Kaldewei Design 2012 sztuka prysznicaPobieranie 14.65 Kb.
Data07.05.2016
Rozmiar14.65 Kb.Kaldewei Design 2012 – sztuka prysznica
Estetyka, trwałość i higiena w łazience? Kaldewei prezentuje projekt Kaldewei Design 2012 – nowatorską wizję zagospodarowania wielkoformatowych powierzchni prysznicowych.
Firma KALDEWEI pozycjonuje się na rynku urządzeń wyposażenia łazienki jako pionier i ikona stylu. Od lat wprowadza do swojej oferty urządzenia łazienkowe, które wyznaczają trendy w branży, wskazują kierunki jej rozwoju i odpowiadają na aktualne wyzwania rynkowe.
Testowanie i komercjalizacja wizjonerskich rozwiązań to jednak skomplikowany proces twórczy, obarczony wieloma niewiadomymi. Dlatego do ich badania niezbędne jest budowanie prototypów. Dzięki temu można przetestować idee oraz zbadać reakcje klientów. Na początku 2012 roku firma KALDEWEI zaprezentowała wizję nowego sposobu zagospodarowania wielkoformatowych powierzchni prysznicowych licowanych z powierzchnią podłogi o nazwie Kaldewei Design 2012. Projekt zapowiada wprowadzenie na rynek gotowego produktu o statusie State of the Art – sztuki wzorniczej - i został przygotowany przez nowoutworzone Centrum Designu firmy KALDEWEI.
Odpowiedź na wyzwania czasu

Przed zespołem projektowym postawiono zadanie przygotowania koncepcji atrakcyjnej aranżacji dużego prysznica, którego powierzchnia byłaby w pełni płaska dzięki wyprowadzeniu odpływu poza powierzchnię do stania, a kolorystyka zintegrowana z powierzchnią ściany oraz podłogą łazienki. Takie rozwiązanie ma być odpowiedzią firmy KALDEWEI na dzisiejszą modę na wypłytkowane ceramiką prysznice z odpływem liniowym. Powinno więc łączyć walory estetyczne jednolitej kolorystycznie, zintegrowanej zabudowy łazienki z zaletami użytkowymi stali emaliowanej o grubości 3,5 mm – trwałością i najwyższym standardem higienicznym.


Projektanci z Centrum Designu firmy KALDEWEI zaproponowali nowatorskie urządzenie o minimalistycznym designie dostosowanym do aktualnych trendów wzorniczych. Jego odpływ schowano w ścianie, za osłoną, której dolna część odpowiada kolorowi emaliowanej powierzchni prysznica, a górna może być dostosowana indywidualnie do wyglądu ściany. Szeroka paleta wymiarów oraz kolorystyki z programu Kaldewei Coordinated Colours Collection pozwala na dobranie urządzenia do każdego projektu i wizji zabudowy powierzchni prysznicowej. W studium Kaldewei Design 2012 projektanci wnętrz uzyskują więc doskonałe rozwiązanie problemu zabudowy natrysku - emaliowana powierzchnia prysznica integruje się z podłogą łazienki, żaden odpływ nie zaburza jednorodnej powierzchni prysznicowej, a stal emaliowana o grubości 3,5 mm zapewnia klientom najwyższe walory użytkowe.
Trwałość, higiena i łatwy montaż

Koncepcja zabudowy powierzchni prysznicowej Kaldewei Design 2012 przekonuje nie tylko wzornictwem i elastycznością rozwiązań, ale także rozwiązaniami technicznymi. Specjalnie zaprojektowany syfon jest schowany w ścianie. Jego wydajność jest tak duża, że błyskawicznie zbiera całą wodę z powierzchni do stania. Urządzenie można łatwo i szybko zainstalować dzięki odpowiednio dobranej ramie montażowej FR 5300 PLUS. Montaż jest wyjątkowo prosty, gdyż fuga do położenia jest niezwykle krótka, a, z drugiej strony, łatwo jest połączyć elementy systemu z wszystkimi, dostępnymi na rynku instalacjami ściennymi. System montażu zabezpiecza w pełni przed szkodami związanymi z przenikaniem wilgoci w strop. Jednorodna powierzchnia prysznicowa wykonana ze stali emaliowanej Kaldewei o grubości 3,5 mm jest wyjątkowo łatwa w utrzymaniu czystości i higieny. Może być dodatkowo oferowana w wersji z wykończeniem przeciwpoślizgowym podwyższając bezpieczeństwo korzystania ze strefy mokrej w łazience.


Projekt koncepcyjny Kaldewei Design 2012 został po raz pierwszy zaprezentowany na prestiżowych targach SHK w Essen. Pod koniec 2012 roku spodziewane jest wprowadzenie na rynek gotowego urządzenia opartego o rozwiązania zaprezentowane w studium Kaldewei Design 2012.

Firma KALDEWEI to europejski lider produkcji wanien kąpielowych i brodzików prysznicowych ze stali emaliowanej. Przedsiębiorstwo istnieje od 1918 roku. W ofercie posiada niemal 300 modeli produktów wytwarzanych ze stali emaliowanej KALDEWEI o grubości 3,5 mm. Produkty firmy KALDEWEI mogą być stosowane zarówno w domach prywatnych, jak i w hotelach. Firma KALDEWEI udziela 30 letniej gwarancji na wszystkie swoje produkty wykonane ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm
Źródło: Kaldewei GmbH & Co. KG Prosimy o egzemplarz druku.

Kontakt z prasą:
Franz Kaldewei GmbH & Co. KG Tél. +49 2382 785 209
Marcus Möllers Fax +49 2382 785 8209
Postfach 17 61 marcus.moellers@kaldewei.de

59206 Ahlen, Germany www.kaldewei.com


achtung! GmbH Tél. +49 40 450 210 888
Straßenbahnring 3 kaldewei@achtung.de

20251 Hamburg, Germany www.achtung.de


Kontakt z prasą Poland:
KLAXON Communications Tel. +48 22 216 99 12
Marta Artman marta.artman@klaxon.pl

ul. Olimpijska 7 / 6

05-082 Stare Babice

Latchorzew, Poland

Dalsze informacje i materiał ilustracyjny znajdziecie Państwo w biurze prasowym Kaldewei: www.kaldewei.com
Zdjęcia i podpisy pod zdjęciami:
1 – Projekt koncepcyjny - Kaldewei Design 2012

W studium Kaldewei Design 2012 zaprezentowana została nowatorska wizja zagospodarowania wielkoformatowej powierzchni prysznicowej. Urządzenie ma minimalistyczny design dostosowany do aktualnych trendów wzorniczych. Jego odpływ schowano w ścianie, za osłoną, której dolna część odpowiada kolorowi emaliowanej powierzchni prysznica, a górna może być dostosowana indywidualnie do wyglądu ściany. Projektanci wnętrz uzyskują więc doskonałe rozwiązanie problemu zabudowy natrysku - emaliowana powierzchnia prysznica integruje się z podłogą łazienki, żaden odpływ nie zaburza jednorodnej powierzchni prysznicowej, a stal emaliowana o grubości 3,5 mm zapewnia klientom najwyższe walory użytkowe.


2 – Projekt koncepcyjny - Kaldewei Design 2012 – detal

Odpływ ścienny umiejscowiony jest w sposób prawie niewidoczny, za osłoną, której dolna część odpowiada barwie emaliowanej powierzchni prysznica, a górna może być dostosowana indywidualnie do koloru ściany. W przypadku prostokątnych powierzchni prysznicowych odpływ ścienny znajduje się z reguły na środku dłuższego boku.©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna