J. Popiełuszki 2 d tel./Fax: 0048 12 276 24 39Pobieranie 28.26 Kb.
Data09.05.2016
Rozmiar28.26 Kb.
Biuro Podróży ORLANDO PIELGRZYMKI s.c.

32-050 Skawina, ul. Ks. J. Popiełuszki 2 DTel./Fax: 0048 12 276 24 39

www.orlando.com.pl, orlando@orlando.com.plTERMIN: 26.04 - 06.05.2013 r.DZIEŃ 1 Wylot z Polski

O ustalonej godzinie (nad ranem), spotykamy się na wyznaczonym parkingu w Makowie Podhalańskim. Pakowanie bagaży, wyjazd autokarem na lotnisko w Katowicach–Pyrzowicach. Odprawa biletowo-bagażowa oraz bezpieczeństwa. Bezpośredni wylot do Rzymu. (* w przypadku przylotu do Rzymu w godzinach rannych lub południowych, będzie realizowany dodatkowy program zwiedzania wybranych obiektów w Rzymie i Watykanie.) Następnie transfer do Hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.


DZIEŃ 2 Rzym, Watykan

Wcześnie rano, przejazd Watykanu. Nawiedzimy Bazylikę św. Piotra oraz nawiedzimy Grób Błogosławionego Ojca Świętego Jana Pawła II. Msza Św. Następnie zwiedzimy Muzea Watykańskie wraz z Kaplicą Sykstyńską. Po zakończonym zwiedzaniu czas wolny. Msza Św. W tym dniu udamy się jeszcze na spacer od Mostu Anioła, przez Piazza Navona do Fontanny di Trevi. Po zakończonym zwiedzaniu powrócimy do Hotelu, obiadokolacja, Nocleg. 


DZIEŃ 3 Pompeje, Sycylia-Messyna

Rano, po śniadaniu udamy się do Pompejów, gdzie zwiedzimy sanktuarium Matki Bożej Różańcowej. Zobaczymy w nim m.in. słynny obraz Matki Bożej Różańcowej, widniejący w głównym ołtarzu oraz malowidło tablicowe przedstawiające Św. Pawła, autorstwo którego przypisywane jest Bartolomeo. Msza Św. Następnie przejedziemy na południe Italii, przeprawa promowa z Villa San Giovanni do Messyny, nazwanej „kluczem do Sycylii”. Przejazd do Hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.


DZIEŃ 4 Taormina, Catania

Rano, po śniadaniu wykwaterowanie z Hotelu. Następnie udamy się w kierunku Taorminy, gdzie zobaczymy cudownie ulokowany teatr grecki, z którego roztacza się widok na dymiący wulkan - Etnę. Spacer po uroczym, pełnym średniowiecznych budynków starym mieście. Następnie przejedziemy do Katanii, gdzie nawiedzimy grób Św. Agaty. Msza Św. Podczas spaceru po mieście zobaczymy Castello Ursino, zamek o surowych formach geometrycznych zbudowany przez Fryderyka II, via dei Crociferi- pełną przepychu ulicę „klasztorną”. Po zakończonym zwiedzaniu udamy się do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja. Nocleg.DZIEŃ 5 Syrakuzy

Rano, po śniadaniu będziemy zwiedzać Syrakuzy, jedno z największych i najpiękniejszych miast Sycylii założone przez Koryntian w VIII w p.n.e, gdzie urodziła się i zmarła śmiercią męczeńską św. Łucja, patronka miasta. Nawiedzimy Sanktuarium Matki Boskiej Płaczącej. Msza Św. Zwiedzimy stare miasto mieszczące się na wyspie Ortiga: katedrę wybudowaną na fundamentach świątyni Ateny oraz Fontannę Aretusa. Zobaczymy również Park Archeologicznych, a w nim Teatr grecki i Rzymski, oraz słynne Ucho Dionizosa. Do tego prześwietnego miasta zawitał także św. Paweł. Następnie udamy się na prom płynący do Malty. W godzinach wieczornych dotrzemy do hotelu na Malcie. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.


DZIEŃ 6 Malta - Valetta

Rano, po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Malty - wyspy św. Pawła. Zobaczymy Zatokę i miejsce, gdzie utworzony był statek wiozący św. Pawła na proces do Rzymu. Następnie przejedziemy do Vallety, stolicy wyspy. Spacer po centrum miasta. W programie: Katedra św. Jana, kościół św. Pawła Rozbitka, Ogrody Baracca. Msza Św. Zobaczymy też monumentalne budowle obronne, będące pamiątką po czasach gdy wyspą władał potężny Zakon Szpitalików, św. Jana Jerozolimskiego, zwany popularnie Zakonem Kawalerów Maltańskich. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.


DZIEŃ 7 Malta – Mdina - Rabat

Rano, po śniadaniu udamy się do dawnej stolicy Malty – Mdiny, nazywanej „milczącym miastem”. Zobaczymy także miasto Rabat, a w nim Kościół św. Pawła, wybudowany nad grotą w której mieszkał św. Paweł podczas pobytu na wyspie. Zobaczymy także Kościół Dobrego Ognia, wzniesiony w miejscu gdzie św. Paweł gasił pragnienie i strząsnął żmiję z ręki. Msza Św. Wieczorem powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.


DZIEŃ 8 Sycylia - Wypoczynek

Rano, po śniadaniu wykwaterowanie z Hotelu. Następnie udamy się do portu, skąd wypłyniemy w rejs powrotny na Sycylię. Następnie przejedziemy w kierunku Palermo. W godzinach południowych dotrzemy do Hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny na wypoczynek, plażowanie. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.


DZIEŃ 9 Palermo - Monreale

Rano, po śniadaniu przejazd do Palermo, stolicy Sycylii, miasta które zaskakuje mieszanką stylów. Zobaczymy tu normańskie kościoły i pałace, barokowe fasady i nowoczesne miasto portowe. Spacer po zabytkowym centrum: zobaczymy kościoły San Giuseppe i Santa Caterina, fontannę Pretoria, XII-wieczny kościół San Cataldo oraz Palazzo dei Normani, fortecę wzniesioną jeszcze przez Saracenów, a następnie przekształconą na rezydencję królewską Fryderyka II. Palermo to miasto związane ze św. Rozalią, pustelnicą, która na Monte Pellegrini założyła swoją pustelnię. Po południu udamy się do Montreale, by zobaczyć imponującą katedrę, największą budowlę z okresu panowania Normanów. Msza św. Obiadokolacja. Wieczorem udamy się na prom odpływający z Palermo do Neapolu (czas trwania rejsu to ok. 12 godz.). Zakwaterowanie na promie w kabinach 2, 3, 4-osobowych. Nocleg na promie.


DZIEŃ 10 Neapol, Monte Cassino

W godzinach rannych przypłyniemy do Neapolu. Udamy się na zwiedzanie miasta. Zobaczymy m.in. Pałac Królewski oraz Castel Nuovo – rozbudowany przez aragońskich władców. Nawiedzimy również Katedrę, gdzie znajduje się ożywająca krew Św. Januarego, jeden z dziesięciu największych cudów uznawanych przez Kościół Katolicki. Dalej przejedziemy na Monte Cassino, gdzie zobaczymy ostatni założony przez Św. Benedykta Klasztor - Opactwo Benedyktyńskie. Odwiedzimy także Cmentarz Polski. Msza Św. Następnie przejedziemy do Hotelu. Zakwaterowanie w Hotelu, obiadokolacja, nocleg.


DZIEŃ 11 Przelot do Polski

Rano, po śniadaniu wykwaterowanie z Hotelu. Następnie udamy się na lotnisko. Bezpośredni przelot z Rzymu do Polski (do Katowic). Transfer autokarem do Makowa Podhalańskiego. Zakończenie Pielgrzymki.(*możliwy wylot bardzo wcześnie rano  zamiast śniadania w Hotelu – suchy prowiant.)

Cena: 3390 zł/osoby

+ koszt przelotu samolotem (900 zł/os.)ŚWIADCZENIA:


 • PRZELOT TANIMI LINIAMI LOTNICZYMI NA TRASIE: KATOWICE – RZYM –KATOWICE;

 • TRANSFERY KOMFORTOWYM AUTOKAREM NA TRASIE PIELGRZYMKI;

 • TRANSFER AUTOKAREM Z MAKOWA PODH. NA LOTNISKO KATOWICE-PYRZOWICE ORAZ Z POWROTEM;

 • 9 NOCLEGÓW W HOTELACH *** /****, 1 nocleg na promie: Palermo-Neapol (kabiny 4-osobowe);

 • PROMY: z Włoch lądowych na SYCYLIĘ oraz z Sycylii na MALTĘ (fotele lotnicze);

 • PROM Z SYCYLII DO NEAPOLU – rejs całonocny (zakwaterowanie w kabinach 4-osobowych);

 • WYŻYWIENIE 2 RAZY DZIENNIE W HOTELACH: 9 śniadań, 9 obiadokolacji;

 • UBEZPIECZENIE: NNW + KL;

 • OPIEKA DOŚWIADCZONEGO PILOTA;

 • PROGRAM W CZASIE PIELGRZYMKI;

 • PODATEK VAT.


Cena nie zawiera:

 • Biletów wstępów do zwiedzanych obiektów, obowiązkowych przewodników lokalnych, wjazdów do miast, słuchawek (około 95 euro/osoby – płatne u pilota w autokarze);

 • wyżywienia podczas rejsu promem z Sycylii do Neapolu (we własnym zakresie);

 • dodatkowych ubezpieczeń (np. od chorób przewlekłych);

 • świadczeń niewymienionych w ofercie.B.P. ORLANDO PIELGRZYMKI ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIANY KOLEJNOŚCI ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW.
B.P. ORLANDO PIELGRZYMKI nie ponosi odpowiedzialności za zmiany dokonane przez tanie linie lotnicze.
W przypadku zmiany godzin przelotów B.P. Orlando Pielgrzymki zastrzega sobie możliwość zmian w programie.
©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna