Kim jesteśmy Studenckie Koło Naukowe Psychologii ZarządzaniaPobieranie 4.64 Kb.
Data08.05.2016
Rozmiar4.64 Kb.
Kim jesteśmy


Studenckie Koło Naukowe Psychologii Zarządzania powstało w 1998 jako realizacja pomysłu kilkorga zapaleńców w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Głównym celem działalności koła jest rozwijanie i pogłębianie wiedzy członków SKN PZ na temat zastosowania psychologii w działalności zawodowej oraz życiu osobistym. Jednak nasza działalność nie ogranicza się wyłącznie do psychologii – krąg naszych zainteresowań obejmuje m.in. psychologiczne aspekty zarządzania i kierowania, psychologię zachowań ekonomicznych, psychologię pracy, badania rynku i postaw konsumenckich, psychologię społeczną, psychologię reklamy, polityki, problematykę konfliktów interpersonalnych i grupowych, a także psychologię stresu. Opiekunem Naukowym SKN PZ jest dr Eleonora Kuczmera-Ludwiczyńska, a Koło jest afiliowane przy Katedrze Zarządzania w Gospodarce w Kolegium Zarządzania i Finansów SGH.

Tworzymy najliczniejszą w naszej Alma Mater zorganizowaną grupę aktywnych i sympatycznych pasjonatów nauk psychologicznych, którzy postanowili robić w czasie studiów coś więcej od biernego przyswajania smutnej wiedzy teoretycznej. Tak więc rozwijamy się poprzez działanie. Nie chcemy, aby wyższe wykształcenie ekonomiczne było tym, co nam pozostanie, kiedy zapomnimy już to wszystko, czego nas nauczono.Działalność SKN PZ koncentruje się przede wszystkim na zdobywaniu informacji - szczególnie tych praktycznych, mogących przydać się w przyszłym życiu zawodowym, ale również tych służących zaspokajaniu niespożytej studenckiej ciekawości. Cele te realizujemy m.in. poprzez spotkania z interesującymi ludźmi, konferencje połączone z warsztatami, wizyty w ciekawych miejscach i wspólną wymianę poglądów. I chociaż na pierwszym miejscu stawiamy rozwijanie naszych psychologicznych pasji, forsowne samokształcenie i zostanie prawdziwymi ekspertami w dziedzinie psychologii – w myśl popularnego twierdzenia, że ekspert to człowiek, który wie coraz więcej odnośnie coraz mniejszego obszaru aż w końcu wie już wszystko o niczym – to działalność Koła ma też niebagatelny aspekt towarzyski.

Członkowie założyciele SKN PZ to (w kolejności alfabetycznej): Adrian Grycuk, Barbara Hrycak, Paulina Kasiak, Adam Kozłowski, Anna Michalik, Katarzyna Sadalska, Ewa Zakrzewska.©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna