„M jak Miłość”, „Barw szczęścia”Pobieranie 208.86 Kb.
Strona1/2
Data09.05.2016
Rozmiar208.86 Kb.
  1   2


Jesień w TVP2
Jesień w TVP2 to przede wszystkim: nowy serial – komedia romantyczna „O mnie się nie martw” z Joanną Kulig i Stefanem Pawłowskim, powrót bohaterów w specjalnej serii „Czas honoru – Powstanie” oraz 5. edycja „The Voice of Poland” z Edytą Górniak w roli trenerki i Magdaleną Mielcarz jako współprowadzącą. Ponadto TVP2 zaprasza na trzy razy więcej reportażu niż dotąd w ramach cyklu „Reporter Polski” oraz na premierowy cykl „Kabaretowa Scena Dwójki przedstawia” i reaktywację Studia Teatralnego Dwójki, a w nim głośny spektakl „(A)pollonia” Krzysztofa Warlikowskiego.
Także tej jesieni swój wielki jubileusz będzie obchodzić „Familiada”. Mija 20 lat od momentu emisji pierwszego docinka tego cieszącego się ogromną popularnością teleturnieju TVP2. Z tej okazji rozegrany zostanie wielki Turniej Mistrzów „Familiady”.
Dużo niespodzianek czeka też miłośników Dwójkowych seriali. Już od września dalsze perypetie bohaterów „M jak Miłość”, „Barw szczęścia” oraz „Na dobre i na złe” – nie zabraknie nowych wątków i nowych postaci.
Nie zabraknie też premierowych filmów fabularnych i dokumentalnych. Na widzów czekają premiery takich tytułów, jak głośny „Jesteś Bogiem” Leszka Dawida, „Zapaśnik” i „Źródło” Darrena Aronofsky’ego czy „Lęk wysokości” Bartka Konopki, a także znakomitych filmów sensacyjnych, obyczajowych i komedii (w sobotnim cyklu filmowym). TVP2 poleca także znakomite dokumenty, w tym: „Tryumf ducha – odbudowa World Trade Center”, „Ukraina – beczka prochu”, „Pussy kontra Putin” oraz „Zakazany głos Blogerów”. Na szczególną uwagę zasługuje także wyprodukowana przez TVP2 seria dokumentalna „Portrety wojenne”, poruszająca losy bohaterów II wojny światowej.
Do jesiennej ramówki powraca magazyn „Pytanie na śniadanie”, a w nim nowe cykle i nowe twarze. TVP2 to także znakomite koncerty oraz zapisy najważniejszych wydarzeń kulturalnych sezonu. Dwójka obecna będzie m.in. na Warszawskiej Jesieni. Premierowo TVP2 pokaże również wybrane koncerty z tegorocznego Ostróda Reggae Festival.
Z pewnością na widzów TVP2 czeka prawdziwie kolorowa, pełna niespodzianek i atrakcji telewizyjna złota jesień!

NOWOŚCI TVP2
O MNIE SIĘ NIE MARTW premiera

od 5 września, piątek, godz. 20:05


To 13-odcinkowa komedia romantyczna. Ciepła, błyskotliwa, pełna emocji i humoru. Opowiada o perypetiach grupy ludzi z perspektywy wyjątkowej bohaterki. 30-letnia Iga Małecka (w tej roli Joanna Kulig) nie jest kolejną serialową postacią, która po ciężkim kryzysie życiowym błyskawicznie staje na nogi. Ta dwukrotna rozwódka z dwójką dzieci, nie ma pieniędzy ani wykształcenia i właśnie straciła pracę. Iga dysponuje za to świetnym zmysłem obserwacji, miękkim sercem i ostrym językiem. Mówi prawdę prosto w oczy, wychodząc z założenia, że w pełnym pozorów świecie, nie da się żyć szczęśliwie.

Dewizie tej pozostanie wierna także wówczas, kiedy na skutek życiowych zawirowań trafi w środowisko zamożnych pracowników kancelarii prawnej. Łącząc nowo poznany, pełen blichtru i pozorów świat prawników ze znaną sobie rzeczywistością zwykłych ludzi, Iga uświadomi jednym i drugim, jak bardzo są sobie potrzebni.

Na pierwszy ogień pójdzie Marcin Kaszuba (Stefan Pawłowski), młody, zdolny, niezwykle przystojny mecenas, traktujący życie jak wieczną zabawę. Przeplatana humorem i emocjami relacja Igi i Marcina, szybko ewoluuje w zaskakującym kierunku. To całkiem nowa relacja romantyczna, której nie było jeszcze w żadnym polskim serialu – miłość tak niemożliwa, że niemal skazana na sukces.

Widzowie zostaną skonfrontowani także z prawnymi problemami ludzi, którzy padli ofiarą przestępstwa, z ich emocjami, tęsknotami i tym, co sprawiło, że zaufali niewłaściwym osobom. Jedną z takich spraw zajmie się główna bohaterka, która potrafi utożsamić się z problemami zwykłych ludzi, znając je z własnego doświadczenia. Iga, niczym pamiętna Erin Brockovich, stanie się łącznikiem między tymi, którzy potrzebują pomocy i tymi, którzy pomocy tej mogą udzielić.

Reż. Michał Rogalski

Obsada: Joanna Kulig, Stefan Pawłowski, Aleksandra Domańska, Paweł Domagała, Katarzyna Maciąg, Katarzyna Zielińska, Andrzej Zieliński


CZAS HONORU – POWSTANIE premiera

od 7 września, niedziela, godz. 21:10


To specjalna seria hitu TVP, wieńcząca sześć dotychczasowych sezonów emitowanych od 2008 roku. Jej akcja toczy się podczas Powstania Warszawskiego, w chronologii całego serialu stanowi powrót do wydarzeń przedstawionych pomiędzy IV i V serią. „Czas honoru – Powstanie” rozpoczyna się w ostatnich dniach lipca 1944 r. Przez Warszawę ciągną kolumny niemieckich wojsk wycofywanych z frontu wschodniego. W mieście rośnie napięcie – w lokalach konspiracyjnych tysiące młodych ludzi czekają codziennie na decyzję sztabowców Armii Krajowej o wybuchu Powstania. Wśród nich są także bohaterowie „Czasu honoru” – ci znani z wcześniej powstałych serii: Władek, Michał, Bronek i Janek. Dołączają do nich nowe postacie:

 • „Wilk” (21 lat) – młody „pistolet”, wszechstronnie wyszkolony w jednostce kontrwywiadowczej w strzelaniu i walce w mieście, jest typowym „synem wojny”;

 • „Adam” (23 lata) – przedwojenny wicemistrz juniorów w pięcioboju i harcerz;

 • „Mickiewicz” (18 lat) – chłopak z „dobrego domu”, początkujący autor wierszy, który do oddziału dołącza tuż przed Powstaniem;

 • „Apacz” (17 lat) – chłopak z prostej, proletariackiej rodziny wielbiciel Karola May’a, amator dalekich podróży i egzotycznych krajów;

 • Irena (16 lat) – siostra Apacza, przyłącza się do konspiracji wbrew woli brata, opiekują się sobą przez całe powstanie, co niejednokrotnie ratuje im życie.

Losy tych młodych, zapalczywych, często jeszcze dziecinnych uczestników powstania na równi z opowieścią o dotychczasowych bohaterach serialu, są trzonem tej części filmowej opowieści.

Reż. Jan Hryniak

Obsada: Antoni Pawlicki, Jakub Wesołowski, Jan Wieczorkowski, Maciej Zakościelny, Olga Bołądź, Karolina Gorczyca, Magdalena Różdżka, Piotr Adamczyk, oraz Adam Fidusiewicz, Tomasz Ziętek, Maciej Musiał, Weronika Humaj
THE VOICE OF POLAND – NAJLEPSZY GŁOS 5. edycja premiera

od 6 września, sobota, godz. 20:05


Po wakacyjnej przerwie na Antenę Dwójki wraca muzyczny talent-show „The Voice of Poland. Najlepszy głos”. Tak jak w poprzednich odsłonach programu utalentowani wokaliści zrobią ogromny krok w swojej karierze. W piątej edycji show w fotelach trenerskich zasiądą Justyna Steczkowska, Marek Piekarczyk, Tomson i Baron oraz powracająca w tej roli Edyta Górniak.

Powrót Edyty Górniak to znakomita wiadomość zarówno dla uczestników programu, jak i telewidzów. W trzeciej edycji show wokalistka dała się poznać jako profesjonalna i sprawiedliwa trenerka, pełna życzliwości dla młodych talentów. Już trzeci raz w tej roli wystąpi Justyna Steczkowska, a męską część składu stanowią doświadczeni trenerzy: Tomson i Baron z grupy Afromental oraz Marek Piekarczyk, legenda polskiego heavy metalu.

Pojawi się również nowa prowadząca. Do Tomasza Kammela i Macieja Musiała dołącza w tej edycji dobrze znana widzom TVP2 – Magdalena Mielcarz.

To wyjątkowy show, który odniósł spektakularny sukces na świecie. Program emitowany jest w ponad 50 krajach. Nagrodą dla zwycięzcy polskiej edycji jest kontrakt płytowy z Universal Music Polska. Dotychczasowi laureaci w Polsce to: Juan Carlos Cano, Mateusz Ziółko, Natalia Sikora i Damian Ukeje. Rafał Brzozowski, uczestnik pierwszej edycji programu, odniósł ogólnopolski sukces przebojem „Tak blisko”, zdobywając m.in. nagrodę Eska Music Awards.


KABARETOWA SCENA DWÓJKI PRZEDTAWIA premiera

od 7 września, niedziela, godz. 20:05


TVP2 od zawsze kabaretem stoi i wciąż szuka nowych możliwości drzemiących w gatunku. Tym razem Dwójka proponuje swoim widzom nowe, premierowe pasmo autorskiego kabaretu, w ramach którego pokaże:

 • CO LECI W SIECI – kabaret literacki. W projekt zaangażowali się znakomici aktorzy: Adam Ferency, Roma Gąsiorowska, Elżbieta Romanowska oraz artyści kabaretowi: Szymon Jachimek, Mikołaj Cieślak, Rafał Rutkowski z kabaretem Montownia i Betty Q. Akcja programu toczy się w telewizji internetowej, gdzie redaktorzy i szefowie próbują stworzyć możliwie atrakcyjne wydanie portalu. Znajdą się w nim m.in.: kabaretowe scenki i piosenki, blog mścicielki, mini-serial, poradnik kobiecy, zmysłowa pogodynka oraz wiele innych atrakcji.

 • LASKOWIK I MALICKI ZAPRASZAJĄ – reaktywacja popularnego cyklu muzyczno-kabaretowego, który powraca do świata scenicznej elegancji, kultury i życzliwości, aktorstwa z klasą i treści nie stroniących od kontrowersyjnych tematów. Do tego mnóstwo dobrej muzyki w najlepszym wykonaniu. Tym razem zabawa z muzyką poszerzy się o takie gatunki jak rap, hip hop, czy nawet metal. Obok Zenona Laskowika, Waldemara Malickiego i Filharmonii Dobrego Humoru na scenie pojawią się znani i lubiani aktorzy oraz Kabaret Rafała Kmity z premierowymi numerami.

Ponadto na KABARETOWEJ SCENIE DWÓJKI pojawiać się będą monograficzne programy popularnych i lubianych kabaretów, m.in. Kabaretu Moralnego Niepokoju, K2, Limo, Smile, Kabaretu Młodych Panów.
REPORTER POLSKI edycja premierowa

od 1 września, poniedziałek-piątek, godz. 17:25


Ponad trzykrotnie więcej reportaży zaproponuje widzom już od 1 września TVP2 w programie „Reporter Polski”, który wskazuje absurdy i biurokratyczne pułapki, sprzeciwia się bierności wobec ludzkiej krzywdy, ale nie zapomina też o pozytywnej stronie życia i bohaterach, którzy potrafią się nim cieszyć. Teraz nie raz w tygodniu, ale już codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 17:25, pokaże niezwykłe historie zwykłych ludzi, opowie historie niosące nadzieję i będące przestrogą.

„Reporter Polski” to materiały interwencyjne, reportaże i „human stories” – ludzkie pasje, życiowe dramaty i niecodzienne radości. To także „gorące” tematy i bieżące wydarzenia, sprawy budzące kontrowersje i prowokujące dyskusje – prezentowane z perspektywy konkretnego człowieka, jego doświadczeń i perypetii życiowych. Reporterzy magazynu, współpracując z bohaterami, wracają do nich w kolejnych wydaniach programu. Śledzą ich dalsze losy i towarzyszą w zmaganiach z trudną codziennością. Dzięki temu udaje im się pokazać współczesną Polskę „w pigułce”.

Ważne w idei Dwójkowego reportażu jest to, że stawiamy na prawdziwą historię i realnego człowieka. W kontrze do produkcji typu script doc, prezentujących fikcyjną, wymyśloną przez scenarzystów i wyreżyserowaną rzeczywistość – mówi Monika Sieradzka, szefowa „Reportera Polskiego”. – My pokazujemy rzeczywistość bez retuszu.

Dzięki współpracy z reporterami Telewizji Polskiej z wszystkich 16 oddziałów publicznego nadawcy „Reporter Polski” jest, jak nikt, blisko realnych problemów współczesnych Polaków, interesuje się sprawami ludzi zarówno z małych miejscowości, jak i mieszkających w wielkich aglomeracjach. Prezentuje historie osób, które potrzebują wsparcia, bulwersujące przypadki niesprawiedliwości i łamania prawa oraz bezradności wobec bezdusznej biurokracji. Ludzkie dramaty, życiowe zakręty, niezwykłe losy i pasje bohaterów programu złożą się na pozbawiony retuszu obraz współczesnej Polski i przekrojowy portret polskiego społeczeństwa.

Bohaterami reportaży będą również osoby z pierwszych stron gazet: sportowcy, artyści, politycy czy publicyści. „Reporter Polski” przyjrzy się kulisom ich popularności, opowie o ludziach z krwi i kości, którzy kryją się za oficjalnym, medialnym wizerunkiem.

Jednym z pierwszych tematów nowego „Reportera Polskiego” będą błędy lekarskie, których ofiarami padły dzieci oraz walka rodziców z pracownikami jednego ze szpitali. Poznamy też szczegóły korupcyjnych afer, historie ludzi, którzy bezinteresownie pomagają innym i opowieści o problemach oraz życiowych sukcesach gwiazd.

Zespół magazynu tworzą wybitni polscy reporterzy, jak nagrodzeni na Festiwalu Sztuki Faktu w Toruniu, Adam Bogoryja-Zakrzewski i Fabian Zając, Alina Mrowińska – dokumentalistka z wieloletnim doświadczeniem portretująca ludzi walczących z losem, nagrodzona między innymi na Krakowskim Festiwalu Filmowym, Kamila Drecka – mistrzyni telewizyjnych wywiadów, odkrywających nieznaną stronę życia znanych ludzi, Adam Barwiński – specjalista od reportaży w formie mini dokumentów, Wojtek Królikowski – portrecista ludzi w sytuacjach ekstremalnych, a także Izolda Czumok-Nowak, Iza Szukalska i Brygida Frosztęga Kmiecik wyróżniona na festiwalu „Człowiek w zagrożeniu” oraz Anna Morawska.

Na treść programu realny wpływ będą mieć również widzowie. Twórców magazynu inspirują listy, maile, zdjęcia i filmy właśnie od nich. W trakcie i po programie prowadzony będzie dyżur telefoniczny. Profil „Reportera Polskiego” na Facebooku będzie aktywny cały czas, dzięki czemu widzowie będą mogli na gorąco komentować, zgłaszać pomysły i proponować tematy. Tak rozwija się społeczność ludzi, którym rzeczywistość nie jest obojętna.

„Reporter Polski” zaprasza do współpracy dziennikarzy z całego kraju. Masz ciekawy pomysł na reportaż? Dotarłeś do interesującego bohatera lub trafiłeś na gorący temat? Zgłoś się do nas. Zauważony przez Ciebie problem, nawet lokalny, dzięki TVP2 dotrze do widzów w całej Polsce, a ty dołączysz do grona współpracowników „Reportera Polskiego”. Będziesz też miał szansę uczestniczyć w warsztatach organizowanych przez Akademię Telewizyjną.

Prowadzenie: Magdalena Gwóźdź i Tomasz Wolny.


STUDIO TEATRALNE DWÓJKI
Po siedmioletniej przerwie na Antenę powraca „Studio Teatralne Dwójki”, kontynuujące tradycję prezentacji dzieł współczesnego dramatu, młodego pokolenia twórców i wybitnych reżyserów polskiego teatru. W planach: telewizyjne wersje największych scenicznych przebojów ostatnich lat i premierowe spektakle stworzone specjalnie dla Telewizji Polskiej.

„Studio Teatralne Dwójki” rozpoczęło swoją działalność w 1987 r. Do końca 2006 r. emitowało rocznie aż 10 premierowych spektakli. Dwa razy w miesiącu prezentowano inscenizacje przygotowane specjalnie dla Dwójki. Dziś wraca do tradycji prezentowania telewizyjnej widowni najlepszych spektakli współczesnych dramaturgów, scenicznych przebojów ostatnich lat i mocnego dramatu na warsztat biorącego również literaturę faktu. Dziś „Studio Teatralne Dwójki” powraca do swoich najlepszych tradycji.

Już 28 września zobaczymy pierwszą część „(A)polonii” Krzysztofa Warlikowskiego. Niezwykły spektakl, nagrodzony m.in. na moskiewskim festiwalu „Złota Maska”, oparty na tekstach Hanny Krall, Ajschylosa, Eurypidesa i J. M. Coetzeego. Na scenie pojawią się Maciej Stuhr, Magdalena Cielecka, Maja Ostaszewska i Andrzej Chyra.

W ramach „Studia Teatralnego Dwójki” planowana jest też emisja spektaklu o Janie Karskim – przedsięwzięcie łączące teatr z historyczną literaturą faktu.ROZRYWKA W TVP2
THE VOICE OF POLAND – NAJLEPSZY GŁOS 5. edycja premiera

od 6 września, sobota, godz. 20:05


Opis jak wyżej przy nowościach.
KABARETOWA SCENA DWÓJKI premiera

od 7 września, niedziela, godz. 20:05


Opis jak wyżej przy nowościach.
KABARETOWE HITY

od 5 września, piątek, godz. 21:05


Największe kabaretowe hity tegorocznego lata ponownie w TVP2. Widzowie będą mogli przeżyć to raz jeszcze, bawić się na najważniejszych kabaretonach tych wakacji i śmiać się ze skeczy swoich ulubionych gwiazd kabaretowych.

Jako pierwsze wyemitowane zostaną „Wakacje z kabaretem – Szczecin 2014” (5 września), których gospodarzami był jakże sprawdzony i doświadczony duet w osobach Roberta Górskiego i Marcina Wójcika. Po Szczecinie będą Mazury, czyli XVI Mazurska Noc Kabaretowa – Mrągowo 2014 (12 września). Tu honory domu pełnili, razem i z osobna, członkowie kabaretu Ani Mru Mru. Tydzień później widzowie TVP2 powrócą na XX Festiwal Kabaretu w Koszalinie 2014 (19 września), nad którym kierownictwo objęli weterani imprezy Leszek Malinowski i Waldemar Sierański z kabaretu Koń Polski. Natomiast ostatni piątek miesiąca należeć będzie już do Świętokrzyskiej Gali Kabaretowej 2014 (26 września), odbywającej się w tym roku pod kuratelą kieleckiej formację – Kabaret Skeczów Męczących.


TELETURNIEJE
FAMILIADA premierowa edycja i wielki Turniej Mistrzów z okazji 20-lecia Familiady

od 6 września, sobota-niedziela, dni świąteczne, godz. 14:00


Tej jesieni „Familiada” będzie obchodzić swoje 20-lecie. Z tej okazji rozegrany zostanie wielki Turniej Mistrzów Familiady. W szranki stanie osiem mistrzowskich drużyn, które między 2009 a 2014 rokiem trzykrotnie wygrywały program, zdobywając najwyższe kwoty pieniężne. Emisje od 14 września do 5 października w każdą sobotę i niedzielę. Wielki finał – już 5 października. Fanów „Familiady” czekają także dodatkowe niespodzianki. Wśród gości specjalnych jubileuszowych odcinków nie zabraknie m.in. gwiazd polskiej sceny muzycznej.

Mimo upływu lat „Familiada” niezmiennie należy do ścisłej czołówki najbardziej popularnych programów rozrywkowych w Polsce. Program prowadzony od samego początku przez Karola Strasburgera ma swoją publiczność i cieszy się niesłabnącą sympatią widzów.


JEDEN Z DZIESIĘCIU premierowa edycja

od 1 września, poniedziałek-piątek, godz. 18:50


Od lat należy do najbardziej lubianych teleturniejów o charakterze edukacyjnym. Uczestnicy muszą wykazać się refleksem, wszechstronną wiedzą, a także mieć sporo szczęścia – na poprawną odpowiedź mają zaledwie trzy sekundy.

Laureat zdobywa nagrodę pieniężną oraz nagrody rzeczowe. 10 najlepszych zawodników z tzw. odcinków eliminacyjnych spotyka się ponownie w Wielkim Finale.

„Jeden z dziesięciu” pozostaje na Antenie TVP2 od 1994 r. Gospodarzem programu jest znany dziennikarz radiowo-telewizyjny, laureat między innymi „Telekamery 2014” w kategorii Osobowość Telewizyjna – Tadeusz Sznuk.
POSTAW NA MILION premierowa edycja

od 6 września, sobota, godz. 19:05


Potężna dawka emocji, wiedzy i adrenaliny. Chcąc spełnić swoje marzenia, uczestnicy teleturnieju stają do gry o milion złotych. Czy komuś uda się odpowiedzieć na wszystkie osiem pytań, nie tracąc pieniędzy? Widzowie TVP2 będą świadkami, jak w ciągu 60 sekund zmienia się życie zwykłych ludzi. To nie tylko sprawdzian wiedzy, ale także test charakteru, opanowania i pracy zespołowej. A przy tym doskonała rozrywka.

Rodziny, przyjaciele z dzieciństwa, znajomi z pracy – wszyscy dobrani w zgrane pary – spotkają się w studiu z Łukaszem Nowickim, który wprowadzi ich w tajniki niełatwej i ryzykownej gry.


SERIALE W TVP2
O MNIE SIĘ NIE MARTW premiera

od 5 września, piątek, godz. 20:05


Opis jak wyżej przy nowościach.
CZAS HONORU – POWSTANIE premiera

od 7 września, niedziela, godz. 21:10


Opis jak wyżej przy nowościach.
M JAK MIŁOŚĆ premiera nowego sezonu

od 1 września, poniedziałek, wtorek, godz. 20:40


W premierowych odcinkach serialu scenarzyści szykują sporo niespodzianek, pojawią się nowe postacie, nie zabraknie zaskakujących zwrotów akcji.

Po wakacjach widzów czeka kolejne spotkanie z Joanną (Barbarą Kurdej-Szatan). Poznają też Dorotę Tarnowską, matkę Joasi. Do obsady dołączy kolejna gwiazda – Katarzyna Żak. W następnych odcinkach, stopniowo odkrywana będzie przeszłość Joanny i nie będzie to przeszłość bezbarwna. Joasia będzie musiała się z nią zmierzyć i załatwić zaległe sprawy. Jaką rolę odegra w jej życiu Tomek? Sprzymierzeńca, czy może wroga numer jeden?

Tomek postanowi polecieć do USA, by odszukać Małgosię, dowiedzieć się, dlaczego Wojtek wrócił do Polski z obcą kobietą. Efekty tej misji nie spełnią jego oczekiwań. Okaże się, że Joasia jest jego jedyną szansą na ocalenie Wojtka przed zakusami amerykańskiej sekty. Jednak dziewczyna nie wydaje się zainteresowana współpracą.

W Grabinie odbędzie się pogrzeb Michała Łagody. Marii, załamanej utratą brata, na uroczystości towarzyszyć będzie niemal cała rodzina, wszyscy poza jej mężem. Artur wybierze tego dnia randkę z kochanką. Teresa zażąda, by lekarz powiedział o ich romansie żonie. Rogowski wpadnie w panikę, uświadomi sobie, że dłużej nie jest w stanie prowadzić podwójnego życia. Jaką decyzję podejmie? Którą kobietę wybierze? A może życie zdecyduje za niego?

U Marcina szykuje się huczna impreza. Okazja do świętowania to znalezienie przez Wojtka nowej pracy. Janka z Kasią ogłoszą „zawieszenie broni" i razem będą się świetnie bawić. A gdy goście w końcu znikną, gospodarze przeżyją romantyczny „happy end".

Tymczasem u Zduńskich zatriumfuje miłość – Ala i Paweł staną na ślubnym kobiercu. Na uroczystości pojawi się niemal cała rodzina, z Lucjanem i Barbarą na czele. Następnie wszyscy przeniosą się do Bistro, gdzie będą świętować do białego rana. Wśród gości pojawi się też Magda.


NA DOBRE I NA ZŁE premiera nowego sezonu

od 3 września, środa, godz. 20:40


Dobra wiadomość dla fanów Hany (Kamilla Baar) i Piotra (Marek Bukowski) – doktor Goldberg powróci – i to już w pierwszym odcinku nowego sezonu.

Kontynuację będzie miał też wątek dr. Latoszka (Bartosz Opania). Finał sezonu był dramatyczny – podczas operacji Latoszka doszło do awarii sprzętu i obecni na sali lekarze stracili przytomność. Na szczęście ich koledzy szybko orientują się, że doszło do wypadku i przychodzą z pomocą. Po zakończeniu operacji Latoszek odzyska w końcu świadomość i Lena (Anita Sokołowska) odetchnie z ulgą. Gdy Starska na chwilę wyjdzie ze szpitala, Witek skorzysta z okazji i znów pocałuje Agatę (Emilia Komarnicka). Czy to chwila słabości czy początek miłosnej historii? Czy Latoszek wyzdrowieje i wróci do pracy w Leśnej Górze?

Falkowicz (Michał Żebrowski) przerażony, że wkrótce czeka go los Wawrzyniaka, pokaże wyniki swoich badań byłej żonie Wandzie (Liliana Głąbczyńska-Komorowska), prosząc ją o diagnozę.

Wiktoria (Katarzyna Dąbrowska), świetnie będzie sobie radzić jako ordynator chirurgii w Leśnej Górze, ale już w życiu prywatnym nie będzie tak łatwo. Oświadczyny Tomasza (Ireneusz Czop) wcale nie pomogą Wiktorii w wyborze partnera. Uwikła się w miłosny trójkąt, co mocno skomplikuje jej życie. Przyjdzie jednak moment, że Wiktoria stanie na ślubnym kobiercu i powie wybrankowi – tak.

Po dłuższej nieobecności do serialu wróci Zuza (Julia Kamińska), która wyjechała na misję do Afryki, a Adam (Grzegorz Daukszewicz) zakocha się w niewidomej pacjentce (Marta Juras).

Rafał (Robert Koszucki) straci dzieci i rozpocznie o nie walkę. Poznamy także prawdziwe motywy, dla których w Leśnej Górze zatrudnił się Radwan (Mateusz Damięcki).

W nowym sezonie powróci również Jan Stanisławski (Krzysztof Kwiatkowski), dawny wykładowca Oli (Anna Karczmarczyk) i Klaudii (Julia Wyszyńska). Otrzyma on rezydenturę w Leśnej Górze. Nie wszyscy będą z tego faktu zadowoleni, ponieważ Ola wda się z nim w romans, podczas gdy Przemek (Marcin Rogacewicz) będzie na urlopie „tacierzyńskim” z córką.

Jesienią w serialu pojawi się jeszcze jedna nowa postać – Róża Gratz (Maria Ciunelis). Poza tym gościnnie wystąpią: Zbigniew Zamachowski, Natalia Klimas, Dariusz Gnatowski, a także Marieta Żukowska i Marcin Bosak.


NA SYGNALE premiera nowego sezonu

od 10 września, środa, godz. 21:45


Kontynuacja serialu opowiadającego o pracy ratowników medycznych, którzy stoją na pierwszej linii frontu w walce o życie i zdrowie pacjentów. Serial ukazuje dramatyczne wydarzenia w najbardziej newralgicznym czasie tzw. „złotej godziny”, w której poszkodowany powinien znaleźć się na stole operacyjnym lub w specjalistycznej jednostce pomocy. Każdy odcinek opowiada historię innego pacjenta czy poszkodowanego. Stawką zawsze jest ludzkie życie i zdrowie. Serial przybliża widzom specyfikę pracy ratowników medycznych.

Obsada: Wojciech Kuliński, Dawid Wieteska, Monika Mazur, Konrad Darocha


BARWY SZCZĘŚCIA premiera nowego sezonu

od 1 września, poniedziałek-czwartek, godz. 20:05


Choroba synka zmusza Kasię do poszukiwań biologicznego ojca Ksawerego. Okazuje się nim Łukasz Sadowski – dziennikarz, który aby napisać artykuł o działalności banku nasienia, zarejestrował się w nim jako dawca. Mężczyzna początkowo nie chce pomóc Górce, jednak z czasem rodzą się w nim uczucia do syna i Kasi.

Iga zachodzi w ciążę. Długo ukrywa to przed Piotrem, gdyż boi się, że tak jak w przeszłości, poroni. Gdy prawda wychodzi na jaw, Walawski jest wściekły, nie tylko, dlatego, że go okłamała. Nie chce po raz kolejny zostać ojcem. Tymczasem zbliża się termin rozprawy o przysposobienie Miłoszka. Do Polski przyjeżdżają Renata i Arek. Piotr postanawia zemścić się na Idze, nie dopuszczając do adopcji jego syna. Marek spędza coraz więcej czasu z Witkiem, kosztem Marii i swojej nowej rodziny. W dodatku jego matka Krystyna nie przebiera w środkach, by zeswatać syna z Niną. A sama Elsner już nawet nie ukrywa, że kocha Marka i mówi o tym otwarcie Marii. Kobiety zaczynają otwarcie o niego rywalizować.

Oprócz emocjonujących wątków „Barwy szczęścia” będą poruszać wiele ważnych społecznie problemów, m. in. takich jak: przemoc w szkole, uzależnienie od narkotyków i alkoholu czy trudności ze znalezieniem pracy przez młodych.

Obsada: Katarzyna Glinka, Katarzyna Zielińska, Iza Kuna, Ada Fijał, Marcin Perchuć, Bronisław Wrocławski, Bartosz Gelner


KRYMINALNE ZAGADKI LAS VEGAS sezon XIII (premierowy sezon)

od 12 września, piątki, godz. 22:50


Kontynuacja niezwykle popularnego i wielokrotnie nagradzanego serialu kryminalnego amerykańskiej stacji CBS, opowiadającego o pracy zespołu laboratorium kryminalistycznego policji w Las Vegas. Śledczy i specjaliści od kryminologii wykorzystują najnowsze osiągnięcia naukowe do wyjaśniania przebiegu najbardziej zaskakujących i trudnych do udowodnienia przestępstw.

13 sezon serii zaczyna się, kiedy Kaitlyn, wnuczka D.B. Russella, zostaje porwana przez ludzi powiązanych z zastępcą szeryfa, Jeffreyem McKeenem. Julie Finlay śledzi detektyw Michael Crenshaw, zamieszany w różne różne przestępstwa. Tymczasem postrzelony zostaje ojciec Morgan. Russell i Sara badają miejsce, z którego uprowadzono jego wnuczkę. Z kolei Crenshaw atakuje agentkę Finlay. Kobieta trafia w miejsce, gdzie znajduje się też Kaitlyn.W 12. sezonie „Kryminalnych zagadek Las Vegas” z obsady odszedł Laurence Fishburne, grający w poprzednich sezonach szefa nocnej zmiany CSI dr. Raymonda Langstona. Bohater grany przez Fishburne’a wyjeżdża z miasta z powodów rodzinnych. Jego miejsce zastępuje charyzmatyczny D.B. Russel, ekspert poprzednio pracujący dla CSI w Waszyngtonie. Rolę tę producenci serialu powierzyli znanemu chociażby z filmów „Trzech mężczyzn i dziecko”, zdobywcy nagród Emmy® i Złotych Globów, Tedowi Dansonowi. Postać ta powróci oczywiście w emitowanym od września w TVP2, 13. sezonie popularnej produkcji. W obsadzie ponownie widzowie zobaczą też Elisabeth Harnois wcielającą się w postać Morgan Brody, córki Conrada Ecklie, zastępcy szeryfa znanego „CSI: LV” oraz poprzednich sezonów.

W serialu pojawią się również: Elisabeth Shue, George Eads, Jorja Fox, Eric Szmanda, Paul Guilfoyle I Robert David Hall, Wallace Langham.
FILMY FABULARNE
BĘKARTY WOJNY

3 września, środa, godz. 21:45


Doskonały pastisz kina wojennego w reżyserii Quentina Tarantino. Francja, lata II wojny światowej. Shosanna Dreyfus jest świadkiem zamordowania swojej rodziny przez hitlerowskiego pułkownika Hansa Landa (Christoph Waltz, nagrodzony za tę rolę m.in. Oscarem, Złotym Globem i Złotą Palmą). Shosannie udaje się uciec i wyjechać do Paryża, gdzie, jako właścicielka kina, przyjmuje nową tożsamość. W innym miejscu Europy porucznik Aldo Raine (Brad Pitt) wraz z grupą żydowskich żołnierzy dokonuje aktów brutalnej zemsty na nazistach. Do oddziału Raine'a dołącza niemiecka aktorka i agentka Bridget Von Hammersmark (Diane Kruger), której misją jest pozbawienie władzy przywódców Trzeciej Rzeszy. Losy tych ludzi zbiegają się pod kinowym afiszem, gdzie Shosanna przygotowuje własny plan zemsty.

Reż. Quentin Tarantino

Wyk. Brad Pitt, Christoph Waltz, Melanie Laurent, Diane Kruger, Til Schweiger, Eli Roth
CYKL FILMOWY KINO RELAKS

środa, godz. 22:20


LEGALNA BLONDYNKA

10 września


Komediowa opowieść o Elle Woods (Reese Witherspoon), typowej blondynce, która uwielbia kolor różowy, zna się na modzie, chodzi do dobrej szkoły i ma bogatych rodziców. Problemy zaczynają się, kiedy zrywa z nią chłopak, twierdząc, że jako przyszły prawnik potrzebuje dziewczyny inteligentnej i poważnej. Aby go odzyskać, Elle postanawia dostać się na uniwersytet i udowodnić mu, ile stracił.

Reż. Robert Luketic

Wyk. Reese Witherspoon, Selma Blair, Luke Wilson
SZKOŁA STEWARDES

17 września


Komediowa historia młodej kobiety (Gwyneth Paltrow), która podążając za swoim największym marzeniem, zostawia za sobą małomiasteczkowe życie, by zostać stewardessą. Na swej drodze spotyka paru dziwacznych pasażerów, trochę zazdrosnych koleżanek i kilku naprawdę niezłych facetów.

Reż. Bruno Barreto

Wyk. Gwyneth Paltrow, Rob Lowe, Candice Bergen
MAMA DO WYNAJĘCIA

24 września


Komedia obyczajowa, której bohaterce, 37-letniej Kate Holbrook, do szczęścia brakuje tylko dziecka. Za jego urodzenie postanawia zapłacić surogatce, młodziutkiej, prostej dziewczynie o imieniu Angie. Te dwie – wydawałoby się tak różne – kobiety zaprzyjaźniają się i uczą od siebie życia. Jednak ich przyjaźń zostaje wystawiona na ciężką próbę.

Reż. Michael McCullers

Wyk. Amy Poehler, Tina Fey, Greg Kinnear, Steve Martin
Jesienią w cyklu „Kino relaks” także:


 • BEZ PAMIĘCI, reż. Mark Waters

 • PEWNEGO RAZU W RZYMIE, reż. Mark Steven Johnson

 • NOTTING HILL, reż. Roger Michell

 • KSIĄŻE I JA, reż. Martha Coolidge

 • AMERICAN PIE2, reż. James B. Rogers

 • POZEW O MIŁOŚĆ, reż. Peter Hewitt

 • MIŁOŚĆ I INNE UŻYWKI, reż. Edward Zwick

 • WYZNANIA ZAKUPOHOLICZKI, reż. P.J. Hogan


CZWARTKOWE KINO

czwartek, godz. 20:40


IGRZYSKA ŚMIERCI

4 września


Nominowane do Złotego Globu hollywoodzkie widowisko science fiction. 16-letnia Katniss (Jennifer Lawrence) pochodzi z 12 Dystryktu, jednego z najbiedniejszych regionów w państwie Panem. Kiedy jej młodsza siostra zostaje wylosowana do udziału w Głodowych Igrzyskach, corocznym turnieju organizowanym przez bezwzględne władze, Katniss zgłasza się, by zająć jej miejsce. Musi opuścić nie tylko rodzinę, której jest żywicielką, ale i Gale’a, który jest kimś więcej niż tylko przyjacielem. Aby ich jeszcze kiedyś zobaczyć, musi zwyciężyć w transmitowanych przez telewizję Igrzyskach. Przeżyć może tylko jeden uczestnik. Pochodzący z biednego dystryktu i nieszkoleni w walce Katniss i Peeta, w oczach widzów skazani są na porażkę. Jednak igrzyska są nieprzewidywalne. Między młodymi rodzi się uczucie, a odważna 16-latka budzi w ludziach nadzieję na zmiany. Staje się symbolem buntu i walki z niesprawiedliwością.

Reż. Gary Ross

Wyk. Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth
ZA SZYBCY, ZA WŚCIEKLI

11 września


Kontynuacja pełnych akcji „Szybkich i wściekłych". FBI w Miami bezskutecznie usiłuje znaleźć podstawę do aresztowania Cartera Verone, biznesmena, który zajmuje się praniem brudnych pieniędzy. Jedynym sposobem namierzenia Verone'a staje się wejście w środowisko uczestników nielegalnych wyścigów samochodowych. Misja jest tajna i niebezpieczna, a podejmuje się jej eks-policjant Brian O'Connor (Paul Walker). Pomaga mu przyjaciel z dzieciństwa, Roman Pearce, również miłośnik szaleńczo szybkiej jazdy.

Reż. John Singleton

Wyk. Paul Walker, Tyrese Gibson, Eva Mendes

WANTED: ŚCIGANI

18 września


Wesley Gibson (James McAvoy) prowadzi nudne życie pracownika biurowego. Wszystko się zmienia, kiedy spotyka przepiękną i tajemniczą Fox (Angelina Jolie). To od niej dowiaduje się, że jego zmarły ojciec był płatnym zabójcą należącym do bractwa walczącego ze złem. Chłopak chce pomścić śmierć ojca i zająć jego miejsce w organizacji, w czym pomóc ma mu charyzmatyczny opiekun, Sloan (Morgan Freeman). Nominowane do dwóch Oscarów widowiskowe kino akcji.

Reż. Timur Bekmambetov

Wyk. Angelina Jolie, Morgan Freeman, James McAvoy
JESTEŚ BOGIEM premiera

25 września, godz. 22:40


Film w reżyserii Leszka Dawida nagrodzony m.in. Złotymi Lwami w Gdyni i Złotymi Kaczkami „Filmu”, to opowieść o legendarnej grupie Paktofonika, która na zawsze zmieniła oblicze polskiego hip-hopu. Dzięki niezwykłej historii Piotra Łuszcza – Magika (Marcin Kowalczyk), Sebastiana Salberta - Rahima (Dawid Ogrodnik) i Wojciecha Alszera – Fokusa (Tomasz Schuchardt) możemy śledzić losy trzech kumpli z Mikołowa i Katowic, którzy dzięki oryginalnym utworom stali się głosem pokolenia młodych Polaków. Film jest zapisem codziennego życia Magika, Rahima i Fokusa z czasów, gdy tworzyli legendarną grupę. To historia wchodzenia w dorosłość i realizacji pierwszych poważnych planów artystycznych. Między chłopakami zawiązuje się nić porozumienia, która jest siłą napędową zespołu.

Reż. Leszek Dawid

Wyk. Tomasz Schuchardt, Dawid Ogrodnik, Marcin Kowalczyk
Jesienią w czwartkowym kinie także:
BÓG ZEMSTY premiera

Will Gerard (Nicolas Cage) jest nauczycielem angielskiego w szkole w Nowym Orleanie. Jego piękna żona Laura jest muzykiem. Gdy pewnego dnia kobieta pada ofiarą brutalnego napadu, żądny zemsty mąż przyjmuje propozycję przedstawiciela tajnej organizacji zajmującej się wymierzaniem sprawiedliwości. W zamian za pomoc organizacja chce, aby Will wykonał pewne zadanie…

Reż. Roger Donaldson

Wyk. Nicolas Cage, January Jones, Guy Pearce


JESTEM NUMEREM CZTERY premiera

John Smith to pozornie zwyczajny młody chłopak. Trafia do cichego miasteczka w Ohio. Tu spotyka Sarę Hart, dziewczynę miejscowej gwiazdy footballu. Rodzi się między nimi uczucie. Wkrótce jednak John i jego szkolna miłość znajdą się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Okazuje się, że jest on jednym z dziewięciu uciekinierów z tajemniczej planety Lorien, ściganych przez bezlitosnego wroga. Numer Jeden, Dwa i Trzy już nie żyją. Teraz kolej na Numer Cztery. By ocalić skórę, John będzie musiał użyć swych niezwykłych mocy i zjednoczyć siły z pozostałymi zbiegami.

Reż. D.J. Caruso

Wyk. Alex Pettyfer, Timothy Olyphant, Dianna Agron


Oraz:

 • PAN I PANI KILLER, reż. Robert Luketic

 • SZYBCY I WŚCIEKLI: TOKYO DRIFT, reż. Justin Lin

 • SKARB NARODÓW, reż. Jon Turteltaub

 • NIETYKALNI, reż. Olivier Nakache i Eric Toledano

 • SZYBKO I WŚCIEKLE, reż. Justin Lin

 • ROBIN HOOD, reż. Ridley Scott


CYKL KOCHAM KINO

czwartek, ok. godz. 22.45


ZAPAŚNIK premiera

4 września, godz. 23:10


Randy "The Ram" Robinson (Mickey Rourke) jest profesjonalnym zapaśnikiem, którego do zakończenia kariery zmusza zawał serca. Porzuca swój ukochany sport na rzecz pracy w delikatesach. Wiąże się ze striptizerką (Marisa Tomei), stara się też poprawić relacje z córką (Evan Rachel Wood). Jednak odpoczynek od sportu nie trwa długo, wyzwanie rzuca mu jego największy rywal, Ayatollah. Randy decyduje się stanąć na ringu, zdając sobie sprawę, że może to być ostatnia walka w jego życiu. Poruszający dramat obyczajowy nominowany do dwóch Oscarów.

Reż. Darren Aronofsky

Wyk. Mickey Rourke, Marisa Tomei, Evan Rachel Wood

FROST/NIXON

11 września, godz. 22.35


Latem 1977 r. emitowana przez amerykańską telewizję seria wywiadów Davida Frosta z Richardem Nixonem zgromadziła przed ekranami rekordową liczbę widzów: ponad 45 milionów osób przez cztery dni z rzędu gromadziło się przed ekranami telewizorów w nadziei na poznanie człowieka, który po aferze Watergate w niesławie opuszczał urząd prezydenta USA. Słowna potyczka Nixona i Frosta rozpalała umysły obywateli ciekawych tego, czy prowadzącemu program uda się przyprzeć byłego prezydenta do muru i uzyskać przyznanie się do winy. Obaj mężczyźni zdawali sobie sprawę z tego, jak wiele mają stracenia – z tej potyczki tylko jeden mógł wyjść jako zwycięzca. Ta legendarna konfrontacja na zawsze zmieniła oblicze sztuki wywiadu i polityki, doprowadzając do wyznań, które zaskoczyły ludzi na całym świecie. W niczym nie ustępuje jej odtwarzający przeszłość film Rona Howarda, nominowany do pięciu Oscarów.

Reż. Ron Howard

Wyk. Michael Sheen, Frank Langella, Kevin Bacon
LĘK WYSOKOŚCI premiera

18 września, godz. 22:40


Bohater filmu, młody reporter telewizyjny (Marcin Dorociński), dowiaduje się, że jego ojciec (Krzysztof Stroiński) trafił na oddział psychiatryczny. Syn jest jedyną osobą, która może mu pomóc. Wraz z kolejnymi wizytami u ojca stopniowo zanurza się w świat jego przeżyć, a przy tym dowiaduje się nowych rzeczy także o sobie. Znakomity dramat psychologiczny nagrodzony dwoma Złotymi Lwami.

Reż. Bartosz Konopka

Wyk. Marcin Dorociński, Krzysztof Stroiński, Dorota Kolak
BYŁA SOBIE DZIEWCZYNA

25 września, godz. 22:50


Inteligentna 17-latka Jenny (Carey Mulligan) dorasta w Londynie w latach 60. XX wieku. Jej rodzina bardzo chce, by studiowała w Oksfordzie. Tymczasem ona wdaje się w szalony romans z poznanym w niezwykłych okolicznościach mężczyzną (Peter Sarsgaard), który obiecuje, że nauczy ją życia i miłości. Te niepowtarzalne lekcje będą się odbywały w luksusowych salach balowych i dyskotekach, zadymionych kafejkach Londynu i pod dachami dekadenckiego Paryża.

Reż. Lone Scherfig

Wyk. Carey Mulligan, Peter Sarsgaard, Alfred Molina
Jesienią w czwartkowym cyklu „Kocham Kino” zaplanowano ponadto:
BEZ WSTYDU premiera

Film o „grzesznej miłości" brata i siostry, o bolesnym dojrzewaniu bohaterów i sprzeciwie wobec kulturowego tabu, prawie do życiowego wyboru. Tadek (Mateusz Kościukiewicz) jest zbuntowanym chłopakiem. Tuż przed końcem roku szkolnego ucieka od swojej ciotki do siostry mieszkającej na południu Polski. Anka (Agnieszka Grochowska) to jedyna miłość samotnika, który nieoczekiwanie uświadamia sobie erotyczną fascynację siostrą. Nagrodzony Orłem poruszający dramat psychologiczny.

Reż. Filip Marczewski

Wyk. Mateusz Kościukiewicz, Agnieszka Grochowska, Anna Próchniak


KSIĘSTWO premiera

Zbyszek (Rafał Zawierucha) jest młodym chłopakiem wychowanym na świętokrzyskiej wsi. Jego ojciec zginął w wypadku spowodowanym alkoholem, samotna matka ciężko pracuje. Bohater próbuje zerwać ze swoim otoczeniem, marzy o sławie sportowca, ale pechowa kontuzja zamyka przed nim drogę. Nie skończył też studiów i nie nadaje się na rolnika. Brakuje mu szczęścia do kobiet. Jego wyobraźnia rwie się daleko poza rodzinny grajdoł, wydaje się jednak, że nie ma szans na zaspokojenie rozbudzonych pragnień.

Reż. Andrzej Barański

Wyk. Rafał Zawierucha, Mateusz Zając, Michał Anioł


ŹRÓDŁO premiera

Film opowiada trzy historie. Pierwsza dzieje się w XVI wieku. Hiszpański konkwistador Tomas Creo (Hugh Jackman) z polecenia królowej, na punkcie której szaleje, poszukuje legendarnego Drzewa Życia. Druga historia toczy się współcześnie. Naukowiec Tomas Creo poszukuje lekarstwa dla swojej chorej na raka żony (Rachel Weisz). Trzecia opowieść to wiek XXVI. Astronauta Tom próbuje pojąć tajemnicę życia i odpowiedzieć na pytania postawione przez jego poprzednie wcielenia: Co by się stało, gdyby jego życie nie miało kresu i mógłby wiecznie kochać tę samą kobietę?

Reż. Darren Aronofsky

Wyk. Hugh Jackman, Rachel Weisz, Ellen BurstynALEJA GÓWNIARZY premiera

Marcin (Marcin Brzozowski) ma 28 lat, jest bezrobotnym polonistą próbującym pozbierać się po rozstaniu z dziewczyną. Decyduje się rozpocząć nowe życie. Chce wyruszyć do Warszawy w poszukiwaniu pracy odpowiadającej jego aspiracjom. Akcja filmu rozgrywa się w ciągu 12 godzin ostatniej nocy Marcina w Łodzi, która miała zakończyć się pożegnaniem z kilkoma znajomymi, a zamienia się w przygodę trwającą do świtu.

Reż. Piotr Szczepański

Wyk. Marcin Brzozowski, Ewa Łukasiewicz, Wojciech Mecwaldowski


HABEMUS PAPAM – MAMY PAPIEŻA premiera

Nowy namiestnik stolicy apostolskiej (Michel Piccoli), zaraz po zaskakującym dla niego wyniku konklawe, ma przywitać tysiące wiernych zebranych na placu świętego Piotra. Jednak ten głęboko wierzący człowiek jest pełen sprzeczności. Nie tylko uważa, że jest niegodny papieskiego urzędu, ale już wkrótce ukradkiem ucieka z Watykanu, marząc o odnalezieniu spokoju i prostoty w życiu. Sytuacja wymyka się spod kontroli i grozi światowym skandalem. Jedynymi osobami, które mogą stawić czoło wydarzeniom, jakie nigdy jeszcze nie miały miejsca w Watykanie, są: Rajski (Jerzy Stuhr), Polak będący od lat rzecznikiem Stolicy Apostolskiej, oraz wybitny profesor psychiatrii (Nanni Moretti), który ma „wyleczyć" papieża i nakłonić go do objęcia urzędu.

Reż. Nanni Moretti

Wyk. Michel Piccoli, Jerzy Stuhr, Nanni Moretti


W RYTMIE SERCA premiera

Remake kultowego już thrillera „Palce” Jamesa Tobacka z 1978 r. Thomas Seyr (Romain Duris), 28-letni zblazowany paryżanin, właśnie przejął po ojcu biznes - nielegalny handel nieruchomościami. Życie Toma to brutalne metody działania, niebezpieczni znajomi, mocne używki i szybkie samochody. Kiedyś, gdy jeszcze żyła jego matka, chłopak wiódł inne życie, uczył się gry na fortepianie, wykazywał nawet znaczne uzdolnienia w tym kierunku. Przypadkowe spotkanie po 10 latach z dawnym profesorem sprawia, że Thomas zaczyna inaczej patrzeć na siebie i swoje otoczenie.

Reż. Jacques Audiard

Wyk. Romain Duris, Aure Atika, Niels Arestrup


Oraz:

 • SEKRET JEJ OCZU, reż. Juan Jose Campanella

 • PRZEBŁYSK GENIUSZU , reż. Marc Abraham

 • NICZEGO NIE ŻAŁUJĘ – EDITH PIAF, reż. Olivier Dahan

 • MIASTO ŚLEPCÓW, reż. Fernando Meirelles


POLSKIE KOMEDIE (W SOBOTNIM CYKLU FILMOWYM)

sobota, ok. godz. 22:05


CO MI ZROBISZ JAK MNIE ZŁAPIESZ?

6 września, godz. 22:05


Dyrektor dużego przedsiębiorstwa, Krzakoski (Krzysztof Kowalewski), dowiaduje się, że Danusia (Ewa Ziętek), którą kiedyś poznał, jest z nim w ciąży. Postanawia się z nią ożenić, ponieważ jest ona córką ważnej osobistości. Musi się jednak pozbyć żony. Chce ją przyłapać na zdradzie. W tym celu zleca swemu dawnemu koledze, Romanowi Ferde (Bronisław Pawlik), wykonanie kompromitujących zdjęć małżonki. Roman śledzi każdy krok Krzakoskiej, nie udaje mu się jednak zdobyć żadnych obciążających ją materiałów. Krzakoska uważa go za nieśmiałego zalotnika i pewnego dnia go uwodzi. W efekcie wszystkie zabiegi Krzakoskiego spełzają na niczym. Żona występuje o rozwód, a jego zastępca (Stanisław Tym) nie tylko zajmuje jego stanowisko, ale w dodatku żeni się z Danusią.

Reż. Stanisław Bareja

Wyk. Krzysztof Kowalewski, Bronisław Pawlik, Stanisław Tym
KOGEL – MOGEL

13 września, godz. 22:05


Po emocjach związanych z egzaminami wstępnymi na wydział pedagogiki, Katarzyna Solska (Grażyna Błęcka-Kolska)wraca do rodzinnej wsi. I tu czeka ją niespodzianka - rodzina bez jej wiedzy rozpoczęła przygotowania do zaręczyn z bogatym sąsiadem Kolasą. Dziewczyna próbuje się sprzeciwić decyzji rodziców, ale zostaje zamknięta w swoim pokoju. W dniu wizyty narzeczonego ucieka przez okno i z poczty dzwoni na uczelnię. Otrzymuje błędną informację i jest przekonana, że nie została przyjęta na studia. Zrezygnowana wraca do domu i zgadza się na ślub.

Reż. Roman Załuski

Wyk. Grażyna Błęcka-Kolska, Ewa Kasprzyk, Zdzisław Wardejn
MIŚ

20 września, godz. 23:20


Prezes klubu sportowego „Tęcza", Ryszard Ochódzki (Stanisław Tym) zwany Misiem, ma wyjechać do Londynu. Zostaje jednak zatrzymany, bo z jego paszportu wyrwano kilka kartek. Ochódzki podejrzewa żonę Irenę, która chciała uniemożliwić, a przynajmniej opóźnić jego wyjazd i dotrzeć do Londynu przed nim. Małżonkowie założyli bowiem przed laty konto w jednym z londyńskich banków. Odejście Ireny zmusiło ich do podzielenia majątku. Pieniędzmi zdeponowanymi za granicą żadne z nich nie chce się jednak dzielić z drugą stroną. Całą sumę zagarnie więc ten, kto pierwszy dotrze nad Tamizę.

Reż. Stanisław Bareja

Wyk. Stanisław Tym, Krzysztof Kowalewski, Bronisław Pawlik
GALIMATIAS, CZYLI KOGEL – MOGEL II

27 września, godz. 22:10


Dalsze losy bohaterów filmu „Kogel-mogel”. Kaśka (Grażyna Błęcka-Kolska) i Paweł (Dariusz Siatkowski) przywożą traktorem meble do swojego mieszkania na wsi. Kiedy dom jest już urządzony, młodych odwiedzają rodzice. Ojciec Kaśki (Jerzy Turek) obiecuje, że po urodzeniu się wnuków, przepisze na nich swoją ziemię. Dochodzi do sprzeczki, gdy Paweł zapowiada, że zerwie z tradycyjną gospodarką, nastawiając się na specjalistyczną hodowlę. Między młodymi istnieje poważny punkt sporny: on pragnie dziecka, ona chce studiować.

Reż. Roman Załuski

Wyk. Grażyna Błęcka-Kolska, Dariusz Siatkowski, Ewa Kasprzyk
Tej jesieni w sobotnim cyklu filmowym także:


 • SAMI SWOI, reż. Sylwester Chęciński

 • NIE MA MOCNYCH , reż. Sylwester Chęciński

 • KOCHAJ ALBO RZUĆ, reż. Sylwester Chęciński

 • POSZUKIWANY, POSZUKIWANA, reż. Stanisław Bareja

 • NIE LUBIĘ PONIEDZIAŁKU, reż. Tadeusz Chmielewski

 • JAK ROZPĘTAŁEM II WOJNĘ ŚWIATOWĄ cz. I – UCIECZKA, reż. Tadeusz Chmielewski

 • JAK ROZPĘTAŁEM II WOJNĘ ŚWIATOWĄ cz. II – ZA BRONIĄ, reż. Tadeusz Chmielewski

 • JAK ROZPĘTAŁEM II WOJNĘ ŚWIATOWĄ cz. III – WŚRÓD SWOICH, reż. Tadeusz Chmielewski

 • WYJŚCIE AWARYJNE, reż. Roman Załuski

 • VABANK, reż. Juliusz Machulski

FILMY DOKUMENTALNE
CYKL CZY ŚWIAT OSZALAŁ

poniedziałek, godz. 22:50


INNY ŚWIAT premiera

1 września


Uznana za najlepszy polski dokument 2014 roku filmowa opowieść o świecie, którego już nie ma. Danuta Szaflarska – wybitna polska aktorka filmowa i teatralna jest narratorką i przewodnikiem po historii i kulturze, które ukształtowały ją jako człowieka. Oszczędna forma i zdjęcia Arthura Reinharta utrzymane głównie w czarno-białej poetyce, przeplatane archiwaliami ze zbiorów aktorki, a także kadrami z filmowych produkcji z udziałem Danuty Szaflarskiej, tworzą ramę dla opowieści pełnej dygresji, wspomnień i poczucia humoru. Przez symboliczne 97 minut filmu, które jest bezpośrednim nawiązaniem do wieku aktorki, widzowie mają okazję odkryć świat widziany oczami tej wyjątkowej osobowości.

Reż. Dorota Kędzierzawska


TRYUMF DUCHA – ODBUDOWA WORLD TRADE CENTER premiera

8 września


11 września 2001 r. dwa wieżowce World Trade Center legły w gruzach w wyniku największego w historii zamachu terrorystycznego. Zginęło wówczas ponad 4 tys. osób. Co działo się dalej? Po długich dyskusjach uznano, że zniszczone wieże WTC zostaną zastąpione jeszcze wspanialszymi budynkami. Film opowiada historię odgruzowywania miejsca tragedii i budowy nowych wieżowców. Archiwalne zdjęcia z placu budowy i relacje osób związanych z budową – robotników, techników, architektów – składają się na interesujący, poruszający film. Historia ta obrazuje ogrom prac oraz stopień komplikacji całego przedsięwzięcia, które dla Amerykanów ma silne znaczenie emocjonalne i jest traktowane jako dowód, że Ameryka nie podda się w walce z terroryzmem.

Reż. Marcus Robinson


UKRAINA – BECZKA PROCHU premiera

15 września


Pod koniec 2013 r. na Ukrainie zawrzało. 20 lutego 2014 r. na kijowskim Majdanie zginęły dziesiątki ludzi. Prezydent Janukowycz uciekł z kraju, a trzy tygodnie później Krym przegłosował przystąpienie do Federacji Rosyjskiej. Ukraina znalazła się na krawędzi wojny domowej.

Trzej francuscy dokumentaliści wyruszają w trzy różne rejony Ukrainy, by zrozumieć sytuację i usłyszeć argumenty stron zaangażowanych w konflikt. Przebywający w Kijowie i Lwowie Gregoire Deniaud bada, w jak sposób szeroki sprzeciw wobec korupcji przerodził się w protest społeczny oraz na ile ukraińską tożsamość narodową integrują odwołania do tradycji Bandery i radykalnej prawicy.

Vincent Nguyen przebywa na Krymie podczas referendum i tuż po nim. Rozmawia z krymskimi Tatarami, wciąż żywo pamiętającymi traumę przesiedleń z czasów ZSRR, dociera też do przywódcy prorosyjskich bojówek. Obserwuje taktykę propagandową mediów rosyjskich i blokadę informacji dla pozostałych dziennikarzy.

Hugo Van Offel udaje się do okupowanych od 2008 roku stref Gruzji: Abhazji i Osetii, by tam sprawdzić, jak toczy się życie na terenach de facto anektowanych przez Rosję.


PUSSY KONTRA PUTIN premiera

22 września


Historia Pussy Riot pokazana jako istotny element rosnącej w siłę opozycji wobec rządów Putina. Jak rozwijała się kariera Pussy Riot? W jaki sposób budowały swoją popularność zanim zostały aresztowane i skazane? Jak reagowała na ich występy ulica i wokół jakich haseł gromadzi się w dzisiejszej Rosji anarchizująca młodzież, dla której Pussy Riot stały się ważnym punktem odniesienia?

Film przedstawia materiały nagrane przez Pussy Riot oraz wywiady z trzema najsłynniejszymi członkiniami grupy oraz ich współpracownikami.


ZAKAZANY GŁOS BLOGERÓW premiera

29 września

Yoani Sanchez na Kubie, Zeng Jinyan z Chin i Farnaz Seifi z Iranu to jedne z nielicznych w i swoich państwach działaczek politycznych, mających odwagę otwarcie krytykować władze. Prowadzą blogi w krajach, gdzie panuje cenzura a za jej obejście grozi więzienie, prześladowania, a nawet śmierć. Oglądamy je w codziennym życiu, podczas demonstracji, protestów i walk ulicznych. Słuchamy ich głosu, którego tak bardzo boją się reżimy. Poznajemy cenę, jaką płacą za niezależność.

Reż. Barbara Miller


W ramach cyklu, jesienią TVP2 zaplanowała takie jeszcze premiery, jak m.in.:

 • TAKSÓWKĄ PRZEZ IRAK

 • KADAFI

 • FABRYKA

 • CIEMNA STRONA PIGUŁKI


CYKL ŚWIAT BEZ FIKCJI

wtorek, godz. 22:50


PORTRETY WOJENNE – HELLWIG odc. 1/5 premiera

2 września


To dedykowana młodej widowni, wyprodukowana przez TVP2, seria dokumentalna poruszająca losy bohaterów II wojny światowej. Opowiadane z perspektywy konkretnych osób, pełne emocji i napięcia historie. Seria składa się z materiałów archiwalnych, wywiadów z ekspertami oraz sekwencji fabularyzowanych: ujęć stylizowanych na komiksowe kadry, gdzie żywy aktor połączony jest z ręcznie rysowaną scenografią.

Pierwszy odcinek to historia żołnierza Oddziału Szturmowego Parasol, Bronisława Bruno Hellwiga – jednego z najlepszych kierowców, który brał udział w wielu spektakularnych akcjach na terenie okupowanej Warszawy. Film pokazuje momenty, w których ocierał się o śmierć i mówi o tym, jak to doświadczenie na niego wpłynęło. Człowiek, który może nosić miano bohatera jest też mężem i ojcem, a jego poświęcenie dla „sprawy” bezpośrednio dotyka najbliższych mu ludzi. W filmie o Ojcu opowiada córka Bruna – Hanna Hellwig – Stańczuk.

Reż. Tomasz Matuszczak

PORTRETY WOJENNE – JAN ZUMBACH odc. 5/5 premiera

9 września


As polskiego lotnictwa i dowódca legendarnego dywizjonu 303, a następnie Polskiego Skrzydła Myśliwców w stopniu Squadron Leader (major). Oprócz Virtuti Militari, został czterokrotnie odznaczony Krzyżem Walecznych i dwukrotnie brytyjskim Distinguished Flying Cross. Zwano go Donaldem, gdyż dla postrachu na swoich myśliwcach malował Kaczora Donalda trzymającego kij baseball’owy. Był niepokornym duchem, buntownikiem i poszukiwaczem przygód. Po wojnie Zumbach został najemnikiem i przemytnikiem.

Reż. Cezary Iber


PORTRETY WOJENNE – ORP ORZEŁ – JAN GRUDZIŃSKI odc. 3/5 premiera

16 września


Podczas kampanii wrześniowej ORP Orzeł uciekł Niemcom i zawinął do portu w Tallinie, aby wysadzić na ląd komandora Kłoczkowskiego. Kiedy okręt i załogę bezprawnie internowano, nowy dowódca, Jan Grudziński, zdecydował o ryzykownej ucieczce. Mimo braku pozbawiony map i przyrządów nawigacyjnych, Orzeł przedostał się przez Cieśniny Duńskie do Wielkiej Brytanii.

Reż. Cezary Iber


PORTRETY WOJENNE – ZDZISŁAW PACAK-KUŹMIERSKI odc. 4/5 premiera

23 września


Historia oficera, który trzykrotnie podejmował próby ucieczki z Oflag II C Woldenberg. W tej trzeciej – udanej – mając ze sobą zrobione z drewna karabiny i tekturowe ładownice, pomalowane pastą do butów, wyszedł z obozu przez główną bramę. Po dotarciu do Warszawy został zastępcą dowódcy i szefa operacyjnego Komendy Głównej AK „Osa – Kosa".

Reż. Rafał Skalski


PORTRETY WOJENNE – JÓZEF BECK odc. 2/5 premiera

30 września, godz. 22:55


Drugi odcinek serii przedstawia sylwetkę ostatniego Ministra Spraw Zagranicznych II Rzeczpospolitej, na tle politycznych realiów przedwojennej Europy. Minister Beck, od września 1939 roku internowany w Rumunii, wspomina wydarzenia, które doprowadziły do II Wojny Światowej.

Reż. Tomasz Matuszczak


W miesiącach jesiennych planowane są również emisje filmów:


 • DZIECI KWATERY Ł, reż. Arkadiusz Gołębiewski

 • HOLOKAUST – KLEJ DO TAPET? , reż. Mumin Shakirow

 • NIE OSKARŻAJ FACEBOOKA, reż. Laurence Koe

 • COLOMBIANOS, reż. Tora Mårtens

 • KWATERA Ł, reż. Arkadiusz Gołębiewski

 • COLOMBIANA, reż. Olivier MegatonCYKL RODZINNE OGLĄDANIE

niedziela, ok. godz. 9:45


POLOWANIE NA DŻDŻOWNICE premiera

14 września, godz. 9:45


Znakomity film dokumentalny o grupie biologów-systematyków, zajmujących się poszukiwaniem nowych gatunków skąposzczetów, inaczej dżdżownic. Film zrealizowany w konwencji filmu przygodowego, by pokazać jak odkrycie nowego gatunku tego niepozornego zwierzęcia stało się życiową pasją wielu naukowców, począwszy od Karola Darwina. Żądza odkrycia i opisania nowego gatunku prowadzi do odległych zakątków świata zarówno młodą Angielkę, jak i panią profesor, która uciekła z komunistycznej Polski oraz rumuńskiego uczonego i jego córkę, łowców dżdżownic w drugim i trzecim pokoleniu, uczonych z Łotwy i Brazylii.
WALKA O PRZETRWANIE premiera

21 września, godz. 9:35


Spokój przyrody to fikcja. Na każdym centymetrze kwadratowym, nawet pod wodą, trwa nieustanna walka. By przetrwać i zapewnić sobie potomstwo, samce wszystkich gatunków toczą pojedynki. Walczą o pożywienie, terytorium i miłość. Dokument okraszony fantastycznymi zdjęciami i wyjątkowym, sugestywnym komentarzem.
SEKRETY REKINA WIELORYBIEGO premiera

28 września, godz. 9:50


Rekin wielorybi to największa ryba, a także największy rekin na świecie. Ma do 12 metrów długości i waży kilkanaście ton. Choć jest olbrzymem, niezauważenie przemyka po oceanach. Naukowcy nie wiedzą, gdzie te zwierzęta odbywają gody, ani gdzie młode przychodzą na świat. Ekipa filmowa odwiedza wyspę u wybrzeży Jukatanu, gdzie te ryby tłumnie się gromadzą oraz napotka indonezyjskie rybki, stanowiące pokarm morskich gigantów.
PUBLICYSTYKA
TOMASZ LIS NA ŻYWO edycja premierowa

od 1 września, poniedziałek, godz. 21:50


Program publicystyczny, prowadzony przez jednego z najbardziej popularnych dziennikarzy w Polsce. W każdym odcinku poruszane są najważniejsze sprawy społeczno-polityczne, które budzą emocje i poruszają opinię publiczną. Zaproszeni do studia goście odpowiadają nie tylko na pytania Tomasza Lisa, ale także widowni zgromadzonej w studio.

Scenariusz i prowadzenie: Tomasz Lis.


REPORTER POLSKI edycja premierowa

od 1 września, poniedziałek-piątek, godz. 17:25


Opis jak wyżej przy nowościach.
ANNA DYMNA – SPOTKAJMY SIĘ edycja premierowa)

od 11 września, czwartek, godz. 12:45 raz w miesiącu


Kameralne rozmowy Anny Dymnej z osobami niepełnosprawnymi, w ramach których poruszane są tematy dotyczące każdego człowieka, takie jak miłość, akceptacja, samotność, szczęście, tolerancja, wiara i nadzieja.

Scenariusz i prowadzenie: Anna Dymna


PYTANIE NA ŚNIADANIE edycja premierowa

od 11 sierpnia, poniedziałek-sobota, godz. 8:00-11:00


Poranny magazyn life stylowy obecny na Antenie TVP2 już od 12 lat. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak żyć ciekawiej, jak osiągać sukcesy, jak budować szczęśliwe związki, jak mądrze wychowywać dzieci, jak zdobyć pracę, jak rozsądnie wydawać pieniądze – oglądaj „Pytanie na śniadanie”.
KULTURA W TVP2
STUDIO TEATRALNE DWÓJKI
Opis cyklu jak wyżej przy nowościach. Pierwsza premiera cyklu:
(A)POLLONIA premiera

SPEKTAKL W REŻYSERII KRZYSZTOFA WARLIKOWSKIEGO

28 września, godz. 23:00 cz. I

5 października, godz. 23:00 cz. II


W grudniu minionego roku Telewizja Polska zarejestrowała w warszawskim Nowym Teatrze głośny spektakl Krzysztofa Warlikowskiego zatytułowany „(A)pollonia”. Przedstawienie Warlikowskiego od chwili premiery cieszy się niesłabnącą popularnością. Niepokorny twórca, eksperymentator oraz poszukiwacz nowych form i treści zaangażował do swojego przedsięwzięcia czołówkę polskich aktorów, w tym: Magdalenę Cielecką (Nagrodzoną m.in. „Wdechą 2013”), Andrzeja Chyrę, Macieja Stuhra, Maję Ostaszewską, Ewę Dałkowską, Jacka Poniedziałka i Marka Kalitę.

Przedstawienie zrealizowano w koprodukcji z pięcioma teatrami z Polski i Europy (Théatre de la Place de Liege, Théatre National de Chaillot, Paryż, Comédie de Geneve-Centre Dramatique, Théatre Royal de la Monnaie de Bruxelles, Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie.) oraz międzynarodowymi festiwalami teatralnymi, w tym słynnym Festival d’Avignon.

Warlikowski podejmuje w „(A)pollonii” temat ofiarowania w kontekście odpowiedzialności, która w świecie zironizowanej i zdemistyfikowanej tragedii staje się wyłącznie sprawą międzyludzką. Adaptacja Warlikowskiego przygotowana została w oparciu o teksty m.in. Ajschylosa, Eurypidesa, Hanny Krall i J. M. Coetzeego. W śmiertelnej defiladzie biorą udział ludzie, bogowie i herosi, ofiary i kaci, aktorzy i widzowie. Warlikowski burzy stereotypowe przekonania na temat ofiarowania. Czy te strzeliste akty nie powinny budzić wątpliwości? Co, jeśli jedno ofiarowanie pociąga za sobą kolejne ofiary? Czy ten pochód w ogóle można zatrzymać?


WYDARZENIA ARTYSTYCZNE
WARSZAWSKA JESIEŃ premiera

wrzesień
W tym roku na program Warszawskiej Jesieni składają się przede wszystkim utwory przeznaczone na instrumenty muzyki dawnej, różnych kultur tradycyjnych oraz instrumenty nietypowe bądź rzadko używane. Nie chodzi jednak o stylizacje czy nawiązania do muzyki dawnej lub etnicznej, lecz o nową muzykę skomponowaną na instrumenty tradycyjne. O zwrócenie uwagi na to, jak brzmieniowe i techniczne możliwości tego instrumentarium wzbogacają język współczesnej wypowiedzi muzycznej. Organizatorzy stawiają sobie pytanie, czy z pomocą tych „innych” instrumentów sama muzyka nabiera innego wymiaru.THE SKATALITESOSTRÓDA REGGAE FESTIVAL premiera

6 września, godz. 00:00


Założony w 1964 r. w Kingston najsłynniejszy zespół muzyki ska wszech czasów dziś nosi już miano legendy. Inicjatorem powstania The Skatalites był sir Coxsone Dodd – producent muzyczny, właściciel słynnego „Studia One”, w którym nagrywali również Bob Marley & The Wailers. Choć grupa istniała tylko kilkanaście miesięcy stała się prekursorem nowego gatunku, właśnie ska, które było się podwaliną muzyki reggae. The Skatalites reaktywowano w latach 80. Zespół gra do dziś i jest nie tylko doskonałą grupą muzyczną, ale również instytucją promującą korzenie jamajskiej kultury. Podczas koncertu w Ostródzie wystąpili dwaj oryginalni członkowie grupy: Lester Sterling grający na saksofonie altowym oraz niezwykła wokalistka Doreen Shaffer, oboje wspierani przez najlepszych jamajskich muzyków młodego pokolenia.
MESAJAHOSTRÓDA REGGAE FESTIVAL premiera

13 września, godz. 00:00

Mesajah to pochodzący z Wrocławia, urodzony w 1985 r. wokalista i autor tekstów, tworzący w obrębie muzyki reggae, ragga i dancehall. Karierę muzyczną rozpoczynał w „Natural Dread Killaz”, zespole założonym wspólnie z bratem „Paxonem”. W 2008 r. wkroczył na solową drogę, która zaowocowała wydaniem trzech dobrze przyjętych przez publiczność albumów. Singiel z ostatniej płyty „Lepsza Połowa” może pochwalić się już 1,5 mln odsłon w Internecie. Muzyczna elastyczność, niezwykła uroda, rytmiczny wokal oraz wrażliwe, często zaangażowane społecznie teksty czynią go jednym z najciekawszych przedstawicieli młodego pokolenia polskiego reggae.
DUB INCORPORATIONOSTRÓDA REGGAE FESTIVAL premiera

20 września, godz. 1:25


Dub Incorporation to prawdziwy dynamit koncertowej energii i najważniejsi obecnie ambasadorzy francuskiego reggae. Powstali we francuskim Saint-Etienne w 1997 r. z inicjatywy grupy przyjaciół, zgromadzonych wokół wspólnej pasji – muzyki. Ich znakiem charakterystycznym są wspaniale zharmonizowane głosy dwójki wokalistów – łączących wokale reggae z orientalnymi zaśpiewami. Do Ostródy przyjechali po raz trzeci, by przedstawić wydany w ubiegłym roku piąty album, zatytułowany „Paradise”, jak zwykle pełen nowoczesnej muzyki oscylującej pomiędzy reggae, dancehall i etno.
RAWA BLUES FESTIVAL 2013

27 września, godz. 23:55


Powrót na ubiegłoroczną Rawę. W sobotni wieczór TVP2 pokaże kompilację najlepszych momentów festiwalu. Widzowie Dwójki będą mieli okazję zobaczyć i wysłuchać fragmenty koncertów taki gwiazd imprezy, jak chociażby James Blood Ulmer w duecie z Irkiem Dudkiem, Ruthie Foster oraz The Stone Foxes.
SEN O WARSZAWIE premiera

wrzesień


Film dokumentalny. To pierwszy duży film biograficzny o Czesławie Niemenie – ikonie polskiej muzyki rozrywkowej. Okazją do jego realizacji stała się 10. rocznica śmierci artysty. W filmie, do którego zdjęcia rozpoczęły się w 2005 r., wykorzystano wiele nieznanych dotąd materiałów archiwalnych. Rzucają one nowe światło na życie artysty. Niemen był uwielbiany przez publiczność i raczej nielubiany przez ówczesne komunistyczne władze. W filmie o artyście wypowiada się ponad 50 osób, przyjaciele, krytycy i dziennikarze muzyczni.

„Sen o Warszawie” to także film o historii naszego kraju i mecenacie kulturalnym z okresu PRL-u. Fani Niemena przypomną sobie jego największe przeboje, a widzowie starszego pokolenia – własną młodość. Dla pokolenia najmłodszych to portret utalentowanego wokalisty, który  zrobił oszałamiającą karierę i zapewnił sobie trwałe miejsce  w kanonie polskiej muzyki rozrywkowej.

Reż. Krzysztof Magawski
GENERACJA C.K.O.D premiera

wrzesień


Film dokumentalny. Obserwacja dwóch lat z życia zespołu Cool Kids of Death. To dokument w czystej formie – bez scenariusza, inscenizacji i ingerencji w świat przedstawiony. To film o buncie przeciw komercjalizacji kultury i o tym jak ten bunt został zawłaszczony przez popkulturę.

: repository -> attachment
attachment -> I. miejscowośĆ/gmina: Biecz Ciężkowice Dąbrowa Tarnowska
attachment -> Filmy tvp1 3 coś (the thing) 3
attachment -> Filmy tvp1 3 nawiedzony dwóR (the haunted mansion) 3
attachment -> Jesień w tvp kultura
attachment -> SKÓRA, w ktorej żYJĘ (la piel que habito) 4 SĄdny dzień
attachment -> Idealnie nieznajomi (perfect strangers) 3 ona to oni
attachment -> Filmy tvp1 4 death becomes her 4
attachment -> UKŁad ramówkowy tvp abc (luty-marzec 2014 r.)
attachment -> Święta, Sylwester I Nowy Rok w tvp abc w świąteczne dni krainę wyobraźni tvp abc odwiedzi m in.: Jedynkowe Przedszkole, Domisie, Tata Lew, Kot Filemon I Rodzina Rabatków
attachment -> Słuchalnia – muzyczne znaki czasu Spektakl. Elektronika Toruń, 30 maja –13 grudnia 2015 Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” Organizator: Stowarzyszenie Kulturalno-Artystyczne „Megafon” Kurator: Małgorzata Burzyńska Partnerzy


  1   2


©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna