Kaldewei Asymmetric Duo wanna na medalPobieranie 13.95 Kb.
Data07.05.2016
Rozmiar13.95 Kb.Kaldewei Asymmetric Duo – wanna na medal

Do imponującego zbioru ponad 70 nagród, które zebrała firma Kaldewei za produkty łazienkowe wykonane ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm dołączyły właśnie dwa kolejne wyróżnienia – red dot design award oraz universal design award przyznane wannie Kaldewei Asymmetric Duo.


Firma KALDEWEI pozycjonuje się na rynku urządzeń wyposażenia łazienek jako pionier i ikona stylu. Nic dziwnego zatem, że od wielu lat za swoje nowe pomysły zbiera nagrody w największych, międzynarodowych konkursach. Ostatnio prawdziwym rekordzistą stała się wanna Kaldewei Asymmetric Duo, która swoim wzornictwem nawiązuje do asymetrycznych trendów w świecie mody. Uzyskała już międzynarodowe nagrody IF product design award i Interior Innovation Award, a teraz do kolekcji wyróżnień dołączyły nowe: red dot design award oraz universal design award.
Nagroda red dot design award została przyznana w kategorii produkt design 2012. Międzynarodowe grono ekspertów doceniło nie tylko innowacyjną formę oraz wzorową funkcjonalność wanny Kaldewei Asymmetric Duo, ale także naturalną paletę kolorów z kolekcji Coordinated Colours – wyróżniono wersję wanny w kolorze czarnym lava matowym.
Nowe barwy produktów marki Kaldewei są odpowiedzią na zmianę sposobu korzystania z łazienki, jaka zaszła w ostatnim czasie. Stała się ona miejscem wyciszenia, oazą dobrego samopoczucia i relaksu. W związku z tym coraz więcej w łazienkach naturalnych, delikatnych dla oka, wyciszających barw, a coraz mniej błyszczących i jaskrawych kolorów. Doceniona przez ekspertów nagrody red dot award paleta matowych kolorów w barwach natury jest reakcją firmy Kaldewei na ten nowy trend.
W przypadku nagrody universal design award uznanie zyskały wysiłki firmy Kaldewei w przystosowaniu produktów do potrzeb dzieci, osób starszych oraz niepełnosprawnych.
Obie nagrody są dobitnym potwierdzeniem filozofii działania marki Kaldewei wedle której wyrafinowane, nowoczesne wzornictwo może iść w parze z doskonałą funkcjonalnością, walorami ekologicznymi oraz społeczną odpowiedzialnością.
O red dot design award

Red dot design award jest jednym z największych i najbardziej renomowanych konkursów w zakresie wzornictwa na świecie. W 2012 roku w rywalizacji wzięło udział ponad 14.000 produktów z ponad 70 krajów. W zakresie wzornictwa zgłoszono łącznie 4.515 propozycji, z których wyróżniono najlepsze.


Firma KALDEWEI to europejski lider produkcji wanien kąpielowych i brodzików prysznicowych ze stali emaliowanej. Przedsiębiorstwo istnieje od 1918 roku. W ofercie posiada niemal 300 modeli produktów wytwarzanych ze stali emaliowanej KALDEWEI o grubości 3,5 mm. Produkty firmy KALDEWEI mogą być stosowane zarówno w domach prywatnych, jak i w hotelach. Firma KALDEWEI udziela 30 letniej gwarancji na wszystkie swoje produkty wykonane ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm.
Źródło: Kaldewei GmbH & Co. KG Prosimy o egzemplarz druku.
Kontakt z prasą:
Franz Kaldewei GmbH & Co. KG Tel. +49 2382 785 209
Marcus Möllers Faks +49 2382 785 8209
skrytka pocztowa 17 61 marcus.moellers@kaldewei.de

59206 Ahlen, Germany www.kaldewei.com


achtung! GmbH Tel. +49 40 450 210 888
Straßenbahnring 3 kaldewei@achtung.de

20251 Hamburg, Germany www.achtung.de

Kontakt z prasą Polska:
KLAXON Communications Tel. +48 22 216 99 12
Marta Artman marta.artman@klaxon.pl

Ul. Andersa 13

00-159 Warszawa, Polska
Dalsze informacje i materiał ilustracyjny znajdziecie Państwo w biurze prasowym Kaldewei: www.kaldewei.pl
Zdjęcia i podpisy pod zdjęciami:
1 – Asymmetric Duo – widok od góry


Wanna KALDEWEI Asymmetric Duo została zaprojektowana przez znane studio wzornicze Phoenix Design. Jej precyzyjny, dynamicznie zarysowany kształt łączy w sobie ponadczasową elegancję, klarowne, czyste formy i organiczny kształt wnętrza. Te walory zostały docenione przez jury nagrody red dot design award 2012.
2 – Wanna Kaldewei Asymmetric Duo w kolorze kremowy seashell matowy

Coraz więcej w łazienkach naturalnych, delikatnych dla oka, wyciszających kolorów, a coraz mniej barw błyszczących i jaskrawych. Paleta matowych kolorów w barwach natury firmy Kaldewei jest reakcją na ten nowy trend. Wyrafinowana synteza komfortu, funkcjonalności i estetyki okazała się przekonująca dla jury nagród red dot design award 2012 i universal design award 2012.


3 – Wanna Kaldewei Asymmetric Duo – stylowy akcent w łazience


Asymetrycznie zaprojektowane krawędzie wanny KALDEWEI Asymmetric Duo nie tylko przykuwają wzrok, ale także mają funkcje czysto użytkowe. Szeroki rant może być półką na przybory kąpielowe, książki czy świece, może ułatwiać wchodzenie lub wychodzenie z wanny lub też być wygodnym miejscem do zamontowania armatury. To połączenie funkcjonalności i wzornictwa sprawiło, że do dorobku firmy Kaldewei trafiły dwie kolejne nagrody za wzornictwo - red dot award 2012 i universal design award 2012.
©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna