Made in polin. Podróż przemian spektakle 9-11 października 2015Pobieranie 9.98 Kb.
Data10.05.2016
Rozmiar9.98 Kb.

­Made in POLIN. Podróż przemian
SPEKTAKLE

9-11 października 2015

Made in POLIN to trzydniowe święto z okazji pierwszych urodzin wystawy stałej w Muzeum POLIN. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem Podróży przemian. W rok po otwarciu widzowie, artyści i animatorzy kultury spróbują odpowiedzieć na pytanie czym jest przemiana i w jaki sposób można ją przeżyć odwiedzając muzeum. Wśród bogatego programu wydarzeń znalazły się trzy wyjątkowe realizacje teatralne: spektakl tańca Nesting, który za pomocą dźwięku, ruchu i obrazów przeprowadzi widza między Polską a Izraelem, eksperymentalny projekt o poszukiwaniu tożsamości z udziałem Agnieszki Przepiórskiej oraz realizowane na żywo słuchowisko oparte na utworze Franza Kafki pt. „Przemiana”. W roli narratora wystąpi Robert Więckiewicz.
NESTING/GNIEŻDŻENIE
9 i 10 października, godz. 21.00–22.00, hol główny

Spektakl tańca Nesting przeprowadzi widza przez kulturowy szlak między Polską a Izraelem. Przy pomocy obrazów, ruchu i dźwięku pomoże nam uzmysłowić sobie nie zawsze wyraźne powiązania tych dwóch kultur. Twórcy podejmą temat zerwanych więzi pomiędzy przeszłością a teraźniejszością. W holu muzeum rozegra się spektakl tańca, będący efektem wspólnej pracy izraelskiego choreografa Idana Cohena z tancerzami Krakowskiego Teatru Tańca. W spektaklu wypowiedzą się młodzi artyści, którzy swoje odkrycia i tezę ujmą w plastycznym obrazie, przemówią ciałem i emocjami. Opierając się na koncepcji drzewa genealogicznego i gniazd wybudowanych z kulturowych wspomnień Nesting/Gnieżdżenie opowiada o poszukiwaniu swojego miejsca.Bilety: 30 zł i 20 zł dostępne na bilety.polin.pl.

DOKUMENT PODRÓŻY
11 października, godz. 16.00–17.30, klubokawiarnia

Eksperymentalny projekt Agnieszki Przepiórskiej to skrzyżowanie dokumentu, fikcji i performansu na żywo. Bohaterka spektaklu, Agnieszka, przypadkowo odkrywa, że pochodzenie jej rodziny jest inne od wersji powielanej i wypowiadanej przez kolejne pokolenia. Aby rozwikłać tajemnicę i zmierzyć się z nową tożsamością, wyrusza w podróż w poszukiwaniu rodzinnych korzeni, która prowadzi przez Suwałki i Tel Awiw. Wspiera ją w tym Jacek Żakowski, który wraz z publicznością pomaga bohaterce w zrozumienia własnej tożsamości. Jaki wpływ na rodzinne relacje mają wypierane i ukrywane prawdy? W jaki sposób wybory rodziców i dziadków determinują życie następnych pokoleń? Czy tożsamość można wybrać, czy to ona nas wybiera?


Obsada: Maria Maj, Agnieszka Przepiórska, Jacek Żakowski.


Scenariusz filmu i reżyseria performansu: Weronika Tofilska
Produkcja: TR Warszawa, w ramach projektu Teren TR. Muzeum POLIN jest partnerem spektaklu.

Bilety: 30 zł i 20 zł dostępne na bilety.polin.pl

FRANZ KAFKA. PRZEMIANA
11 października godz. 20.00–21.00, audytorium

W ramach Made in POLIN zrealizowane zostanie słuchowisko na żywo oparte na „Przemianie” Franza Kafki w reżyserii i adaptacji Krzysztofa Czeczota, laureata prestiżowej nagrody Best European Radio Drama of the Year 2013. Bohater utworu Gregor Samsa, komiwojażer, zdominowany przez ojca jedyny żywiciel rodziny – pewnego dnia doznaje nagłej przemiany. Ciężar niezawinionej winy prowadzi do zmiany bohatera w groteskową, budzącą wstręt postać. Wydarzenie to wytrąca ze złudnego poczucia bezpieczeństwa nie tylko jego samego, ale także wszystkich w jego otoczeniu. Przemiana obnaża fałsz międzyludzkich relacji i ślepotę świata na kłamstwo, na których są one oparte.


W roli narratora wystąpi Robert Więckiewicz, a o oprawę muzyczną zadbają: Adam Walicki, Miłosz Pękala i Bartosz Zajkowski.Kontakt dla prasy:

Iwona Oleszczuk

Biuro Prasowe

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN


ioleszczuk@polin.pl

+48 22 471 03 23, +48 604 451 422


Bilety: 30 zł i 20 zł dostępne na bilety.polin.pl

©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna