Jutrzejszych wydarzeniach we Wrocławiu. Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do zapoznania sięPobieranie 23.53 Kb.
Data08.05.2016
Rozmiar23.53 Kb.
     
                                                             
19 marca 2013 r.

Dzień dobry, 

Poniżej informacja o sześciu jutrzejszych wydarzeniach we Wrocławiu. Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do zapoznania się :-)

  1. Inauguracja akcji „Cały Wrocław czyta” w Teatrze Lalek godz. 12.00

  1. Konferencja z ministrami ds. turystyki i prezesami narodowych Organizacji Turystycznych państw Wyszehradzkich Rynek-Ratusz, godz. 12.00

  1. 21 marca – Międzynarodowy Dzień Walki z Dyskryminacja Rasową (Spotkania w Jurcie)

  1. VI edycja wrocławskiej Nagrody Poetyckiej SILESIUS

  1. Pierwszy Dzień Wiosny na Wyspie Słodowej, rozpoczęcie imprezy godz. 12.00

  1. XL sesja Rady Miejskiej godz. 12.00.


1. Inauguracja akcji „Cały Wrocław czyta” w Teatrze Lalek godz. 12.00
W ramach akacji, która rozpocznie się o godz. 12:00 w sali kolumnowej Teatru Lalek odbędzie się 
m.in.Pospolite Ruszenie na Powitanie Wiosny i otwarcie nowej 7. skrzyneczki bookcrossingowej (zaproszonym do teatru dzieciom fragment książki będzie czytał wiceprezydent Wrocławia Maciej Bluj). W związku z tym, że 21 marca to także Światowy Dzień Lalkarstwa przedstawiciele Teatru Lalek będą oceniać przygotowane przez dzieci lalki i kukiełki. Jeśli zza chmur wyjdzie słońce część atrakcji odbędzie na zewnątrz - w Parku staromiejskim. 

2. Konferencja z ministrami ds. turystyki i prezesami narodowych Organizacji Turystycznych państw Wyszehradzkich Rynek-Ratusz, godz. 12.00 
Na konferencji Ministrowie opowiedzą o planach wspólnych działań promocyjnych w 2013 roku oraz rozwoju turystyki krajów Grupy Wyszehradzkiej. 
W konferencji wezmą udział: Rafał Dutkiewicz – Prezydent WrocławiaKatarzyna Sobierajska - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki RPMichał Janeba - Zastępca Ministra Rozwoju Regionalnego i Turystyki Republiki Czeskiej, Dr. Viktória Horváth - Zastępca Sekretarza Stanu ds. Turystyki Ministerstwa Gospodarki Narodowej Republiki Węgierskiej, František Palko - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Transportu Budownictwa i Rozwoju Regionalnego Republiki Słowackiej 

321 marca – Międzynarodowy Dzień Walki z Dyskryminacja Rasową 
W ramach Dni Walki z Rasizmem oprócz stałych projektów pilotowanych przez Urząd Miejski Wrocławia przygotowaliśmy w ramach EkoJarmarku koło kościoła św. Magdaleny tzw. Spotkania w Jurcie.


Od 20 do 27 marca zapraszamy do Jurty Spotkań - oryginalnego namiotu koczowników z Mongolii, który stanie na EkoJarmarku we Wrocławiu. Odbędą się w niej spotkania dotyczące m.inżycia ludów koczowniczych na Syberii, odpowiedzialnej turystyki w Gruzji,  skuteczności Sprawiedliwego Handlu oraz jego oddziaływania na lokalne społeczności w Afryce, a także warsztaty dla dzieci Curry z czekoladą przez świat jadą oraz Czytanie Bajek dla dzieci, czyli Wielokulturowość jak z bajki. 

4. VI edycja wrocławskiej Nagrody Poetyckiej SILESIUS 
21 marca odbędzie się pierwsze spotkanie Jury Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius. W spotkaniu udział wezmą dyrektor Wydziału Kultury Jarosław Broda oraz Jury nagrody w składzie: Jacek Łukasiewicz (przewodniczący), Grzegorz Jankowicz, Adam Poprawa, Tadeusz Sławek, Justyna Sobolewska, Piotr Śliwiński Jest to pierwsze z cyklu posiedzeń, na którym Jurorzy zdecydują o tym, jakie książki zakwalifikują się do konkursu. Po zakończeniu spotkania otrzymają Państwo komunikat prasowy z listą książek zakwalifikowanych do konkursu i informacjami o przebiegu posiedzenia. 

5Pierwszy Dzień Wiosny na Wyspie Słodowej, rozpoczęcie imprezy godz. 12.00 
Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny na wyspie przygotowane zostały atrakcje dla uczestników — wystrzeliwanie marzanny z katapulty, koncerty, strefa gastronomiczna z możliwością kupienia piwa i ciepłych dań. Ze względu na niekorzystna aurę część zaplanowanych stacjonarnych atrakcji została przełożona na dogodniejszy termin. 
Na terenie imprezy stanie duży namiot, gdzie w godzinach 12.00-19.00 każdy będzie mógł przygotować własną kukłę, którą następnie będzie można wystrzelić ze specjalnej katapulty. Będzie również scena, na której muzyczną zabawę poprowadzi najpierw DJ, potem Krzysztof Skiba, a o 14.00 wystąpi wrocławski kabaret „Enerdowskie pływaczki”. Po 15.00 rozpoczną się koncerty: Blanket, Pink Purple, Strain,  Bethel José Torresa. Impreza zakończy się około 21.00. Na Wyspie Słodowej podczas trwania imprezy wydzielona również będzie strefa gastronomiczna. Obchody będą przygotowane zgodnie z zasadami organizacji imprez masowych; to oznacza, m.in. zakaz wnoszenia własnego alkoholu czy niebezpiecznych przedmiotów. 

6. XL sesja Rady Miejskiej godz. 12.00. 
W jej porządku znajdują sie m.in.: - zmiany budżetu miasta na 2013r., - zmiany uchwały w sprawie zasad usytuowania we Wrocławiu miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych, - zmiany uchwały w sprawie ustalenia regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Wrocławia, - zmiany uchwały w sprawie usług świadczonych w zamian za opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi, - uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulic Jordanowskiej i Harcerskiej, - nadania nazwy rondu we Wrocławiu 

W załącznikach dodatkowe informacje z programem spotkań w Jurcie, wydarzeń na Wyspie, i dot. Silesiusa 

Pobieranie 23.53 Kb.

©absta.pl 2020
wyślij wiadomość

    Strona główna