Informacje z ratusza 18. 02. 2011 Budowa systemu podczyszczania z rejonu KossakaPobieranie 7.76 Kb.
Data02.05.2016
Rozmiar7.76 Kb.
Informacje z ratusza 18.02.2011

1. Budowa systemu podczyszczania z rejonu Kossaka

Rozstrzygnięty został przetarg na zadanie: odprowadzenie wód deszczowych wraz z systemem podczyszczania z ulicy Kossaka i terenów przyległych do rowu R-F w ramach projektu „Gospodarka wodami opadowymi i roztopowymi”. Rów zbiera wody deszczowe z rejonu ul. Kossaka i przyległych terenów. Prace wykona Zakład Ogólnobudowlany Roman Wójcik. Prace rozpoczną się na przełomie lutego i marca. Zakres zadań obejmuje: wykonanie separatora (służy do oddzielania substancji ropopochodnych), osadnika (zatrzymuje osady i zanieczyszczenia stałe), wylotu do rowu oraz drogi dojazdowej. Koszt inwestycji to 355,5 tys. zł brutto.2. Terminy opłat za 2011 rok

Wydział Finansowo-Budżetowy Urzędu Miejskiego przypomina o obowiązku wnoszenia w terminie opłat rocznych. Z tytułu użytkowania wieczystego gruntu za 2011 rok opłatę należy uiścić w terminie do 31 marca 2011r. , natomiast podatek od nieruchomości można płacić w 4 ratach lub w całości za cały rok – w terminie do 15 marca br. lub w ciągu 14 dni od otrzymania decyzji o wymiarze podatku. Opłaty można uiścić w kasie Urzędu Miejskiego (w holu głównym ratusza) lub na konto UM: 68 1160 2202 0000 0001 2713 3115 - w banku Millenium.

Także opłatę roczną z tytułu posiadania psa (28 zł) właściciel winien uiścić do końca marca br. (lub w ciągu 14 dni od wejścia w posiadanie psa) w kasie UM, na konto lub u inkasenta.

3. Ogólnopolska premiera „Czarnego Czwartku”

Lęborczanie znowu będą mieli okazję obejrzeć we „Fregacie” premierowy film. W piątek 25 lutego o godz. 20.00 w kinie „Fregata” odbędzie się ogólnopolska premiera filmu "Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł" opowiadającego o dramatycznych wydarzeniach w Grudniu 1970 roku. Poprzednia premierowe „Fregacie” – filmu Śluby Panieńskie - odbyła się w październiku ub.r.

To jedna z największych i najbardziej oczekiwanych polskich produkcji od czasu filmu „Popiełuszko. Wolność jest w nas”. W przejmującym obrazie, Antoni Krauze przypomina jedną z najmroczniejszych kart z historii PRL-u. Widowiskową rekonstrukcję dramatycznych wydarzeń w Gdyni, zakończonych brutalną pacyfikacją manifestantów przez wojsko i milicję w 1970 roku wyróżniają nie tylko rozmach inscenizacyjny i trzymająca w napięciu akcja. Warto zwrócić uwagę na wybitne kreacje Piotra Fronczewskiego jako Zenona Kliszki oraz Wojciecha Pszoniaka jako Władysława Gomułki, a także wzruszające role debiutującej na ekranie Marty Honzatko i znanego z „U Pana Boga za miedzą” Michała Kowalskiego.

CZARNY CZWARTEK będzie wyświetlany w kinie „Fregata” do 17 marca. Film trwa 100 minut.4. We „Fregacie” zagra gitarzystka bluesowa ze Stanów

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na kolejne wyjątkowe wydarzenie muzyczne. Na scenie lęborskiej „Fregaty” wystąpi GG AMOS - pochodząca z San Francisco amerykańska gitarzystka i wokalistka. Koncert odbędzie się w poniedziałek 7 marca o godzinie 20.00.- Muzykę, jaką wykonuje określa się mianem West Coast Bluesamówi Paweł Piwka, dyrektor LCK „Fregata”. - Jest to mieszanka bluesa, soulu oraz funk jazzu. W swych gitarowych inspiracjach GG AMOS wymienia Carlosa Santanę czy Pata Metheny’ego.
GG AMOS swój debiutancki krążek pt. „Gotts Ta Go", który zdobył uznanie publiczności i entuzjastyczne recenzje krytyków w USA wydała w roku 1997. Na swojej pierwszej trasie koncertowej w Polsce GG wystąpi z zespołem w składzie Łukasz Gorczyca, Jacek Prokopowicz, Randy Odell (USA).

Bilety na lęborski koncert dostępne są w galerii „Fregata” przy ulicy Reja 28 oraz w kasie kina przy ulicy Gdańskiej. Koszt wejściówki to 15 złotych.

Pobieranie 7.76 Kb.

©absta.pl 2020
wyślij wiadomość

    Strona główna