Kącik Sportowy Czy stadion w Warszawie będzie gotowy!!!Pobieranie 17.61 Kb.
Data28.04.2016
Rozmiar17.61 Kb.
Kącik Sportowy

Czy stadion w Warszawie będzie gotowy???!!!


Mistrzostwa Europy w 2012 r. zbliżają się do nas coraz to większymi krokami. Komitet Wykonawczy UEFA poinformował media, iż mistrzostwa Europy rozpoczną się 8 czerwca 2012 roku na nowo wybudowanym Stadionie Narodowym w Warszawie. To właśnie tam w dni inauguracji Mistrzostw Europy zmierzy się nasza kadra narodowa prowadzona przez Franciszka Smudę z rywalem, którego wyłonią kończące się obecnie mecze eliminacyjne.

rafalstec.blox.pl


Terminarz Euro 2012 zakłada także, iż Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej zostaną zakończone 1 lipca 2012 roku na stadionie w Kijowie. Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2012 oficjalnie UEFA EURO 2012 – czternasty turniej piłki nożnej o Mistrzostwo Europy mężczyzn. Organizowane wspólnie przez dwa państwa: Polskę i Ukrainę (po raz trzeci w dziejach tej imprezy – wcześniej: Belgia i Holandia w 2000 oraz Austria i Szwajcaria w 2008).
Pierwsze mecze:

08.06 18:00 Polska-Grecja

08.06 20:45 Rosja-Czechy

09.06 18:00 Holandia-Dania

09.06 20:45 Niemcy- Portugalia

10.06 18:00 Hiszpania-Włochy

10.06 20:45 Irlandia-Chorwacja

11.06 18:00 Francja- Anglia

11.06 20:45 Ukraina-Szwecja

Kącik muzyczny

Michel Teló

Michel Teló urodził się 21 stycznia 1981 roku w stanie Paraná w Brazylii. Zaczynał w dwóch grupach muzycznych, ale tylko jedna z nich zapoczątkowała jego wielką karierę. Zespół "Grupo Tradição" gdzie był wokalistą, dał mu znaczenie na scenie muzycznej. Największe hity tego zespołu to: "Goodbye", "The Cauldron", "Forever My Life", "The Brazilian", oraz "I Want You". W wieku 12 lat dołączył do zespołu "Group Guri", gdzie także był wokalistą. Michel gra nie tylko na gitarze ale również na akordeonie i harmonijce. W zeszłym roku wydał wielki, światowy hit "Ai Se Eu Te Pego'. Piosenka zajmuje pierwsze miejsca na listach przebojów na całym świecie. Jego album zatytułowany „Na Balada” miał trafić na sklepowe półki 28.02.2012 roku, lecz zainteresowanie nim było tak duże, że wytwórnia postanowiła wydać go tydzień wcześniej. To bardzo ucieszyło fanów Michela.


PARAMORE


Zespół muzyczny grający rockowo-alternatywną muzykę. Wszyscy pochodzą z Tennessee w stanie Franklin. Na rynku byli rozpoznawani w 2005 roku, gdy pojawiła się ich pierwsza płyta zatytułowana „ All We Know Is Falling”, którą wydała wytwórnia Fueled By Ramen .Wtedy w składzie byli : Hayley Williams (wokal) Josh Farro (gitara prowadząca, wokal wspomagający) Jeremy Davis (gitara basowa) Zac Farro (perkusja) oraz nieoficjalnie Taylor York(gitara wspomagająca). Cała historia sięga czasów szkolnych. Williams mając 13 lat przeprowadziła się wraz z rodziną z Meridian w stanie Missisipi do Tennessee. Braci Farro poznała w szkole do której uczęszczała. Wkrótce zaczęła brać lekcje śpiewu u Bretta Manninga. W międzyczasie grała w lokalnej kapeli The Factory, gdzie poznała Jeremiego Davisa. W roku 2007 roku pojawiła się nowa płyta „RIOT !” . Krążek jest bardzo charakterystyczny i pobudzający , ponieważ ma w sobie pełno rocka. W 2008 r. zaplanowali wielką trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych. W Chicago został nagrany cały koncert i Paramore postanowiło wydać swoją pierwszą koncertówkę „ The Final RIOT!”. W albumie są dwie płyty. Jedna z nagranym koncertem plus opowieści członków zespołu, a na drugiej CD z koncertu. Paramore nie dawało o sobie zapomnieć i już w 2009 roku wydali kolejny album „Brand New Eyes” na której słychać alternatywę i trochę pop’u . Piosenka Decode została nagrana specjalnie na potrzeby filmu „Zmierzch”. Niestety w między czasie Hayley zakończyła swój związek z Joshem Farro i zespół się rozpadł. Wszyscy fani byli zaniepokojeni tym, że ich ulubiony zespół nigdy nie wyda płyty czy nie zagra żadnego koncertu. Na szczęście Jeremy i Taylor nie opuścili Hayley. Zebrali się i postanowili przyjąć Taylora oficjalnie do kapeli i kontynuować formacje we trójkę. W 2011 roku Paramore odwiedziło również nasz piękny kraj. Całe rzesze fanów przyjechało na koncert z całej Polski. Występ odbył się w Parku Sowińskiego w Warszawie. Wszyscy wyczekiwali godzinami, aby być już za bramkami i wejść na płytę koncertową. Wiele osób przychodziło z samego rana by mieć najlepsze miejsce na tym wydarzeniu. Koncert był zjawiskowy, ludzie bawili się znakomicie , a Paramore było sobą. Nie dbali o to w czym wyjdą na scene po prostu to dla nich zabawa i wielka przyjemność grać dla osób które ich kochają. W 2011 i 2012 roku zespół nagrał nowe piosenki które noszą tytuły : Monster, Renegade, Hello Cold World, In The Mourning. Jak na razie dają radę i nie postanawiają się rozdzielać. Mają w planach nową płytę i trasę koncertową. Miejmy nadzieje, że zawitają do nas raz jeszcze. Trzymamy kciuki za dalsze losy Paramore.

Jakiej muzyki słuchamy?Oto nasze propozycje do szkolnej sondy muzycznej. Kliknij, posłuchaj i zagłosuj.

  1. AC/DC

  2. Gotye

  3. Red Hot Chili Peppers

  4. Michel Teló

  5. Kamil Bednarek

  6. ABBA

  7. Behemoth

  8. David Guetta

  9. One Direction

  10. Sylwia Grzeszczak


Pobieranie 17.61 Kb.

©absta.pl 2020
wyślij wiadomość

    Strona główna