Kinior-sky orchestra cafe electroPobieranie 22.7 Kb.
Data09.05.2016
Rozmiar22.7 Kb.
PROGRAM
16 XII PIĄTEK, g. 19.00

REBEKA

MILOOPA
17 XII SOBOTA, g. 19.00

GRABEK

IGOR BOXX
NIEDZIELA 17 XII g. 19.00

KINIOR-SKY ORCHESTRA

CAFE ELECTRO
Wydarzenia towarzyszące:
Piątek 16 grudnia
GRZEGORZ BĘTKOWSKI Archiwum niepokoju
[wystawa fotografii] WDK, 18:00
TYPO IN MOTION [multimedia] KCK
DYSKUSJA [Manipulacja sztuką, a sztuka manipulacji] KCK, 19:00
NU SOUL CITY [Koncert] Cukier, 21:00
DOWNTOWN CREW [Afterparty] Chillout Club, 22:00
Sobota 17 grudnia
DUBBOX RADIKAL GURU, IcDub, Midasss, SED, herbat, Suzin, MC/Mikrofon - aka Adrian & JNA the animalman [Afterparty] Desperados Club, 21:30
PAWEŁ MAKSYMOW Moje życie tam [multimedia] KCK
JOANNA JURGA Waw-Jer [wystawa fotografii] KCK
Niedziela 18 grudnia
KINGA KARDYNAŁ Albania [wystawa fotografii] KCK
TOMASZ SIUDAK Kielce z dachu [multimedia] KCK
RETROSPEKCJA [multimedia] KCK
[AFTERPARTY] @Cukier, 21:00

Organizatorzy: Fundacja Kultury Wici i Kieleckie Centrum Kultury

Patronat Honorowy: Prezydent Miasta Kielce
Partnerzy: Kawka Zabawka, Hotel Kongresowy, Klubokawiarnia Cukier, Desperados Club

Patronat medialny: TVP Kielce, Radio Kielce, Radio Planeta, Teraz, Wici.Info

Dofinansowanie: Województwo Świętokrzyskie

ARTYŚCI
Rebeka

Ten rozchwytywany duet tylko w tym roku dostał zaproszenie na festiwal The Great Escape w Brighton, Selector Festival w Krakowie, Open’er Festival w Gdyni, Free Form Festival w Warszawie oraz Moonride w Koszycach (Słowacja). W maju 2011, net label Brennnessel wydał ich pierwszy singiel “Fail”, który po chwili stał się piosenką tygodnia w radiowej Trójce.


Muzyka Rebeki to mieszanka eksperymentalnego popu i szeroko pojętej elektroniki. Za tymi określeniami kryją się różnorodne kompozycje: dynamiczne, czasem liryczne, zawsze zadziorne. Artyści starają się połączyć zabawkowe brzmienia klawisza Casio z poważnymi syntezatorami. Jeszcze przed wydaniem pierwszego singla zdołali zaskarbić sobie zainteresowanie publiczności, a to wszystko za sprawą legendarnych demówek i koncertowej ekspresji. Rebeka to przede wszystkim niesamowity głos i naturalna sceniczna charyzma.
Rebeka początkowo istniała jako solowy projekt Iwony Skwarek. W 2008 roku jej założenia były proste: tworzenie elektronicznych, minimalistycznych i brudnych lecz bardzo emocjonalnych utworów z pomocą keyboardu Casio i komputera. W 2010 roku Iwona postanowiła zaproponować współpracę Bartoszowi Szczęsnemu, który miał spełniać funkcję producenta, osoby katalizującej pomysły, ale także kompana na scenie. Ta kombinacja osobowości okazała się strzałem w dziesiątkę.

GRABEKSolowy projekt Wojtka Grabka, multiinstrumentalisty, który umiejętnie łączy ostre, niemal industrialne bity i wyrafinowaną syntezę z dźwiękami zapętlonych skrzypiec i wokali. Projekt narodził się pod koniec 2008 roku. Zaraz potem ukazała się EPka „mono3some”. Wydany własnym nakładem mini album utorował artyście drogę do występów w Polsce i zagranicą, również na tak uznanych scenach jak Heineken Open'er Festival 2009, Free Form Festival, czy Transvizualia, by wymienić tylko kilka. EPka wywołała poruszenie wśród dziennikarzy muzycznych i rosnącej rzeszy fanów.

Pod koniec 2009 roku GRABEK zaproszony został przez Piotra Stelmacha do programu Offensywa, podczas którego wystąpił na żywo w legendarnym Studio im. Agnieszki Osieckiej. Jeden z utworów nagranych podczas występu znalazł się na płycie "Offsesje 2", drugim w historii polskiej fonografii albumie z sesjami radiowymi.

Dziennikarze muzyczni często porównują GRABKA do Radiohead, solowych dokonań Thoma Yorke, Amona Tobina czy nawet Aphex Twina. Sam artysta przyznaje się do fascynacji islandzką sceną alternatywną oraz twórczością...Henryka Mikołaja Góreckiego.

Wojtek Grabek pochodzi z artystycznej rodziny. Za namową matki, skrzypaczki, w wieku sześciu lat, rozpoczął naukę gry na skrzypcach. Po ośmiu latach porzucił instrument by poświęcić się językom i kulturze Skandynawii. Nigdy jednak nie stracił kontaktu z muzyką, po kryjomu tworzył w zaciszu domowego studia, aż w końcu zdecydował się pokazać swą twórczość innym.


MILOOPAMiloopa porusza się po obszarach szeroko pojętej muzyki elektronicznej, zachowując przy tym całkowicie żywy skład. 26 Listopada 2011 światło dzienne ujrzy najnowszy – trzeci album grupy zatytułowany „Optica“

„Optica” to pozycja dla entuzjastów nowych brzmień, niestroniących od eksperymentów


i poszukiwań. Charakterystyczne dla Miloopy autorskie połączenie elektronicznych dźwięków z brzmieniem żywych instrumentów doskonale współgra z elektryzującym głosem Natalii Lubrano. Koncepcja graficzna nowego albumu porusza zagadnienia zjawisk optycznych :

„Tworząc muzykę interpretujemy rzeczywistość i kontrastujące z nią iluzje. Tak jak soczewka skupia wielobarwne światła, tak nasza muzyka skupia cienie wielu stylistyk. Zależało nam by stworzyć intrygującą i wielowymiarową przestrzeń, nieograniczoną gatunkowo, której klimat zmienia się bardzo dynamicznie”


Za produkcję albumu odpowiada Roli Mosimann, współtwórca sukcesów takich grup jak Faith No More, The Young Gods, Björk, czy Swans .„Optica” to grunt, na którym Miloopa zawiązuje także nowe kolaboracje – w nagraniach uczestniczyli raperzy amerykańskiej grupy Anti Pop Consortium oraz norweski gitarzysta Eivind Aarset.
Miloopa ma na koncie dwie płyty – debiutancki „Nutrition Facts“ (2005) oraz „Unicode” (2008). Obie wydane nakładem niezależnej wrocławskiej wytwórni Gig Ant.
Zespół znany jest z występów w całej Europie m.in. we Francji, Wielkiej Brytanii, Luksemburgu, Niemczech, Austrii, Holandii, Szwecji, Czechach, Słowacji, Litwie, na Węgrzech oraz na największych europejskich festiwalach: m.in. Sziget Festival 2009, Be2gether Festival 2009. Fete De La Musique Luxembourg 2009, United Islands 2010, European Capital of Culture Linz.
Skład zespołu obecnie tworzą Natalia Lubrano, Radek „Bond” Bednarz, Paweł Konikiewicz, Przemek Gibki i Michał Muszyński.

IGOR BOXX
IGOR BOXX to solowy projekt Igora Pudło – współtwórcy legendarnego duetu Skalpel, jednego z najważniejszych polskich projektów muzycznych ubiegłego dziesięciolecia.

Skalpel ma na koncie dwa wydawnictwa („Skalpel” 2004 r., „Konfusion” 2005 r.), które ukazały się nakładem legendarnej londyńskiej wytwórni Ninja Tune. Zostały one bardzo dobrze przyjęte na świecie, a w Polsce są zaliczane do najistotniejszych wydawnictw minionej dekady (m.in. “Paszport Polityki” w 2005 r.).

Igor nową dekadę otworzył solowym projektem Igor Boxx, którego owocem jest album „Breslau”, wydany w barwach Ninja Tune. Płyta to muzyczna fantazja na temat oblężenia Wrocławia przez Armię Czerwoną w 1945r. Wrocław Igora Boxxa to niezwykle sugestywny, różnorodny i abstrakcyjny świat, opisany nowoczesnym muzycznym językiem.

Muzyka artysty pełna jest niepokojących, psychodelicznych dźwięków składających się zarówno na pełne energii, mocno zrytmizowane utwory jak i mroczne, ambientowe dźwiękowe krajobrazy. Kompozycje odwołują się do tradycji krautrocka, jazzu, hip hopu, awangardy czy muzyki filmowej, co stanowi doskonałą syntezę najważniejszych wątków współczesnej muzyki. Mieszanka ambitnej elektroniki z elementami psychodelii spotyka się na koncertach ze spektakularnymi wizualizacjami, za które odpowiada VJ Spectribe – reżyser multimediów dla projektów teatralnych. Występy na żywo to przenikanie się wyrafinowanego świata muzyki z surrealistycznym światem obrazu.Album został bardzo wysoko oceniony przez krytykę muzyczną i pojawiał się w zestawieniach najlepszych płyt roku m.in. w plebiscycie trójkowego Radiowego Domu Kultury, drugie miejsce w rankingu Polska Płyta Roku portalu Era Music Garden nominacja do nagrody SuperHiro).
KINIORSKY ORCHESTRA

Włodzimierz "Kinior" Kiniorski to polski muzyk i kompozytor, grający m.in. na saksofonie. Twórca stylu Flap, promującego eklektyzm muzyczny. Początkowo związany ze sceną jazzową, Kiniorski zainteresował się muzykami etnicznymi. Do współpracy za przestrzeni lat zapraszał wielu artystów. Grał m.in. z Normanem Grantem, Sony Robertson, Twinkle Brothers, zespołem Trebunie Tutki oraz z Kinior Orchestra, Stan d'Art, Young Power, R.A.P., Free Cooperation, Izraelem, Tie Breakiem, Mamadou Diouf.
Aby na Scenie Folkowej Przystanku Woodstok jak najlepiej zaprezentować swój dorobek, zaprosił do współpracy muzyków, z którymi odniósł największe sukcesy na forum World Music.
Producent muzyczny, autor muzyki teatralnej i filmowej. Tym razem w towarzystwie trzy osobowej sekcji z zespołu Izrael.
©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna