Logos Travel Marek Śliwka sp jPobieranie 15.69 Kb.
Data09.05.2016
Rozmiar15.69 Kb.

L
ogos Travel Marek Śliwka sp.j
.

60-836 Poznań, Poland, ul. Mickiewicza 28

tel. +48 61 8433018

fax. +48 61 8420128

e-mail: rezerwacje@wyprawy.pl, www.wyprawy.pl

KONTO: PeKaO S.A. IV O/Poznań

62124032201111000035289300, NIP: 781-10-09-754


TANZANIA – parki narodowe + wyspa wonnych przypraw (Zanzibar)

Sylwester 2012

Park Narodowy Arusha – Park Narodowy Tarangire – Wielki Rów Afrykański – Park Narodowy Serengeti – Krater Ngorongoro - Zanzibar

Dzień 1 Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Wylot do Arushy przez jeden z europejskich portów lotniczych. Lądowanie na lotnisku Kilimandżaro wieczorem. Transfer do hotelu. Nocleg w Arushy.

Dzień 2 Śniadanie w hotelu, a następnie wyjazd do oddalonego około 40 minut od miasta Parku Narodowego Arusha. Ten jeden z najmniejszych parków Tanzanii (o powierzchni 137 km2) charakteryzuje się bardzo zróżnicowanym krajobrazem geograficznym. Przed południem piesza wyprawa po rezerwacie. Zachwyt nad urzekającą florą (przekrój całej dzikiej przyrody) i fauną. Wiecznie zielony, równikowy las wraz z wysokością przechodzi w kolejne piętra roślinne aż po trawiastą roślinność wysokogórską. Po południu tradycyjne safari – wypatrywanie słoni, stad antylop, lampartów, żyraf i wiele gatunków małp. Powrót na kolacje i nocleg do Arushy.

Dzień 3 Wyjazd na południe, do Parku Narodowego Tarangire. Nazwa parku pochodzi od przepływającej przez ten obszar rzeki Tarangire, skupiającej przy swoich brzegach ogromne stada zwierząt, w szczególności słoni. Na rozległych sawannach porośniętych lasami akacjowymi i afrykańskimi baobabami spotkać można m.in. lwy, bawoły afrykańskie, zebry oraz gazele. Nocleg w lodżach na terenie parku.

Dzień 4 Po śniadaniu wyjście piesze na tzw. „walking cultural tour” (bezpieczny spacer z przewodnikiem) wzdłuż Wielkiego Rowu Afrykańskiego. Ten ciągnący się od Libanu po Mozambik geologiczny cud świata widoczny jest nawet z kosmosu. Po drodze wizyta w okolicznych wioskach, podglądanie życia rdzennych mieszkańców, ich niecodziennej kultury i bogatych obyczajów. Odwiedziny u legendarnego ludu Masajów w wiosce Mto wa Mbu oraz wizyta na plantacji trzciny cukrowej. Zakwaterowanie w lodżach. Kolacja sylwestrowa i pląsy pod afrykańskim niebem…

Dzień 5 Po śniadaniu wyprawa do jednego z największych parków Tanzanii – Serengeti. Nazwa “Serengeti” swoje korzenie ma w języku Masajów i oznacza “nieskończone równiny”. Przejazd przez wąwóz Olduvai Gorge – stanowisko archeologiczne i antropologiczne, gdzie w 1959 małżeństwo Louisa i Mary Leakeyów odkryło szczątki pierwszych hominidów. Zakwaterowanie w lodżach na terenie parku, lunch. Po południu safari w południowej części parku. Nocleg w lodżach.

Dzień 6 Całodzienne safari w Parku Narodowym Serengeti. Od rana wyruszamy w głąb rezerwatu. Możliwość upolowania obiektywem aparatu fotograficznego całej Wielkiej Piątki: bawoła, nosorożca, lwa, lamparta oraz słonia. Wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO ogromny obszar sawanny, słynnie z migrujących dwa razy do roku milionowych stad antylop gnu, gazeli, zebr i bawołów. Za migrującymi zwierzętami podążają drapieżniki. Przy odrobinie szczęścia zaobserwować można wówczas niezwykłe sceny rodzajowe, takie jak polowania hien, gepardów czy lwów na liczne stada antylop. Powrót na kolację do lodży. Nocleg.

Dzień 7 Po śniadaniu wyjazd do słynnego krateru Ngorongoro. Bezkrwawe safari w najsłynniejszym afrykańskim kraterze wygasłego wulkanu. Zachwyt nad niezwykłe różnorodnymi gatunkami mieszkańców parku. Obserwacja licznych stad czarnych nosorożców, hipopotamów, flamingów oraz pelikanów. Przejazd na kolację i nocleg do lodży na obrzeżach rezerwatu.

Dzień 8 Nieśpieszne śniadanie, powrót do Arushy. Transfer na lotnisko i popołudniowy wylot na Zanzibar – wyspę goździków, cynamonu i palm kokosowych. Transfer na północną część wyspy. Zakwaterowanie w lodżach. Zasłużony odpoczynek po eksploracji kontynentalnej Tanzanii.

Dzień 9 - 11 Czas na pełen relaks, wylegiwanie się na złocistych plażach Zanzibaru oraz kąpiel w turkusowych, ciepłych wodach Oceanu Indyjskiego. Możliwość nurkowania na pięknej rafie, poznawanie okolicy wypożyczonym rowerem lub motocyklem.

Dzień 12 Po śniadaniu, około godz. 10:00 przejazd do Stone Town – stolicy wyspy i jednocześnie miejsca, gdzie na świat przyszedł słynny muzyk Freddie Mercury. Po drodze spice tour, czyli odwiedziny na plantacji przypraw. Zakwaterowanie w Stown Town. Popołudniowe spacery uliczkami starego miasta. Nocleg.

Dzień 13 Od rana zwiedzanie miasta, w którym mieszają się cztery kultury: afrykańska, hinduska, europejska oraz arabska. Po południu transfer na przystań. Około dwugodzinna przeprawa promem do administracyjnej stolicy Tanzanii - Dar Es Salaam. Przejazd na lotnisko, po drodze wizyta w centrum handlowym. Czas na ostatnie zakupy. Wieczorny wylot do Europy.

Dzień 14 Przylot do europejskiego portu tranzytowego i przesiadka na samolot do Warszawy. Lądowanie na Okęciu.
TERMIN: 28.12 – 10.01.2013


CENA: 8650 PLN + 2370 USD

I rata: 800 PLN płatne przy zapisie


II rata: 8650 PLN + 2370 USD x kurs sprzedaży Pekao SA płatne na 35 dni przed imprezą (minus I rata)

___________________CENA ZAWIERA:___________________

- bilet lotniczy na trasie Warszawa - Arusha – Zanzibar, Dar Es Salaam - Warszawa,
- zakwaterowanie: Arusha hotel 3*, podczas safari noclegi w lodżach (bungalowy w stylu safari zwykle z basenem i ładnym ogrodem tropikalnym), na Zanzibarze hotel/lodże 3*
- wyżywienie: trzy posiłki dziennie w Tanzanii, śniadania na Zanzibarze

- transfery lotnisko – hotel - lotnisko


- transport – minibusy z odkrywanym dachem
- prom Zanzibar – Dar Es Salaam
- opłaty za lokalnych przewodników
- opieka polskiego pilota
- ubezpieczenie EUROPA (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)

___________________CENA NIE ZAWIERA:___________________- opłat do parków narodowych i na obszary chronione oraz biletów wstępu - 180 USD
- opłaty za wizę do Tanzanii - 50 USD
- opłat lotniskowych - 30 USD
- napiwków
- dopłata do pokoju 1-os. 400 USD
UWAGA: Wymagana ochrona przeciwmalaryczna oraz szczepienie na żółtą febrę©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna