Lukseburg, paryż I zamki w dolinie loaryPobieranie 5.13 Kb.
Data08.05.2016
Rozmiar5.13 Kb.
LUKSEBURG, PARYŻ I ZAMKI W DOLINIE LOARY 
 
Program imprezy 

1 dzień 
Odjazd autokaru z Tarnowa o godz. 6.00. Przejazd przez Polskę i Niemcy. W godzinach wieczornych przyjazd do hotelu w Niemczech (ok. 950 km). Nocleg. 

2 dzień 
Wczesne śniadanie. Przejazd do Wielkiego Księstwa Luksemburga (ok. 250 km). Zwiedzanie stolicy finansowego centrum Europy: Centrum Europejskie, stare centrum, zabytkowe bastiony cytadeli luksemburskiej, wizyta w Katedrze NMP, ratusz, pałac Wielkiego Księcia Henryka. Przejazd do Paryża (ok. 370 km). Spacer po wzgórzu Montmartre, zamieszkałym przez artystów na początku XX wieku: Bazylika Sacre Coeur, Place du Tertre, Plac Pigalle, kabaret Moulin Rouge. Przejazd do hotelu. Nocleg 

3 dzień 
Śniadanie. Zwiedzanie miasta. Wyjazd na wieżę Eiffla - symbol Paryża. Objazd miasta autokarem: Ogrody Tuileries, Plac Zgody, Pola Elizejskie, Łuk Triumfalny, Pałac Elizejski, wizyta w Muzeum perfum Fragonarda, Opera Charlesa Garniera, plac Vendome ze słynnym hotelem Ritz i kamienicą F. Chopina. Wieczorny rejs statkiem po Sekwanie. Powrót do hotelu. Nocleg. 

4 dzień 
Śniadanie. Wyjazd wcześnie rano w dolinę Loary. Wizyta w Amboise (ok. 225 km), zwiedzanie miejsc związanych z Leonardem da Vinci, zamek z kaplicą Św. Huberta. Przejazd do zamku Chenonceau (ok.15 km) urokliwie położonego nad rzeka Cher. Wizyta w zamku Chambord (ok. 60 km) - arcydzieła francuskiego renesansu zbudowanego prawdopodobnie według projektu Leonarda da Vinci. Powrót do hotelu (ok. 175 km). Nocleg. 
  
5 dzień 
Śniadanie. Zwiedzanie: Wersalu - siedziby Króla Słońce, Ludwika XIV., Przejazd do Dzielnicy Łacińskiej: Pałac Luksemburski - siedziba Senatu Francji, Pantheon, Sorbona, College de France, gdzie wykładał Adam Mickiewicz, Bulwar Św. Michała; Wyspa La Cite - najstarsza część Paryża z Katedrą Notre Dame, Concergerie, Świętą Kaplicą, Pont Neuf-najstarszy most Paryża i jeden znajpiękniejszych mostów na Sekwanie, Centrum Pompidou - centrum sztuki i kultury nowoczesnej. Czas wolny. Powrót do hotelu. Nocleg. 

6 dzień 
Śniadanie. Program w tym dniu realizowany jest środkami komunikacji miejskiej. Zwiedzanie jednego z największych i najbardziej znaczących na świecie muzeów: Luwru - mieszczącego jedną z największych kolekcji dzieł sztuki począwszy od Nike z Samotraki, Mona Lizy, aż do romantycznego malarstwa francuskiego. Muzeum D'Orsay z obrazami impresjonistów między innymi: Claude Moneta, Pierra Renoira. W godzinach popołudniowych wyjazd do Polski. Nocna podróż przez Niemcy. 

7 dzień 
Przejazd przez Polskę. Powrót do Tarnowa (ok.1550 km) ok. godz.15.00. 
Cena: 1520 zł / możliwość rozłożenia na 5 rat. Wpisowe 200 zł.
CENA OBEJMUJE: 5 noclegów ze śniadaniami, (pokoje 2 lub 3 osobowe z łazienkami): 1 w okolicy Koblencji w Niemczech (pokoje 2-osobowe z łazienkami) w hotelu klasy turystycznej, 4 na przedmieściach Paryża w hotelach **/***, 4 obiadokolacje w Paryżu , autokar komfortowy, opiekę pilota-przewodnika, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu. 

Sugerujemy zaopatrzenie się w ok. 85 EURO na bilety wstępu, inne obligatoryjne opłaty i miejskich przewodników oraz rejs statkiem po Sekwanie.


TERMIN : pierwszy tydzień wakacji.
Zapraszamy !!!                                        
©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna