Jesień w tvp kulturaPobieranie 82.49 Kb.
Data28.04.2016
Rozmiar82.49 Kb.


Jesień w TVP Kultura
Wydarzeniem muzycznym, otwierającym jesienną ramówkę TVP Kultura, będzie telewizyjny koncert Artura Rojka. Ponadto jesienią TVP Kultura wzmocni pasma dokumentalne: premiery dokumentalne w środę w prime time, filmy wyprodukowane przez telewizję Arte i przeglądy polskich dokumentalistów, poprzedzone rozmową z reżyserami. Do tego TVP Kultura zaoferuje nowe programy: literacki „Cappuccino z książką”, filmowy „Jedna scena” i muzyczny „Szlakiem Kolberga”. A obok tego najwybitniejsze filmy świata, inteligentna rozrywka, spektakle teatralne, koncerty muzyczne i publicystyka.
NOWE PROGRAMY W TVP KULTURA
CAPPUCCINO Z KSIĄŻKĄ

sobota, godz. 11:35 + powtórki


Trzy błyskotliwe i dowcipne kobiety – krytyczka literacka Anna Kałuża, pisarka Sylwia Chutnik i dziennikarka Karolina Sulej – spotykają się na kawie, żeby porozmawiać o wydawniczych nowościach i doniesieniach z życia literackiego. W cotygodniowym programie będą omawiały książki, które zainteresują zarówno koneserów literatury, jak i amatorów lżejszych książek.
SZLAKIEM KOLBERGA

niedziela, godz. 11:30 + powtórki


Cykl programów dokumentalnych prezentujących artystów ludowych czerpiących ze spuścizny Oskara Kolberga. Każdy odcinek będzie muzyczną podróżą w inny rejon Polski. W podróż śladami Kolberga wyruszą muzycy (w każdym odcinku inny), m.in.: Tymon Tymański, Gaba Kulka, Czesław Mozil, Krzesimir Dębski, Zbigniew Wodecki. Ich spotkania z wybitnymi muzykami ludowymi to zetknięcie różnych światów muzycznych a jednocześnie wyjątkowa okazja do poznania polskiego folkloru. Przewodnikami po muzyce ludowej będą także etnomuzykolodzy, propagatorzy muzyki, m.in.: prof. Andrzej Bieńkowski – jeden z najwybitniejszych znawców muzyki ludowej w Polsce; Adam Strug – śpiewak, kompozytor, etnomuzykolog, wybitny znawca muzyki kurpiowskiej; Janusz Prusinowski – multiinstrumentalista, propagator muzyki ludowej, szef Festiwalu „Wszystkie mazurki świata”, Krzysztof Trebunia-Tutka – muzyk, znawca muzyki góralskiej.
JEDNA SCENA – MAGAZYN + FILM

wtorek, godz. 22:30


Telewizyjny program edukacyjny, w którym prowadzący Michał Chaciński rozmawia z reżyserem o kluczowej dla jego filmu scenie. Analiza jednej sceny jest sposobem na rozmowę o całym dziele filmowym, odtwarza tok myślenia reżysera, wyjaśnia jego decyzje artystyczne. Jest też okazją do wyjaśnienia podstawowych pojęć warsztatu filmowego i lekcją kina. Po programie emisja omawianego filmu.
WYDARZENIA SPECJALNE
ARTUR ROJEK – SKŁADAM SIĘ Z CIĄGŁYCH POWTÓRZEŃ

14 września, godz. 22:40
Najważniejszym wydarzeniem muzycznym, otwierającym jesienną ramówkę TVP Kultura, jest telewizyjny koncert Artura Rojka. Artysta wykona materiał ze swojej pierwszej solowej płyty: „Składam się z ciągłych powtórzeń”. Płyta ukazała się 4 kwietnia 2014 r. Singiel „Beksa”, który poprzedził jej wydanie od razu zadebiutował na 1. miejscu Listy Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Artur Rojek to kompozytor, autor tekstów, wokalista, promotor, wybitny artysta, który na polskiej scenie muzycznej zajmuje szczególne miejsce. Współtwórca i lider Myslovitz, z którym wydał 9 albumów. Założyciel grupy Lenny Valentino. Współpracował m.in. z Katarzyną Nosowską, Smolikiem i Pustkami. Pomysłodawca i dyrektor artystyczny OFF Festiwalu.


RELACJE Z FESTIWALU W GDYNI

15-20 września


TVP Kultura mocno zaznaczy swoją obecność na tegorocznym Festiwalu Polskich Filmó Fabularnych w Gdyni. Zaplanowane są codzienne relacje z festiwalu, w tym felietony prezentujące bieżące wydarzenia z życia festiwalu, rozmowy Katarzyny Janowskiej z autorami filmów konkursowych i rozmowy Maksa Cegielskiego z krytykami: Tadeuszem Sobolewskim i Joanną Ostrowską, transmisja z gali wręczenia nagród PISF. W tym roku TVP Kultura odpowiada też za artystyczny kształt gali zamykającej festiwal i pokaże ją poczynając od chwili przejścia ludzi kina po czerwonym dywanie.

W programie festiwalu znalazł się także autorski przegląd redaktora TVP Kultura Tomasza Kolankiewicza „Archiwum grozy”, prezentujący polskie horrory. Filmy będą wyświetlane równolegle na festiwalu i w TVP Kultura.


KONCERT POŚWIĘCONY TWÓRCZOŚCI ANDRZEJA PANUFNIKA

w ramach Festiwalu „Chopin i jego Europa”

transmisja i rejestracja: Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, 27 sierpnia, godz. 19:50


24 września 2014 r. przypada 100. rocznica urodzin jednego z najwybitniejszych kompozytorów polskich – Andrzeja Panufnika. Z tej okazji zarówno w kraju jak i za granicą odbywają się różne wydarzenia przypominając twórczość artysty. Rejestracja koncertu, studio, w którym spotkają się żona, dzieci i artyści zafascynowani muzyką kompozytora będzie punktem centralnym obchodów 100. rocznicy urodzin Andrzeja Panufnika w TVP Kultura.
W planach także:
DOMINIK WANIA – RAVEL

W kwietniu 2014 r. Dominik Wania został uhonorowany nagrodą TVP Kultura „Gwarancja Kultury 2014” oraz dwiema nagrodami Fryderyk 2014 w kategoriach Jazzowy Album Roku i Debiut Roku. TVP Kultura zarejestruje koncert, na którym artysta wykona utwory z debiutanckiej płyty „Ravel”.


STAŁE PROPOZYCJE ANTENY
INFORMACJE KULTURALNE

poniedziałek, środa, piątek, godz. 20:00 + powtórki


Przegląd najważniejszych wydarzeń kulturalnych. Podróż po wystawach, kinach, teatrach, rozmowy i opinie czołowych postaci ze świata kultury
HALA ODLOTÓW

czwartek, godz. 20:20 + powtórki


Dyskusja, której punkiem wyjścia jest aktualne wydarzenie kulturalne, wzbudzające emocje i kontrowersje, stanowiące pretekst do przeniesienia rozmowy na płaszczyznę społeczną i obyczajową. Nowatorska realizacja w hali zdjęciowej, ze scenografią sugerującą, że znajdujemy się w mieszkaniu, lofcie czy squacie oraz swobodna atmosfera sprzyjają niewymuszonej rozmowie.
TYGODNIK KULTURALNY

piątek, godz. 22:30 + powtórki


Magazyn, w którym wybitni krytycy i znawcy sztuki dyskutują o najciekawszych wydarzeniach ze swoich dziedzin.
NIEDZIELA Z…

niedziela, godz. 17:15


Cotygodniowe spotkania z wybitnymi twórcami polskiej kultury, połączone z prezentacją ich dorobku. Bohaterowi towarzyszą równie wspaniali goście i przyjaciel.
VIDEOGALERIE

poniedziałek, godz. ok. 23:00


Prezentacje filmów wideo najbardziej interesujących artystów z Polski i Europy: Maurycego Gomulickiego, Zuzanny Janin, Kobasa Laksy, Anny Molskiej, Łukasza Jastrubczaka i Tymka Borowskiego. Program poprzedza VIDEOFAN, przybliżający sylwetkę artysty w formie wywiadu. Głównym motywem rozmów z artystami będą wątki psychologiczne i społeczne odnoszące się do twórczości danego artysty.

Program będzie emitowany naprzemiennie z cyklem PERFORMANCE, czyli zapisami unikalnych działań artystycznych, rejestrowanych podczas krajowych festiwali sztuki performance.
AFISZ KULTURALNY

emisje wielokrotne w oprawie TVP Kultura


Cykliczny program prezentujący i polecający najciekawsze wydarzenia kulturalne w całej Polsce w formie artystycznej graficznej rekomendacji: wydarzenie oraz data jego obowiązywania.
FILMOWA OFERTA PROGRAMOWA
NOWE PASMO DOKUMENTÓW POLSKICH I ZAGRANICZNYCH

środa, godz. 20:20


BYŁ BUNT premiera

3 września


Najnowsza koprodukcja TVP Kultura o buntach więźniów w 1989 r. Na fali przemian demokratycznych więźniowie upomnieli się o amnestię, jednak wkrótce wydarzenia wymknęły się spod kontroli. Film przywraca narodowej pamięci zapomniane, naznaczone ofiarami śmiertelnymi, epizody z roku, w którym zaczęła się w Polsce wolność. Porażające autentyzmem archiwalia opowiadają o życiu po drugiej stronie muru, gdzie pragnienie wolności było o wiele bardziej dojmujące niż w „normalnym” świecie.

Reż. Małgorzata Kozera (2014)


JAK PRZETRWAĆ EPIDEMIĘ premiera

10 września


Nominowany do Oscara film opowiadający o walce z AIDS w Stanach Zjednoczonych na przełomie lat 80. I 90. Ubiegłego wieku. Film Davida France’a, posiłkując się bogatymi archiwaliami, odkrywa mało znaną historię działań nowojorskich aktywistów walczących z koncernami farmaceutycznymi.

Reż. David France (2012)


CZŁOWIEK NIEDŹWIEDŹ premiera

17 września


Historia Timothy'ego Treadwella, który przez lata obserwował niedźwiedzie na Alasce. Swoją pasję przypłacił życiem.

Reż. Werner Herzog (2005)


TATA ZZA ŻELAZNEJ KURTYNY

24 września

Film dokumentalny o kompozytorze Andrzeju Panufniku i zarazem uniwersalna opowieść o relacji ojca z synem.

Reż. Krzysztof Rzączyński (2009)


W kolejnych miesiącach w cyklu planowane również:
NEON premiera
Najnowsza koprodukcja TVP Kultura o warszawskich neonach w PRL-u. Zgrzebny świat komunizmu rozświetlony wybitnymi formalnie reklamami mającymi choć trochę osłodzić życie obywatelom. Pochodzący z Kanady reżyser nostalgicznie spogląda na naszą przeszłość, dostrzegając jej nieoczywiste piękno.

Reż. Eric Bednarski (2014)


SCENA ZBRODNI premiera

Najgłośniejszy film dokumentalny zeszłego roku, nominowany do Oscara, w którym podstarzali indonezyjscy gangsterzy odtwarzają po latach sposób działania indonezyjskich szwadronów śmierci w 1965-66 r.

Reż. Joshua Oppenheimer (2012)
BYŁ BUNT

Najnowsza koprodukcja TVP Kultura o buntach więźniów w 1989 r. Na fali przemian demokratycznych więźniowie upomnieli się o amnestię, jednak wkrótce wydarzenia wymknęły się spod kontroli… Film przywraca narodowej pamięci zapomniane, naznaczone ofiarami śmiertelnymi, epizody z roku w którym zaczęła się w Polsce wolność. Porażające autentyzmem archiwalia opowiadają o życiu po drugiej stronie muru, gdzie pragnienie wolności było o wiele bardziej dojmujące niż w „normalnym” świecie.

Reż. Małgorzata Kozera (2014)
MIŁOŚĆ

Film o grupie muzyków, którzy dokonali rewolucji w polskim jazzie. Tymon Tymański, Leszek Możdżer, Mikołaj Trzaska – dziś gwiazdy, wtedy niepokorni, szukający własnej drogi muzycy. W tle barwne lata 90. Film zdobył Złotego Lajkonika na krakowskim festiwalu filmowym.

Reż. Filip Dzierżawski (2012)
INNY ŚWIAT

Wzruszający portret Doroty Szaflarskiej, nagrodzony Orłem za najlepszy film dokumentalny.

Reż. Dorota Kędzierzawska (2012)
PUSSY RIOT. MODLITWA PUNKA premiera

Intymny portret najgłośniejszych buntowniczek współczesnej Rosji.

Rez. Mike Lerner, Maxim Pozdorovkin (2013)
PROJEKT NIM premiera

Głośna historia szympansa, zabranego matce i wychowywanego w ludzkiej rodzinie w latach 70. Film zdobył kilkadziesiąt nagród na światowych festiwalach (m.in. Sundance).

Reż. James Marsh (2011)
SKAZANI NA ADHD premiera

Dwójka głównych bohaterów filmu jest obserwowana przez kamerę przez cały dzień - widz jest świadkiem dramatu, jaki przeżywają rodziny dotknięte tą tajemniczą chorobą.

Reż. Lense-Møller (2013)
ART OF FREEDOM– SZTUKA WOLNOŚCI premiera

Głośny film o fenomenie polskiego himalaizmu w czasach PRL-u.

Reż. Wojciech Słota, Marek Kłosowicz (2011)
BEATS OF FREEDOM – ZEW WOLNOŚCI

Film o muzyce rockowej lat 80., czasie gdy „walka z system” nie była tylko nośnym hasłem mającym zwiększyć sprzedaż płyty.

Reż. Wojciech Słota, Marek Kłosowicz (2010)
SPOTKANIA NA KRAŃCACH ŚWIATA premiera

Wybitny film „szamana” dokumentu Wernera Herzoga. Niemiecki klasyk filmuje Antarktykę, jej niespotykane piękno i niecodziennych mieszkańców. Film zdobył nominację do Oscara.

Reż. Werner Herzog (2007)
WŁODZIMIERZ WYSOCKI I MARINA VLADY. OSTATNI POCAŁUNEK premiera

Historia burzliwego związku najgłośniejszej pary ZSRR z bogatym wykorzystaniem archiwaliów, między którymi są sceny z pobytu gwiazd w Warszawie. Na Starym Mieście spotykają Daniela Olbrychskiego…

Reż. Natalia Gugueva, Arkadi Kogan (2008)
POLITICAL DRESS premiera

Historia mody w powojennej Polsce. Od bikiniarzy, czasów małej stabilizacji i dzieci kwiatów aż do punków. W filmie wypowiadają się PRL-owscy trendsetterzy – m.in. Andrzej Wajda, Tadeusz Rolke, Janusz Głowacki i Tomek Lipiński.

Reż. Judyta Fibiger (2011)
PORZĄDNY premiera

Filmu o jednym z największych zbrodniarzy w dziejach ludzkości – Heinrichu Himmlerze. Twórcy oparli się o pamiętniki, setki prywatnych listów i zdjęć, jakie znaleziono w jego prywatnej posiadłości.

Reż. Vanessa Lapa (2014)
ARTE W TVP KULTURA

piątek, godz. 8:30 i 17:00


Nowe pasmo w TVP Kultura prezentujące najważniejsze produkcje francusko-niemieckiej telewizji Arte, w tym m.in.:
PRAWDZIWA WŁADZA WATYKANU – cz. 1 i cz. 2

5 i 12 września


Kontrowersyjny dokument przedstawiający historię Kościoła na tle najważniejszych wydarzeń XX wieku.

Reż. Jean-Michel Meurice (2010)


APPLE – HISTORIA MARKI premiera

19 września


Dokument o firmie Apple – od trudnych początków w garażu ojca Steve’a Jobsa do wielkiego sukcesu korporacji wartej miliardy dolarów.

Reż. Sylvain Bergère (2011)GILLES JACOB – OBYWATEL CANNES premiera

26 września


Film przedstawiający sylwetkę Gillesa Jacoba, wieloletniego szefa najbardziej prestiżowej europejskiej imprezy filmowej – Festiwalu w Cannes.

Reż. Serge Le Peron (2010)


W kolejnych miesiącach w cyklu planowane również m.in.:
SUFRAŻYSTKI. ANI SŁUŻĄCE, ANI PROSTYTUTKI premiera

Portret pięciu kobiet, które w XIX-wiecznej Wielkiej Brytanii prowadziły walkę o prawo do głosowania, równość i sprawiedliwość.


CHINY – EKONOMICZNA INWAZJA NA EUROPĘ premiera

Chińskie firmy coraz częściej wygrywają przetargi na zamówienia publiczne w Europie. Dokument szuka odpowiedzi na pytanie, jaka przyszłość czeka obywateli Starego Kontynentu.

Reż. Luc Hermann, Paul Moreira (2012)
ZEMSTA KUJONÓW premiera

Portret nowego pokolenia maniaków komputerowych.

Reż. Jean-Baptiste Peretie (2011)


TRANSHUMANIZM. CZŁOWIEK W ŚWIECIE MASZYN premiera

Twórcy dokumentu zastanawiają się nad przyszłością człowieka w otoczeniu inteligentnych maszyn i komputerów. W programie wypowiadają się m.in. laureaci Nobla, wybitni politycy, naukowcy, filozofowie i socjologowie ze Stanów Zjednoczonych, Japonii, Francji i Korei.

Rez. Philippe Borrel (2012)
DZIEWCZYNA CZY CHŁOPAK? WBREW WŁASNEJ PŁCI

Dokument o ludziach, którzy podjęli decyzję o zmianie płci.

Reż. Valérie Mitteaux (2011)
IKEA – W POGONI ZA SZCZĘŚCIEM. CZYLI O CZYM MARZY KLASA ŚREDNIA premiera

Co IKEA mówi nam o współczesnej klasie średniej? Portret ludzi, dla których IKEA jest czymś więcej, niż sklepem z meblami – nowym stylem życia.

Reż. Juliette Senik (2011)
UKRZYŻOWANIE – ŚWIĘTY SKANDAL premiera

Refleksja nad wizerunkiem krzyża we współczesnej kulturze i sztuce.

Reż. Olivier Besse (2012)


PRZEGLĄDY NAJWAŻNIEJSZYCH POLSKICH DOKUMENTALISTÓW

niedziela, ok. godz. 22:30


Cieszący się dużym powodzeniem wśród widzów TVP Kultura cykl retrospektyw najważniejszych polskich dokumentalistów:
BOGDAN DZIWORSKI (wrzesień):

 • Pięciobój nowoczesny (1975)

 • Dwubój klasyczny (1978)

 • Olimpiada (1978)

 • Fechmistrz (1980)

 • Wdech – wydech (1981)

 • Kilka opowieści o człowieku (1983)

 • W hołdzie Beksińskiemu (1985)

 • Widzę (1988)


MACIEJ DRYGAS:

 • Stan nieważkości (1994)

 • Jeden dzień w PRL (2005)

 • Cudze listy (2010)

 • Abu Haraz (2012)


TOMASZ WOLSKI:

 • Klinika (2006)

 • Złota rybka (2008)

 • Szczęściarze (2009)

 • Lekarze (2011)

 • Pałac (2012)KAZIMIERZ KARABASZ:

 • Rok Franka W. (1967)

 • Krystyna M. (1973)

 • Przenikanie (1978)

 • Portret w kropli (1997)

 • świcie i przed zmierzchem (1999)

 • W pierwszej fazie lotu (2001)

 • Czas podwójny (2001)


TYGODNIE TEMATYCZNE
W ofercie filmowej znajdą się też tzw. tygodnie specjalne, poświęcone wybitnemu twórcy, poprzedzone rozmową Michała Chacińskiego z Tadeuszem Sobolewskim:
FILMY FEDERICA FELLINIEGO:

 • Wałkonie (1953)

 • Słodkie życie (1960)

 • Osiem i pół (1963)

 • Giulietta i duchy (1965)

 • Błękitny ptak (1976)

 • Miasto kobiet (1980)


WCZESNE FILMY ALFREDA HITCHCOCKA premiera:

 • Numer siedemnaście (1932)

 • 39 kroków (1935)

 • Tajny agent (1936)

 • Starsza pani znika (1938)


FILMY KENJIEGO MIZOGUCHIEGO premiera:

 • Opowieść o późnych chryzantemach (1939)

 • Przeznaczenie pani Yuki (1950)

 • Opowieści księżycowe (1953)

 • Ukrzyżowani kochankowie (1954)

 • Zarządca Sansho (1954)


FILMY ALEKSIEJA BAŁABANOWA:

 • Brat (1997)

 • Brat 2 (2000)

 • Ładunek 200 (2007)

 • Palacz (2010)HITY FILMOWE W CYKLACH: WIECZÓR KINOMANA (piątek, godz. 20:20)

i BILET DO KINA (sobota, godz. 20:20)


Kino artystycznego najwyższych lotów, nagradzane Oscarami, doceniane przez jurorów w Cannes, Berlinie i Wenecji. Filmy tworzące historię kina, kultowi twórcy, największe gwiazdy w nieoczywistych rolach.
W jesiennej ramówce wśród premier m.in.:

 • FARGO, reż. Joel Coen (1996)

 • BLUE VELVET, reż. David Lynch (1986)

 • WEST SIDE STORY, reż. Robert Wise, Jerome Robbins (1961)

 • OSTATNI WALC, reż. Martin Scorsese (1978)

 • NEW YORK, NEW YORK, reż. Martin Scorsese (1977)

 • MANHATTAN, reż. Woody Allen (1979)

 • KES, reż. Ken Loach (1969)

 • MARAT/SADE, reż. Peter Brook (1967)

 • DWUNASTU GNIEWNYCH LUDZI, reż. Sidney Lumet (1959)

 • RZYM, reż. Federico Fellini (1972)


PASMO TEATRALNE

trzy pierwsze wtorki miesiąca, godz. 20:20


Przeglądy miesięczne przedstawień Teatru Telewizji, prezentujące tematycznie twórczość wybitnych aktorów.
LAUREACI WIELKIEJ NAGRODY „DWÓCH TEATRÓW SOPOT 2014” ORAZ GRAND PRIX FESTIWALU (wrzesień):

 • 2 września – ELŻBIETA, KRÓLOWA ANGLII BRUCKNERA, reż. Laco Adamik (Teresa Budzisz Krzyżanowska)

 • 9 września – SIEDEM PIĘTER BUZZATIEGO, reż. Andrzej Barański (Wojciech Pszoniak)

 • 16 września – SKUTKI UBOCZNE ZELENKI, reż. Leszek Dawid

 • 23 września – PIĄTA STRONA ŚWIATA KUTZA, reż. Robert Talarczyk


MIESIĄC Z ANNĄ SENIUK Z OKAZJI 50-LECIE PRACY (październik):

 • ZABAWA W KOTY ORKENY’EGO, reż. Marta Meszaros

 • MORALNOŚĆ PANI DULSKIEJ ZAPOLSKIEJ, reż. Tomasz Zygadło

 • PRZYSZEDŁ MĘŻCZYZNA DO KOBIETY ZŁOTNIKOWA, reż. Tomasz Zygadło


MIESIĄC Z JANUSZEM GAJOSEM Z OKAZJI 50-LECIE PRACY I 75 URODZIN (listopad):

 • PRZEDSTAWIENIE „HAMLETA” WE WSI GŁUCHA DOLNA BRESANA, reż. Olga Lipińska

 • RIP VAN WINKLE FRISCHA, reż. Janusz Kijowski

 • SAMOBÓJCA ERDMANA, reż. Kazimierz Kutz


MIESIĄC Z JANEM NOWICKIM Z OKAZJI 50-LECIA PRACY I 75 URODZIN (grudzień):

 • URODZINY MISTRZA KSIĄŻKA, reż. Marta Meszaros

 • EQUUS SHAFFERA, reż. Tomasz Wiszniewski

 • GŁUPI JAKUBA RITTNERA, reż. Michał Kwieciński


MUZYCZNA OFERTA PROGRAMOWA
METROPOLITAN OPERA W NOWYM JORKU PRZEDSTAWIA (10 odcinków)

wtorek, godz. 20:20 raz w miesiącu


Pasmo prezentujące najwybitniejsze przedstawienia Metropolitan Opera w Nowym Jorku z ostatnich lat, w tym rejestracje spektakli z udziałem słynnych polskich śpiewaków operowych Mariuszem Kwietniem i Piotrem Beczałą.
W cyklu zostaną pokazane następujące premiery:

 • 30 września – ŁUCJA Z LAMERMOORU Gaetana Donizettiego

 • CYRULIK SEWILSKI Gioacchina Rossiniego

 • CARMEN Georgesa Bizeta

 • EUGENIUSZ ONIEGIN Piotra Czajkowskiego

 • MANON Julesa Masseneta

 • DON GIOVANNI W. A. Mozarta

 • DON PASQUALE Gaetana Donizettiego

 • BAL MASKOWY Giuseppe Verdiego

 • NAPÓJ MIŁOSNY Gaetano Donizettiego

 • LUNATYCZKA Vincenza BelliniegoFILM DOKUMENTALNY MUZYCZNY

poniedziałek, godz. ok. 8:30 i 17:00


Filmy dokumentalne poruszające najciekawsze tematy ze świata muzyki; portrety sławnych artystów, kontrowersyjne fakty z historii muzyki, edukacja i rozrywka w najlepszym wydaniu.
W jesiennej ramówce wśród premier m.in.:

 • 1 września – STRAWIŃSKI W HOLLYWOOD, reż. Marco Cabalbo

 • 8 września – MUZYKA KLASYCZNA W CZASACH ZIMNEJ WOJNY, reż. Thomas Zintl

 • 15 września – BLOODY DAUGHTER, reż. Stéphanie Argerich

 • 22 września – MELODIA ALZHEIMERA, reż. Anne Bramard Blagny i Julia Blagny

 • 29 września – MURRAY PERAHIA – NIE Z TEGO ŚWIATA, reż. Claus Wischmann, Holger Preusse

 • MIĘDZY NAMI – ISANG YUN W PÓŁNOCNEJ I POŁUDNIOWEJ KOREI, reż. Maria Stodtmeier

 • MAESTRO OR MEPHISTO – THE REAL SIR GEORG SOLTI, reż. Andy King-Dabbs


OPERA/BALET/MUZYKA KLASYCZNA

poniedziałek godz. 12:30


Wybitne dzieła operowe i baletowe oraz najważniejsze utwory muzyki klasycznej w wykonaniu najlepszych muzyków świata:

 • od 1 września – ANNE – SOPHIE MUTTER – RECITALE (5 odcinków) premiera

 • EUGENIUSZ ONIEGIN Piotra Czajkowskiego w reżyserii Mariusza Trelińskiego

 • MATS EK: PLACE I BYE (AJÖ) 


JAZZ NOC – KONCERT premiera

piątek, godz. ok. 01:00


Najlepsze koncerty jazzowe i bluesowe. Czołówka światowego jazzu i przekrój legendarnych twórców gatunku:

 • 5 września – BOBBY MCFERRIN – LIVE AT THE ALFA JAZZ FESTIVA

 • NILS LANDGREN FUNK UNIT – LIVE AT THE ALFA JAZZ FESTIVAL

 • PAT METHENY GROUP – THE WAY UP


KONCERT ROCK/POP

sobota, godz. 22:30


Najsławniejsi wokaliści i zespoły związane z różnymi gatunkami, od popu po ciężkie brzmienia, m.in. premierowo:

 • 6 września – DIRE STRAITS – KONCERT ALCHEMY LIVE

 • DAVID BOWIE – LOVE YOU TILL TUESDAY

 • ABBA


TELEDYSKI ZMIENIŁY MUZYKĘ (24 odcinki) premiera

od 6 września; sobota, godz. ok. 19:15

niedziela, godz. 8:30
Cykl filmów dokumentalnych o tym, jak duży wpływ wywarły teledyski na muzykę rozrywkową. Wywiady z największymi gwiazdami muzyki przeplatane są ich najbardziej znanymi teledyskami. Na temat klipów wypowiadają się również uznani reżyserzy i producenci muzyczni.
KONCERTY DLA CAŁEJ RODZINY

niedziela, godz. 16:00


Wybór najbardziej spektakularnych koncertów muzyki klasycznej w najlepszym wydaniu, najczęściej realizowanych jako wielkie plenerowe widowiska dla całej rodziny, łączących muzykę klasyczną z rozrywkową, premierowo m.in.:

 • 7 i 14 września – ANDREA BOCELLI – KONCERT Z TOSKANII, cz. 1 i cz. 2

 • 21 i 28 września – PLACIDO DOMINGO LIVE AT LORELEY

 • ANDRE RIEU – KONCERT Z BRAZYLII

 • ANDRE RIEU – WALTZ GOES ON

 • ANDRE RIEU – KONCERT ŚWIĄTECZNY

 • PAVAROTTI I PRZYJACIELE

 • PAVAROTTI – A VOICE FOR THE AGES

 • 2CELLOS – LIVE AT ARENA ZAGREB


: repository -> attachment
attachment -> I. miejscowośĆ/gmina: Biecz Ciężkowice Dąbrowa Tarnowska
attachment -> Filmy tvp1 3 coś (the thing) 3
attachment -> Filmy tvp1 3 nawiedzony dwóR (the haunted mansion) 3
attachment -> SKÓRA, w ktorej żYJĘ (la piel que habito) 4 SĄdny dzień
attachment -> Idealnie nieznajomi (perfect strangers) 3 ona to oni
attachment -> Filmy tvp1 4 death becomes her 4
attachment -> UKŁad ramówkowy tvp abc (luty-marzec 2014 r.)
attachment -> Święta, Sylwester I Nowy Rok w tvp abc w świąteczne dni krainę wyobraźni tvp abc odwiedzi m in.: Jedynkowe Przedszkole, Domisie, Tata Lew, Kot Filemon I Rodzina Rabatków
attachment -> Słuchalnia – muzyczne znaki czasu Spektakl. Elektronika Toruń, 30 maja –13 grudnia 2015 Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” Organizator: Stowarzyszenie Kulturalno-Artystyczne „Megafon” Kurator: Małgorzata Burzyńska Partnerzy
attachment -> Wiosna w tvp abc wśród nowych animacji: zdobywca Emmy 2014 – serial „Peg + Kot”

Pobieranie 82.49 Kb.

©absta.pl 2020
wyślij wiadomość

    Strona główna