Kopiryna ® tabletki od bólu głowyPobieranie 8.02 Kb.
Data07.05.2016
Rozmiar8.02 Kb.

KOPIRYNA ® - TABLETKI OD BÓLU GŁOWY
Bólowi się nie spieszy…

  • Wiele wskazań: bóle mięśni, bóle głowy, gorączka, bóle menstruacyjne.SKŁAD

1 tabletka

Substancje czynne

400 mg

kwasu acetylosalicylowego (Acidum acetylsalicylicum)

50 mg

kofeiny (Coffeinum).


Skrócona informacja o leku:

Nazwa produktu leczniczego: Kopiryna – tabletki od bólu głowy. Skład jakościowy i ilościowy: 1 tabletka zawiera: Kwas acetylosalicylowy (Acidum acetylsalicylicum) 400 mg, Kofeina (Coffeinum) 50 mg. Postać farmaceutyczna: tabletka. Wskazania do stosowania: Bóle o lekkim i średnim nasileniu, np. ból głowy, bóle mięśni, bóle menstruacyjne i gorączka. Dawkowanie i sposób podawania: Dorośli: zwykle od 1 do 2 tabletek do 3 razy na dobę. Dzieci w wieku powyżej 12 lat: ½ do 1 tabletki 3 razy na dobę. Tabletki należy połykać, popijając dużą ilością płynu. Przeciwwskazania: w przypadku stwierdzonej nadwrażliwości na kwas acetylosalicylowy, inne salicylany, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne lub substancję pomocniczą; u pacjentów z czynną chorobą wrzodową żołądka i dwunastnicy; w przypadku krwawienia z przewodu pokarmowego, skaza krwotoczna; u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby i nerek; u pacjentów z ciężką niewydolnością serca; u pacjentów z ciężkim niewyrównanym nadciśnieniem; u pacjentów z napadami astmy oskrzelowej w wywiadzie, wywołanymi podaniem salicylanów lub substancji o podobnym działaniu, szczególnie niesteroidowych leków przeciwzapalnych; jednocześnie z metotreksatem w dawkach 15 mg na tydzień lub większych; w okresie ciąży i karmienia piersią; u dzieci w wieku do 12 lat w przebiegu infekcji wirusowych ze względu na ryzyko wystąpienia zespołu Reye’a. Podmiot odpowiedzialny: Medicofarma S.A., ul. Sokołowska 9 lok. 19, 01-142 Warszawa.
Szczegółowe informacje dostępne na życzenie: Medicofarma S.A., ul. Sokołowska 9 lok. 19, 01-142 Warszawa, e-mail: biuro@medicofarma.pl
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
www.nomino-hc.pl
©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna