Śladami św. Pawła Apostoła i z okazji Roku Świętego MiłosierdziaPobieranie 29.72 Kb.
Data10.05.2016
Rozmiar29.72 Kb.
Pielgrzymka autokarowo-promowa

GRECJA - WŁOCHYŚladami św. Pawła Apostoła i z okazji Roku Świętego Miłosierdzia

24.06 – 9.07.2016r. (16 dni)


Dzień

Data

Opis trasy

Dzień 1

24.06.2016r. piątek

Rozłazino –przejazd przez Polskę, do Krakowa. Modlitwa w Sanktuarium św. Jana Pawła II – Centrum nie lękajcie się. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 2

25.06.2016r.

sobota

Kraków – Msza św. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i przejście przez Drzwi Święte. Droga przez Czechy, Austrię do Włoch – przyjazd do hotelu Stra pod Padwą.

Dzień 3

26.06.2016r. niedziela

Stra- po śniadaniu wyjazd, Padwa: Msza św. w sanktuarium św. Antoniego – przejazd do Ankony. Port – zaokrętowanie się na prom Superfast do Grecji w kabinach wewnętrznych 4 – osobowych z łazienkami, kolacja w restauracji na promie, nocna podróż do Grecji do portu Igoumenitsa.

Dzień 4

27.06.2016r. poniedziałek

Igoumenitsa – po śniadaniu na promie podróż przez góry Grecji autostradą do Salonnik – zwiedzanie miasta, w którym przebywał św. Paweł i napisał do wspólnoty list do Tesaloniczan. Kolacja i nocleg w hotelu w Salonikach.

Dzień 5

28.06.2016r. wtorek

Saloniki – po śniadaniu w hotelu przejazd do Kavali skąd św. Paweł ruszył z misją ewangelizacyjną, Filippi – zwiedzanie stanowiska archeologicznego związanego ze wspólnotą Kościoła w Fillipiach, gdzie przebywał św. Paweł i napisał do nich list apostolski. Przejazd przez góry Olimpu do Kalambaki na kolację i nocleg.

Dzień 6

29.06.2016r. środa

Kalambaka – przejazd do słynnego miejsca tzw. wiszących na skałach klasztorów zwanych Meteory – wizyta w dwóch najciekawszych i największych, dalsza podróż do miejscowości Delfy. Wizyta w słynnym sanktuarium wyroczni delfickiej, muzeum archeologiczne, wykopaliska archeologiczne, krótki postój w Termopilach, dalsza podróż do Aten. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 7

30.06.2016r. czwartek

Ateny – po śniadaniu zwiedzanie stolicy z przewodnikiem. Objazd miasta: Plac Konstytucji, Parlament, Grób Nieznanego Żołnierza, zmiana warty, Świątynia Zeusa, Stadion Olimpijski. Oglądanie antycznych budowli na Akropolu: Propyleje, Świątynia Nike, Partenon, Erechtejon i Muzeum. Zwiedzanie Agory, Wzgórze Aeropag, na którym św. Paweł z Tarsu przemawiał do Ateńczyków. Następnie zwiedzanie Narodowego Muzeum Archeologicznego. Wizyta w polskim kościele księży Jezuitów. Wieczorem uroczysta kolacja w tawernie na Place z greckim programem folklorystycznym. Późnym wieczorem powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 8

1.07.2016r. piątek

Ateny – po śniadaniu wycieczka na trasie tzw. Pętli Peloponeskiej. Zwiedzanie najciekawszych obiektów Argolidy tj.: Epidauros – starożytnego i świetnie zachowanego teatru z IV w. p.n.e., który znany jest ze wspaniałej akustyczności. Mykeny zwiedzanie pozostałości twierdzy mykeńskiej ze słynną Lwią Bramą, mury i kopułowy grób Agamemnona. Korynt – miejsce pobytu św. Pawła. Postój przy Kanale Korynckim. Przejazd do Tolo. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 9


2.07.2016r. sobota

Wakacje greckie: Tolo – cały dzień upłynie na odpoczynku na plaży i słońcu greckim i w ciepłych wodach Morza Egejskiego. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 10

3.07.2016r. niedziela

Tolo – po śniadaniu przejazd do Nafplio – pierwszej stolicy niepodległej Grecji, spacer po zabytkowym centrum. Przejazd do portu w Patrze, wizyta w prawosławnej katedrze i modlitwa przy relikwiach św. Andrzeja Apostoła, o godz. 18.00 – prom na trasie Patras – Bari, zakwaterowanie w kabinach 4 osobowych wewnętrznych z łazienkami, kolacja i nocleg na promie.

Dzień 11

4.07.2016r. poniedziałek

Bari – po śniadaniu na promie, zejście na ląd, podróż na półwysep Gargano do San Giovanni Rotondo. Zwiedzanie z przewodnikiem sanktuarium św. Ojca Pio (cela klasztorna, kościółek antyczny, bazylika Matki Bożej Łaskawej, nowa bazylika), Msza św. w sanktuarium. Przejazd do Monte Sant’Angelo – wieczorny spacer po miasteczku Apulii. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 12

5.07.2016r. wtorek

Monte Sant’Angelo – poranna Eucharystia w grocie skalnej, gdzie objawił się św. Michał Archanioł, podróż do – Manopello – gdzie znajduje się chusta, która jest świadkiem zmartwychwstania Jezusa, przyjazd do Rzymu. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 13

6.07.2016r. środa

Rzym - po śniadaniu całodzienne zwiedzanie Rzymu: przed południem spotkanie z Papieżem Franciszkiem na placu św. Piotra w czasie audiencji generalnej, przerwa na zakupy i czas wolny. Po południu bazylika św. Piotra na Watykanie, Przejście przez Drzwi Święte Roku Jubileuszowego modlitwa przy grobie św. Jana Pawła II, Bazylika Matki Bożej Większej – Msza św. w kaplicy Salus Populi Romani, powrót do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 14

7.07.2016r. czwartek

Rzym – uczestnictwo we Mszy św. w bazylice św. Pawła za Murami i modlitwa przy grobie św. Pawła, przejście przez Drzwi Święte Roku Świętego, następnie wyjazd z Rzymu do Asyżu położonego w Umbrii. Zwiedzanie dolnego i górnego Asyżu, modlitwa i Msza św. przy grobie św. Franciszka. Kolacja i nocleg w hotelu w Rimini.

Dzień 15

8.07.2016r. piątek

Rimini – po śniadaniu podróż przez Włochy i Austrię do Czech do Brna. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 16

9.07.2016r. sobota

Brno – po śniadaniu powrót do Polski przez Kraków – do Rozłazina. Zakończenie pielgrzymki.

Cena pielgrzymki: 1200 zł + 630€

Cena obejmuje:

 • przejazd klimatyzowanym autokarem marki zachodniej (BAR, WC, VIDEO, Siedzenia lotnicze rozkładane do tyłu i rozsuwane na bok),

 • noclegi w hotelach, pensjonatach, Domach Pielgrzyma w pokojach 2, 3 osobowych z łazienkami,

 • 3 posiłki dziennie (śniadanie i obiadokolacja w hotelach, 3 posiłek południowy podawany w autokarze jako suchy prowiant),

 • kawa, herbata, słodycze podawane w autokarze gratisowo,

 • przeprawa promowa promem Superfast Feries & Anek na trasie: Ancona – Igoumenitsa, Patra – Bari w kabinach wewnętrznych 4 osobowych z łazienkami, kolacje i śniadania w restauracji na promie,

 • uroczysta kolacja w greckiej tawernie w Atenach z greckim programem folklorystycznym,

 • realizacja programu pielgrzymki,

 • opieka licencjonowanego pilota, przewodnika i kapłana,

 • ubezpieczenie KL i NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów leczenia za granicą bez chorób przewlekłych)

 • informator i gadżety pielgrzymkowe,

 • przewodnik polskojęzyczny w Grecji.


Cena nie obejmuje:

 • własnego kieszonkowego

 • biletów wstępów (z planowanym obiektów płatnych: Delfy, Ateny, Mykeny, Epidauros, Meteory, San Giovanni Rotondo, metro w Rzymie, przewodnicy polskojęzyczni w Grecji). Kwota przypuszczalnie zamknie się ona w granicach ok. 100 €.


Szanowni Państwo!

Pragnę zaproponować bogatą programowo pielgrzymkę, którą możemy śmiało nazwać 2 w 1: Grecja i Włochy. Oprócz wielu ciekawych miejsc na trasie, niewątpliwą atrakcją jest podróż eleganckim i szybkim promem z wieloma atrakcjami na pokładzie (kino, sklepy, dancing, kawiarnie, restauracje). W programie znajduje się jeden cały dzień (Greckie wakacje), który będzie wakacyjnym i urlopowym dniem na plaży, słońcu i w morskiej ciepłej wodzie. Oprócz licznych zwiedzanych obiektów w Grecji ciekawie zapowiada się wieczór folklorystyczny w greckiej tawernie, gdzie podczas uroczystej kolacji zabrzmi m.in. Zorba i wiele innych tańców i pieśni kultury greckiej.

Zapraszam do udziału, tym bardziej, że przeżywamy Święty Rok Miłosierdzia. Radosnym finałem tej pielgrzymki będzie modlitwa przy grobie św. Pawła w Rzymie, nawiedzenie grobu Św. Jana Pawła II, przejście przez Drzwi Święte i modlitwa przy relikwiach św. Ojca Pio i w wielu ciekawych miejscach Grecji i Włoch.

Pielgrzymka jest bezpieczna. Mimo że w mediach słyszymy o niepokojących informacjach dochodzących z Grecji. Zapewniam, że w Grecji jest bezpiecznie i warto wybrać się w tę podróż. Zapraszam.


Zapisy na pielgrzymkę:

 • Do wyczerpania miejsc, (zostało tylko 15 wolnych miejsc) decyduje kolejność zapisów przy doborze miejsc w autokarze,

 • Przy zapisie przesyłamy kartę zgłoszenia i dokonujemy wpłaty zaliczki w wysokości: 500 na poczet rezerwacji hotelowych i promu (z dopiskiem: GRECJA).

 • Reszta złotówek 700 zł do końca maja. Euro wpłacamy w autokarze w dniu wyjazdu.

 • Zaliczkę i kartę zgłoszenia przekazujemy na adres: Ks. Sławomir Kozioł, ul. Długa 27, 84-219 Rozłazino. Zaliczkę można wpłacać na konto: 03 1240 3800 1111 0000 4462 2565.

 • Wszelkie informacje na temat pielgrzymki można uzyskać pod telefonami: 58 678 99 86, 603 75 84 06, e-mail: slawkoz@kki.net.pl


Serdecznie pozdrawiam

ks. Sławek
Pobieranie 29.72 Kb.

©absta.pl 2020
wyślij wiadomość

    Strona główna