Karta zgłoszenia nr 1Pobieranie 78.12 Kb.
Data08.05.2016
Rozmiar78.12 Kb.

KARTA ZGŁOSZENIA Nr 1

KONKURS NA NAJLEPSZY PRODUKT TURYSTYCZNYEtap regionalny

DANE TELEADRESOWEdokładna nazwa

produktu turystycznego

Western Piknik, Folk, Blues & Country Festival

ulica
kod
miejscowość

Sułomino


województwo

Zachodniopomorskie


nr telefonu
nr faxu
strony www
e-mailKATEGORIA i TYP PRODUKTU TURYSTYCZNEGOxTurystka w miastach Turystyka rekreacyjna Turystyka


i kulturowa aktywna biznesowa

i specjalistyczna
Turystyka Turystyka przygraniczna

na terenach i tranzytowa

wiejskich

*należy zaznaczyć max.2 pozycjeDANE WŁAŚCICIELA PRODUKTU TURYSTYCZNEGO I/LUB PODMIOTU ZARZĄDZAJĄCEGOwłaściciel

podmiot

nazwa

Pro Consulting s.c. Dariusz Stępień, Karol Stępień

nazwa

Pro Consulting s.c. Dariusz Stępień, Karol Stępień

adres

Ul. E. Orzeszkowej 29

71-564 Szczecinadres

Ul. E. Orzeszkowej 29

71-564 Szczecintelefon/fax

Tel. 091 433 12 11

Fax. 091 433 11 55telefon/fax

Tel. 091 433 12 11

Fax. 091 433 11 55www/e-mail

www.western-piknik.pl

biuro@proconsulting.plwww/e-mail

www.western-piknik.pl

biuro@proconsulting.pl


OPIS PRODUKTU (idea, główne atrakcje, grupa docelowa, infrastruktura turystyczna i okołoturystyczna i in.)1

CEL: Od samego początku przyświecał nam ten sam cel: stworzenie międzynarodowego festiwalu łączącego ludzi z różnych zakątków Polski, Europy, a nawet całego świata, skupionych wokół wspólnych pasji i zainteresowań. Pragnęliśmy aby mała wioska Sułomino, w której co roku obywa się nasza impreza stała się obowiązkowym punktem na mapie letnich wojaży każdego turysty.

FUNDUSZE: Western Piknik od lat przygotowywany jest według tej samej, otwartej formuły; budowany z funduszy sponsorskich i reklamowych wspierających rozwój kultury, a także dzięki życzliwości i pasji wielu różnych osób.

Wstęp na wszystkie edycje naszego festiwalu był i jest bezpłatny.2

PROGRAM/ATRAKCJE: W pierwszych latach dominowały polskie zespoły, a wśród zapowiadających i prowadzących imprezę występował znany dziennikarz Korneliusz Pacuda. Pierwsza w historii naszego festiwalu scena położona była bezpośrednio nad brzegiem Zalewu Szczecińskiego, gdzie wystąpiły takie zespoły m.in. jak Gang Marcela, Party Tour, Fair Play. W późniejszym czasie scena została przeniesiona do przygotowanego na tą okoliczność Amfiteatru Ziemnego mogącego pomieścić tysiące osób. Występowały tam takie gwiazdy m.in. jak Texas Band, Country Corner, Jan Mansons Band, Whisky River oraz gwiazdy polskiego Country: Alicja Boncol wraz zespołem, Tomek Szwed, Kasia Bochenek, Lonstar. Jednak przełomowym momentem okazał się dla nas rok 2002, kiedy to właśnie do Sułomina, wioski zamieszkałej na co dzień przez 20 osób „ściągnęliśmy” pierwszego amerykańskiego wykonawcę Johna Smitha Juniora. Odnieśliśmy wówczas wielki sukces, a sam ten fakt został odnotowany zarówno przez media polskie, jak i zagraniczne. Pojawiły się również zespoły z Europy, w tym odwiedzająca naszą imprezę niemalże rokrocznie jedna z czołowych grup tanecznych na świecie „Crock 14” oraz berlińska formacja „Counda”. Od tego momentu udział zespołów zza oceanu wpisał się na stałe w program Pikniku. W roku 2003 odwiedził nas najlepszy amerykański muzyk, przebywający w Europie, Doug Adkins z zespołem One More Ride. Rok później gościliśmy dobrze radzący sobie na amerykańskiej scenie muzycznej zespół The Ranchhands oraz niemiecką formację Texas Lighting, która wyrosła na gwiazdę w swoim kraju i reprezentowała Niemcy na Festiwalu Eurowizji. W 2005 roku znakomity koncert dał australijski Band Wayne’a Law’a. Natomiast gwiazdą 2006 roku była bez wątpienia Patricia Vonne, której utwory znamy miedzy innymi z filmu „Desperado” z Antonio Banderasem w roli głównej. Również występujący u nas Peter & Rowerets ( Veslari) ze Słowacji wielokrotnie pojawiał się na światowych countrowych listach przebojów. Rok 2007 zapisał się doskonałym występem jednego z czołowych wokalistów country Douga Adkinsa wraz z zespołem Never Ending Story, a w roku 2008 mieliśmy przyjemność gościć na naszych deskach Danni Leigh (USA). W tym roku naszą imprezę zaszczycił już nie jeden, ale dwa zespoły ze Stanów Zjednoczonych: The Ranchhands oraz znakomity Modern Earl!

3

PROGRAM/ATRAKCJE: Prezentujemy aktywny, profesjonalnie przygotowany program, na który składa się ponad 40 godzin ( liczba ta stale wzrasta ) muzyki oraz tańca w stylu country. Stale podwyższamy poprzeczkę, tak aby zaspokoić nawet najbardziej wybredne gusta. Są już widoczne efekty naszej pracy; turyści z wielomiesięcznym wyprzedzeniem rezerwują miejsca noclegowe, aby tylko pojawić się na Western Pikniku. Zapytania odnośnie imprezy płyną z różnych stron świata, a zainteresowanie nią stale rośnie! Szczególne znaczenie mają dla nas również podziękowania przysyłane mailem czy pocztą tradycyjną od ludzi, którzy mieli okazję być na Pikniku. Daje nam to wiarę, że to co robimy wywołuje uśmiech na twarzach wielu ludzi!

4

RUCH TURYSTYCZNY: Z biegiem lat organizowany przez nas festiwal zaczął przybierać na sile i się rozrastać. Bliskość granicy oraz promocja w mediach europejskich, targach ( Niemcy, „Targi Country”- byliśmy jedyni!), różnego typu spotkaniach o tematyce muzycznej, sportowej, rekreacyjnej przyczyniły się do napływu turystów z Niemiec, Skandynawii oraz krajów Beneluksu, którzy po dziś dzień odwiedzają tłumnie naszą imprezę. Tradycją stało się również prowadzenie festiwalu w kilku językach. Obecnie liczbę odwiedzających szacuje się na około 25.000 osób. Przyjeżdżają miłośnicy muzyki niszowej, bądź po prostu dobrej zabawy z Polski, Niemiec, Czech, Skandynawii. Informacje o Pikniku pojawiają się w prasie i stronach internetowych począwszy od Europy, aż po USA, Kanadę i Australię. Kolejne edycję zyskują poparcie, a co za tym idzie Honorowy Patronat Ambasadora Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej w Polsce, a także władz regionu Pomorza Zachodniego.

Nasza impreza ma charakter promocyjny o zasięgu europejskim. Jest skierowana do turystów, którzy z dużym wyprzedzeniem planują swoje wyjazdy i urlopy. Jest to turystka niszowa, ponieważ dotyczy określonego wydarzenia kulturalnego. Klient, który odwiedza Western Piknik jest klientem wiernym, powtarzalnym; co roku pojawia się znów przywożąc ze sobą nowych uczestników.5

GRUPA DOCELOWA: Nasz festiwal nie zamyka się na jakąś jedną, wybraną grupę uczestników. Przedział wiekowy to 1-101.Odwiedzają nas ludzie otwarci na świat oraz kulturę zarówno własną, jak i obcą. Przyjeżdżają turyści motywowani chęcią zobaczenia „czegoś innego”. Przyjeżdżają ludzie ogarnięci pasją samochodów amerykańskich i off-road, motocykli, motorów terenowych i quad ów. Przyjeżdżają miłośnicy jeździectwa w stylu western, do przystani przybijają łodzie i jachty. Tłumnie pojawiają się zarówno amatorzy, jak i zawodowcy coraz bardziej popularnego w naszym kraju tańca liniowego ( country).

6

WPŁYW NA REGION: Przez te 12 lat naszej działalności mała wioska Sułomino ( położona 4 km od Wolina i 15 km od Międzyzdrojów ) z niebytu - nie znali jej nawet mieszkańcy Wolina - przekształciła się w popularne w Polsce i znane wśród braci countrowej na całym świecie miejsce spotkań ludzi różnych narodowości połączonych wspólną zabawą. Jej mieszkańcy z dumą wypowiadają się o naszym festiwalu, stale nas wspierając, pomagając, dopingując.

Nasza impreza w wyraźny sposób przyczynia się do aktywizacji południowej części Wyspy Wolin oraz pobliskich wsi i miasteczek w zakresie agroturystyki, handlu i usług. Widoczny jest również rozwój bazy noclegowej zarówno w samym Sułominie, jak i sąsiadujących miejscowościach, która jest wykorzystywana przez pozostałą część roku do współpracy przez różne biura podróży, w szczególności TUI. Western Piknik stał się osią wielu wizyt i urlopów. Piknik się kończy, ale część gości pozostaje na miejscu.

Western Piknik Folk, Blues & Country Festiwal jest jedyną imprezą z Europy Wschodniej, która została wpisana na Światową Listę Festiwali CMA ( Country Music Association, USA )!

Drogi Czytelniku, kimkolwiek jesteś, Ciebie również zapraszamy!


STRATEGIA I NARZĘDZIA PROMOCJI PRODUKTU1

Media polskie:

1.Prasa – ksero

2. Tv

3. Rozgłośnie radiowe4. Internet

2

Media zagraniczne:

1.Prasa


2. TV

3. Internet3

Własna strona internetowa: www.western-piknik.pl

4

Druk plakatów, ulotek, montaż i edycja filmów promujących imprezę

5

Inne imprezy o tematyce countrowej, westernowej

6

Współpraca z klubami tematycznymi, turystycznymi, kulturalnymi, tanecznymi na terenie całej Europy poprzez bezpośredni kontakt.

Dobra opinia o naszej imprezie powoduje, że mamy znakomity PR „szeptany z ust do ust”.


KRÓTKI OPIS PLANU ROZWOJU PRODUKTU TURYSTYCZNEGO1

Budowa wioski turystycznej –


2

Rozwój imprezy w kierunku międzynarodowego spotkania miłośników nie tylko muzyki, ale także caravaningu i turystyki poprzez stworzenie bazy noclegowej w postaci campingów.

3

Rozwój bazy turystycznej na Wyspie Wolin poprzez zaproszenie do współpracy wszelkich podmiotów turystycznych, w szczególności agroturystyki.

4

Zaproszenie do współpracy zespołów, wykonawców, klubów, organizacji i innych podmiotów mających podnieść atrakcyjność imprezy.

5

Umożliwienie swobodnego przepływu większej ilości łodzi i jachtów.

6

Stałe urozmaicanie programu, atrakcji. Budowa wszelkich udogodnień dla turystów.


STOPIEŃ SPEŁNIENIA KRYTERIÓW (zawartych w § 3 Regulaminu ogólnego)I

Produkt turystyczny – Wydarzenie – charakteryzuje się dużą spójnością tematyczną, organizacyjną oraz konkretnym umiejscowieniem w czasie i przestrzeni.

II1

To jedyne w tym miejscu Europy spotkanie miłośników muzyki country. Można je porównać do Mrągowa i Berlina, ale ze zdecydowanym wskazaniem na Sułomino, które gromadzi ok. 25000 widzów i turystów. Dobra lokalizacja powoduje, że na widzowie festiwalu przybywają zarówno drogą wodną, jak i lądową. W przyjazdy są zaangażowane profesjonalne biura turystyczne (m.in. TUI), co świadczy, że impreza jest atrakcyjna turystycznie.

2

Impreza organizowana jest w lipcu i trwa 3 dni. jest osią wizyt turystycznych o różnym profilu. To kolejna ciekawa impreza na turystycznej wyspie Wolin. Wzorem sąsiadów z Centrum Słowian i Wikingów w Wolinie organizatorzy planują m.in. zbudowanie całorocznej, wielotematycznej wioski turystycznej.

3

Oferta produktu jest otwarta dla każdego i zorientowana na cały świat. Ta idea jest realizowana m.in. poprzez kontakty z biurami podróży i konsekwentną politykę programową i organizacyjną imprezy. Pakiet atrakcji i usług towarzyszących jest znany przyjeżdżającym na długo przed rozpoczęciem imprezy. Western Piknik Folk, Blues & Country Festiwal jest jedyną imprezą z Europy Wschodniej, która została wpisana na Światową Listę Festiwali CMA (Country Music Association, USA).

4

Organizatorzy pracują bez wsparcia finansowego samorządu gminnego i wojewódzkiego. Opierają się na systemie wypracowanego przez lata sponsoringu i sprzedaży reklam oraz usług związanych.

5

Na pierwszym festiwalu w 1997 roku było 50 uczestników, w roku następnym już ponad 200. W tym roku – 2009 przyjechało ponad 100 razy więcej niż 10 lat temu. Struktura przyjazdowa jest nastepująca: 50 % - region zachodniej Polski, 20 % - Śląsk – Warszawa, 20 % Niemcy i 10 % Skandynawia i kraje Beneluxu. W tym roku przyjechali po raz pierwszy turyści z USA i Kanady.

6

Produkt jest zgodny z wymienionymi w regulaminie dokumentami.

7

Festiwal powstał z inicjatywy prywatnej i jest jej własnością. Jest organizowany na terenie również należącym do właściciela firmy. Jest jednym z festiwali zarejestrowanym w sieci Światowych Festiwali CMA (Country Music Association, USA ). Znajduje się w ofercie profesjonalnych biur podróży. Perspektywą rozwoju jest zorganizowanie działalności całorocznej w formie wioski turystycznej – aktywny ekowypoczynek, rękodzieło oraz folklor międzynarodowy.

8

Marka Western Piknik Folk, Blues & Country Festiwal jest elementem wspierającym ofertę turystyczną, agroturystyczną, żeglarską turystycznej wyspy Wolin, a także całego estuarium Odry. W tym Zalewu Szczecińskiego, Kamieńskiego i Krainy 44 Wysp oraz całego pasa nadmorskiego. Wielość propozycji kulturalnych tej krainy wpłynie na odtworzenie turystycznego, a może i gospodarczego transportu na Zalewie Szczecińskim, a pogłębienie szlaku wodnego na Zalewie Kamieńskim otworzy drogę do Dziwnowa. Goście korzystają z bazy agroturystycznej całej wyspy Wolin aktywizując wsie i miasteczka, a także z bazy Międzyzdrojów, Świnoujścia i Kamienia Pomorskiego, Polic, Trzebieży, Nowego Warpna. Imprezie wpływa także na rozwój caravaningu na Wyspie Wolin.

9

Przygotowanie formalne wniosku oceniamy pozytywnie.ZAŁĄCZAM

TYTUŁ

SZTUK

zdjęcia

Materiały prasowe- książka w wersji papierowej, zdjęcia – płyta CDR
Dodatkowo w załączeniu:

Plakaty


Pocztówki

„Buttony”

Naklejki (duża, mała)

Gadżety ( smycz, otwieracz, brelok)

Gwiazda Szeryfa


1

10

1010

3

32

video/DVD

Materiał filmowy DVD

3


CD - ROM

Zdjęcia z lat 2002-2009

Materiał filmowy CDR


1

3


DANE PODMIOTU ZGŁASZAJĄCEGO PRODUKT TURYSTYCZNYdokładna nazwa

Pro Consulting s.c. Dariusz Stępień, Karol Stępień


kod

71-564

miejscowość

Szczecin


województwo

zachodniopomorskienr telefonu

091 433 12 11

nr faxu

091 433 11 55

e-mail

biuro@proconsulting.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby konkursu z zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r Nr 101, poz.926 z późn. zm.)

...................................................... .......................................................................

Pieczęć zgłaszającego Pieczęć i podpis osoby odpowiedzialnej

...........................................................

Miejsce i data zgłoszenia

dokładna nazwa

Zachodniopomorska Regionalna Organizacja Turystyczna


kod

70-222

miejscowość

Szczecin, ul. Partyzantów 1/1

mwojewództwo

Zachodniopomorskienr telefonu

091/433 41 26

nr faxu

091/4894830

e-mail

info@zrot.pl


Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby konkursu z zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2002 r Nr 101, poz.926 z późn. zm.)
©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna