Itr spółka Akcyjna Oddział w PolscePobieranie 9.12 Kb.
Data07.05.2016
Rozmiar9.12 Kb.

ITR Spółka Akcyjna Oddział w Polsce
Al. Jerozolimskie 81, p. 26, 02-001 Warszawa

Tel. (+48 22) 292 83 30, Fax. (+48 22) 292 83 45


,

Warszawa, 27 czerwca 2012 r.

Informacja prasowa


FIA przedłuża współpracę z marką YOKOHAMA do 2015 r.
Yokohama Rubber Co. będzie dostarczać swoją flagową oponę wyścigową z serii ADVAN jako oponę kontrolną do FIA World Touring Car Championship (WTCC) przez kolejne trzy lata.
Japońska Yokohama, producent opon klasy premium, jest oficjalnym dostawcą opon do serii WTCC od 2006 r. Opony wyścigowe serii ADVAN, w które wyposażone są samochody WTCC, spełniają wszystkie wymagania sportowe i techniczne FIA i w związku z tym strony postanowiły przedłużyć współpracę o kolejne 3 lata, a więc do końca 2015 r.
Seria ADVAN to flagowe opony firmy Yokohama zaprojektowane specjalnie do aut klasy premium. Ich typowo sportowy charakter, wysokie osiągi i najwyższą jakość doceniają producenci wykorzystując opony ADAVN jako pierwsze wyposażenie takich samochodów, jak: Acura NSX, Audi S4, BMW M3, BMW Z4, Honda S2000, Mitsubishi Lancer Evolution, Mercedes-Benz SLK, Nissan 350Z, Porsche 911, Porsche Boxster, Subaru Impreza, Subaru STI, Subaru WRX. Niedawno na polskim rynku pojawiała się najnowsza opona z tej serii, dostępna w tym roku jedynie w wersji limitowanej – ADVAN Sport V105. Opona ta będzie następcą ADVAN Sport V103.
WTCC jest jednym z najważniejszych obok F1 i WRC wyścigów światowej organizacji FIA. Jest to również najważniejszy na świecie wyścig samochodów turystycznych, w którym biorą udział takie marki, jak Chevrolet, BMW i Ford. W tym roku do ich grona dołączyła także Honda, która będzie brała udział w rundach azjatyckich WTCC, aby w 2013 r. przystąpić do pełnego cyklu wyścigów. Z kolei rosyjska Łada postanowiła wystartować w kilku tegorocznych seriach europejskich rozważając swój szerszy udział w WTCC od przyszłego roku. Wyścigi WTCC odbywają się na całym świecie, przede wszystkim w Europie, ale także w Afryce, Ameryce Łacińskiej, Ameryce Północnej i Azji.

Zapraszamy na www.yokohama-online.pl oraz www.facebook.com/yokohamapolska.Informacje o ITR S.A.:

Firma ITR Spółka Akcyjna Oddział w Polsce utworzona została w 2004 roku. Firma jest wyłącznym reprezentantem interesów Yokohama Rubber Co. w krajach Europy Środkowo-Wschodniej takich, jak: Polska, Czechy, Rumunia, Mołdawia, Ukraina, Białoruś, Obwód Kaliningradzki. Główne założenia firmy to wzmocnienie rozpoznawalności marki Yokohama, budowa efektywnej sieci dystrybucji oraz zwiększenie sprzedaży opon YOKOHAMA na tych rynkach. Mając na celu stworzenie stabilnej i trwałej sieci sprzedaży, ITR S.A. rozwija współpracę z silnymi dealerami, doceniającymi zalety opon marki Yokohama i posiadającymi potencjał w sprzedaży opon klasy premium.

Siedziba firmy ITR Spółka Akcyjna Oddział w Polsce mieści się w Warszawie a magazyn w podwarszawskim Błoniu. ITR Spółka Akcyjna Oddział w Polsce należy do grupy ITOCHU jednej z wiodących firm handlowych na świecie posiadającej 150 oddziałów w 74 krajach.
Kontakt dla mediów:

Monika Pezda, Effective Public Relations, tel. 508 125 248, e-mail: mpezda@ecspace.plITR Spółka Akcyjna Oddział w Polsce jest autoryzowanym dystrybutorem opon marki Yokohama.


Pobieranie 9.12 Kb.

©absta.pl 2020
wyślij wiadomość

    Strona główna