Komunikat Prasowy Continental Opony Polska Sp z o oPobieranie 22.23 Kb.
Data02.05.2016
Rozmiar22.23 Kb.


Komunikat Prasowy


Continental Opony Polska Sp. z o.o.

Al. Krakowska 2A

02-284 Warszawa

e-mail: biuro@conti.dewww.continental.pl


Continental doceniony za innowacje
Koncern Continental zdobył dwa prestiżowe wyróżnienia. Hanowerski Contidrom uzyskał tytuł Ośrodka Testowego roku 2013, przyznawany przez magazyn „Automotive Testing Technology International”, a producent samochodów elektrycznych Tesla przyznał firmie Continental tytuł „Doskonały Partner Rozwojowy”, za opracowanie ogumienia do jego nowego luksusowego sedana – Model S.
Warszawa, 3 grudnia 2013 r. Niezależne międzynarodowe jury konkursu Automotive Testing Technology International wysoko oceniło możliwości zautomatyzowanego toru do testowania opon AIBA. Był on jednym z kluczowych elementów, dzięki któremu centrum testowe firmy Continental Contidrom otrzymało tytuł „Ośrodka Testowego roku 2013”. AIBA co roku umożliwia przetestowanie 100 tys. opon w każdych warunkach pogodowych, niezależnie od panującej na zewnątrz aury i bez angażowania kierowców. Obiekt znajduje się w hali o długości 300 m. i szerokości 30 m. System umożliwia automatyczne rozpędzanie pojazdów do prędkości 120 km/h. Manewr hamowania odbywa się na różnych nawierzchniach rozmieszczonych na 75-metrowych odcinkach toru, które mimo masy 120 ton, mogą być za pomocą podnośników hydraulicznych dowolnie przestawiane w ciągu zaledwie kilku minut.
„Bardzo cieszy nas to wyróżnienie i jesteśmy z niego dumni,” powiedział Thomas Neddenriep, odpowiedzialny na ocenę właściwości opon w koncernie Continental. „Ta nagroda pokazuje, jak wielkie środki i wysiłek zainwestowaliśmy w ostatnich latach w nasze zaplecze testowe budując AIBA oraz inne nowe obiekty. Jednocześnie, jest ona źródłem ogromnej motywacji dla całego zespołu, ponieważ naszym nowym wyzwaniem będzie utrzymanie w kolejnych latach pozycji Contidromu jako jednego z najlepszych ośrodków testowych na świecie.”
Continental uzyskał również tytuł Doskonałego Partnera Rozwojowego firmy Tesla Motors, kalifornijskiego producenta samochodów elektrycznych. Wyróżnienie przyznano za stworzenie specjalistycznych opon do nowego samochodu elektrycznego typu sedan – Tesla Model S. Continental dostarcza do niego opony, które bezpiecznie przenoszą moc napędu elektrycznego, zapewniają precyzyjne prowadzenie i krótką drogę hamowania oraz gwarantują niskie opory toczenia. Niskie opory toczenia są kluczowe w przypadku samochodów elektrycznych, ponieważ pozwalają oszczędzać energię, co może znacząco powiększyć zasięg pojazdu na jednym ładowaniu. Dla Modelu S, sprzedawanego na całym świecie, Continental stworzył specjalną, wersję opony letniej ContiSportContact 5, w rozmiarze 245/35 R 21 XL 96 W. Tesla Model S to pierwszy na świecie elektryczny luksusowy sedan o zasięgu do 500 km. Samochód może pomieścić 7 osób. Silnik o mocy 416 KM pozwala mu rozpędzić się do 200 km/h. Od zera, do 100 km/h Model S przyspiesza w zaledwie 4,4 sek.
„Opracowując oponę dla Tesli, musieliśmy sprostać wyzwaniu stworzenia ogumienia o bardzo niskich oporach toczenia, jednocześnie oferującego ciężkiemu, luksusowemu sedanowi doskonałe właściwości jezdne. Podczas tego procesu musieliśmy zrealizować wiele z pozoru sprzecznych celów. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że jako dostawca oryginalnych części, sprostaliśmy wysokim wymaganiom stawianym przez firmę Tesla” – powiedziała Rachna Naik z Continental Tires the Americas.
Oferta firmy Continental obejmuje specjalną linię opon do samochodów elektrycznych: letnie Conti.eContact i zimowe Conti.eContact Winter. Maksymalny zasięg zapewnia nietypowy rozmiar opon: 195/55 R 20, umożliwiający redukcję oporów toczenia nawet do 30% w porównaniu ze zwykłym ogumieniem.
Oba wyróżnienia pokazują, jak ważną rolę w strategii koncernu odgrywa innowacyjność i motywują cały zespół firmy Continental do dalszych kroków ku realizacji „Wizji 2025”.

* * *


Continental AG

Z osiągniętymi w 2012 roku obrotami w wysokości 32,7 miliardów € Continental jest jednym z wiodących dostawców motoryzacyjnych na świecie. Oferując układy hamulcowe, urządzenia i komponenty zespołów napędowych i podwozi, zestawy wskaźników, systemy informatyczne i rozrywkowe, podzespoły elektroniczne, opony oraz elastomery techniczne, firma Continental znacząco przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa na drogach oraz chroni globalny klimat. Continental posiada również znaczące doświadczenie jako partner w dziedzinie sieciowej komunikacji samochodowej. Firma Continental zatrudnia obecnie około 177.000 pracowników w 46 krajach.www.continental-corporation.com
Dział Opon

Jako jeden z wiodących producentów opon na świecie, zatrudniający ponad 42.000 pracowników, Dział Opon osiągnął w 2012 roku sprzedaż ogółem w wysokości ponad 9,7 mld €. Obecnie Dział Opon posiada na całym świecie 22 zakłady zajmujące się produkcją i rozwojem. Szeroka oferta produktów Działu oraz stałe inwestycje w badania i rozwój w znaczący sposób przyczyniają się do osiągnięcia efektywnej pod względem kosztowym i wydajnej ekologicznie mobilności.


Opony do pojazdów ciężarowych

Dział Opony do Pojazdów Ciężarowych jest jednym z największych producentów opon do samochodów ciężarowych, autobusów i pojazdów przemysłowych na świecie.www.continental-truck-tires.pl
Sponsoring

Dział Opon jest oficjalnym sponsorem oraz Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2014 FIFA World Cup Brazil™ Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2016TM we Francji.www.ContiSoccerWorld.com.
Dodatkowych informacji udzielają:
Ewa Ostapczuk-Wasilewska
Media & Communication Manager

Continental Opony Polska Sp. z o.o.

Al. Krakowska 2A

02-284 Warszawa

e-mail: ewa.ostapczuk@conti.de


Biuro prasowe

Przemysław Trzaskowski
Continental Opony Polska Sp. z o.o.

Tel: +48 (22) 321 51 00

Fax: +48 (22) 321 51 01

Tel. kom. +48 602 284 893

e-mail:ptrzaskowski@onboard.pl


Baza danych dla mediów: www.mediacenter.continental-corporation.com

Sąd Rejonowy w Warszawie Zarząd Spółki BNP PARIBAS S.A. Oddział w Polsce

Kapitał zakładowy: 34 050 000 PLN Piotr Zielak IBAN PL05 2350 0002 0110 6387 0007 0985

KRS 0000067346 Jerzy Mendala Swift: BNPAPLPX

Regon 012168279 Dariusz MałochaNIP 526-16-50-001


©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna