Kontakt: live prPobieranie 13.13 Kb.
Data09.05.2016
Rozmiar13.13 Kb.


Kontakt:

LIVE PR

Tel.: (022) 100-54-85

e-mail:Beata.Kowalczyk@live-pr.pl
Informacja prasowa,


Kraków, 10. września 2012 r.

AEDES S.A. wybuduje osiedle w Zabrzu za ponad 9 mln złAEDES S.A. – spółka specjalizująca się w szerokim zakresie usług budowlano-montażowych poinformowała o zawarciu kontraktu o wartości ponad 9 mln zł netto. Emitent wybuduje osiedle domów wielo- i jednorodzinnych w Zabrzu. Termin realizacji budowy przypada na koniec III kwartału 2014 roku.

Osiedle składać się będzie z 18 domów wolnostojących oraz 4 budynków wielorodzinnych, każdy mieszący siedem mieszkań. Inwestorem jest firma Prem sp. z o.o. z Zabrza.

Zawarta umowa umożliwia nam nie tylko realizację przyjętego planu wyników finansowych, ale także realizację strategii rozwoju. Zgodnie z jej założeniami rozpoczynamy ekspansję geograficzną na obszar sąsiednich województw. Zaczynając od regionu Śląska chcemy stopniowo wprowadzać markę generalnego wykonawcy AEDES na dalsze obszary kraju.” – mówi Maciej Targosz, prezes zarządu AEDES S.A.

WYNIKI FINANSOWE W I PÓŁROCZU 2012

W pierwszej połowie 2012 roku AEDES S.A. zanotował wzrost przychodów


o 48,62 proc. z 14,3 mln zł w 2011 roku do 21,3 mln zł. Zysk netto również był wyższy o 79,68 proc. od osiągniętego w I półroczu 2011 r. i wyniósł blisko 648 tys. zł.

W samym okresie II kwartału br. Spółka wygenerowała ponad 11,2 mln zł przychodów, co stanowi wzrost o 91,06 proc. w porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym. Zysk netto wyniósł ponad 172 tys. zł w odniesieniu do 93 tys. z straty w 2011 roku.

Poprawa wyników Spółki była możliwa dzięki m.in. wprowadzeniu rozwiązań zapobiegających zatorom płatniczym oraz poszukiwaniu przez AEDES zleceniodawców z zabezpieczonymi środkami na realizację zaplanowanych inwestycji.

Wykres 1- Przychody ze sprzedaży oraz zysk netto osiągnięte w II kwartale oraz I połowie 2012 r. wraz z danymi porównawczymi z 2011 r. [dane w tys. zł]

Spółka nie publikuje prognoz finansowych.

***

Aedes S.A. specjalizuje się w wykonawstwie pełnego zakresu prac budowlanych: od pojedynczych robót budowlanych, poprzez generalne wykonawstwo (w szczególności obiektów mieszkaniowych oraz małych obiektów handlowych i biurowych) obejmujące prowadzenie robót zasadniczych i wykończeniowych, uruchomienia wszystkich instalacji i urządzeń, aż po przekazywanie do eksploatacji gotowych, wyposażonych obiektów.

Spółka oferuje usługi: kompleksowej aranżacji wnętrz w nowoczesnych systemach, remontów obiektów mieszkalnych i biurowych, modernizacji pomieszczeń i obiektów o różnym przeznaczeniu, sprzedaży i montażu stolarki i ślusarki budowlanej.

Aedes S.A. pozyskuje kontrakty poprzez udział w przetargach w zakresie generalnego wykonawstwa. W zależności od wielkości i specyfiki projektu budowlanego Spółka może realizować inwestycje w trzech opcjach: samodzielnie, z pomocą podwykonawców, bądź wynajmując podwykonawców nie angażując się bezpośrednio w prace budowlano-montażowe.
Więcej na: www.aedes.pl

Autoryzowany Doradca:

WDM Autoryzowany Doradca Sp. z o.o.

tel. (71) 79 11 555

biuro@wdmad.plwięcej


Pobieranie 13.13 Kb.

©absta.pl 2020
wyślij wiadomość

    Strona główna