Jubileuszowa edycja festiwalu Sacrum Profanum znamy program części klasycznejPobieranie 10.04 Kb.
Data09.05.2016
Rozmiar10.04 Kb.
Jubileuszowa edycja festiwalu Sacrum Profanum - znamy program części klasycznej

Utwory najlepszych polskich kompozytorów młodego i średniego pokolenia: Pawła Mykietyna, Agaty Zubel, Cezarego Duchnowskiego, Aleksandra Nowaka, Marcina Stańczyka i Sławomira Kupczaka w interpretacji znakomitych europejskich i amerykańskich zespołów specjalizujących się w interpretacji muzyki współczesnej: Ensemble Modern, Klangforum Wien, Cikada Ensemble, Ensemble musikFabrik, Alarm Will Sound, Bang on a Can All-Stars – od 9 do 14 września, w ramach części klasycznej festiwalu Sacrum Profanum dojdzie do zaskakujących muzycznych spotkań. Przypominamy, że jubileuszowa 10. edycja festiwalu – uznawanego za jedno z najważniejszych muzycznych wydarzeń na świecie – zostanie w całości poświęcona muzyce polskiej. Wszystkie koncerty zaplanowano w Teatrze Łaźnia Nowa. Bilety trafią do sprzedaży w najbliższy poniedziałek (25 czerwca).


10. Festiwal Sacrum Profanum
program

INAUGURACJA
9 września 2012
Paweł Mykietyn – Król Lear
Ensemble Modern

Król Lear to najnowsze dzieło wokalno-instrumentalne Pawła Mykietyna, które powstaje do libretta dramaturga Teatru Nowego – Piotra Gruszczyńskiego. Podstawę libretta stanowi dramat hiszpańsko-argentyńskiego dramatopisarza Rodriga Garcii (1964) – Rey Lear, który skompilowany został z Szekspirowskim Królem Learem. Utwór porusza temat umierania, toksycznych relacji rodzinnych, a także międzypokoleniowego konfliktu, szaleństwa z rozpaczy i moralnych dylematów władzy. Kompozycja powstaje specjalnie na zamówienie Festiwalu Sacrum Profanum i będzie przeznaczona na podstawowy skład Ensemble Modern (19 muzyków), obsadę 5 głosów solowych tj. 3 głosów żeńskich (voce bianca), solisty (voce bianca), kontratenora, oraz elektronikę. W obsadzie solowej kompozytor sięga do artystów spoza kręgu muzyki klasycznej.


10 września 2012
Aleksander Nowak – Dark Haired Girl in a Black Sports Car, Night Transit, Hit 2
Aphex Twin – Cock ver 10, Omgyjya Switch, Gwely Mernans
Alarm Will Sound

Podczas koncertu zabrzmią trzy kompozycje Aleksandra Nowaka: Dark Haired Girl in a Black Sports Car, Hit 2 i Night Transit. Dwie ostatnie powstają specjalnie na zamówienie Festiwalu Sacrum Profanum z myślą o pełnym składzie formacji Alarm Will Sound. Czytaj więcej.
11 września 2012
Marcin Stańczyk – Afterimages, Laterna, Nibiru, Mosaique, Geysir (feat. Envee)
Bang on a Can All-Stars

Podczas koncertu monograficznego Marcina Stańczyka, przygotowywanego przez formację Bang on a Can All-Stars, zabrzmi pięć utworów, z których większość zabrzmi po raz pierwszy w Polsce. Na szczególną uwagę zasługuje nowa wersja utworu Geysir – w ramach którego dojdzie do współpracy z producentem muzycznym Envee’m. Czytaj więcej.
12 września 2012
Cezary Duchnowski – i (feat. Igor Boxx)
Ensemble musikFabrik

Podczas koncertu monograficznego Cezarego Duchnowskiego zabrzmi utwór i. W projekcie przewidziany jest udział Igora Boxxa – producenta muzycznego, związanego z wytwórnią Ninja Tune. Artyści wystąpią wspólnie z zespołem musikFabrik. Czytaj więcej.
13 września 2012
Agata Zubel – Labyrinth, Shades of Ice, The Streets of Human City, Not I
Klangforum Wien

Podczas koncertu monograficznego Agaty Zubel, w wykonaniu zespołu Klangforum Wien i samej kompozytorki, zabrzmią cztery utwory. Dwa z nich będą polskimi premierami: The Shades of Ice, napisane dla London Sinfonietty oraz Labirynt do tekstów Wisławy Szymborskiej, powstałe na zamówienie z Tel-Awiwu i prawykonane w maju tego roku. Ponadto po raz pierwszy zabrzmi utwór Not I do poezji Samuela Becketta.
14 września 2012
Sławomir Kupczak – Anafora VI, Analogya 1, Res Facta, Raport
Cikada Ensemble

Podczas koncertu monograficznego Sławka Kupczaka zabrzmią cztery kompozycje. Dwie z nich będą miały prawykonania właśnie na Festiwalu Sacrum Profanum: Raport w wersji na zespół kameralny i komputer oraz Analogya 1 na zespół kameralny i komputer przygotowany specjalnie dla zespołu Cikada Ensemble. Czytaj więcej.Bilety trafią do sprzedaży w poniedziałek (25 czerwca). Będzie je można kupić za pośrednictwem strony internetowej
www.eventim.pl oraz w trzech punktach sieci informacji miejskiej InfoKraków: przy ul. św. Jana 2, w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego (ul. Powiśle 11) i w Pawilonie Wyspiańskiego (pl. Wszystkich Świętych 2). Kosztują: 50 zł (bilet normalny) i 35 zł (bilet ulgowy).


Jubileuszowa edycja Sacrum Profanum, realizowana pod tytułem
Made in Poland, jest zwieńczeniem dwuletniego programu (pod tym samym tytułem) realizowanym w latach 2010-2011 wspólnie z Narodowym Instytutem Audiowizualnym, Instytutem Adama Mickiewicza i Instytutem Książki – zakładającego prezentację muzyki polskiej w mistrzowskich wykonaniach najlepszych zespołów muzyki współczesnej.
©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna