Komunikat prasowy Paryż – 16 lipca 2014rPobieranie 21.96 Kb.
Data09.05.2016
Rozmiar21.96 Kb.
Komunikat prasowy

Paryż – 16 lipca 2014r.Targi Pollutec – trampolina do współpracy międzynarodowej
Nowy model energetyczny, ochrona zasobów odnawialnych i bioróżnorodności, zapobieganie zagrożeniom sanitarnym dla środowiska, zarządzanie zanieczyszczeniami, transport mający mniejszy wpływ na środowisko, wszystkie te zagadnienia pozostają głównymi wyzwaniami dla francuskich i międzynarodowych przedsiębiorstw. Problematyka związana z ochroną środowiska i energetyką dotyczy całego świata, wyzwania i rynki mają wymiar międzynarodowy. Mając na uwadze te kwestie, Targi Pollutec 2014 stanowią nieodzowne spotkanie profesjonalistów poszukujących międzynarodowych partnerów do realizacji projektów z dziedziny ochrony środowiska i energii. 26. edycja targów odbędzie się od 2 do 5 grudnia br. w Centrum Wystawowym Lyon Eurexpo. Organizatorzy targów stawiają silny akcent na badania i innowacje z różnych krajów, które będą prezentowane podczas wszystkich wydarzeń, konferencji i na stoiskach wystawców. Targi Pollutec będące wiarygodnym wskaźnikiem zmian trendów zachodzących na światowych rynkach w tym roku zaprezentują wyzwania i projekty z różnych regionów świata, w szczególności z kontynentu afrykańskiego.
Afryka w centrum zainteresowania
Gościem honorowym edycji 2014 będzie Wybrzeże Kości Słoniowej. Kraj, który realizuje obecnie plan naprawy gospodarki(1). Do głównych gałęzi przemysłu Wybrzeża Kości Słoniowej zaliczają się transport, ochrona środowiska, usługi bankowe, telekomunikacja i teleinformatyka. Przedstawiciele Wybrzeża Kości Słoniowej będą obecni na targach w ramach pawilonu narodowego, wezmą udział w konferencjach i debatach ( dotyczących m.in. wyzwań, polityki i regulacji prawnych, przyszłych projektów) oraz licznych spotkaniach biznesowych stwarzających możliwości współpracy gospodarczej i technologicznej. Oczekuje się przybycia licznej delegacji oficjalnej.
Na targach zostanie zaprezentowana Przestrzeń Afryki, która zgromadzi przedstawicieli firm z kontynentu afrykańskiego. Przestrzeń jest organizowana we współpracy z ADEA Siecią Afric-Partners(2). Sektor ten zaprezentuje zrealizowane i planowane projekty z następujących krajów : Angola, Kamerun, Kongo, Wybrzeże Kości Słoniowej, Gabon, Gwinea, Nigeria, Demokratyczna Republika Konga, Senegal. W ramach przestrzeni Ademe zaprezentuje wyniki badań poświęconych wsparciu działalności eko-przedsiębiorstw w Afryce.
Międzynarodowy charakter wszystkich wydarzeń targowych
Nowość edycji 2014 - Global Market Forum - wystąpienia profesjonalistów poświęcone światowym rynkom i prezentacja projektów z różnych regionów globu: Ameryka Łacińska (np.  zmagania z zanieczyszczeniem przemysłowym i naftowym w Wenezueli, inżynieria sanitarna i ochrona środowiska w Kolumbii, zasoby wody w Meksyku,…), Azja (np.  dostęp do wody pitnej w strefach miejskich, infrastruktura odpadów, dążenie Wietnamu, Korei Płd. I Malezji do autonomii energetycznej,…), Basen Morza Śródziemnego (podstawowa kwestia - woda), USA (woda, smart grids,…) i Afryka (tematy uzupełniające kwestie prezentowane w Przestrzeni Afryki). Na forum poruszona zostanie tematyka « waste to energy » w Europie.
Po raz kolejny targi Pollutec wychodząc naprzeciw oczekiwaniom profesjonalistów z branży proponują przybliżenie trzech zagadnień : miasta zrównoważonego rozwoju, odpowiedzialnej produkcji przemysłowej i zrównoważonego rozwoju w służbie zdrowia. Wszystkie te tematy stwarzają wiele możliwości współpracy na arenie międzynarodowej. Np. miasto zrównoważonego rozwoju łączy się z kwestią dzielnic formalnych/nieformalnych, które dotyczą wielu krajów rozwijających się (Ameryka Płd. I Afryka).
2. edycja Sustainable City Solutions – wydarzenia o charakterze międzynarodowym, które podczas dwóch dni (3 i 4 grudnia br.) będzie łączyć konferencje, szkolenia, networking i wizyty w wybranych lokalizacjach organizowane przez ERAI. W spotkaniach wezmą udział specjaliści z różnych miast świata. Głównym tematem tegorocznej edycji będzie finansowanie oraz inteligentne zarządzanie miastem. W programie przewidziano wystąpienia osób odpowiedzialnych za funkcjonowanie dużych miast: m.in. pani Colette Roy Laroche – prezydent miasta Lac-Mégantic w Quebeku, pani Cecili Kushner – dyrektor zarządzającej działem planowania miejskiego w Nowym Jorku odpowiedzialnej za przeciwdziałanie powodziom i prezydenta Szanghaju. Zaprezentowane będą również projekty z różnych regionów świata (Benin, Brazylia, Singapur, Szwajcaria…). W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele różnych instytucji (OECD, WBCSD, ICLEI, Banku Europejskiego,…).
Targi Pollutec po raz kolejny będą miejscem międzynarodowych spotkań biznesowych Green Days organizowanych przez 4 dni przez Izbę Przemysłowo Handlową Rhône-Alpes i Europe Enterprise Network (EEN) oraz spotkań w Innovation Business Lounge związanych z wydarzeniem LeCleantech poświęconym europejskim eko-technologiom.
Organizatorzy targów oczekują przybycia do Lyonu licznych delegacji oficjalnych. Przyjazd na targi zapowiedzieli m.in. : przedstawiciele władz Mekki z Arabii Saudyjskiej.
Oferta produktów i usług z całego świata
Podczas 4 dni targi Pollutec 2014 będą gościć wystawców prezentujących na łącznej powierzchni 100 000m2 najnowsze osiągnięcia z dziedziny eko-przemysłu z ośmiu sektorów : Odpady/Waloryzacja ; Woda/Ścieki; Energie odnawialne/Wydajność energetyczna; Instrumentarium/Metrologia/Automatyzacja ; Powietrze ; Zagrożenia; Tereny i gleby; Produkty i Zrównoważony rozwój. Ponad 30% wystawców indywidualnych i pawilonów zbiorowych pochodzi spoza Francji. Na chwilę obecną na targach zorganizowane zostaną pawilony Argentyny, Kanady, Flandrii, Włoch, Japonii, Luksemburga, Saksonii, Szwajcarii i Walonii. W ramach Prezentacji technologicznej « Wielkiego Regionu» przybliżona zostanie współpraca międzyterytorialna Niemiec (Sarre i Rhénanie-Palatinat), Belgii (Walonia), Francji (Lorraine) i Luksemburga. Zaprezentowane zostaną rozwiązania z sukcesem zastosowane w eko-branżach.
Innowacje jak zawsze będą wszechobecne na targach Pollutec, w postaci produktów i usług prezentowanych przedpremierowo przez wystawców z Niemiec, Austrii, Hiszpanii, Czech, Wielkiej Brytanii… Warto wspomnieć chociażby o trwałym i niezawodnym przepływomierzu, kompaktowym systemie umożliwiającym analizę on- line pięciu parametrów wody, nowym energooszczędnym typie hydroforu, dwuosiowych rurach kanalizacyjnych z PCV o dużej średnicy (80 mm) oraz inteligentnym systemie kontroli stacji pomp.  1. Wybrzeże Kości Słoniowej wprowadza plan rozwoju gospodarki, na który w latach 2012-2015 przeznaczy 17 mld €.
  1. ADEA – agencja rozwoju przedsiębiorczości w Afryce, wspiera głównie inwestycje w dziedzinie energetyki i zwiększenia dostępu do wody.Dołączcie do targów POLLUTEC na :

https://www.facebook.com/POLLUTEC

https://twitter.com/Pollutec


Kontakt dla Prasy:pollutec@oxygen-rp.com
Malaïka Frétille - Tel. : +00 33 1 41 11 37 83

Manon Weber - Tel. : +00 33 3 67 10 05 68
Przedstawicielstwo Targów w Polsce:

Międzynarodowe Targi Francuskie

Warszawa, tel. 22 815 64 55 fax. 22 815 64 80

e-mail: promopol@it.pl ; promopol@promosalons.pl


www.promosalons.pl


POLLUTEC – Od 2 do 5 grudnia 2014 r. w Centrum Wystawowym Lyon Eurexpo, Francja

26 . Międzynarodowe Targi Urządzeń, Technologii i Usług dla Ochrony Środowiska

www.pollutec.com /3Pobieranie 21.96 Kb.

©absta.pl 2020
wyślij wiadomość

    Strona główna