Jazz w muzeum Chopin inspiracjePobieranie 6.66 Kb.
Data07.05.2016
Rozmiar6.66 Kb.
Muzeum Mazowieckie w Płocku zaprasza

na

koncertTrio Andrzeja Jagodzińskiego
z cyklu

Jazz w muzeum

- Chopin inspiracje

27 marca (sobota) o godz. 18.00
w kamienicy przy ul. Tumskiej 8

Dyrektor Muzeum Mazowieckiego w Płocku Leonard Sobieraj zaprasza serdecznie na kolejny koncert z cyklu Jazz w muzeum, inaugurujący rok 2010, wyjątkowy, bowiem przypadający na obchody 200 setnej rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. Nasz cykl spotkań jazzowych w muzeum, znany publiczności z zeszłorocznych koncertów m.in. Jana Ptaszyna Wróblewskiego, Urszuli Dudziak, w Roku Chopinowskim, poświęciliśmy inspiracjom muzyką wielkiego kompozytora.


Pierwsza odsłona już 27 marca (w sobotę), o godz. 18.00, a jeżeli premiera to oczywiście artyści, którzy od kilku lat stanowią znakomity, światowy znak firmowy chopinowskiego jazzu – Trio Andrzeja Jagodzińskiego.
Działają od 1993 roku w niezmienionym składzie: Andrzej Jagodziński – fortepian, Adam Cegielski – kontrabas, Czesław „Mały” Bartkowski – perkusja. Już po roku działalności ukazała się ich znakomita i niezwykle symboliczna dla poszukiwań artystycznych Tria płyta „Chopin” (najlepsza płyta roku w plebiscycie Jazz Forum ’94, nagrodzona Fryderykiem ’94 oraz laurem „Melomani” ’94). I tak zaczęła się wielka, artystyczna przygoda Tria z twórczości Wielkiego Fryderyka. Muzycy jeszcze kilkakrotnie sięgali po  mistrzowskie kompozycje (1999 – płyta „Chopin once more” , która w 2000 roku zdobyła status Złotej Płyty – rzecz w jazzie niespotykana, czy też wydana w ubiegłym roku płyta „Chopin – Jagodziński”).

Z tak bogatym chopinowskim materiałem muzycznym, który w ich wykonaniu nabiera magicznego wręcz wyrazu łączenia tradycji z nowoczesnym brzmieniem światowego jazzu, Trio ma za sobą niezliczoną ilość koncertów w kraju i zagranicą.Na koncercie „Jazz w Muzeum” pojawią się tuż po kilkutygodniowej trasie koncertowej w USA, a przed wylotem na koncerty do Chin.
Bilety w cenie wstępu do muzeum - 8 zł, do nabycia od wtorku 23 marca w kasie muzealnej, w godzinach otwarcia muzeum.

Ilość miejsc ograniczona!!!!
©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna