 69

info@igus.pl

www.igus.pl

“igus, Chainflex, ReadyCable, Easy Chain, E-Chain, E-Chain System, Energy Chain, Energy Chain System, Flizz, ReadyChain, Triflex, TwisterChain, invis, DryLin, iglidur, igubal, xiros, plastics for longer life, manus“ są znakami towarowymi chronionymi prawem w Republice Federalnej Niemiec i na całym świecie.

KONTAKT PRASOWY:
André Kluth

Corporate Communication Manager


igus GmbH

Spicher Str. 1a

D-51147 Köln

Tel. +49 (0) 22 03 / 96 49 - 611

Fax +49 (0) 22 03 / 96 49 - 631

akluth@igus.dewww.igus.de
DIN ISO 9001:2000
: ContentData -> Corporate Files -> PRESSRELEASES -> doc -> PL pl
PL pl -> 14 nowych wariantów rolek do zaginania taśm transportowych od igus
PL pl -> Informacje prasowe pm 1713-pl strona z 3
PL pl -> Igus przedstawia bezobsługowe systemy do przemysłu pakującego
PL pl -> Producenci sprzętu rehabilitacyjnego w Polsce wyróżniają się produkcją o najwyższej jakości, która jest regulowana przez europejską normę iso 13485: 2003
PL pl -> Stoisko w ruchu zapewnia firmie igus GmbH rekord wszechczasów
PL pl -> Witamy w Klubie Gwarancyjnym chainflex
PL pl -> Precyzyjna praca non stop w przemyśle pakującym Obecnie maszyny pakujące coraz częściej umożliwiają kompleksową obsługę linii produkcyjnych szczególnie w branży spożywczej, przemyśle chemicznym i wydobywczym
PL pl -> Igus QuickRobot: błyskawiczna konfiguracja on-line wyposażenia do robotów
PL pl -> Płaskie i wytrzymałe: igus prezentuje osie liniowe najnowszej generacji
PL pl -> Informacje prasowe pm 1414-pl
©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna