Lifting twarzy

Lifting twarzy często pojmowany jest mylnie, kojarzy się z zabiegiem, podczas którego lekarz nienaturalnie naciąga twarz, co daje efekt ciągłego zdziwienia. Niestety stereotyp ten ukorzeniony jest dość mocno, choć tak naprawdę nie ma nic wspólnego z prawdą. W rzeczywistości lifting twarzy daje bardzo dobre efekty estetyczne i nie jest tak straszny, jak się go przedstawia. Żeby lepiej przybliżyć ideę całego zabiegu, przygotowaliśmy listę pytań i odpowiedzi, dzięki którym zostaną rozwiane wszystkie wątpliwości.

1. Czy lifting twarzy może być wykonany z refundacją na Narodowy Fundusz Zdrowia?

Niestety nie. Zabiegi medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej nie wchodzą w skład ubezpieczenia zdrowotnego. Cały koszt pacjent musi pokryć ze swojej kieszeni. W niektórych państwach operacje takie są refundowane w pewnym stopniu, w Polsce natomiast uznaje się, że defekty estetyczne nie stanowią podstawy do refundacji.

2. Czy lifting twarzy boli?

Ani tradycyjny lifting, ani ten, który wykonywany jest przy użyciu nici liftingujących, nie jest bolesny. Pierwszy zabieg wykonuje się w znieczuleniu ogólnym, drugi natomiast w miejscowym. Ból pojawia się dopiero po operacji, ale można go uśmierzyć środkami przeciwbólowymi.

3. Jak długo trwa okres rekonwalescencji w przypadku liftingu nićmi?

Jeżeli lifting twarzy wykonywany jest przy użyciu nici liftingujących, nie ma właściwie okresu rekonwalescencji. Na ciele nie ma żadnych cieć, ran ani blizn, bowiem nici wprowadzane były igłą. Z tego też względu pacjent od razu może wrócić do normalnej aktywności, warunkiem jest jednak, żeby delikatnie obchodzić się z twarzą. Nie wolno jej pocierać ani wykonywać peelingów, bo nici mogłyby się przemieścić. Nieco inaczej sprawa ma się w przypadku tradycyjnego liftingu, tu czas rekonwalescencji wynosi kilka tygodni.

4. W jakim wieku wykonuje się lifting twarzy? Mam 30 lat i zastanawiam się, czy to aby nie za wcześnie, jednakże moja twarz jest mocno rozciągnięta.

Najlepsze efekty liftingu uzyskuje się właśnie u pacjentek, które mają 30-40 lat. Skóra jest wtedy na tyle sprężysta i silna, że uzyskane efekty są bardzo dobre. W zasadzie natomiast lifting można wykonać nawet u kobiety sześćdziesięcioletniej.

5. Czy lifting pomoże mi się pozbyć zmarszczek wokół oczu?

Naciągnięcie skóry twarzy i wycięcie jej nadmiaru znacznie poprawia wygląd skóry wokół oczu, jednakże dla osiągnięcia najlepszego efektu, należałoby ostrzykiwać tę okolicę botoksem lub wykonać plastykę powiek.

6. Jaki jest czas trwania liftingu?

Tradycyjny lifting twarzy trwa ok. 3 godzin i wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. Podczas tej metody lekarz ma do wykonania wiele pracy, a jej precyzyjny charakter powoduje, że zabieg jest dość długi. W przypadku wszczepiania nici liftingujących całość trwa od 15 minut do godziny.

Dodaj komentarz
You May Also Like