Ksiądz Kardynał Adam Kozłowiecki sj 1911-2011, Wystawa w 100. Rocznicę urodzin”Pobieranie 7.97 Kb.
Data08.05.2016
Rozmiar7.97 Kb.
Huta Komorowska, dnia 12.11.2011R.

Szanowni Państwo!

Serdecznie zapraszam w imieniu swoim oraz Diecezji Sandomierskiej na otwarcie pierwszej wystawy pt., Ksiądz Kardynał Adam Kozłowiecki SJ 1911-2011, Wystawa w 100. Rocznicę urodzin” - w Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ w Hucie Komorowskiej, (Gmina Majdan Królewski w powiecie kolbuszowskim) w dniu 20 listopada 2011r. ( tj. niedziela) o godzinie 15.00.


Wystawa została zrealizowana przy wsparciu Finansowym URZĘDU MARSZAKŁOWSKIEGO Województwa Podkarpackiego oraz przy współpracy z FUNDACJĄ IM. KS. KARDYNAŁA ADAMA KOZŁOWIECKIEGO, SERCE BEZ GRANIC.
Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego zostało powołane do istnienia 25 września 2011r. przez Fundację im. ks. Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ ,, Serce bez granic”.

Podstawę kolekcji stanowią zbiory ks. Biskupa Edwarda Frankowskiego, ks. prof. Ludwika Grzebienia SJ, Muzeum Jezuitów w Starej Wsi i zbiory Fundacji. Prace przy tworzeniu Muzeum powierzono Zarządowi Fundacji, we współpracy z Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli. Na czele zespołu realizującego to dzieło stanął Prezes Fundacji jego Ekscelencja ks. Biskup Edward Frankowski, wieloletni duszpasterz i współtwórca Muzeum Jana Pawła II w Stalowej Woli.

Wystawa jest jedyną na świecie tego typu ekspozycją poświęconą życiu i działalności Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ. Zrealizowana jest na trzech płaszczyznach ułożonych chronologicznie i tematycznie, z których każda poświęcona jest innemu etapowi z życia Adama Kozłowieckiego: młodości, więzieniu w Oświęcimiu i Dachau oraz działalności misyjnej w Zambii.

Podzielenie ekspozycji na grupy tematyczne pozwala na zbudowanie spójnej, komunikującej się z odbiorcą i wywołującej emocje opowieści. Specjalna ścieżka zwiedzania jest dostępna dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.


Narracja w przestrzeni jest poprowadzona w bardzo ciekawy sposób jakby sam Kardynał oprowadzał nas po swoim muzeum, dzięki wykorzystaniu fragmentów listów i wywiadów z Kardynałem pod podpisami zdjęć. Wystawa daje szansę zwiedzającym poznać Adama Kozłowieckiego, wielkiego Polaka, patriotę, misjonarza, skromnego człowieka kochającego Boga i ludzi, którym służył, dla których był sługą w Chrystusie najniższym.

Z poważaniem
Wiceprezes Fundacji
Bogdan Romaniuk


: cms -> fileadmin -> user upload
cms -> Miejscowość Nazwa Twórca
cms -> Prawo sądowe XIX wieku w praktyce” Podczas zajęć planowana jest
cms -> Zagadnienia do ćwiczeń z powszechnej historii państwa I prawa, rok akademicki 2008/2009, prawo zaoczne, I rok
cms -> Program sympozjum naukowo-szkoleniowego
cms -> Przetargu nieograniczonego na zakup I dostawę leków: albumin I płynów infuzyjnych dla zoz mswiA w Kielcach na okres 24 miesiący Ogłoszenie wyniku w postępowaniu o zamówienie publiczne poniżej 125 000 € uczestniczyło dziewięciu oferentów
cms -> Przetargu nieograniczonego na zakup I dostawę leków dla zoz mswiA w Kielcach na okres 24 miesiące Ogłoszenie wyniku w postępowaniu o zamówienie publiczne poniżej 125 000 € uczestniczyło siedmiu oferentów, którym serdecznie dziękujemy
©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna