Komunikat prasowyPobieranie 13.15 Kb.
Data02.05.2016
Rozmiar13.15 Kb.
Warszawa, 13 lipca 2009 r.

KOMUNIKAT PRASOWY

Od 8 lat Stowarzyszenie Francja – Polska wspólnie z Polską Akcją Humanitarną, pod patronatem Ambasady Francji i Francuskiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Polsce prowadzą akcję „Francuskie Firmy Polskim Dzieciom”.


Co roku do firm francuskich, z okazji Święta Narodowego Francji 14 lipca, zostają skierowane listy zachęcające do umieszczania reklam i banerów na stronie www.pajacyk.pl. oraz innych form wspierania „Pajacyka”.
W 2009 r. akcja „Pajacyk” znalazła szczególne miejsce w roku obchodów 15. rocznicy istnienia Francuskiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Polsce. Inwestorzy i przedsiębiorcy francuscy chcieli w ten sposób podkreślić długoterminowy wkład nie tylko w zmiany zachodzące w polskiej gospodarce, ale także ich zaangażowanie w sprawy społeczne. 8 maja b.r. na Jubileuszowej Gali CCIFP odbyła się licytacja figurki Pajacyka. Wpłat dokonały zarówno firmy francuskie jak i sympatyzujące ze środowiskiem francuskim oraz prywatnie pracownicy tych firm.
Bilans wszystkich wpłat w latach 2001-2009 to 824.194 obiady !!!
13 lipca 2009, w przeddzień Święta Narodowego Francji, Pan Adam Sankowski, Prezes Stowarzyszenia Francja-Polska w obecności Pana Gilles Carasso, Radcy Kulturalnego Ambasady Francji oraz Pana François Colombié, Prezesa Francuskiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Polsce wręczy Pani Janinie Ochojskiej, Prezes Fundacji Polskiej Akcji Humanitarnej, symboliczny czek na ufundowane posiłki przez środowisko francuskojęzyczne.
Firmy francuskie, które zaangażowały się finansowo w akcje na rzecz polskich dzieci to:
Accor Service Polska, ABX Diagnostics Polska, Agence France Presse, Air Liquide Polska, Air France, Apsys Polska, April, Alcatel Business, Alcatel-Lucent Polska, Alcatel Polska, Auchan Polska, AXA Polska, Bank BISE, BEG Ingénierie Polska, Biomerieux, BNP Paribas, Boccard, Boiron, Bonduelle, Bureau Veritas Polska, Calyon Bank Polska SA, Canal+, Carrefour Polska, Centrum Korona Wrocław, Chèque Déjeuner, Chep Polska, Comap, Danone Polska, Deltaplast Poland, Gide Loyrette Nouel, Géant Polska, Electricité de France, Gras Savoye, Horiba ABX Sp. z o.o., Laboratoires Ceetal, Lacroix Kwidzyn, Leroy Merlin Polska, Les Echos De Pologne, Louvre Hotels, Mazars & Guérad Audyt, Michelin Polska, Peugeot, Prévoir - Vie Groupe Prevoir S.A., PTK Centertel, RCI Bank Polska, Renault Polska, Renault Trucks Polska, Saint-Gobain Abrasives, Serta Polska, Société Générale, Sanofi-Synthelabo, Saunier Duval, Telekomunikacja Polska, Thomson i Wyborowa S.A.
Podsumowanie akcji „Pajacyk” jest jednym z przykładów zainteresowania firm z kapitałem francuskim kwestiami społecznymi. Lista inicjatyw jest bardzo długa: pomoc charytatywna na rzecz dzieci, wsparcie dla specjalistycznych ośrodków opieki i szpitali, inwestycje w szkolnictwo i projekty edukacyjne, tworzenie fundacji, mecenat polskiej kultury. Niezależnie od wartości i zasięgu podejmowanych projektów, wspólnym mianownikiem jest długofalowa wizja tych firm i budowanie więzi ze społecznością, w której działają.

Stowarzyszenie Francja – Polska

- działa od 1995 roku, realizując swój podstawowy cel, jakim jest integracja środowiska absolwentów studiów francuskojęzycznych w Polsce, liczącego ponad 10 000 osób.

Stowarzyszenie promuje studia francuskojęzyczne i ich absolwentów, wspiera rozwój dobrych stosunków polsko-francuskich, upowszechnia kulturę ekonomiczną w Polsce dla lepszej integracji naszego kraju w Unii Europejskiej, organizuje szereg konferencji z dziedziny ekonomii, zasobów ludzkich, zagadnień europejskich, bierze udział w targach pracy, a najlepszym absolwentom przyznaje nagrody lub staże, pomaga w znalezieniu pracy. Więcej na stronie www.afp.org.plPajacyk

- to jeden z najbardziej znanych programów społecznych w Polsce, który Polska Akcja Humanitarna realizuje od 1998 r. Wsparcie go, to doskonała okazja do zaangażowania firmy w realizację zasad odpowiedzialnego biznesu, osiągnięcia długofalowego celu – wzrostu konkurencyjności przedsiębiorstwa poprzez budowę przyjaznego wizerunku i co najważniejsze utrwalenie go w świadomości współpracowników i klientów. Umieszczenie banera na stronie Pajacyka to sposób na dotarcie ze swoją reklamą do tysięcy nowych klientów, a przede wszystkim realna pomoc dla najbiedniejszych polskich dzieci.

Od początku programu Pajacyk, PAH sfinansowała ponad 6 mln obiadów dla dzieci z całej Polski: w szkołach podstawowych, gimnazjach i samodzielnych świetlicach, w których uczniowie najbardziej potrzebują dożywiania. www.pajacyk.pl
Francuska Izba Przemysłowo-Handlowa w Polsce

- jest związkiem pracodawców, zrzeszającym obecnie ponad 300 firm z kapitałem zarówno francuskim jak i polskim. CCIFP od 15 lat działa na rzecz pogłębiania partnerstwa polsko-francuskiego w biznesie. Znaczenie firm stowarzyszonych w CCIFP przejawia się nie tylko w wartości ich inwestycji, ale przede wszystkim w olbrzymim potencjale wiedzy i doświadczeń biznesowych opartych na znajomości europejskich i polskich realiów. CCIFP współpracuje ze Związkiem Francuskich Izb Przemysłowo-Handlowych ACFCI (WWW.acfci.fr) i działa w ramach struktur Unii Francuskich Izb Przemysłowo-Handlowych za granicą UCCIFE (WWW.uccife.org). Dzięki tym strukturom CCIFP posiada kontakty z blisko 2 mln przedsiębiorstw w 80 krajach świata. www.ccifp.pl
©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna