Lions Club OpolePobieranie 14.71 Kb.
Data08.05.2016
Rozmiar14.71 Kb.
Lions Club Opole

Opolska Loża BCC

Opolska Izba Gospodarcza

Miło nam poinformować, że w dniu 8 stycznia 2011 r. w Filharmonii Opolskiej odbył się uroczysty Charytatywny Koncert dla Bogatyni.

Koncert orkiestry Filharmonii Opolskiej poprowadził dyrygent Bogusław Dawidow a dodatkowo uświetnili go Bogumiła Dziel-Wawrowska – sopran oraz Andrzej Krawiec – skrzypce. W koncercie uczestniczył m.in. Burmistrz Bogatyni Andrzej Grzmielewicz oraz blisko 500 osób, którzy zakupili zaproszenia.


Wpływy ze sprzedaży ZAPROSZEŃ na Koncert w całości przeznaczono na cel charytatywny dzięki sponsorom, którymi są Zarząd Województwa Opolskiego oraz mecenas kultury Karol Cebula. To sponsorzy pokryli wszystkie wydatki związane z organizacją koncertu i dlatego cała kwota ze sprzedaży zaproszeń przekazana na specjalne konto charytatywne Lions Club Opole trafi w 100% na nasz cel.
Rozpoczynając Koncert w rezultacie naszej akcji charytatywnej polegającej na sprzedaży zaproszeń oraz pozyskiwaniu darowizn pieniężnych zgromadziliśmy kwotę 85 000 zł. W ramach Koncertu zorganizowaliśmy AUKCJĘ dzieł sztuki oraz przedmiotów, które pozyskaliśmy od lokalnych artystów oraz przedstawicieli władz i osób indywidualnych. W czasie Aukcji sprzedano wszystkie 23 pozycje, które zostały poddane licytacji. Całkowity dochód na cel charytatywny z aukcji wyniósł 50 000 zł.
Na zakończenie Burmistrz Bogatyni oraz wszyscy uczestnicy Koncertu zostali poinformowani, że rezultat naszej akcji charytatywnej dla Bogatyni to kwota 135 000 zł oraz darowizny rzeczowe, w tym 27 ton cementu z cementowni GÓRAŻDŻE i wiele innych które wciąż pozyskuje Opolska Izba Gospodarcza.
Pragniemy przypomnieć, że trzy opolskie organizacje Lions Club Opole, Opolska Loża Business Centre Club oraz Opolska Izba Gospodarcza postanowiły wspólnie zorganizować tą akcję charytatywną żeby pomóc najbardziej poszkodowanym przez powódź mieszkańcom Bogatyni. We współpracy z lokalnymi instytucjami w Bogatyni poznaliśmy najbardziej pilne potrzeby powodzian i postanowiliśmy wyposażyć 40 mieszkań, które otrzymuje aktualnie czterdzieści rodzin, które w czasie powodzi straciły domy i dobytek całego życia. W rezultacie naszej akcji te najbardziej poszkodowane rodziny mają szanse otrzymać niezbędne artykuły gospodarstwa domowego, które umożliwią im powrót do normalnych warunków życia w swoich nowych mieszkaniach.
.Planujemy, że każda rodzina otrzyma pomoc rzeczową zgodnie z listą najbardziej pilnych potrzeb jakie w tej chwili występują w Bogatyni.

We współpracy z opolskimi przedsiębiorcami przygotowaliśmy 4 pakiety pierwszej potrzeby na wyposażenie nowych mieszkań;

1/ rodzinny pakiet AGD tj lodówka, pralka, kuchenka gazowa z piekarnikiem, odkurzacz,

żelazko i czajnik elektryczny.

2/ rodzinny pakiet z pozostałymi artykułami gospodarstwa domowego komplet

talerzy porcelanowych (18 szt), zestaw garnków emaliowanych( 3 szt), patelnia, komplet

sztućców (24 szt), komplet kubków porcelanowych (6 szt), wiadro, miska i art. drobne

3/ rodzinny pakiet pościelowy zawierający: 2 kołdry (160x200), 4 poduszki, 4 jaśki,

2 koce, 2 komplety pościeli wraz z prześcieradłami, 4 komplety ręczników, 10 ścierek

kuchennych.

4/ rodzinny pakiet meblowy zawierający zestaw mebli kuchennych, tapczany, szafy itp., który będzie komponowany w zależności od posiadanych środków i potrzeb.
Aktualnie we współpracy z zespołem Burmistrza Bogatyni w ramach posiadanych środków będziemy dokonywać zakupów oraz organizować dostawy najbardziej potrzebnych artykułów po możliwie najniższych cenach dla mieszkańców Bogatyni.
Każda osoba, która zakupiła zaproszenie na Charytatywny Koncert dla Bogatyni oraz dokonała wpłaty darowizny pieniężnej wspiera szlachetny cel jaką jest konkretna pomoc dla poszkodowanych przez powódź mieszkańców w Bogatyni.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemyAdam Maciąg

Prezydent Lions Club Opole

Lesław Adamczyk

Kanclerz Opolskiej Loży BCC

Janusz Granat

Prezes Opolskiej Izby Gospodarczej


Opole, 8 stycznia 2011 r.
: sites -> default -> files
files -> Smm załącznik a formularz zgłoszenia bezpieczeństwa
files -> Viii festiwal Komedii szpak 2014
files -> Warszawskie inwestycje I remonty w 2016 r. W tym roku rozpocznie się budowa kolejnych odcinków II linii metra, remonty I inwestycje tramwajowe poprawią funkcjonowanie komunikacji miejskiej
files -> Sprawna ewakuacja to podstawa zasady i urządzenia bezpieczeństwa w warszawskim metrze
files -> Komunikacją do nekropolii Jak co roku linie autobusowe i tramwajowe „C
files -> Wyniki wojewódzkiego konkursu języka angielskiego – etap rejonowy z dnia 9 stycznia 2015r
files -> Wzór załącznika w formacie A5
files -> Ul. Patriotów 108
files -> Przewozy Regionalne” Spółka z o o. Pomorski Zakład Przewozów Regionalnych w Gdyni do postępowania przetargowego o udzielenie zamówienia oznaczonego nr referencyjnym prek3-251- 42 /13

Pobieranie 14.71 Kb.

©absta.pl 2020
wyślij wiadomość

    Strona główna