Klub Radnych Razem dla Głubczyc Głubczyce 25. 03. 2015 r. Burmistrz GłubczycPobieranie 6.03 Kb.
Data08.05.2016
Rozmiar6.03 Kb.
Klub Radnych Razem dla Głubczyc Głubczyce 25.03.2015 r.

Burmistrz Głubczyc

Pan Adam Krupa

W imieniu Klubu Radnych Razem dla Głubczyc proszę o wyjaśnienie następującej kwestii związanej z postępowaniem Prezesa Głubczyckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego sp. z o.o. :

W dniu 3.03.2015 r. w budynku przy ulicy Zacisze 2 miał miejsce pożar w wyniku którego budynek musieli opuścić wszyscy mieszkańcy w tym rodzina Państwa Zaprzalskich. Wszystkie lokale są własnością GTBS sp. z o.o., oprócz jednego lokalu którego właścicielem są Państwo Zaprzalscy . W związku z faktem iż budynek nie nadawał się do zamieszkania Prezes GTBS sp. z o.o. skierował mieszkańców do internatu Zespołu Szkół Mechanicznych celem zamieszkania do czasu kiedy nie otrzymają lokalu z Gminy jako osoby poszkodowane w wyniku pożaru . W dniu 23.03.2015 r. Prezes poinformował iż w związku z pobytem rodziny Państwa Zaprzalskich w internacie przez okres ok. 3 tygodni winni Oni dokonać zapłaty w wysokości 2.500,00 zł. Nadmieniamy iż Pan Prezes nie informował iż pobyt w w/w miejscu jest tak bardzo kosztowny oraz iż to właśnie rodzinie Państwa Zaprzalskich przyjdzie ten koszt ponieść . Zapewne gdyby tą wiedzą dysponowali Państwo Zaprzalscy, na pewno nie skorzystaliby z tej propozycji a szukaliby pomocy w inny sposób.

Prosimy zatem o wyjaśnienie jak to możliwe iż w sytuacji w jakiej znajduje się rodzina uciekająca z pożaru, można zachowywać się w taki a nie inny sposób nie mający nic wspólnego z zasadami współżycia społecznego . Zastanawiamy się czy swoim najemcom GTBS również każe zapłacić za ich pobyt adekwatnie wysokie kwoty ( dwie rodziny ) czy pobyt po pożarze w internacie nie będzie ich nic kosztował ?

Pragniemy również zwrócić uwagę iż GTBS od momentu sprzedaży rodzinie Zaprzalskich lokalu w roku 2008 za ok. 34.000,00 zł. jako większościowy właściciel nie zrobił wiele w zakresie poprawy jego stanu technicznego, narażając rodzinę Państwa Zaprzalskich na stratę związaną z utratą swojej własności, gdyż w chwili obecnej budynek nadaje się do rozbiórki.

Prosimy zatem o interwencję w tej sprawie i poinformowanie nas o sposobie załatwienia sprawy przedstawionej powyżej.


Przewodniczący


Sylwester Adamczyk

Pobieranie 6.03 Kb.

©absta.pl 2020
wyślij wiadomość

    Strona główna