Logos Travel Marek Śliwka sp jPobieranie 23.88 Kb.
Data05.05.2016
Rozmiar23.88 Kb.

L
ogos Travel Marek Śliwka sp.j
.
60-836 Poznań, Poland, ul. Mickiewicza 28
tel. +48 61 8433018
fax. +48 61 8420128
e-mail: rezerwacje@wyprawy.pl, www.wyprawy.pl
KONTO: PeKaO S.A. IV O/Poznań
62124032201111000035289300, NIP: 781-10-09-754

AUSTRALIA - NOWA ZELANDIA 27 DNI

Sylwester 2012

Sydney - Blue Mountains - Melbourne - Great Ocean Road - Wilsons Promontory - Uluru - Kata Tjuta - Kings Canyon - Finke Gorge - Palm Valley - Hermansburg - Alice Springs - Cairns - Kuranda - Tjapukai - Auckland - Rotorua - Tongariro National Park - Wellington - Południowa Wyspa: Abel Tasman National Park - Fiordland National Park - Milford Sound - Queenstown - Mt. Cook - Christchurch


Dzień 1-2 Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Wylot do Australii przez dwa porty tranzytowe.

Dzień 3 Przylot do Sydney w godzinach porannych. Transfer do hotelu. Krótki odpoczynek po podróży. Spacer do centrum, wjazd na wieżę widokową i obserwacja miasta z „lotu ptaka”. Zwiedzanie Sydney: zespół wysokościowców, rajd po pubach najstarszej dzielnicy Sydney The Rocks, chwiejne dodarcie do zatoki Darling Harbour i wizyta w oceanarium. Nocleg.
Dzień 4 Dalsze zwiedzanie Sydney: gmach słynnej opery, Katedra St. Mary, ogród botaniczny, wycieczka statkiem po zatokach portowych, spacer po nadmorskiej dzielnicy Manly. Po południu przejazd do hotelu w celu przygotowania się do godnego powitania Nowego Roku pod australijskim niebem. Około godz. 19:00 wyjście na obchody powitania Nowego Roku przy Operze – udział w zabawie na wolnym powietrzu, oglądanie pokazów sztucznych ogni i fajerwerków, niesamowitych iluminacji. Fakultatywnie – wieczór sylwestrowy (koncert) w Sydney Opera House (cena: do potwierdzenia).
Dzień 5 Wyjazd do Blue Mountains. Po drodze odwiedziny w miasteczku olimpijskim, spacer z panoramą stadionu w tle. Wizyta w Featherdale Wildlife Park (gdzie można pogłaskać koala, dostać kopa od kangura, usiąść na jaju emu itp.). Dalej jazda do Blue Mountains, zwiedzanie unikalnych formacji skalnych, zjazd najbardziej stromą kolejką torową na świecie. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 6 Rano, po śniadaniu transfer na lotnisko i wylot do Melbourne. Przylot około południa. Transfer do hotelu i wyjście na eksplorację stolicy stanu Victoria. Spacer po Southbank, wizyta w Crown Casino (biuro nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne efekty hazardu), Federation Square - niewątpliwie najciekawsze centrum kulturalne Australii z licznymi galeriami i muzeami, wizyta w żywiołowym City, wjazd na taras widokowy Rialto Towers, przejażdżka zabytkowym tramwajem dookoła centrum miasta. Nocleg.

Dzień 7 Po śniadaniu wyjazd do parku narodowego Wilsons Promontory. Bliskie spotkania z dzikimi kangurami, papużkami rozellami i kto wie, może i koala. Będzie również czas na relaks nad krystalicznymi i lodowatymi wodami Oceanu Indyjskiego na plaży skrzypiącej, słynącej z najbielszego i najdrobniejszego piasku w całej Australii. W drodze powrotnej zatrzymamy sie na wyspie Philipa by podziwiać niecodzienny, naturalny spektakl czyli gramolące się na nocleg maleńkie pingwiny. Powrót do hotelu późnym wieczorem.

Dzień 8 Wcześnie rano wyjazd na Great Ocean Road. Podziwianie najpiękniejszych klifów Australii. Niezwykłe formacje skalne: Dwunastu Apostołów, London Bridge. Wizyta w lesie wilgotnym Otway gdzie zobaczymy m.in. olbrzymie eukaliptusy i paprocie drzewiaste. W drodze powrotnej do Melbourne zatrzymamy się w pięknych miasteczkach Apollo Bay i Lorne będących mekką surferów. Powrót do hotelu późnym wieczorem.

Dzień 9 Wcześnie rano wyjazd na lotnisko i wylot do leżącego w samym centrum Australii Ayers Rock. Przylot i samodzielny transfer terenówkami do hotelu. Po południu, po harcach wodnych w basenie, jedziemy na oglądanie świętego kamienia Aborygenów. Podziwianie wytworu natury w promieniach zachodzącego słońca. Wieczorem możliwość własnoręcznego sporządzenia pieczystego na rożnie. Błogi sen aż do 4. w nocy…

Dzień 10 Pobudka przed świtem. Wyjazd na oglądanie Uluru w promieniach wstającego słońca. Następnie przejazd na odkrycie jeszcze innych świętych gór Aborygenów - Kata Tjuta (Mount Olgas), spacer po słynnej „Dolinie Whalpa”. Fotografowanie kamienia i z kamieniem w tle na różne sposoby. Powrót na śniadanie do bazy. Przejazd do Centrum Kultury Aborygeńskiej. Wypatrywanie trofeum, może zakupy? Dalej przejazd do Kings Canyon. Wycieczka piesza wzdłuż gardzieli Kings Canyon. Podziwianie przedziwnego tworu natury w jego najciekawszych punktach. Postoje i popasy radujące ciało i duszę. Spontaniczne, bezwiednie wydawane okrzyki zachwytu. Nocleg w bazie globtroterskiej. Próba win przy nieśmiałym wtórze piosenki turystycznej i biesiadnej w wykonaniu naprędce skleconego wycieczkowego chóru.

Dzień 11 Wczesnym rankiem, po śniadaniu wyruszamy na rajd off-road do stolicy interioru - Alice Springs. Sami jesteśmy kierowcami więc przygód czeka nas wiele. Przejeżdżamy przez koryta suchych rzek, zmagamy się z kamienistą, szutrową i piaszczystą drogą, zaglądamy do miasteczka Aborygenów Hermansburg, jeśli czas pozwoli odwiedzimy również słynną „Dolinę Palm” uważaną za najstarszą oazę globu. Wieczorem przyjazd do Alice. Nocleg.

Dzień 12 Czas wolny na utrwalenie opalenizny i harce wodne w hotelowym basenie lub fakultatywnie lot balonem nad interiorem. Wyjazd na odkrycie uroków miasteczka takiego jak Alice, transfer na lotnisko, wylot do Cairns. Przylot, transfer do hotelu. Po południu spacer uliczkami Cairns, gdzie gromadzą się globtroterzy i nurkowie z całego świata. Wieczorem możliwość spędzenia czasu na skocznych tańcach w klubie tanecznym lub przy szklanicy dobrze schłodzonego piwa w pubie.

Dzień 13 Leżenie odłogiem na plażach północnych Cairns w cieniu palm albo w pełni słońca lub - fakultatywnie - całodzienna wycieczka motorowym jachtem na Wielką Rafę Koralową - podziwianie najpiękniejszej i największej na świecie rafy koralowej z milionami kolorowych ryb i stworzeń morskich, wspaniałości podwodnego świata. Nocleg w Cairns.

Dzień 14 Błogiego odpoczynku ciąg dalszy bądź - fakultatywnie - wycieczka kolejką do Kurandy: oglądanie wodospadów i dziwów natury oraz wizyta w Tjapukai - Parku Kultury Aborygeńskiej - oglądanie pokazów tańców aborygeńskich. Powrót na nocleg do Cairns.

Dzień 15 Rano, po śniadaniu wyjazd na lotnisko i wylot do Brisbane. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i po krótkim odpoczynku wyjazd na zwiedzanie. Ogrody botaniczne, spacer po ścisłym centrum, wjazd na górę Mt. Coot-tha, wieczorny rejs statkiem po rzece Brisbane. Nocleg.

Dzień 16 Śniadanie. Wcześnie rano wyjazd na lotnisko, przelot na południową wyspę Nowej Zelandii do Christchurch. Przylot w godzinach popołudniowych. Zwiedzanie centrum miasta wokół Cathedral Square i anglikańskiej świątyni. Późnym popołudniem wyjazd na południowy-zachód przez Nizinę Canterbury, Pasmo Dwóch Kciuków, i jeziora Tekapo i Pukaki. Nocleg na trasie. Wieczór przy ognisku - grzane piwo, pieczony rumsztyk i nieśmiała próba zaangażowanej pieśni w wykonaniu „wycieczkowego chóru”.

Dzień 17 Rano dalszy przejazd w okolice Mt. Cook (najwyższa góra kraju - 3 764 m n.p.m.) w Alpach Południowych, gdzie rozpoczniemy spacer do Kea Point - miejsca sejmikowania drapieżnych papug kea. Następnie wyjazd w kierunku Queenstown. Po drodze - tylko dla najodważniejszych - możliwość skoku na bungee - w kultowym miejscu, nad rzeką Kawuaru, gdzie AJ. Hacket po raz pierwszy skoczył z mostu. W atmosferze victorii dojazd do „miasteczka królowej”, pięknie położonego nad jeziorem Wakatipu. Fakultatywnie (dla chętnych) możliwość wjazdu kolejką linową na górę ponad miastem i raczenia się widokiem, jakich mało… Nocleg.

Dzień 18 Całodzienna wycieczka do największego parku narodowego Nowej Zelandii - Fiordland National Park. Po drodze postoje w punktach widokowych i na śniadanie - m.in. w Te Anau - nad brzegiem romantycznego jeziora… Rejs statkiem po czarującym „fiordzie” Milford Sound (Mitre Peak, wodospady, ujście zatoki do morza). Lunch na statku. Powrót do Queenstown. Nocleg.

Dzień 19 Rano wyjazd na północ. Przejazd przez Alpy Południowe oraz Park Narodowy Mt. Aspiring w kierunku Zachodniego Wybrzeża. Malownicza droga wzdłuż Morza Tasmana do kolejnego parku narodowego - Westland National Park, gdzie lodowce Fox i Franz Josef wpływają wprost do lasu deszczowego. Podziwianie niesamowitych zjawisk przyrody w wyjątkowym w skali świata miejscu. Nocleg w motelu na trasie…

Dzień 20 Dalsza jazda na północ Południowej Wyspy. Przejazd przez Greymouth - jedno z wielu wielorybniczych miast, dalej przez „zieloną pustynię” Parku Narodowego Paparoa. Nocleg w Westport.

Dzień 21 Ostatni dzień na Wyspie Południowej. Przejazd przez Półwysep i Park Narodowy Kahurangi nad Zatokę i do Parku Narodowego Abla Tasmana (najmniejszego parku narodowego Nowej Zelandii), miejsca, w którym w 1642 r. „prawie” wylądował pierwszy Europejczyk. Obserwowanie życia morskiego i rodzimych autochtonów, którzy sprzeciwili się budowie pomnika Abla Tasmana. Przejazd przez Nelson do Picton, w rejon licznych fiordów (sounds) parku morskiego Marlborough Sounds. Nocleg.

Dzień 22 Rano wyjazd na terminal promów - około 10:00 wypłynięcie w 3-godzinny rejs na Wyspę Północną do stolicy kraju - Wellington. Zwiedzanie miasta: parlament, katedra, centrum biznesowe, ogród botaniczny i kolejka linowa na wzgórze z panoramicznym widokiem na port i miasto. Nocleg.

Dzień 23 Rano po śniadaniu wyruszamy do nieformalnej stolicy Maorysów Rotorua. Po drodze zawitamy do Parku Narodowego Tongariro, wizyta u podnóża czynnego wulkanu Ruapehu będącego niegdyś scenerią do scen Mordoru z filmu „Władca Pierścieni”. Dalej niezwykle malowniczą trasą dookoła jeziora Taupo i miasteczka Taupo. Po postoju w tym malowniczym miejscu ruszamy do Rotorua. Nocleg w Rotorua.

Dzień 24 Po śniadaniu zwiedzanie Rotorua i okolic - znanych z gejzerów, gotującego się błota i zjawisk wulkanicznych. Około południa wizyta w wiosce Maorysów - skansenie kultury - podglądanie codziennego życia, a także rękodzieła, tańców i śpiewów maoryskich, Sanktuarium Ptaszka Kiwi (symbolu Nowej Zelandii). Po południu, dla chętnych, możliwość raftingu - spływu pontonami po rwącej rzece. Wieczorem, fakultatywnie możemy wybrać się na kąpiele w słynnych na cały świat gorących źródłach Polynesian Spa.

Dzień 25 Odwiedziny na farmie i pokaz opowiadający o największym skarbie Nowej Zelandii - owcach i demonstracja ich strzyżenia. Następnie wyjazd do Auckland w drodze zwiedzając unikalne jaskinie Waitomo i dalej przez malownicze tereny Waikato zmierzamy do naszego ostatniego celu. W Auckalnd odwiedzimy kolonialną część miasta Davonport, Zobaczymy panoramę ze szczytu wulkanu Mt. Eden, pospacerujemy po City. Nocleg

Dzień 26 Po śniadaniu wybierzemy się na ostatnie zakupy na Victoria Park Market i zatrzymamy się w słynnej marinie Viaduct będącej bazą najsłynniejszych regat świata „America’s Cup”. Transfer na lotnisko i wylot do kraju.

Dzień 27 Przylot do Polski w godzinach południowych.

TERMIN: 28.12 – 23.01.2013

CENA: 14 950 PLN + 2130 EUR

I rata: 800 PLN płatne przy zapisie


II rata: 14 950 PLN płatne na 35 dni przed imprezą (minus I rata)
III rata: 2130 EUR uczestnik zabiera ze sobą

_____________________CENA ZAWIERA:_____________________

- bilety lotnicze na trasie Warszawa - Sydney - Melbourne - Ayers Rock - Alice Springs -Cairns - Brisbane - Christchurch - Auckland - Warszawa,
- wizę australijską,
- opiekę pilota,
- transfery lotnisko - hotel - lotnisko,
- przejazdy wewnętrzne mikrobusami,
- zakwaterowanie: w Australii na wybrzeżu hotele i motele 3***, pokoje 2-osobowe z łazienkami; w interiorze pojedynczy nocleg w Ayers Rock i Kings Canyon w bazach traperskich pokoje 4-osobowe, łazienka wspólna na korytarzu, ale z basenem kąpielowym i stanowiskami do pieczenia na rożnie (półprodukty można kupić na miejscu), w Kings Canyon - pokoje klimatyzowane, w Alice Springs, motel z basenem, pokoje 2-osobowe z łazienką; północna wyspa Nowej Zelandii hotele, motele (3***); południowa wyspa Nowej Zelandii, motele 3*** (pokoje typu unit: dwie sypialnie + łazienka w segmencie),
- wyżywienie: śniadania na całej trasie
- ubezpieczenie EUROPA (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR).

_______________CENA NIE ZAWIERA:_______________- biletów wstępu i opłaty za wjazd do parków - 270 EUR
- opłat lotniskowych - 35 EUR
- zwyczajowych napiwków
- fakultatywna zabawa sylwestrowa w operze
- dopłata do pokoju 1-os. - 700 EUR
- pozostałych posiłków (aranżuje pilot)

Pobieranie 23.88 Kb.

©absta.pl 2020
wyślij wiadomość

    Strona główna